Starity

12 megmagyarázhatatlan tény a popiparból

16 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. december 08. 16:28 #21
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Ez tulajdonképpen azért nem megdöbbentő, mert akkoriban, mikor ezek a nagy sztárok éltek, egészen mások voltak az igények és a lehetőségek. Most minden kis tini fel tud menni a netre és letölteni magának 600 semmit érő dalt 2 dolcsiért. pardon.gif Lényegtelen, mi áll a statisztikákban és a listákon. A lényeg az, hogy Jimi Hendrix, Johnny Cash vagy a Beatles legendák, újítottak, a zene történelem nagykövetei, és még 40 év múlva is mindenki dúdolni fogja a Hey Jude-ot, vagy a Folsom Prison Bluest. 40 év múlva viszont már senki nem fog emlékezni a rongyrázó, nagyképű kis senkikre, akik autotune és playback nélkül élni se tudnak. Értem ezalatt Katy Perryt, vagy Justin Biebert, de akármelyik másik ilyen kis cölöböcskét mondhatnám. Mindegy. Ezek egy kaptafára mennek, pénzért zenélnek és pénzre éhes menedzsment áll a hátuk mögött. Nem művészek, márpedig csak a művészet maradhat talpon, lehet emlékezetes, csak a művészet lehet olyan tartós, hogy 40-50-60 év múlva is emlékezzenek rá az emberek.
13 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals, janet7, rachella, num1Kolosszus, _ToTo_, Eszter655, ophely88, joe_r, Holly Keller, Rap4ever8, Black Hearth2, AFCfan, I Love Paris
2011. december 08. 16:29 #22
- törölt felhasználó -    
A mai világban egy sztárnak sokkal több lehetőségei vannak mint akármelyik elődjének, arra hogy reklámozza mind önmagát mind a zenéit. Ma már egy sláger szó szerint a csapból is folyik, de régen nem volt ilyen, Magyarországon a '70-es években tv is alig volt nem hogy zene csatorna. smileeee.gif A világ változása más válasz szerintem nem létezik. smileeee.gif
2011. december 08. 16:29 #23
Lilly-chan
Lilly-chan
 
StátuszBooks are a uniquely portable magic. /Stephen King/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.19.
Hozzászólás: 1048
Csatolások: 0
Azonosító: 139065
Offline offline
teljes mértékben le vagyok döbbenve, de azon a leginkább, hogy Dion lemezt többen vettek, mint Queen-t... ez aztán döbbenet ohmy.gif
2011. december 08. 16:32 #24
minibogárka
minibogárka
Miss Pond
 
Státuszred hair... must be a weasley
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.19.
Hozzászólás: 1018
Csatolások: 4
Azonosító: 139036
Offline offline
"Justin Bieber létezése, csak úgy önmagában" hát ezen szakadtam xDD
amúgy teljesen egyetértek a cikkel, nagyon jó lett! biggrin.gifD és tényleg pofátlanság egymáshoz hasonlítani az igazi zenészeket, és némelyik mai tucatszart...
de az igaz, hogy régen tényleg jelentősen más volt minden, ma már mindent netről le lehet töltögetni...bár én inkább megveszem cd-n, amit tudok biggrin.gif
2011. december 08. 16:32 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lilly-chan @ 2011.12.08. 16:29)
teljes mértékben le vagyok döbbenve, de azon a leginkább, hogy Dion lemezt többen vettek, mint Queen-t... ez aztán döbbenet ohmy.gif


Olvasd el még egyszer! Celine - Falling in to U lemezből fogyott el több, mint a Nirvana vagy a Queen bármelyik LP-jéből.
2011. december 08. 16:35 #26
- törölt felhasználó -    
Bár itt Celine, Barbra és Shania elég negatív fényben van feltűntetve. Shanianak pl. csak egy refrénje "countrysabb", mint pl. Taylor Swift egész kérdéses munkássága. Ő volt talán az első nő, aki countyt nyomatott. Az USA-ban a country olyan népszerű, mint "sajnos" nálunk a mulatós.
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, joe_r, Holly Keller, Black Hearth2
2011. december 08. 16:36 #27
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Rémisztő és elgondolkodtató cikk, de hűen tükrözi a mai zeneipar állapotát és egyben ad némi magyarázatot arra is, hogyan válhatott példának okért Justin Bieber korunk egyik legfelkapottabb énekesévé. Mélyrepülés. 110.gif
5 felhasználónak tetszik: Grace Benning, _ToTo_, ophely88, Rap4ever8, Black Hearth2
2011. december 08. 16:36 #28
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Hát ez nagyon döbbenetes... Elég csak az a tény, hogy gyakorlatilag Kéjti Perrriii Michael Jacksonhoz hasonló sikereket produkálhatott!! Hogy lehet ez? Megdöbbentett a cikk nagyon...
2011. december 08. 16:45 #29
Punka
Punka
visszatérő vendég
 
