Starity

Kreatív ötletek, barkácsolás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. július 10. 21:57 #1
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Nos, mielőtt bármi komolyba bonyolódnék, szeretném leírni, hogy pontosan milyen célból hoztam létre ezt a topikot biggrin.gif Már kiskorom óta nagyon szeretek úgymond barkácsolni, kreatív ötletekkel új tárgyakat (ajándékba vagy csak szimplán dísznek) készíteni. Ebben a topikban szeretném megosztani veletek az általam készített dolgokat, melyek leírását kérésre le is írom, mintát stb. scannelek. Célom az is, hogy valóban társalogjunk, tippeket, praktikákat, ötleteket, technikákat, lelőhelyeket osszunk meg egymással és valóban segítsük egymást ilyen téren. A topik persze főleg a nagyobb ünnepek tájékán jön majd különösen jól, így például húsvétkor, vagy karácsonykor.
Tudom, nincs jogom hozzá, hogy bármiféle szabályt felállatsak, de szeretnék két kérést idézni mindazokhoz, akik aktívak lesznek ennek a topikban: Az első, hogy mindenki csak a saját munkáját töltse fel, ne a netről leszedett képeket. A második az lenne, hogy ha esetleg kreatív újságból scannelt ötletet vagy leírást osztunk meg egymással, az csakis magyar nyelvű legyen. Előre is köszönöm, ha betartjátok a kérésemet! meghajolo.gif

FONTOS!
Ha a számítógépeden készített képeket szeretnéd megosztani, ebben a topikban a helyed:
Fórumozók munkái - Saját készítésű dolgok
Ha pedig saját díszítésű ruhád, pólód szeretnék megosztani, esetleg egyéb ruházati kiegészítőt készítettél, itt oszthatod meg:
Saját készítésű ruhák, kiegészítők

És akkor kezdeném is a sort: Az első képeken Mackó Lackó és egy karácsonyi kopogtató koszorú látható, mindkettőt tavaly decemberben készítettem. A WestEndben lévő Kreatív Hobby-ban vettem őket, csomagként minden szükséges anyag (kivéve macinál a tömőanyag) megvolt benne, nekem már csak összevarrni kellett. Mintaívet tudok scannelni, ha valaki szeretné, de pontos anyagszükségletet nem tudnám megadni.
Az ezután következő képeken egy filcből készült balerinázó maci, egy virágmaci, szintén filcből és egy három tagú, szívecskét tartó egércsapat láthatóak. Szintén csomagban kaphatóak, bár ezeket már a netről rendeltem. Szabásmintát és leírást a macik esetében tudok scannelni. smileeee.gif
13 felhasználónak tetszik: chrisBrown14, Cuki_17h, DisneyFans, wannascream, olsenfan.., Lindsay019, Mélodrame, Christo, dave095, Rap4ever8, thunderbird, Lady Suzy, Bessie
2011. július 10. 22:07 #2
chrisBrown14
chrisBrown14
OKC
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.10.
Hozzászólás: 1451
Csatolások: 1870
Azonosító: 143010
Offline offline
Jók lettek thumbsup.gif Egyébként anyám a sulijában tart ilyen barkács szakkört, és néha énis elkészítem a gyerekeknek kiadott munkát. De hát szó mi szó, nem vagyok a legügyesebb. mellow.gif
Egyébként ha téged érdekelnek az ilyen barkács dolgok, famunkák, akkor az opitec.hu-n lehet körülnézni. Az alap megvan, onnantól neked kell elkészíteni a dolgokat. smileeee.gif beer.gif Persze ha érdekel..
1 felhasználónak tetszik: duracell
2011. július 10. 22:08 #3
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Oh, úgy szeretem az ilyen saját készítésű dolgokat, csak nekem sajnos semmi kézügyességem illetve türelmem nincs hozzá. sad.gif
3 felhasználónak tetszik: duracell, thunderbird, Bessie
2011. július 10. 22:10 #4
DisneyFans
DisneyFans
American Horror Story
 
Státusz"Azt mondják egyszer fent,egyszer lent,de én többet vagyok lent,mint fent."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.23.
Hozzászólás: 5113
Csatolások: 1595
Azonosító: 131804
Offline offline
Nagyon ügyes vagy!Nekem Mackó Lackó tetszik a legjobban! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: duracell
2011. július 10. 22:11 #5
lola97122
lola97122
×Jigoku Shoujo×
 
