Starity

Mennyi a testtömegindexed?

7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. május 25. 19:39 #61
Briguss0205
Briguss0205
*Blogger*
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 1726
Csatolások: 115
Azonosító: 159342
Offline offline
Test tömeg indexed: 23.46 - normál!
Javasolt a normál étrend folytatása!
Nekem ezt hozta ki smileeee.gif smileeee.gif
2012. május 25. 19:45 #62
Eszter655
Eszter655
asylum
 
Státuszfilozofálok
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.29.
Hozzászólás: 6256
Csatolások: 679
Azonosító: 134102
Offline offline
Nekem 15.94, ami a koromhoz és a magasságomhoz képest alacsony.
2012. június 09. 15:47 #63
selenagomez.forever
selenagomez.forever
visszatérő vendég
 
Státusz2014 :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.30.
Hozzászólás: 176
Csatolások: 90
Azonosító: 159734
Offline offline
nekem 18 valamennyi és azt írja sovány. egy másik oldal meg azt írja 19 és hogy normál
2012. június 16. 11:43 #64
- törölt felhasználó -    
18.7.. smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif
2012. június 22. 10:15 #65
heyitsamyMT
heyitsamyMT
▪chatnoir
 
Státuszviva la vie boheme
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 2032
Csatolások: 34
Azonosító: 143368
Offline offline
21,92 - normális
2012. július 13. 20:17 #66
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Ezek szerint normális laugh.gif
2012. július 13. 20:55 #67
elcsike
elcsike
 
StátuszI love Summer
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.06.
Hozzászólás: 593
Csatolások: 66
Azonosító: 138140
Offline offline
19.7 azaz sovany thumbsup.gif
2012. október 08. 22:32 #68
Hannahmile
Hannahmile
hooligirl~
 
StátuszOPPA GANGNAM STYLE!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.13.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 153
Azonosító: 149203
Offline offline
20.7 -> normál
2012. október 15. 19:04 #69
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Nekem is összevissza adják ki ezek az indexmérők, de minap tanultuk a suliban, hogy hogyan kell kiszámolni a BMI testtömegindexet: a magasságodat (méterben!) elosztod a súlyod (kilogrammban) négyzetével.

Így megkapod a saját testtömegindexedet. Nekem órán 17,8 jött ki, ami annyit jelent, hogy súlyosan alultáplált vagyok.
2012. október 15. 19:08 #70
- törölt felhasználó -    
19.3 azaz sovány vagyok smileeee.gif)) Mondjuk én nem bánom cool.gif laugh.gif
2012. október 15. 21:40 #71
Vivyy22
Vivyy22
~کŧụьь๑гŋ~
 
Státusz~ Carry on my wayward son... ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.23.
Hozzászólás: 2028
Csatolások: 143
Azonosító: 169884
Offline offline
16.Azt írja,hogy kórósan sovány vagyok blink.gif
Hát,én magamat nem látom soványnak unsure.gif
2012. október 16. 18:04 #72
- törölt felhasználó -    
18,7. Normális vagyok biggrin.gif
2012. október 16. 18:13 #73
Vampire Lady
Vampire Lady
kiss me or kill me.
 
Státuszfootball.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.21.
Hozzászólás: 2398
Csatolások: 151
Azonosító: 156029
Offline offline
17,nem gondoltam volna,hogy ilyen kevés ohmy.gif
2012. október 16. 23:40 #74
- törölt felhasználó -    
Az egész BMI testtömegindex egy nagy adag lókaki. Nem kell stresszelni ha valakinek túl nagy szám, vagy túlságosan kicsike szám jön ki, mert gyakorlatilag semmi értelme az egésznek. Ez az egészségmeghatározási módszer egy belga polihisztor, Adolphe Quetelet fejéből pattant ki, cirka kétszáz évvel ezelőtt. Adolphe bácsi maga is megmondta, hogy a skála nem arra szolgál, hogy pontosan meghatározza hogy egy személy mennyire egészséges fizikailag.

Akkor miért is van az hogy orvosok, a kormány és a különböző cégek ezt az eszközt használják, mikor egyáltalán nem ad pontos válaszokat? Korrupciónak hívják, kedves gyermekeim. Manipuláció. Mert úgy tudsz legjobban eladni valamit, ha előtte meggyőzöd a vevőt, hogy neki ettől a terméktől mennyivel jobb lesz az élete. Ami megint csak a testképzavarokhoz, evésrendellenességekhez vezet, hiszen gyakorlatilag azt mondják, hogy ha a BMI skála szerint túl dagi, vagy túl gebe vagy, csak vedd meg az xy terméket, szebb leszel, és akkor felvesznek ide meg oda dolgozni, népszerű leszel, megtalálod életed szerelmét, *további trágya beillesztése ide*.