StátuszAlways Keep Fighting❤️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.27.
Hozzászólás: 415
Csatolások: 1
Azonosító: 139694
Offline offline
van amin télleg meglepődtem... ohmy.gif
2011. december 08. 16:45 #30
Eszter655
Eszter655
asylum
 
Státuszfilozofálok
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.29.
Hozzászólás: 6256
Csatolások: 679
Azonosító: 134102
Offline offline
Éreztem egy kis iróniát a cikkben.ToTo,senki sem csalódott benned. rohog.gif
De ezek mind igazak.Amikor a Beatles tagjai voltak a császárok,a drága kis Kesha sehol sem volt,de nekem még mindig császárok és azok is maradnak. mellow.gif heart.gif
2 felhasználónak tetszik: _ToTo_, Black Hearth2
2011. december 08. 16:48 #31
Vampire Lady
Vampire Lady
kiss me or kill me.
 
Státuszfootball.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.21.
Hozzászólás: 2397
Csatolások: 151
Azonosító: 156029
Offline offline
jó,cikk.elég megdöbbentő o.O
2011. december 08. 16:51 #32
Muffyn.Girl
Muffyn.Girl
visszatérő vendég
 
Státuszdon’t regret the past,just learn from it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.08.
Hozzászólás: 473
Csatolások: 297
Azonosító: 150774
Offline offline
Az utolsón röhögtem egy jót._nevet.gif
2011. december 08. 16:52 #33
- törölt felhasználó -    
Ez nagyon megdöbbentő ohmy.gif Az utolsó igaz biggrin.gif
2011. december 08. 17:00 #34
- törölt felhasználó -    
kéjti peri lekörözte Jackson-t? Nem rajongok Jacko-ért, de még mindig ő, mint a másik!
az utolsónál tök jó a kép rohog.gif
2011. december 08. 17:13 #35
- törölt felhasználó -    
Idézet (lA-dONNA @ 2011.12.08. 16:24)
Szerintem ez úgy megy h annak a kornak is megvolt a maga zenéje, meg a mainak is, nem nagyon lehet a kettőt összehasonlítani, arról nem is beszélve h akkoriban még nem volt olyan nagy igény (persze nagy volt már akkor is)...

Akkoriban nem volt nagy az igény? rohog.gif Nem inkább pont hogy ma van baromi alacsonyra helyezve az a bizonyos léc? rolleyes.gif
Egyébként köszönöm Grace Benning, tökéletesen megfogalmaztad a gondolataimat. smileeee.gif
7 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals, Rekahhh, _ToTo_, Grace Benning, ophely88, Black Hearth2, I Love Paris
2011. december 08. 17:15 #36
- törölt felhasználó -    
Justinos nagyon jó volt biggrin.gif . Szerintem nagyon jó cikk biggrin.gif.
2011. december 08. 17:16 #37
- törölt felhasználó -    
Az utolsón nevettem, de egyébként ez mind nagyon szomorú. Gyakorlatilag az a stílus a legsikeresebb ami mögött a legkevesebb munka áll --> pop. Hisz a neve is azt jelenti, hogy népszerű. Itt ugyanis csak "feléneklik" a számot és aláraknak valami tuc-tucot. Más stílusokál, ahol rendes hangszerek is vannak, ott arra is írni kell dallamot, arról meg ne is beszéljünk, hogy tudni kell rajta játszani. Mikor fog Katyke, Justinka vagy Kesha annyi munkát fektetni a zenéjébe, mint Jimmy Hendrix, a Beatles vagy Elvis? SOHA! És ők mégis keresettebbek. Ez borzalmas, dehát köztudott, hogy a népnek jó a sz*r is. És messze nem azok a legértékesebb énekesek vagy dalok, amik a slágerlisták élén vannak. Ami a legnépszerűbb, nem feltétlen a legJOBB. Sőt, szinte soha. Itt említeném meg, hogy pl. Britney jóval többet keres a playback-hercegnősködésével és a nem általa megírt slágerdalokkal, amik mind ugyanarról szólnak, mint Christina, aki valóban énekel, maga írja a számait, és testét-lelkét beleadja a zenéjébe. De ez csak egy példa volt a sok közül.
6 felhasználónak tetszik: _ToTo_, janet7, Sally Sparrow, Grace Benning, Rap4ever8, Black Hearth2
2011. december 08. 17:17 #38
Kokonuth
Kokonuth
visszatérő vendég
 