Státusz"Ha kedves vagy másokhoz, akkor nem leszel az emberiség legalja."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 3206
Csatolások: 685
Azonosító: 143769
Offline offline
Tök jók lettek thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: duracell
2011. július 10. 22:17 #6
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Egyben zsúfolt lett volna, így itt folytatom blush.gif
Tehát:
Még a Forum Hungary Anyát a Marsra! játékra készítettem el papírmaséból az egyik Űrlényt a Toy Storyból. Egy egész szombat délutánom ráment, de megérte, mert ajándékcsomagot nyertem vele biggrin.gif Ennek a pontos leírását nem igazán tudnám megadni. Mélyen tisztelt régebbi Tolnai Népújságból, két WC papír gurigából készült tapétaragasztóval biggrin.gif Temperával festettem és a végén lakkal fújtam le. Három szeme egy-egy fehér filckorongból készült, majd egyszerű fekete filccel tettem pontot a közepükre. A lila plüssanyagból varrt "henger" szimulálja a póló tetejét. A fülei zöld filcből vannak kivágva, az antennája sima villanyszerelős drót, apától nyúltam rohog.gif

Van itt még néhány eper is, ezeket a Praktika magazinban láttam, csak piros plüss helyett piros filcet használtam. Ennek a készítéséről scannelni is tudok, illetve lépésről lépésre képeket feltenni. Ha valakit érdekel a módja, jelezze és töltöm is biggrin.gif

Az utolsó képen három temperával festett kifújt tojás látható, ezeket is a Praktikában láttam. Célszerű inkább akrillal festeni (ami speciel nekem nincs itthon biggrin.gif ), mert a malacka oldala a kép óta egy pár árnyalattal világosabb lett, ugyanis elázott sad.gif A papírrészekhez mintát tudok scannelni wink.gif

Nagyjából ennyi lenne a tárházam, azóta már bővült a készlet, ha azokról is lesz kép, megosztom veletek wink.gif Ne habozzatok ti sem! biggrin.gif

Szerk.: Köszönöm szépen a dícséreteket, illetve a linket is, majd körülnézek rajta wink.gif wannascream tesóm is így volt a dologgal, aztán egy papírzsínóros csomagból készített el egy tündérkét és végülis megtetszett neki a dolog biggrin.gif Szerintem neked is érdemes lenne egy egyszerűbb technikát kipróbálnod, biztosan menne wink.gif
12 felhasználónak tetszik: Cuki_17h, Lindsay019, Mélodrame, Christo, dave095, wannascream, DisneyFans, Rap4ever8, chrisBrown14, thunderbird, Lady Suzy, Bessie
2011. július 10. 22:44 #7
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (duracell @ 2011.07.10. 22:17)
Egyben zsúfolt lett volna, így itt folytatom blush.gif 
Tehát:
Még a Forum Hungary Anyát a Marsra! játékra készítettem el papírmaséból az egyik Űrlényt a Toy Storyból. Egy egész szombat délutánom ráment, de megérte, mert ajándékcsomagot nyertem vele biggrin.gif Ennek a pontos leírását nem igazán tudnám megadni. Mélyen tisztelt régebbi Tolnai Népújságból, két WC papír gurigából készült tapétaragasztóval biggrin.gif Temperával festettem és a végén lakkal fújtam le. Három szeme egy-egy fehér filckorongból készült, majd egyszerű fekete filccel tettem pontot a közepükre. A lila plüssanyagból varrt "henger" szimulálja a póló tetejét. A fülei zöld filcből vannak kivágva, az antennája sima villanyszerelős drót, apától nyúltam rohog.gif 
Van itt még néhány eper is, ezeket a Praktika magazinban láttam, csak piros plüss helyett piros filcet használtam. Ennek a készítéséről scannelni is tudok, illetve lépésről lépésre képeket feltenni. Ha valakit érdekel a módja, jelezze és töltöm is biggrin.gif 
Az utolsó képen három temperával festett kifújt tojás látható, ezeket is a Praktikában láttam. Célszerű inkább akrillal festeni (ami speciel nekem nincs itthon biggrin.gif ), mert a malacka oldala a kép óta egy pár árnyalattal világosabb lett, ugyanis elázott sad.gif A papírrészekhez mintát tudok scannelni wink.gif 
Nagyjából ennyi lenne a tárházam, azóta már bővült a készlet, ha azokról is lesz kép, megosztom veletek wink.gif Ne habozzatok ti sem! biggrin.gif
Szerk.: Köszönöm szépen a dícséreteket, illetve a linket is, majd körülnézek rajta wink.gif wannascream tesóm is így volt a dologgal, aztán egy papírzsínóros csomagból készített el egy tündérkét és végülis megtetszett neki a dolog biggrin.gif Szerintem neked is érdemes lenne egy egyszerűbb technikát kipróbálnod, biztosan menne wink.gif


