Starity

Törpék tüntetnek a Hófehér ellen

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. június 13. 19:36 #41
dll89
dll89
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.12.
Hozzászólás: 284
Csatolások: 0
Azonosító: 145259
Offline offline
Hát ez nagyon szép kezdeményezés, de azért egy törpe szerepéhez nem elég a törpe növés, hanem színészi tehetség is kell...
2012. június 13. 20:40 #42
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12492
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
A mindössze 1,24 méter magas Matt szerint ez a helyzet pont olyan, mintha egy fehér bőrű embert választanának ki egy afro-amerikai karakter szerepére, akinek a bőrét később digitális utómunkával varázsolnák sötétebbre, és ez megengedhetetlen.

Megtörtént, Robert Downey Jr-al a Trópusi viharban - és lejátszotta a legnagyobb dumás feketebőrű színészeket - akkor most mivan?

Van némi igazuk, főleg az ő saját szempontjukból, de azért ők se essenek a ló túloldalára ilyen kijelentésekkel ...

Ilyen alapon akkor Dan kapitány szerepét a Forrest Gumpban, nem Gary Sinise-nek kellett volna játszani, hanem egy vietnámi lábatlan veteránnak? Forrest Gumpot meg Tom Hanks helyett alakíthatta volna egy dawn kóros?

Sosem volt igazság a földön és nem is lesz, kár erölködni rajta.
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. június 13. 20:42 #43
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2012.06.13. 20:40)
A mindössze 1,24 méter magas Matt szerint ez a helyzet pont olyan, mintha egy fehér bőrű embert választanának ki egy afro-amerikai karakter szerepére, akinek a bőrét később digitális utómunkával varázsolnák sötétebbre, és ez megengedhetetlen.
Van némi igazuk, főleg az ő saját szempontjukból, de azért ők se essenek a ló túloldalára ilyen kijelentésekkel ...
Ilyen alapon akkor Dan kapitány szerepét a Forrest Gumpban, nem Gary Sinise-nek kellett volna játszani, hanem egy vietnámi lábatlan veteránnak? Forrest Gumpot meg Tom Hanks helyett alakíthatta volna egy dawn kóros?
Sosem volt igazság a földön és nem is lesz, kár erölködni rajta.

Ennyi erővel az Avatarban a Na'vikat játszhatták volna cianózisosok is. rohog.gif
2012. június 13. 20:48 #44
Edeee...
Edeee...
visszatérő vendég
 
StátuszA Beutiful lie : I Never Die
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.31.
Hozzászólás: 497
Csatolások: 0
Azonosító: 166310
Offline offline
Mégvalami : Ha annyira kellett nekik a szerep miértnem mentek el a meghalgatásra ...mert mint ahogy más fórumon olvastam , nem jelentkeztek a szerepekre ...
2.) Ha pl Jennifer Lopezt kérnék fel egy szerepre , amiben szökére kéne festenie a haját ,akkor Charlize Theronnak elkéne mennie tüntetni ,hogy miértnem őt kérték fel a szerepre ??? Vagy ha Cameron Diazt kérnék fele gy énekesszerepre , akkor Katy Perrynek táblákkal meg mikrofonnal a kezében kéne bojkottálnia a filmet ... WTF ienekeért tüntetni ... tongue.gif
2012. június 13. 20:51 #45
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Edeee... @ 2012.06.13. 20:48)
Mégvalami : Ha annyira kellett nekik a szerep miértnem mentek el a meghalgatásra ...mert mint ahogy más fórumon olvastam , nem jelentkeztek a szerepekre ... 


Nem állíthatsz be úgy egy meghallgatásra, hogy nem vagy odahívva. omg.gif Csak akkor mehetsz szereplőválogatásra, ha ők megengedik neked de nem is szóltak nekik, hogy mehetnek a castingra.
1 felhasználónak tetszik: Fonzie
2012. június 13. 21:03 #46
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12492
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.06.13. 20:51)
Nem állíthatsz be úgy egy meghallgatásra, hogy nem vagy odahívva. omg.gif Csak akkor mehetsz szereplőválogatásra, ha ők megengedik neked de nem is szóltak nekik, hogy mehetnek a castingra.


Létezik olyan casting a hagyományos mellett, hogy bárki felkeres egy erre szakosodott ügynökséget és részt vesz egy castingon, ami abból áll, hogy felveszik az adataidat, etnikai hovatartozásodat, beszéltetnek, hogy van-e akcentusod, ha igen akko lejegyzik, hogy milyen. Hajszín, magasság, szemszin stb kis túlzással még azt is, hogy mekkorát tudsz fingani - szóval mindent. Próbafelvétel, fotók stb.

Aztán ha valamelyik studió megkeresi az ügynőkséget, hogy 100 kilós szőke kínai kell nekik orosz akcentussal és kék szemmel aki bevállalja, hogy alsógatyában keresztülrohan a Sunset Boulevardon, akkor bepötyögik a gépbe és az kidobálja a jelentkezőket. Ezért mondják, hogy Hollywoodban bárki megcsinálhatja szerencséjét ...

