Starity

Vámpírnaplók, a könyv

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. április 23. 10:39 #1
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Sziasztok!

Hát nem is tudom, kerestem ugyan, de én nem találtam ilyen témát, így hát gondoltam elindítom, mert engem is nagyon érdekel, maga a könyv is (csakúgy mint a sorozat) biggrin.gif

Mi a véleményed a KÖNYVRŐL?
-olvastad?
- melyik tetszett jobban?
- mit változtatnál meg rajta? (miért?)
- mit vittél volna át filmre is a könyvből?
-... blush.gif

(hoztam pár képet is... biggrin.gif eddig megjelent könyvek borítója blush.gif
4 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan, elena21, duracell, Kyra99
2011. április 23. 10:42 #2
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Amúgy nekem tetszik a könyv, de örülök neki, hogy nem ragaszkodik a filmhez! meghajolo.gif

Amit szívesen megnéztem volna a filmen az az a rész a könyvben (1.rész), amikor Stefan megveri Tylert, a temetőben. meghajolo.gif

Bár Elena szimpatikusabb filmen, de Bonnie szerintem lehetett volna az apró, törékeny, porcelánszépségű, vörös Bonnie a könyv szerint. dry.gif

És örülök neki, hogy Elenának öccse van a filmen és nem húga...!!! rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan, elena21
2011. április 23. 17:02 #3
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Az első könyv tartalma:

HALÁLOS SZERELMI HÁROMSZÖG
Elena: az üdvöske. A királylány, aki minden fiút megkaphat, akit akar.
Stefan: komoly és rejtélyes. Szemlátomást az egyedüli, aki ellen tud állni Elenának, még ha próbálja is védelmezni saját múltjának kísértő retteneteitől.
Damon: szexi és veszélyes. Hajtja a bosszúvágy Stefan ellen, aki elárulta. Elszántan próbálja megszerezni Elenát, és gyilkolni is hajlandó érte. Két vámpírfivér története a gyönyörű lánnyal, aki nem tud választani közülük.

Pillants bele a Vámpírnaplókba és merülj el elborzasztó titkaikban!
Ébredés majd Küzdelem! És űz a szenvedély...
2 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan, cintia8597
2011. május 03. 19:03 #4
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
2.rész tartalma
Vámpírnaplók 2.
Küzdelem

Damon: elhatározta, hogy megszerzi Elenát. Saját testvére életére tör, hogy az övé legyen a lány.
Stefan: elkeseredetten vágyik a hatalomra, hogy elpusztítsa Damont és megvédje Elenát. Kénytelen engedni vérszomjának.
Elena: a lány, aki bárkit választhatna, egy szerelmi háromszög kellős közepén találja magát... és megtörténhet a tragédia! Kövesd a Vámpírnaplók titkát, ne maradj le az egyre drámaibb fordulatokról. Küzdelem után árad a Harag.

Olvasói vélemény (libri.hu)

Ez a köny nagyon jó.Egy élmény volt olvasni!És a tetejébe még jön a sorozata is a tv-ben

Egy újabb könyv, ami magával ragadott. El sem hiszem, hogy én, aki azelőtt utáltam olvasni, most csak úgy falom a könyveket. Hozzá kell tennem, hogy ez az egyik kedvencem. Lisa Jane Smith remek írónő, a mű lendületes, és magával ragad. Hihetetlenül pörögnek az események, ez teszi igazán letehetetlenné a regényt. Amikor pedig vége, és lapoznék tovább, de már nincs több oldal, csak az jár a fejemben, mi lehet a folytatás. Alig várom a következő részt! Köszönet ezért az élményért. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
1 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan
2011. május 03. 19:07 #5
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Vámpírnaplók 3. - Tombolás
Lisa Jane Smith