Nagyon jók lettek! meghajolo.gif Én karácsonyfadíszeket csináltam tavaly, majd vmikor lefényképezem őket és feltöltöm a képeket smileeee.gif
Az eprekről kaphatunk bővebb leírást? rolleyes.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: duracell
2011. július 10. 23:40 #8
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Nagyon ügyes vagy duracell!

Jó kis topik, mostanában ritka madár az ilyen. wink.gif Én is szeretek ezt-azt csinálni, van is elvétve itt mindenféle kacat, amit én készítettem. smileeee.gif Majd csinálok képeket és én is rakok. laugh.gif
6 felhasználónak tetszik: duracell, DisneyFans, Lindsay019, chrisBrown14, thunderbird, Bessie
2011. július 10. 23:49 #9
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Idézet (Mélodrame @ 2011.07.10. 22:44)
Nagyon jók lettek! meghajolo.gif Én karácsonyfadíszeket csináltam tavaly, majd vmikor lefényképezem őket és feltöltöm a képeket smileeee.gif
Az eprekről kaphatunk bővebb leírást? rolleyes.gif  wub.gif

Köszönöm szépen blush.gif A képeket pedig szeretettel várom wink.gif Kérésed számomra parancs biggrin.gif

Eper leírás a Praktikából gépelve, saját megjegyzésekkel:
Alapanyagok:
- 15 cm piros bébi-plüss (az én esetemben piros filc)
- zöld, fehér és sárga filc (sárga filcre tipp lejjebb!)
- 50-70 cm szaténszalag eperpáronként (ez csak akkor szükséges, ha függönyelkötőként szeretnéd használni)
- fehér vagy sárga kásagyöngy

Egyéb kellékek:
- sárga, fehér, piros cérna
- tű
- kevés tömőanyag (vatelin a legjobb erre a célra)

1. Vágjuk ki a plüssből vagy filcből a körcikket, hajtsuk féle színével befelé és varrjuk össze az egyenes oldalát. Fordítsuk ki. Férceljük körbe a felső szélét, tömjük ki, majd húzzuk össze a cérnával. Néhány öltéssel rögzítsük a varratot.
2. Vágjuk ki a levélzetet kétszer a zöld filcből, a virágot egyszer a fehérből, és a virágközepet egyszer a sárgából. Tegyük egymásra a leveleket, illesszük közepére a szalag egyik végét (ezt csak akkor, ha függönyelkötőnek készül), helyezzük rá a virágot a sárga koronggal együtt, és öltsük össze a rétegeket sárga cérnával. Varrjuk az eper tetejére, de úgy, hogy az alsó levélkék végei szabadon mozogjanak.
3. Varrjuk fel elszórtan az apró gyöngyöket (válaszhatunk feketéket is) az eperre, egyik szemről a következőig öltve. Függönyelkötőhöz a szalag másik végére is készítsünk egy ugyanilyen epret.

Személyes tippek: A gyöngyöket én inkább ez elején varrtam fel, mert sokkal egyszerűbb és az eredmény is szimmetrikusabb lesz, ha kiterítve is látjuk az elrendeződést. A tetején lévő 1-2 cm-re nem érdemes gyöngyöket varrni, mert a levél el fogja takarni. Fehér gyöngyökkel a legszebb, nem érdemes más színt választani.

