Starity

Tanuljunk spanyolul!

12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. július 12. 18:31 #61
- törölt felhasználó -    
Buenas tardes campeones, ¿cómo estáis?

Nos, hogy megy a tanulás? Íme néhány gyakorló mondat (fordítás). A megoldás alattuk van láthatatlanul, ha kijelölitek látszik. Először úgy próbáljátok megcsinálni őket, hogy nem nézitek meg a megoldást, utána leellenőrizhetitek magatokat. wink.gif

1. A diákok az iskolában vannak. (iskola = escuela, nőnemű)
Los alumnos están en la escuela.
2. Amikor spanyolóra van, a diákok gyakorolnak. (amikor = cuando; spanyolóra = clase de español; gyakorolni = practicar, I.)
Cuando es clase de español, los alumnos practican.
3. Én egyetemi hallgató vagyok, és te? (egyetemi hallgató = estudiante universitario, -a)
Yo soy estudiante universitario (universitaria), ¿y tú?
4. Pedro mexikói, de most Spanyolországban van, mert ott tanul. (ott = allí, allá; tanulni = estudiar, I., az i rövid)
Pedro es mexicano, pero ahora está en España, porque estudia allí.
5. Te honnan valósi vagy? (honnan valósi = de dónde)
Tú, ¿de dónde eres?
1 felhasználónak tetszik: szeri thalía
2010. július 12. 18:32 #62
- törölt felhasználó -    
Idézet (ventura @ 2010.07.11. 20:21)
Hogyhogy nem koreait? biggrin.gif smileeee.gif


(pedig az aztán egy fura nyelv xD)
2010. július 13. 09:46 #63
Fireprincess
Fireprincess
visszatérő vendég
 
Státuszεïз 'Imagine you and me count the butterflies' εïз
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.20.
Hozzászólás: 177
Csatolások: 14
Azonosító: 129570
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.12. 18:31)
Buenas tardes campeones, ¿cómo estáis?
Nos, hogy megy a tanulás? Íme néhány gyakorló mondat (fordítás). A megoldás alattuk van láthatatlanul, ha kijelölitek látszik. Először úgy próbáljátok megcsinálni őket, hogy nem nézitek meg a megoldást, utána leellenőrizhetitek magatokat. wink.gif
1. A diákok az iskolában vannak. (iskola = escuela, nőnemű)
Los alumnos están en la escuela.
2. Amikor spanyolóra van, a diákok gyakorolnak. (amikor = cuando; spanyolóra = clase de español; gyakorolni = practicar, I.)
Cuando es clase de español, los alumnos  practican.
3. Én egyetemi hallgató vagyok, és te? (egyetemi hallgató = estudiante universitario, -a)
Yo soy estudiante universitario (universitaria), ¿y tú?
4. Pedro mexikói, de most Spanyolországban van, mert ott tanul. (ott = allí, allá; tanulni = estudiar, I., az i rövid)
Pedro es mexicano, pero ahora está en España, porque estudia allí.
5. Te honnan valósi vagy? (honnan valósi = de dónde)
Tú, ¿de dónde eres?


A kettesben és a négyesben hibáztam csak biggrin.gif Ez jó feladat volt, köszi!
2010. július 13. 10:33 #64
szeri thalía
szeri thalía
Roxitha
 
StátuszKérlek, mondd utoljára, hogy hagyjam abba, és megteszem érted...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 1277
Csatolások: 23
Azonosító: 125933
Offline offline
a 3-as és az 5-ös mondatot nem volt nehéz megcsinálni. smileeee.gif
az teljesen jó lett (csoda)! blush.gif
a többi sem lett rossz csak valahol a szó végén nem jó betűt írtam, vagy kimaradt egy apró szó.
de ez már nálam jaulás.
lehet még a végén menni fog. blush.gif
jó lenne. smileeee.gif
2010. július 13. 10:37 #65
- törölt felhasználó -    
Idézet (Fireprincess @ 2010.07.13. 09:46)
A kettesben és a négyesben hibáztam csak  biggrin.gif Ez jó feladat volt, köszi!