A tévében is bombasiker! Elena: átváltozott, az iskola üdvöskéje azzá vált, amitől egykor rettegett, és amire egyben vágyott is. Stefan: pokoli kínokat élt át Elena elvesztése miatt, és elhatározta, hogy egyszer s mindenkorra leszámol a bátyjával, Damonnel - kerüljön bármibe. De lassan kezd ráébredni, hogy talán nem a testvére az egyetlen és a legfőbb ellensége. Damon: végre megkaparintotta Elenát. De megkeseríti-e a győzelmét az öccse iránt táplált bosszúszomj? Vagy sikerül szövetséget kötniük egy utolsó, nagy csata erejéig? Mindez kiderül a Vámpírnaplók harmadik kötetéből, ami a két vámpírtestvérről és a közöttük örlődő lányról szól. Tombolást sötét szövetség követ. És még nincs vége...
1 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan
2011. május 03. 19:12 #6
liltoria
liltoria
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 1762
Csatolások: 2777
Azonosító: 135587
Offline offline
Hát mivel a TVD-t imádom (sorozat), ezért kötelességemnek éreztem, hogy el is olvassam.

Számomra nagyon tetszett. Izgalmas, bár az 5. részben ezek a malachok elég furán jöttek le nekem.
Kedvenc részemnek én a 3.-at és az 5.-et mondanám, mivel ebben volt a legtöbb Delena rész. heart.gif
És hát most jött ki a 6.,7. rész így pár nap és azokat is megveszem, majd elolvasom.
cool.gif
3 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan, fanni1998, Kyra99
2011. május 17. 17:14 #7
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Idézet (liltoria @ 2011.05.03. 19:12)
Hát mivel a TVD-t imádom (sorozat), ezért kötelességemnek éreztem, hogy el is olvassam.
Számomra nagyon tetszett. Izgalmas, bár az 5. részben ezek a malachok elég furán jöttek le nekem.
Kedvenc részemnek én a 3.-at és az 5.-et mondanám, mivel ebben volt a legtöbb Delena rész. heart.gif
És hát most jött ki a 6.,7. rész így pár nap és azokat is megveszem, majd elolvasom.
  cool.gif


A hatodik rész már kijött és ebben is nagyon sok Delena rész van (megsúgom) én is tegnap este fejeztem be... Damon nagyon jó benne! drool.gif
6 felhasználónak tetszik: ivonn a demi fan, liltoria, Kelly, fanni1998, elena21, Kyra99
2011. május 17. 17:45 #8
- törölt felhasználó -    
Idézet (Minimanó94 @ 2011.05.17. 17:14)
A hatodik rész már kijött és ebben is nagyon sok Delena rész van (megsúgom) én is tegnap este fejeztem be... Damon nagyon jó benne! drool.gif

megvetted a könyvet,vagy letöltötted?amúgy nem tudod,hol lehet letölteni az 5. és a 6. részt könyvbe? blush.gif
2011. május 17. 19:04 #9
vampiregomez
vampiregomez
Teen Wolfer
 
Státusznem cserélem Ed Sheerant.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.05.
Hozzászólás: 1759
Csatolások: 310
Azonosító: 146677
Offline offline
Nekem nagyon tetszik a könyv.Rengeteg olyan embert ismerik aki nem olvassa el a könyvet mert akkor belezavarodna a sorozatba. blink.gif Néha igaz kissé meglepő dolgok történnek a könyve,de ennek ellenére is olyan hogyha elkezded nem tudod letenni. smileeee.gif Azt hiszem a 3. és a 4. könyv a kedvencem.Elena karaktere a könyvben sokkal jobban tetszik,örültem volna ha sorozatban is ilyen tipusú lány lett volna. smileeee.gif
2011. május 18. 16:14 #10
Peszti
Peszti
visszatérő vendég
 
StátuszAlice is dead. Kill the rabbit! - "we are the freeky people..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.08.
Hozzászólás: 465
Csatolások: 3
Azonosító: 104407
Offline offline
Az első részt olvastam el, illetve beleolvastam talán a negyedikbe.
Mit mondhatnék? Tipikus tiniknek szóló romantikus vámpírregény. Elena karakterét leszámítva (aki iszonyatosan idegesített, ezért is nem olvastam tovább) nem rossz történet, de szerintem nincs benne semmi extra. A sorozat jobb és egyébként is léteznek százszor jobb vámpírregények.
2011. május 18. 17:21 #11
- törölt felhasználó -    
Igazság szerint nekem a könyv annyira nem jön be. Már az ötödik résznél tartok,de még mindig sok dolog van,amivel nem tudok megbarátkozni. Plusz most még jöttek ezek a fura kis lények is... blink.gif
Lényegében nem olyan rossz,de a sorozat jobban tetszik. Ettől függetlenül el fogom olvasni az egészet,mert ha már eddig eljutottam,akkor nem adom fel. biggrin.gif
2011. május 20. 19:29 #12
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Idézet (ivonn a demi fan @ 2011.05.17. 17:45)
megvetted a könyvet,vagy letöltötted?amúgy nem tudod,hol lehet letölteni az 5. és a 6. részt könyvbe?  blush.gif