Sárga filc "készítése": Nekem nem volt itthon sárga filcem, úgyhogy muszáj volt kitalálnom valamit. Mivel egy elég kicsi pont szükséges csak belőle, így a fehér szélén lévő maradékokból lecsíptem egy darabot, majd hétköznapi filctollal egyszerűen beszíneztem mindkét oldalát sárgára. Tökéletesen átissza a színt, jobb mint az eredeti. wink.gif Érdemes viszont legalább öt percet várni vele, hogy ne fogja be a fehéret (ez sajnos tapasztalat).

Íme a Praktikából scannelt képek, plusz a mintaív. Mivel a mintaív mérete megtévesztő lehet, ráírtam hogy az egyenes oldalak egyenként 9-9 cm-esek. A scannelt képek után a saját lépésről lépésre képeimet láthatjátok smileeee.gif

Idézet (Christo @ 2011.07.10. 23:40)
Nagyon ügyes vagy duracell!
Jó kis topik, mostanában ritka madár az ilyen. wink.gif  Én is szeretek ezt-azt csinálni, van is elvétve itt mindenféle kacat, amit én készítettem. smileeee.gif  Majd csinálok képeket és én is rakok. laugh.gif

Köszönöm szépen blush.gif Hát igen, zaklattam is ToTo-t, hogy megengedett-e az ilyen topik rohog.gif A képeidet pedig várom, már ki vagyok éhezve az új ötletekre wink.gif biggrin.gif
7 felhasználónak tetszik: Lindsay019, wannascream, Rap4ever8, olsenfan.., Mélodrame, Lady Suzy, Bessie
2011. július 10. 23:52 #10
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Azt hiszem ez egy kedvenc téma lesz. biggrin.gif Régebben ékszereket nagyon sokat készítettem. Imádtam vele foglalkozni, de ajándéktárgyakat is barkácsoltam sokszor és egyéb dísztárgyakat. Mostanában valahogy eszembe se jutott. Időm se volt rá igaz, de most nyáron lehet megint belekezdek. Meghoztad a kedvem hozzá újra. biggrin.gif

Szerk.: Egyébként nagyon ügyes vagy. Nagyon tetszenek a munkáid. thumbsup.gif
3 felhasználónak tetszik: Lindsay019, duracell, Bessie
2011. július 11. 00:02 #11
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Idézet (Mélodrame @ 2011.07.10. 22:44)
Nagyon jók lettek! meghajolo.gif Én karácsonyfadíszeket csináltam tavaly, majd vmikor lefényképezem őket és feltöltöm a képeket smileeee.gif
Az eprekről kaphatunk bővebb leírást? rolleyes.gif  wub.gif


Tényleg, saját készítésű karácsonyfadíszeim nekem is vannak! w00t.gif Csúnyácskák és nem is szeretem őket, de szüleim mindig felrakják a fára őket. rohog.gif
Meg régen próbáltam ékszereket készíteni - az eredményről ne is beszéljünk inkább. laugh.gif
Illetve egyszer szőttem egy táskát. Már nem tudom, hol van...
El is feledkeztem ezekről, annyira régen csináltam őket. laugh.gif