És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a BMI nem határozza meg hogy mennyire vagy egészséges. Persze, lehet veseköved meg szívizomgyulladásod, de ha a BMI-od a 20-25 körül forog, nincsen probléma. thumbsup.gif

Aztán, a kiszámításához a magasságunk négyzetét kell vennünk... miért is? Ja, mert pár ember a hasára csapott, hogy nosza, legyen így! Aztán. A BMI-ba nem számítják bele az izom, zsír és csont arányát. Ezért van az, hogy egy 175 centi magas, 80 kilogrammos ember túlsúlyosnak számít, még akkor is ha ebből a 80 kilóból 60 izom, mert ő egy pankrátor. Ami, lássuk be, badarság.

De, a biztosítótársaságok és a gyógyszergyártó cégek javából továbbra is ezt az indexet fogjuk használni, mivel ezek a vállalatok tartják sakkban az államot is. Ő nekik meg akkor jön be a money ha az emberek megveszik a termékeiket mert azt hiszik, baj van a testükkel. Igazából pont az ellenkezőjét éri el annak, amit kéne - elveszi a figyelmünket az egészségünkről és a súlyunkra összepontosítja. Persze, nem gond ha egy cég profitálni akar, elvégre kell hogy bejöjjön nekik a pénz. Gond csak akkor van, mikor az emberek bizonytalanságát veszik célba és ezt használják ki. Technikalilag abból jön nekik a pénz hogy a tökéletesen egészséges emberek rohannak a különböző magánorvosokhoz ahol kidobnak egy csomó kápét, hogy aztán az orvosok azt mondhassák hogy menj el a patikába és költs el még több zsozsót erre meg erre a diétás gyógyszerre.

Healthy life forever! beer.gif
2 felhasználónak tetszik: Alishon., Elody
2012. október 17. 19:11 #75
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (num1Kolosszus @ 2012.10.16. 23:40)
Az egész BMI testtömegindex...

Jót mosolyogtam a hozzászólásodon, hogy őszinte legyek.XD Én is szeretem szidni a dolgokat, főleg szerény kis országunkban, de vicces volt olvasni egy olyan ember hozzászólását, aki köszönő viszonyban sincs az egészségüggyel. Kb. ugyanazt írtad le, mint a Wikipédia, úgyhogy újat szerintem ezzel nem mutattál senkinek sem.XD

A BMI testtömegindex egy irány számodra, hogy hoppá, lehet, hogy gáz van. Vagy túl sovány, vagy túl kövér vagy, vagy elképzelhető, hogy affelé haladsz. Sehol sem hangoztatják azt, amiket te az imént egyébként leírtál. Suliban is ezt tanultam, hiszen gondolom gyerekek testtömegindexének a kiszámítása is az én feladatom lesz. Testtömeg, testsúly és az index alapján döntik el a gyógyszerek adagolását, csak halkan megsúgom, szóval tényleg akkora marhaság a BMI TTI! w00t.gif Amúgy páromnak extra szuper mérlege van, ami próbál navigálni a zsír és a csontok arányai, valamint a BMI index között, de alapjáraton matematikailag úgy kell, hogy a testtömegedet elosztod a magasságod négyzetével. Miért? Mert nálad valószínűleg sokkal okosabb emberek úgy döntöttek, hogy így kell meghatározni. Mellesleg én gyakorlásképpen a családomon mindenkin kipróbáltam. Én valóban kórosan sovány vagyok, az is jött ki. Húgom leadott több mint 10 kilót, perfekt az indexe, a szüleim sem soványak és a túlsúly mindkettejükre kijött. Szóval én a hozzászólásoddal nagyon vitatkoznék, mert valami valóságalapja van ennek az egésznek. BMI testtömegindex alapján dől el, hogy intravénásan milyen, mennyi gyógyszert kaphatsz, és mennyi narkotikumot, ha esetleg egy műtét vár rád. Mellesleg a BMI határait a WHO szabta ki, ami nemzetközi, tehát egységes, és nem mindenre, illetve mindenkire igaz. Meg is enném a kalapomat, ha az lenne. Mindenesetre köszi, így estefelé hulla fáradtan fullra megmosolyogtattál.XD

Amúgy a füzetemben van másik kiszámítási módszer is, Broca-indexnek hívják: magasság - 100 = a számodra megfelelő testsúly - 10%