Mit rontottál el bennük?

Idézet (szeri thalía @ 2010.07.13. 10:33)
a 3-as és az 5-ös mondatot nem volt nehéz megcsinálni. smileeee.gif 
az teljesen jó lett (csoda)! blush.gif 
a többi sem lett rossz csak valahol a szó végén nem jó betűt írtam, vagy kimaradt egy apró szó.
de ez már nálam jaulás.
lehet még a végén menni fog. blush.gif 
jó lenne. smileeee.gif


Ha tényleg teljesen jó lett a 3. és az 5., akkor ügyes voltál. A szó végződése viszont eléggé fontos, mivel nem mindegy a ragozás miatt.
1 felhasználónak tetszik: szeri thalía
2010. július 13. 10:41 #66
szeri thalía
szeri thalía
Roxitha
 
StátuszKérlek, mondd utoljára, hogy hagyjam abba, és megteszem érted...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 1277
Csatolások: 23
Azonosító: 125933
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.13. 10:37)
Mit rontottál el bennük?
Ha tényleg teljesen jó lett a 3. és az 5., akkor ügyes voltál. A szó végződése viszont eléggé fontos, mivel nem mindegy a ragozás miatt.

tudom, hogy az is fontos, de csoda, hogy jó lett annyi is.
a többi mondat is jó csak van benne egy-két hiba.
de majd ha kéred akkor elküldöm,oké? wink.gif

Szerk.: a 3-as és az 5-ös mondtad hibátlan lett. wub.gif
2010. július 13. 10:50 #67
- törölt felhasználó -    
Idézet (szeri thalía @ 2010.07.13. 10:41)
tudom, hogy az is fontos, de csoda, hogy jó lett annyi is.
a többi mondat is jó csak van benne egy-két hiba.
de majd ha kéred akkor elküldöm,oké? wink.gif
Szerk.: a 3-as és az 5-ös mondtad hibátlan lett. wub.gif


Nem kell elküldened, inkább próbálj magadtól rájönni, miért volt hibás, ahogy megcsináltad. wink.gif
2010. július 13. 10:53 #68
szeri thalía
szeri thalía
Roxitha
 
StátuszKérlek, mondd utoljára, hogy hagyjam abba, és megteszem érted...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 1277
Csatolások: 23
Azonosító: 125933
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.13. 10:50)
Nem kell elküldened, inkább próbálj magadtól rájönni, miért volt hibás, ahogy megcsináltad.  wink.gif

de nem tudom, hogy kell a ragozását írni. sad.gif
Szerk.: de már kapisgálom, hogyan is kell.
2010. július 13. 10:56 #69
Fireprincess
Fireprincess
visszatérő vendég
 
Státuszεïз 'Imagine you and me count the butterflies' εïз
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.20.
Hozzászólás: 177
Csatolások: 14
Azonosító: 129570
Offline offline
Én voltam olyan "ügyes" hogy a kettesben a "clase" és a "practican" szavakat felcseréltem rohog.gif a Négyesben meg "pero ahora" teljesen kimaradt. Nem tudom, hogy csináltam....
2010. július 13. 10:57 #70
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.12. 18:31)
Buenas tardes campeones, ¿cómo estáis?
Nos, hogy megy a tanulás? Íme néhány gyakorló mondat (fordítás). A megoldás alattuk van láthatatlanul, ha kijelölitek látszik. Először úgy próbáljátok megcsinálni őket, hogy nem nézitek meg a megoldást, utána leellenőrizhetitek magatokat. wink.gif
1. A diákok az iskolában vannak. (iskola = escuela, nőnemű)
Los alumnos están en la escuela.
2. Amikor spanyolóra van, a diákok gyakorolnak. (amikor = cuando; spanyolóra = clase de español; gyakorolni = practicar, I.)
Cuando es clase de español, los alumnos  practican.
3. Én egyetemi hallgató vagyok, és te? (egyetemi hallgató = estudiante universitario, -a)
Yo soy estudiante universitario (universitaria), ¿y tú?
4. Pedro mexikói, de most Spanyolországban van, mert ott tanul. (ott = allí, allá; tanulni = estudiar, I., az i rövid)
Pedro es mexicano, pero ahora está en España, porque estudia allí.
5. Te honnan valósi vagy? (honnan valósi = de dónde)
Tú, ¿de dónde eres?