Sajnos nem tudom honnan lehet letölteni, mert én megvettem a könyvet! De talán ha beírod keresőbe tuti akad egy olyan oldal ahol te tudod te magad is tölteni!

Sok sikert hozzá! beer.gif
2011. május 21. 19:59 #13
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Vámpírnaplók 4.
Sötét szövetség
Lisa Jane Smith


Bonnie és Elena többi barátja, továbbá a szerelméért vetélkedő vámpírfivérek egyedül találják magukat Elena halála után. De az elhunyt kedvesük szeretett városát nagy veszély fenyegeti, olyan, ami akár a holtakat is felébreszti. Erősebbnek bizonyul-e vajon Elena akarata a halálnál, és a több évszázados harc után kibékül-e Damon Stefannal? Mindez kiderül a Vámpírnaplók negyedi részéből, ami nem kevésbé izgalmas és fordulatos az előző köteteknél.
(Libri.hu)

Vámpírnaplók 5.
A visszatérés: Leszáll az éj

Miután a természetfeletti erők feltámasztották Elenát halottaiból, a jóképű, gondterhelt Stefan másra sem vágyik, mint hogy biztonságban tarthassa őt. De amikor elcsalják Fell's Churchből, a vonzó, nagy hatalmú Damon kihasználja a lehetőséget arra, hogy meghódítsa Elenát, nem is tudva, milyen veszedelem fenyegeti mindkettejüket. Egy gonosz lény szállta meg a várost, és egyre erősebbé válik. Képes a kedve szerint irányítani Damont, ugyanakkor Elena és a lány új képességei is vonzzák. De nem csak Elena ereje kell neki: a lány halálára szomjazik.

Vámpírnaplók 6.
A visszatérés: Árnyéklelkek
Kedves Naplóm, rengeteg fiú mondta már rám, hogy én vagyok a legangyalibb lány a világon. Őszinte leszek. Játékszernek vagy trófeának tartottam őket. Semmi és senki nem tudta megérinteni a szívemet... amíg egy nagyon különleges fiú nem akadt az utamba. Őt Stefannak hívják. És kiderült, hogy nem az, aminek látszik, nem egy átlagos végzős gimnazista kócos, sötét hajjal és levélzöld szemekkel. Kiderült róla, hogy vámpír. És a bátyja, Damon is az. Ha egy lány két vámpírral kezd... nos, abból előbb-utóbb baj lesz. Elena
2011. május 21. 20:00 #14
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Vámpírnaplók 7. észe
A vámpírnaplók második ciklusának utolsó kötetében démonok foglalják el Fell's Church városát, és szállják meg szinte az összes lakosát. Az emberré változott Damon bármit megtenne, hogy visszaváltozhasson vámpír-önmagává, de ehhez vissza kell térnie a Sötét Dimenzióba, ahova egy véletlen baleset folytán Bonnie is vele tart. Mindeközben Elenát nem csak a két fivér iránt érzett vonzalma szaggatja ketté, hanem azt is nehezen tudja eldönteni, hogy szeretett városát védelmezze, vagy Bonnie és Damon után menjen, hogy visszahozza őket. Amikor az utóbbi mellett dönt, szó szerint meg kell járnia a poklot és a mennyeket is a kiszabadításuk végett. A kötet végére kiderül, hogy ki áll a gonosz rókadémon-ikrek mögött, megmenekülhet-e Fell's Church városa, milyen sötét titkot rejteget Meredith családja, és melyik fivért választja Elena a küldetésük után, ahova négyen indulnak, de ahonnan csak hárman térnek vissza. A vámpírsorozatok kiemelkedő képviselője, nem véletlen, hogy a legnépszerűbbek is ebből merítettek. (Stephen McDougall) Méltó befejezése a Vámpírnaplók Visszatérés sorozatának, minden eddigieknél erősebb konfliktussal, több izgalommal és romantikával. (Sean Whitmore) Letehetetlen könyv, ami teljesen más szálon halad, mint a televíziós sorozat, de sokkal mélyebb és kidolgozottabb annál. (Minnesota Review) L. J. Smith még a hetedik kötetre is tud nekünk újat mondani a főszereplőkről anélkül, hogy átcsúszna hatásvadászatba, vagy teljesen megváltoztatná a véleményünket a hősökről. (Maria Durden) Nagyon ügyesen hajlítgatja a romantikus háromszöget, az ember maga is Elenával együtt ingadozik a vámpírfivérek között.
2011. május 21. 20:05 #15
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Szerintetek kit választ Elena, a 7.részben. Jómagam még nem olvastam a könyvet, hiszen ma tudtam csak meg, hogy megjelent a 7.része a könyvnek. Alig várom, hogy végre válaszokat kapjak a kérdéseimre:
- Ki Sage?
- Ki nem jön vissza?
- Damon ember marad?
- Mi a titok Meredith és családja körül?
- Alaric hazajn és elveszi a lányt?
- Bonnieval mi lesz és Matt?
- Jaj ugye Stefan marad Elena mellett... blush.gif
2011. június 18. 17:26 #16
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Most vettem meg a 7. részt és attól tartok megsiratom majd a szereplőket... mad.gif
1 felhasználónak tetszik: fanni1998
2011. június 19. 10:56 #17
fanni1998
fanni1998
the hunger games♥
 