Nem csak a BMI létezik...
2012. november 03. 03:48 #76
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2012.10.17. 19:11)
Jót mosolyogtam a hozzászólásodon, hogy őszinte legyek.XD Én is szeretem szidni a dolgokat, főleg szerény kis országunkban, de vicces volt olvasni egy olyan ember hozzászólását, aki köszönő viszonyban sincs az egészségüggyel. Kb. ugyanazt írtad le, mint a Wikipédia, úgyhogy újat szerintem ezzel nem mutattál senkinek sem.XD
A BMI testtömegindex egy irány számodra, hogy hoppá, lehet, hogy gáz van. Vagy túl sovány, vagy túl kövér vagy, vagy elképzelhető, hogy affelé haladsz. Sehol sem hangoztatják azt, amiket te az imént egyébként leírtál. Suliban is ezt tanultam, hiszen gondolom gyerekek testtömegindexének a kiszámítása is az én feladatom lesz. Testtömeg, testsúly és az index alapján döntik el a gyógyszerek adagolását, csak halkan megsúgom, szóval tényleg akkora marhaság a BMI TTI! w00t.gif Amúgy páromnak extra szuper mérlege van, ami próbál navigálni a zsír és a csontok arányai, valamint a BMI index között, de alapjáraton matematikailag úgy kell, hogy a testtömegedet elosztod a magasságod négyzetével. Miért? Mert nálad valószínűleg sokkal okosabb emberek úgy döntöttek, hogy így kell meghatározni. Mellesleg én gyakorlásképpen a családomon mindenkin kipróbáltam. Én valóban kórosan sovány vagyok, az is jött ki. Húgom leadott több mint 10 kilót, perfekt az indexe, a szüleim sem soványak és a túlsúly mindkettejükre kijött. Szóval én a hozzászólásoddal nagyon vitatkoznék, mert valami valóságalapja van ennek az egésznek. BMI testtömegindex alapján dől el, hogy intravénásan milyen, mennyi gyógyszert kaphatsz, és mennyi narkotikumot, ha esetleg egy műtét vár rád. Mellesleg a BMI határait a WHO szabta ki, ami nemzetközi, tehát egységes, és nem mindenre, illetve mindenkire igaz. Meg is enném a kalapomat, ha az lenne. Mindenesetre köszi, így estefelé hulla fáradtan fullra megmosolyogtattál.XD
Amúgy a füzetemben van másik kiszámítási módszer is, Broca-indexnek hívják: magasság - 100 = a számodra megfelelő testsúly - 10%
Nem csak a BMI létezik...


Igen, és mivel ez az egész több száz évvel ezelőtt pár tudósbácsi fejéből kipattant, és ezt a marhaságot tanították neked a suliban, az azt jelenti hogy minden oké? Garantálom neked, hogy a BMI sokkal több gondot okoz, mint amennyit megold, legalábbis ami a testsúlyt illeti, pontosan azért mert rengetegen azt hiszik, hogy mindenkire ugyanúgy vonatkozik.
És egyébként kikérem magamnak, többféle forrásból írtam amit írtam, többek között józan észből. Csak azért mert nem járok egészségügyi iskolába mint te, és mégis tudok valamit a témáról, az nem feltétlenül azt jelenti hogy a Wikiről szedtem az egészet, köszönöm szépen. Elnézést a késleltetett válaszért, de részemről a vita lezárva. hi.gif
2 felhasználónak tetszik: Alishon., Elody
2012. november 03. 15:17 #77
cicusmicus8
cicusmicus8
b!tch
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.27.
Hozzászólás: 1004
Csatolások: 31
Azonosító: 184793
Offline offline
Idézet (tina9612 @ 2011.01.31. 18:25)
Arra lennek kíváncsi, hogy kinek mennyi a testtömegindexe. Ezt könnyen ki lehet számolni csak a tömegedet és a magasságodat kell tudnod. Ezen az oldalon ki lehet ezt számolni: http://sportmedicina.hu/kalkulatorok/bmi_testtomegindex_kiszamitasa#
Az én testtömegindexem 22, tehát az egészséges kategóriába tartozom.  smileeee.gif

nem jön be a link cool.gif
2012. november 03. 16:55 #78
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
engem még nem lehet mérni mert nálam 19-24-ig volt és én 19 alatt vagyok.
2013. február 24. 12:56 #79
- törölt felhasználó -    
Test tömeg indexed: 17.36 - sovány!
mellow.gif
Nem is igaz! Hazudik! laugh.gif
2013. február 24. 13:07 #80
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2352
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
21-normál...ja, pont nem, többször is mondták már nekem h valszeg egy kicsit el vagyok hízva, ami meg a célom, hogy annyi legyek (és állítólag az lenne a normál), az meg már bőven a soványban van...
7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!