Státusz~Aoi, aoi ano sora...~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 12
Azonosító: 146549
Offline offline
Nem igazán értem ezt a megvető, pökhendi hangnemet, ami az egész cikket kíséri.

Celine Dion, Billy Ray Cyrus, Katy Perry, ők nem emberek? Csak valami rossz, amerikacsinálta, tiszavirág életű hírességecskék, akik nem érdemelnek meg semmiféle elismerést vagy tiszteletet a munkájukért? Nem hiszem el, hogy a felsoroltak közül valamelyik előadó ne okozott volna pár perc jókedvet valamilyen tettével azoknak, akik ismerik őket. Vagy ne lenne egy olyan zenéjük, amit a rádióban szívesen meghallgat az ember.

Aki most azt írta, hogy le van döbbenve a cikk miatt, meg hogy borzasztó, jaj, összedől a világ, amiért "romokban" a jelen zeneiparja... Tudjátok, kiket szóltok le ezzel? A cikkben negatívan feltüntetett előadók rajongóit.
Mégis milyen jogon kérdőjelezi meg bárki is másnak zenei ízlését? Ha az embereknek Justin Bieber, Miley Cyrus vagy épp egy hegyes orrú, szőke énekesnő kell, akkor az kell!
Ha értelmesen állnának az emberek bizonyos kérdésekhez, nem lennének ehhez hasonló, becsmérlő cikkek.

Nem ez a rémisztő, ez a cikk, hanem hogy az emberek ezt annak találják. Ezt találják rémisztőnek, nem pedig a milliónyi szenvedő AIDS-es beteget például Afrikában, ahol nemhogy ellenszer nincs, de fájdalomcsillapítókból is híján vannak, így az emberek szenvedve és gyötrődve halnak meg.