Amúgy, ezek az eprek baromi jók! smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Lindsay019, duracell, Mélodrame
2011. július 11. 00:09 #12
- törölt felhasználó -    
Nagyon ügyesek vagytok, sok ötletet adtatok az anyukámnak smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: duracell
2011. július 11. 22:11 #13
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Köszönöm szépen a dícséreteket blush.gif Remélem hamarosan ti is töltötök majd képeket wink.gif biggrin.gif
Ma garázdálkodtam egy kicsit itthon és lefotóztam néhány további munkámat. smileeee.gif
Az első három képen az általam készített gyöngyvirágot, illetve gyöngyből készült teknőst láthatjátok. A rózsaszín virágot a legjobb barátnőm készítette. Igazából a kisérettségi végének megünneplésére volt egy kisebb parti az ofőnél, és ő tanította rohog.gif A fűzési rajzát szerintem még le tudnám rajzolni. Összesen 5-6 szirmot és két levelet kell fűzni, plusz pár szál bibe, de az már tényleg könnyen megy a többi után.
Utána egy másik virágmaci következik, filcből készült és ezt is csomagban rendeltem a netről smileeee.gif A papírszalagból és papírzsinórból készült bohócot is csomagban vettem, de a leírásokat be tudom scannelni wink.gif Utána lévő képen az első gyöngyből fűzött munkám, egy kokárda látható, a fűzési rajzát a Praktikából néztem biggrin.gif
Utána Mackó Lackó zöld hasú pajtását láthatjátok smileeee.gif Szerencsére a csomagban lévő piros plüssből pont volt annyi, hogy két macira is elég legyen (meg is voltam lepődve rendesen, hogy egy macihoz ennyi anyagot adtak). Már csak fagolyókat kellett beszereznem a szeméhez, mert zöld filcem már volt itthon. smileeee.gif A két macit egyszerre adtam oda anyáéknak biggrin.gif
Ezek után néhány üvegfestéses munka következig smileeee.gif A Minnienek puszit adó, mikulássapis Mickey egér még karácsony előtt készült, köréjük a három szívecskét tesóm varázsolta oda Valentin napkor biggrin.gif Utána az egyik kedvencem, egy többszínű lepke, ennek a színezését én találtam ki és ezüst kontúrral készítettem el, összesen kettőt smileeee.gif A minta az üvegfestési mintás könyvemből van, így kérésre be tudom scannelni smileeee.gif Következő képen egy hóvirág, szintén ezüst kontúrral, ezt egy könyvtárból kikölcsönzött könyvből néztem, így a mintát nem biztos, hogy meg tudnám szerezni. Utána egy színes virágokkal teli tavaszias kosár, ennek is meg tudom adni a mintáját, kb. egy A/4-es lapon el is fér wink.gif A következő három pillangót tesómmal közösen gyártottuk le, szintén könyvtári könyvből, de a mintája megvan lefénymásolva, szűkösebb időkre eltéve rohog.gif Az utána következő két kis méhecskének viszont nincs meg a mintája, mert szintén könyvtári könyvből van. A virágok tetejébe fehér gyöngyöket nyomtam még száradás előtt, így bennemaradtak biggrin.gif
Ezután a tésztatartóra készített, levelekből kibújó katicát láthajátok. Ez kivételesen félig saját kivitelezés, így csak az eredeti mintáját tudom bescannelni, azon levelek helyett ugyanolyan pöttyös izék vannak, mint a szárnya (de mivel nem igazán értettem, így szabad kézzel inkább leveleket rajzoltam a helyére). És el is érkeztem az utolsó képhez biggrin.gif Ezen a húsvétra készített filc tyúkocskát láthatjátok. Elég egyszerű elkészíteni, csak anyagra és két hízésfajta ismeretére van szükség hozzá. Pozitívum, hogy a szárnyaiba egy-egy tojást lehet tenni smileeee.gif Mivel nem húsvét lévén, így csak natúr tojást tudtam beletenni, remélem, azért sikerül érzékeltetnem afunkciót rohog.gif
Most egyelőre ennyi lenne, majd keresgélek még itthon beer.gif Minta vagy leírás ügyében pedig ne felejtsetek el szólni, csak egy szavatokba kerül és már teszek is fel mindent, ami kell! wink.gif
5 felhasználónak tetszik: DisneyFans, Lindsay019, Christo, wannascream, Lady Suzy
2011. július 11. 22:54 #14
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Hú, én is sok üvegfestést csináltam, de mind el lett ajándékozva. smileeee.gif
Az a tyúk nagyon vagány biggrin.gif thumbsup.gif
3 felhasználónak tetszik: duracell, Lindsay019, Bessie
2011. december 04. 14:47 #15
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Nos, jó régen írtam a topikba, igaz, a suli kezdete óta nem nagyon volt időm kreatívkodni. Most azonban közeleg a karácsony - ennek hatására pedig ideje, hogy újból beizzítsam a dolgokat smileeee.gif
Most 'csak' két kreatív díszecskét hozok nektek, többel esetleg este vagy a jövő héten jelentkezem, aztán csak győzzétek majd a sok-sok újdonságot biggrin.gif A határ a csillagos ég wink.gif
Tehát: az első képen egy papírból készült hóembert láthattok, amit az osztályfőnököm által kölcsönadott hóember mintájára készítettem el, új színekben (az eredeti kék-ezüst volt, de mivel a mi osztályunk idén piros-arany színekben pompázik, így emellett a kombo mellett döntöttem.)
A második-harmadik képen pedig azt a rénszarvasos, karácsonyi szalvétatartót láthatjátok (mindkét oldalról) amelyet tegnap délután készítettem egy Kreatív Hobby-s egységcsomag alapján. smileeee.gif
Mindkét díszhez tudok sablont/leírást scannelni és írni, így ha bármelyik megtetszik, ne habozzatok jelezni, hogy van igény rá beer.gif
Továbbra is várom a Ti munkáitokat is, hiszen kiváncsi vagyok, ki mivel készülődik a karácsonyra. Ha bármilyen saját készítésű dolgotok van, ne féljetek megosztani velünk! wink.gif
5 felhasználónak tetszik: heyitsamyMT, Lindsay019, Lady Suzy, Blanka098, Bessie
2011. december 04. 15:07 #16
Lorica
Lorica
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.06.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 161695
Offline offline
Én nemrég csináltam origami csillagokat,karácsonyi díszítésnek szánom őket. Nagyon egyszerűek és szépek is. thumbsup.gif http://www.myimg.us/images/12.04.11/22235.jpghttp://www.myimg.us/images/12.04.11/22236.jpg