Státuszgirl on fire♥the boy with the bread♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 2135
Csatolások: 81
Azonosító: 124724
Offline offline
Idézet (Minimanó94 @ 2011.06.18. 17:26)
Most vettem meg a 7. részt és attól tartok megsiratom majd a szereplőket... mad.gif


Én már megsirattam cry.gif cray.gif
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Kyra99
2011. június 19. 13:09 #18
kriszti03
kriszti03
Lannister
 
Státusz¯\_(ツ)_/¯
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.08.
Hozzászólás: 5879
Csatolások: 150
Azonosító: 116943
Offline offline
Én szeretem a könyvet, bár kicsit másabb mint a sorozat, de ez nem baj.Szerintem el kell vonatkoztatni egymástól a könyvet és a sorozatot mert csak az alapok egyeznek meg.Most tartok a hatodik rész elején eddig nagyon tetszik(hajrá Delena).
Bár annyira nem vagyok oda a romantikáért, sőt amikor az megy a tv-ben szabályszerűen lehurrogom és elkezdem keresni a távirányítót mint valami őrült.De ebben a könyvben még ez sem zavar mert annyira jó a története hogy muszáj mindegyik kötetet elolvasnom és kicsit sem izgat hogy Elena meg Stefan éppen hogy nyalják-falják egymást.
Nagyon nem szeretném hogy vége legyen rolleyes.gif
2011. június 19. 15:03 #19
- törölt felhasználó -    
A hatodik résszel már majdnem végeztem, de a hetedikhez úgy nincs kedvem. El fogom olvasni persze, csak van egy olyan rossz szokásom, hogy minden könyvet a végéról kezdek és így tudom, hogy a hetedik rész nekem nem fog tetszeni. Sőt több mint valószínű, hogy még jobban fogok utálni pár szereplőt, mint eddig. laugh.gif
3 felhasználónak tetszik: kriszti03, fanni1998, Minimanó94
2011. június 19. 15:54 #20
fanni1998
fanni1998
the hunger games♥
 
Státuszgirl on fire♥the boy with the bread♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 2135
Csatolások: 81
Azonosító: 124724
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2011.06.19. 15:03)
A hatodik résszel már majdnem végeztem, de a hetedikhez úgy nincs kedvem. El fogom olvasni persze, csak van egy olyan rossz szokásom, hogy minden könyvet a végéról kezdek és így tudom, hogy a hetedik rész nekem nem fog tetszeni. Sőt több mint valószínű, hogy még jobban fogok utálni pár szereplőt, mint eddig.  laugh.gif


meghajolo.gif meghajolo.gif
Pontosan wink.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!