Az a rohadtul rémisztő és ledöbbentő, kérem, nem ez! Röhejes... sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Misao
2011. december 08. 17:20 #39
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
3,4,5,8,11 (nem basszus, az ÖSSZES) ezek láttán úgy konkrétan...NA MINDEGY. Szánalom ez az egész. A mai világ el van korcsulva zeneileg, de rohadtul és ez az igazság. Amikor a régebbi IGAZI SZTÁROK híresek, sikeresek lettek, akkor még valóban a tehetség számított, mostmár nagyjából az számít a legkevésbé, tényleg mások az igények. Meg ugye abban az időben amellett, hogy tehetség kellett a sikerhez, nem volt Facebook, iTunes, Youtube, Twitter stb. és lényegesen nehezebb dolguk volt akkor az előadóknak. Amellett, hogy ma a tehetség nem mérvadó, ez is megkönnyíti azoknak a senkiknek a dolgát, akik most döntöttek úgy, hogy hírnevet akarnak. Tehát amellett, hogy ezek a tényke felháborítóak, tudja az ember, hogy egész más volt akkor. Ha ezeket az előadókat áthelyeznénk abba a régebbi korba, akkor...khm nem ez lenne a helyzet. Ezek közül az új sztárok közül...mondjuk a 90%-uk ha -és most nem is olyan távolit említek- a 90-es években próbálkozott volna, belebuktak volna, mégpedig csúnyán. Ma meg igazi legendákat leköröznek ilyen tehetségtele, tucat, mögöttes tartalommal nem rendelkező popénekesnőcskék? Nicki Minaj Grammy jelölés (meg még sokan, akik nem érdemlik meg, csak ez a példa szerintem igen jól szemlélteti a dolgot). Most úgy regélnék megint egy oldalon keresztül, de sajnos fölösleges lenne. Gyűlölöm, hogy ebben a korszakban kell élnem. Én az utolsónál Nicki Minajra kicserélném a nevet, mert nekem ő mindenkinél (komolyan) rosszabb, még bibörnél is. De találó ez is:D És igazából pl. Nickiben (ez most csak egy példa, sokakkal van még így) próbáltam megtalálni a jót, de meghallgatva bármelyik számát, képtelen vagyok meglátni az idióta, retardált, elmebetegeket megszégyenítő hangokkal "feldobott" nulla mondanivalóval, nulla darab normális rímmel rendelkező, ám autotuneban bővelkedő ZAJBAN meglátni a jót. Főleg azután, hogy meghallgatok akár csak 1-1 számot olyanoktól, mint Lisa Lopes, Lauryn Hill, Bahamadia, Heather B, MC Lyte, Lil' Kim, de még sorolhatnám, ugyanis rengeteg igényes női rapper van/volt(inkább az utóbbi) és ilyenkor mindig annyira felidegesesem. És a mai világban egy olyat istenítenek, aki azután, hogy ellopta valakinek az egész stílusát, még tiszteletlenül is viselkedik és oltogatni próbálja a szemét dalaiban, egy olyasvalakit, akiben semmi eredeti nincs és NEM TUD RAPPELNI. Egy rappernél...nem az lenne a legfontosabb, hogy tudjon rappelni nyávogás helyett és esetleg rendes rímeket írni, a gyerekesen egyszerűen, vagy szóismétlések helyett? Szerintem de. Na mindegy, ez így most nem csak Copy Minajra volt kiélezve, hanem úgy a legtöbb mai előadóra, de ők legalább nem tiszteletlenek (jobb esetben) azzal, aki konkrétan csinálta őket. smileeee.gif
Streisand még mindig nincs rám olyan idegb.szó hatással, mint a többi, a cikkben a "sötét oldalon" említett név, na de Pearl Jam? Johnny Cash? NEEEMM 110.gif
Michael - Katy...nekem...nincs bajom Katyvel, de...ez most komoly? Már leírtam úgyis ötvenmilliószor az erről szóló cikkekhez, de ez botrányos. Michael Jackson, aki soha nem koppintott más előaókat, aki maga írta a dalokat, tervezte a koreográfiát, bizonyos esetekben maga találta ki a klipek koncepcióját, akinek mind a stílusa, mind a zenéje újító és maradandó volt...és őt úgymond "eléri" egy csaj, aki nem elég, hogy nem tud rendesen énekelni, de az egész stílusa -mééég a hatvanadjára elsütött színes hajak ellenére is- és a zenéje is olyan tucat, hogy konkrétan úgy el lesz felejtve és eltűnik a sok hasonló senki között, hogy észre sem fogjuk venni? Én nem utálom őt, komolyan, de azért ez...Rémes. És a többi eset is. Lehet, hogy most ezek a...-nem mondok csúnyát- népszerűek, de népszerűek lesznek 10-20-30-40 év múlva? Kötve hiszem. Senkit nem fognak érdekelni és akkor már kitörölhetik a s.ggüket a mára teljesen jelentéktelenné és hiteltelenné vált lemezeladásaikkal meg díjaikkal. Vicces, hogy ők előbb lesznek elfelejtve, mint azok, akik lehet, hogy már évek óta nem is élnek. Maradandó dolgok, meg jelenleg divatos tucatsz.rok közötti különbség ugyebár... Ez az egész mai zeneipar egy nagy szégyen. És az emberek idiótasága is. Legszívesebben az összes esetet kielemezném, de minek...Pedig felháborító egytől egyig. Pontosan ezek miatt a dolgok miatt akadok ki azon, ha mondjuk valaki egy Youtube vita során azzal jön, hogy xy-nak nincs ennyi meg annyi követője, lemezeladása és Billboard toplistás slágere, mint y-nek -aki amúgy egy legenda, aki sok-sok éve híres és még mindig nem állt le, SŐT még tehetsége is van, de kit érdekel?-
Jó cikk lett, minden elismerésem, de rendesen felidegesített, az biztos. Pedig tudjuk, hogy ez az egész mai világ ezen a téren szánalmas, de így leírva, összegyűjtve látni (és még hány ilyen van...) rémes.
8 felhasználónak tetszik: raspberry, num1Kolosszus, rachella, _ToTo_, ophely88, Holly Keller, Rap4ever8, Black Hearth2
2011. december 08. 17:26 #40
GaGafreaks monster
GaGafreaks monster
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.03.
Hozzászólás: 258
Csatolások: 0
Azonosító: 161568
Offline offline
ÉS HOL VAN
LADY GAGA?
Ő RENGETEG REKORDOT DÖNTÖTT MEG!!!
16 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!