Youtube-os vidik alapján:
2 felhasználónak tetszik: duracell, Bessie
2012. november 16. 16:51 #17
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Karácsonyi díszek:
- A cserépmackók, melyekről tavaly készítettem fotót, eredetileg már két éve megvannak. =)
- Kopogtató koszorú, melyet a régebbi mintájára készítettem el, csak ezúttal fehér fonallal hímeztem körbe. Karácsonyi húzasáon az osztályfőnökünket húztam, így őt leptem meg vele.
- Rizsbaba angyalkák: szintén a karácsonyi húzás eredménye, aki engem húzott, azzal ugyanis nagyon jóban vagyunk, így tudta mit kell vennie: Kreatív Hobby-s egységcsomaggal lepett meg, amit még aznap délután megcsináltam.

Húsvétra: Ajándékba készítettük el tesómmal ezt a három tojást a Praktika magazin alapján. :]

Anyák/Apák napjára szintén tesómmal barkácsoltunk, az itt található katicákat készítettük el. Egy anyáé, egy a mamáé lett, a harmadikat pedig félretettük Apák napjára. =D

Nyáron készültek el a cserépcsacsik, szintén KH-s csomag alapján és 2-3 hónapig ők üldögéltek a TV tetején. Szintén nyáron készítettem szalagból a pillangókat is, közülük kettőt később ajándékcsomagolás díszítésére használtam, a parafatáblámra pedig Praktika alapján festettem egy baglyot.

Halloweenre egy barkácsolós újság alapján készítettem holdas-szellemes díszeket (összesen hármat, de az egyiket elajándékoztam), egy halloweeni fűzért a Praktika magazinból és két cicust a lépcsőre (eredetileg négyen voltak, de kettőt itt is elajándékoztam).

Az utolsó két képen a Hálaadásra készült pulykánkat láthatjátok, teljesen saját szabadalom, zsenilíából áll az egész kis szőrgombóc.

Dióhéjban ennyi lenne az éves termés, igaz, nagyon sok dologról nem készült még kép, de egyszer majd azokat is felteszem, mert ami késik, nem múlik. =D
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Lindsay019, Bessie
2012. november 22. 17:50 #18
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Csak ámulok és bámulok, hogy milyen ügyesek vagytok. meghajolo.gif Nagyon jó topik ez. Ha kell tudnék hozni én is ilyen szkennelt képeket néhány újságból. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: duracell, Lindsay019
2014. augusztus 06. 02:27 #19
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
Ezek mind nagyon aranyosak. smileeee.gif
2014. augusztus 06. 14:29 #20
- törölt felhasználó -    
Álomfogó

http://hir.ma/wp-content/uploads/2013/05/55-300x213.jpg
Én most ilyen szépségeket készülök karácsonyra készíteni a barátaimnak és magamnak is. ^^
A legenda szerint a szobába, az ágy fölé kihelyezve elűzi a rossz álmokat, de én főleg a szépségük miatt vagyok odáig és vissza értük. smileeee.gif
Nagyon egyszerű elkészíteni, és ezerféle változat van, mindenki elkészítheti ízlése szerint.

Linkelt szöveg
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!