1. sikerult, 2. is sikerült, 3.-ban a 'soy' szócskát rontottam, 4. nem igazán sikerült, 5. sikerült thumbsup.gif
2010. július 13. 11:30 #71
- törölt felhasználó -    
Ügyesek vagytok. A ser/estar különbséggel van leginkább baj, jól látom? Ilyeneket még fogunk gyakorolni, bár ha emlékeztek a két ige használatának alapszabályára (csak egy-egy mondat), akkor viszonylag könnyű megjegyezni). Lesz ám még egy harmadik is, ami pusztán a létezését fejezi ki valaminek. biggrin.gif

A kiejtéssel mindenki tisztában van nagyjából? Még nem foglalkoztam vele, mert gondolom a dalokból úgyis kihalljátok, meg a Wikipédiában is eléggé részletesen le van írva. De ha van rá igény, leírhatom nagyon vázlatosan. Majd jelzitek.

Mindenesetre lehetőleg ne a magyar sportriporterek kiejtését tanuljátok el, akiknek a luísz aragonész (Luis Aragonés) az "luiz aragonyez" tongue.gif
2010. július 13. 12:42 #72
szeri thalía
szeri thalía
Roxitha
 
StátuszKérlek, mondd utoljára, hogy hagyjam abba, és megteszem érted...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 1277
Csatolások: 23
Azonosító: 125933
Offline offline
El Mexicano már várom a következő leckét.
de remélem ilyen lesz az, mert ez még viszonylag könnyű volt. laugh.gif
2010. július 13. 13:21 #73
- törölt felhasználó -    
Idézet (szeri thalía @ 2010.07.13. 12:42)
El Mexicano már várom a következő leckét.
de remélem ilyen lesz az, mert ez még viszonylag könnyű volt. laugh.gif


Ez még csak a kezdet... igazából a nyelvtan neheze még hátra van, eddig semmi nem volt, amit tanultunk. Majd kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni a névmásragozáshoz, mert ott már tényleg nem lesz elég a szavak "behelyettesítése". mellow.gif

Persze nem ijesztegetni akarok senkit, de a nyelvtanulás nem olyan egyszerű, mint sokan gondolják. Ott meg kell érteni a dolgokat, a magolás nem vezet eredményre.

Szerk.: A következő lecke majd a hétvégén. Addig tanuljátok, gyakoroljátok az eddigieket, mert ennél csak nehezebb lesz.

Szerk.2: A következő leckében megtanuljuk a létezést kifejező személytelen ige (haber, hay) használatát, és a személyes névmás ragozását, ehhez kapcsolódóan pedig a visszaható/álvisszaható (álszenvedő) igék ragozását. wink.gif
2010. július 13. 14:31 #74
szeri thalía
szeri thalía
Roxitha
 
StátuszKérlek, mondd utoljára, hogy hagyjam abba, és megteszem érted...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 1277
Csatolások: 23
Azonosító: 125933
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.13. 13:21)
Ez még csak a kezdet... igazából a nyelvtan neheze még hátra van, eddig semmi nem volt, amit tanultunk. Majd kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni a névmásragozáshoz, mert ott már tényleg nem lesz elég a szavak "behelyettesítése". mellow.gif 
Persze nem ijesztegetni akarok senkit, de a nyelvtanulás nem olyan egyszerű, mint sokan gondolják. Ott meg kell érteni a dolgokat, a magolás nem vezet eredményre.
Szerk.: A következő lecke majd a hétvégén. Addig tanuljátok, gyakoroljátok az eddigieket, mert ennél csak nehezebb lesz.
Szerk.2: A következő leckében megtanuljuk a létezést kifejező személytelen ige (haber, hay) használatát, és a személyes névmás ragozását, ehhez kapcsolódóan pedig a visszaható/álvisszaható (álszenvedő) igék ragozását. wink.gif