Amúgy ebben az egyben brutál jók az amerikaiak, minden más filmkészítő országgal szemben, nagyon odafigyelnek a szereplőválogatásra - lehet hogy a film szart sem ér, de a szereplők és a karakterek a helyükön vannak.
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. június 13. 21:21 #47
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.06.13. 21:03)
Létezik olyan casting a hagyományos mellett, hogy bárki felkeres egy erre szakosodott ügynökséget és részt vesz egy castingon, ami abból áll, hogy felveszik az adataidat, etnikai hovatartozásodat, beszéltetnek, hogy van-e akcentusod, ha igen akko lejegyzik, hogy milyen. Hajszín,  magasság, szemszin stb kis túlzással még azt is, hogy mekkorát tudsz fingani - szóval mindent. Próbafelvétel, fotók stb. 
Aztán ha valamelyik studió megkeresi az ügynőkséget, hogy 100 kilós szőke kínai kell nekik orosz akcentussal és kék szemmel aki bevállalja, hogy alsógatyában keresztülrohan a Sunset Boulevardon, akkor bepötyögik a gépbe és az kidobálja a jelentkezőket. Ezért mondják, hogy Hollywoodban bárki megcsinálhatja szerencséjét ...


Ők azt mondták hogy nem keresték meg őket az ajánlattal de ha hazudtak is, megpróbálták esetleg, akkor sem rájuk esett a választás. És nekem senki ne mondja hogy egy Peter Dinklage vagy egy Warwick Davis nem tudta volna hozni azt, amit a többi színésztől kértek. A napnál is világosabb, hogy nem szeretnek a rendezők törpe emberekkel dolgozni, valamilyen okból.
2012. június 14. 07:46 #48
sajtimajszii
sajtimajszii
visszatérő vendég
 
StátuszSzivárvány színű képzelet hasítja át a kék eget.:3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.06.
Hozzászólás: 134
Csatolások: 0
Azonosító: 177294
Offline offline
Attól még, hogy kicsik lehetnek nagyon jó színészek...
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. június 14. 08:04 #49
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12492
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.06.13. 21:21)
Ők azt mondták hogy nem keresték meg őket az ajánlattal de ha hazudtak is, megpróbálták esetleg, akkor sem rájuk esett a választás. És nekem senki ne mondja hogy egy Peter Dinklage vagy egy Warwick Davis nem tudta volna hozni azt, amit a többi színésztől kértek. A napnál is világosabb, hogy nem szeretnek a rendezők törpe emberekkel dolgozni, valamilyen okból.


Nem is tudom, szerintem ennek azért nem ilyen egyszerű okai vannak. Nyilván felmerül egy sor olyan probléma is, amire tslán nem is gondolunk, hiszen valamilyen szinten speciális igényeik lennének/vannak - gondolok akár csak egy lakókocsira amiben két jelenet között lepihennek a színészek - azt azért hozzájuk mérten át kellene alakítani, hogy nekik is megfeleljen és most csak 1 dolgot mondtam ami eszembe jutott. Senki ne értsen félre, nem ellenük vagyok, sőt, még a filmet sem láttam, de nem gondolom, hogy az lenne az ok, mert "nem szeretnek velük dolgozni a rendezők" és azt sem, hogy ez ellen tüntetni kellene. Ha úgy is van, hogy nem szeretnek velük dolgozni a rendezők (ez a kijelentés egy sor kérdést is felvet - egyik rendező sem? vagy csak sok rendező? vagy csak néhány? esetleg csak 1?) nyilván nem a termetük miatt, hanem az olyan akadályok és nehézségek amik miatt díszleteket, forgatási helyszíneket kell megváltoztatni vagy átalakítani - ez pedig nincs ingyen. Inkább anyagi kérdésben látom ennek az okát, mint sem emberi hozzáállás kérdésének.
2012. június 14. 10:46 #50
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.06.14. 08:04)
Nem is tudom, szerintem ennek azért nem ilyen egyszerű okai vannak. Nyilván felmerül egy sor olyan probléma is, amire tslán nem is gondolunk, hiszen valamilyen szinten speciális igényeik lennének/vannak - gondolok akár csak egy lakókocsira amiben két jelenet között lepihennek a színészek - azt azért hozzájuk mérten át kellene alakítani, hogy nekik is megfeleljen és most csak 1 dolgot mondtam ami eszembe jutott. Senki ne értsen félre, nem ellenük vagyok, sőt, még a filmet sem láttam, de nem gondolom, hogy az lenne az ok, mert "nem szeretnek velük dolgozni a rendezők" és azt sem, hogy ez ellen tüntetni kellene. Ha úgy is van, hogy nem szeretnek velük dolgozni a rendezők (ez a kijelentés egy sor kérdést is felvet - egyik rendező sem? vagy csak sok rendező? vagy csak néhány? esetleg csak 1?) nyilván nem a termetük miatt, hanem az olyan akadályok és nehézségek amik miatt díszleteket, forgatási helyszíneket kell megváltoztatni vagy átalakítani - ez pedig nincs ingyen. Inkább anyagi kérdésben látom ennek az okát, mint sem emberi hozzáállás kérdésének.