majd csak megértem, ha meg nem akkor tuti hagyom.
hát nem is tudom amit írtál az egy kicsit komolynak tűnik.
de majd csak megbírkózok vele valahogy.
megpróbálom megérteni majd hátha megy.
próba szerencse. wink.gif
2010. július 13. 15:09 #75
eszti_ricc
eszti_ricc
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.01.
Hozzászólás: 138
Csatolások: 606
Azonosító: 88852
Offline offline
sziasztok! remélem nem gond ha énis csatlakozok..smileeee.gif így már követtem eddigis a témát, csak nem szóltam még hozzá.. énis nagyon szeretnék megtanulni spanyolul.. régebben már elkezdtem, de nem sokra juttam vele, mert szinte egyedül voltam.. Remélem tényleg nem gond.smileeee.gif
2010. július 13. 15:12 #76
- törölt felhasználó -    
Idézet (eszti_ricc @ 2010.07.13. 15:09)
sziasztok! remélem nem gond ha énis csatlakozok..smileeee.gif így már követtem eddigis a témát, csak nem szóltam még hozzá.. énis nagyon szeretnék megtanulni spanyolul.. régebben már elkezdtem, de nem sokra juttam vele, mert szinte egyedül voltam.. Remélem tényleg nem gond.smileeee.gif


Nem gond, persze, jöhet bárki, azért van a topik. A nem idevaló üzenetek pedig hamarosan törölve lesznek. wink.gif
2010. július 13. 15:14 #77
xBlondie
xBlondie
fashionista
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.11.14.
Hozzászólás: 2713
Csatolások: 14045
Azonosító: 112254
Offline offline
El Mexicano, a hétvégén lesz újabb lecke, ugye? Alig bírok várni biggrin.gif Én is házit akarok már csinálni /főleg ilyenből, aminek élvezem a tanulását/ smileeee.gif
2010. július 13. 15:17 #78
- törölt felhasználó -    
Idézet (xBlondie @ 2010.07.13. 15:14)
Ámen!
El Mexicano, a hétvégén lesz újabb lecke, ugye? Alig bírok várni  biggrin.gif Én is házit akarok már csinálni /főleg ilyenből, aminek élvezem a tanulását/ smileeee.gif


Lesz, persze, írtam is a 4. oldalon. Érdemes visszaolvasnod, mert volt már közben egy "önellenőrzős" gyakorló feladat is. wink.gif
2010. július 13. 15:22 #79
eszti_ricc
eszti_ricc
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.01.
Hozzászólás: 138
Csatolások: 606
Azonosító: 88852
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.13. 15:12)
Nem gond, persze, jöhet bárki, azért van a topik. A nem idevaló üzenetek pedig hamarosan törölve lesznek. wink.gif


okés.smileeee.gif nagyon köszönöm.. amúgy úgy voltam a spanyolollal, hogy egyik ismerősöm elég jól beszéli, és tőle vettem volna különórákat.. vetetett velem könyvet is meg minden.. és akkor lemondta, hogy nem lesz rá ideje.. 110.gif Nekiálltam egyedül, csak a könyvből de szinte semmire nem mentem vele.. dry.gif szóval van könyvem is.smileeee.gif
2010. július 13. 15:27 #80
xBlondie
xBlondie
fashionista
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.11.14.
Hozzászólás: 2713
Csatolások: 14045
Azonosító: 112254
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.07.13. 15:17)
Lesz, persze, írtam is a 4. oldalon. Érdemes visszaolvasnod, mert volt már közben egy "önellenőrzős" gyakorló feladat is. wink.gif

Már elolvastam az összes oldalt, csak biztosra akartam menni biggrin.gif
Még csak az első leckét vettem végig, ma veszem a másodikat és akkor megcsinálom az önellenőrzős feladatot is biggrin.gif Elmentettem
12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!