Én arra gyanakszom, hogy jobban kijönnek a stúdiók, ha átlagos méretű embereket dolgoztatnak és több vele az utómunka, mintha az ő igényeiknek és szükségeiknek megfelelő feltételeket tudnák biztosítani. Csak erre is lehet azt mondani, hogy akkor is lenne annyi pénz. Olvastam, hogy Kristennek aranytányért adtak, arról evett és limó vitte a főbb szereplőket mindenhová, ami szerintem elég nagy luxus a stúdió részéről. Mindent lehet csak akarni kell. Ha pedig nem pénzügyi oka van neki hanem tényleg az a bajuk, hogy a kamerát lentebb kell tenni vagy átalakítani a kocsikat, beszerezni kisebbeket stb, arra már én sem tudok mit mondani. Valahogyan a Harry Potterben is megoldották. Ott is dolgoztattak nem egy, nem kettő törpenövésű színészt. A végeredmény persze ugyanaz, kisméretű embereket látsz a képernyőn tehát végül is mindegy, hogy melyik módot választja a stúdió. rolleyes.gif
A tüntetésnek pedig szerintem sincs értelme, ők kicsik és kevesek ahhoz, hogy változtassanak a dolgokon. Arra leszek kíváncsi hogy tényleg mennek-e majd megint tüntetni ha kijön a Hobbit .. rolleyes.gif
2012. június 14. 11:01 #51
- törölt felhasználó -    
egyet értek : ophely88
2012. június 14. 16:18 #52
Edeee...
Edeee...
visszatérő vendég
 
StátuszA Beutiful lie : I Never Die
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.31.
Hozzászólás: 497
Csatolások: 0
Azonosító: 166310
Offline offline
ophely88
Tájékoztatlak , Csstingra JELENTKEZNI kell ... smileeee.gif És ha a beadotta nyagodat érdekesnek találják ,akkor hívnak be egy vélogatásra smileeee.gif
2012. június 14. 16:56 #53
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Edeee... @ 2012.06.14. 16:18)
ophely88 
Tájékoztatlak , Csstingra JELENTKEZNI kell ... smileeee.gif És ha a beadotta nyagodat érdekesnek találják ,akkor hívnak be egy vélogatásra smileeee.gif


Nem muszáj jelentkezni. Hívogatnak be embereket a stúdiók maguktól is. rolleyes.gif
2012. június 14. 17:58 #54
SzanduSs98
SzanduSs98
 
StátuszHa egy nap a sebesség öl meg engem, ne sírjatok, mert én mosolygok.-Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.06.
Hozzászólás: 4224
Csatolások: 184
Azonosító: 166705
Offline offline
Andro egyetértek!
2012. június 14. 18:24 #55
TheWiraag
TheWiraag
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.14.
Hozzászólás: 195
Csatolások: 0
Azonosító: 147234
Offline offline
Kíváncsi lennék, hogy a Gyűrűk Ura c. filmnél miért nem reklamáltak. Ott is ugyanennyire jogos lett volna, csak most valamiért ezt a filmet le akarják húzni/nem láttam még/
2012. június 15. 19:11 #56
iannina
iannina
focus on the good
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.06.
Hozzászólás: 5250
Csatolások: 34906
Azonosító: 138106
Offline offline
Nekem tetszettek a filmben,aranyosak voltak és nagyon jól játszották a karaktereket. smileeee.gif
2012. június 21. 07:28 #57
Laura001
Laura001
 
Státuszhttp://en-es-azeletem.blogspot.hu/ ha van kedved, nézz be :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.19.
Hozzászólás: 579
Csatolások: 0
Azonosító: 176025
Offline offline
OMG most ez miatt így feldühödni!
2012. június 26. 16:31 #58
- törölt felhasználó -    
Nem kötelezi őket senki, hogy pont kisnövéső embereket válogassanak be. semmi közük hozzá, felesleges hülyeség az egész..
2013. augusztus 03. 16:46 #59
Reinie
Reinie
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.02.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 126261
Offline offline
Lehet, hogy csupán figyelemfelkeltés az egész, érthető a felháborodás, de korántsem jogos... Nekem van kedvenc törpém is, a neve Peter Dinklage. ;-)

Bár lehet sérti őket a helyzet, a brit színészekről nem kéne így nyilatkozni, a törpékről sem.

Az dönt, aki fizet baby, a világ ilyen.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Bob Hoskins Bob Hoskins 10143.
Toby Jones Toby Jones 12300.