Starity

Szulejmán (Muhteşem Yüzyıl) 2010

70 oldal 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. július 07. 13:49 #321
- törölt felhasználó -    
Amúgy amiket Hürrem énekel altatódalokat, tényleg ő énekli?
2013. július 07. 15:25 #322
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.07.07. 13:49)
Amúgy amiket Hürrem énekel altatódalokat, tényleg ő énekli?

Szerintem igen. A Luli pl. ketfele verzioban szokott lenni: van a bejatszott, meg amit Hurrem (Meryem) enekel...
2013. július 08. 12:54 #323
LadyHady
LadyHady
visszatérő vendég
 
StátuszFight For Your Dreams and Never Give Up!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.12.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 709
Azonosító: 160477
Offline offline
Bemásolok egy júliusi cikket,arról hogy Meryem visszatért torokországba.

- Meryem Uzerli wants to return to Muhtesem Yuzyil, however only if her demands are met. Most importantly Meryem Uzerli wants to change her working conditions. which may be not appreciated by the producers.
Because of health problems Meryem Uzerli left the show without any warning and returned to Germany, while its been said Meryem Uzerli is in medical treatment in Germany, others sources suggest she left the series because she did not get a raise as she wanted for her role. Meryem Uzerli kept silent about the matter till this time, which may suggest they are still negotiating. In the meanwhile other television projects are offering her many roles. So what is it Meryem Uzerli wants to return to Magnificent Century?

"Working at most 4 days a week"

Muhtesem Yuzyils new season, 4, with episode 104 will air in September. The producers of Muhtesem Yuzyil are still trying to convince Meryem Uzerli to return as Hurrem Sultan. But Hurrem Sultan will not return without her demands are been met. Her most important demand is what she will get per episode. Untill now, Meryem Uzerli recieved 12.500 Euro's per episode. She wants to double her income by 25.000 dollars per episode. Another demand is that she will only work 4 days a week maximum.

Also she said not to appear in more than 20 episodes per season. Episodes in Turkey are nearly 90 minutes, this causes that actor are 6 days a week working to get the episodes done, secondly each season is 30 episodes, this much work caused Meryem Uzerli to break down, saying that its too hard for her and if her demands are not met she wont return to Magnificent Century - Muhtesem Yuzyil.

While not responding to any rumours offically, recent news mentioned her name together with the popular Turkish actor Kivanc Tatlitug. Tatlitug is starting his new serie in january, she might be his lover in the Turkish soap.
Ay Yapim, the producer of Kivanc Tatlitugs new serie did not confirm anything about this, also Kivanc Tatlitug and Meryem Uzerli kept their silence about the matter saying that they did not know anything about this. -
Mit gondoltok errol?
2013. július 08. 14:08 #324
- törölt felhasználó -    
1:22:07-nél mit csinálnak Nigarral? mellow.gif
2013. július 08. 14:13 #325
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.07.08. 14:08)
1:22:07-nél mit csinálnak Nigarral?  mellow.gif

Gondolom elbúcsúznak tőle és minden jót "varázsolnak rá" az esküvője miatt. Itt még nem ment férjhez, ugye? Szerintem elbocsátják egészségben, szerencsével, stb. a házasságba.
2013. július 08. 14:42 #326
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.07.08. 14:13)
Gondolom elbúcsúznak tőle és minden jót "varázsolnak rá" az esküvője miatt. Itt még nem ment férjhez, ugye? Szerintem elbocsátják egészségben, szerencsével, stb. a házasságba.

Kihez megy férjhez?
2013. július 09. 09:16 #327
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.07.08. 14:42)
Kihez megy férjhez?

Úgy rémlik, hogy a Matrakoshoz. De majd elválnak, mert kiderül, hogy Nigar és Ibrahim félrekacsintottak. Ha jól tudom... biggrin.gif

A sorozat saját Wikijén olvastam a karakterekről még anno és Nigarnál olyan zavaros... smileeee.gif Nem nagyon érthető a számomra, hogy miről van szó.

Amúgy a Valide szerintem is öregség miatt hunyt el, illetve rémlik olyan is, hogy volt valami bénulása is. De erre nem merek megesküdni. think.gif
2013. július 09. 09:20 #328
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (LadyHady @ 2013.07.08. 12:54)
Mit gondoltok errol?

Ez kb. tök ugyanazt írja le, mint az a cikk, ami egy török oldalon jelent meg és amit én is átolvastam. Nekem semmi újat nem mond az előzőhöz képest. És fent tartom a múltkori véleményemet a hírrel kapcsolatban. smileeee.gif
2013. július 09. 09:33 #329
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (heyitsblaze @ 2013.07.06. 17:43)
Nem tudja valaki, hogy Daye miért lesz öngyilkos? unsure.gif

Mert véletlenül megöl valakit. Hogy pontosan kit, nem tudom értelmezni a leírásból. Valakit pofon üt és az elcsúszik a kőben, beveri a fejét és meghal. Zavaros a törökből való Google fordítás. És valami olyat is ki tudtam hámozni, hogy nagy lelkifurdalása van, meg a Valide is benne van és egy nyaklánc..? Ha nézted a részt, ezek nem voltak benne? smileeee.gif
2013. július 09. 14:33 #330
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
OFF Más oldalát is elkezdte furdosni a török nyelv? Én a minap az egyik könyvesboltban beleolvastam egy török szótárba és sikerült újabb okosságot magamba szívni, miszerint bizonyos hangokat hogyan kell náluk kiejteni. rohog.gif Mindezek tudatában a sorozat eredeti címe is tök máshogy hangzik, mint ahogy azt én magamban mindig felolvastam. biggrin.gif Nem tudtok véletlenül olyan pdf-et, aminek segítségével kicsit jobban bele lehet merülni a törökbe? rohog.gif Nem akarok megtanulni törökül - talán majd egyszer, nyugdíjas éveimben biggrin.gif - de nagyon szeretnék olvasni tudni a nyelven. Vagyis, hogyan kell kiejteni a szavakat. smileeee.gif ON
1 felhasználónak tetszik: Rasi97
2013. július 09. 14:48 #331
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.07.09. 14:33)
OFF Más oldalát is elkezdte furdosni a török nyelv? Én a minap az egyik könyvesboltban beleolvastam egy török szótárba és sikerült újabb okosságot magamba szívni, miszerint bizonyos hangokat hogyan kell náluk kiejteni. rohog.gif Mindezek tudatában a sorozat eredeti címe is tök máshogy hangzik, mint ahogy azt én magamban mindig felolvastam. biggrin.gif Nem tudtok véletlenül olyan pdf-et, aminek segítségével kicsit jobban bele lehet merülni a törökbe? rohog.gif Nem akarok megtanulni törökül - talán majd egyszer, nyugdíjas éveimben biggrin.gif - de nagyon szeretnék olvasni tudni a nyelven. Vagyis, hogyan kell kiejteni a szavakat. smileeee.gif ON


Engem is nagyon érdekel és már elkezdtem tanulni az alapokat itt, így unalmamba. biggrin.gif A szavakat is már kitudom ejteni. Amúgy már én is megakartam kérdezni. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. július 09. 14:51 #332
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.07.09. 14:48)
Engem is nagyon érdekel és már elkezdtem tanulni az alapokat itt, így unalmamba. biggrin.gif A szavakat is már kitudom ejteni. Amúgy már én is megakartam kérdezni. smileeee.gif

Júj, ez jó, çok teşekkür ederim! meghajolo.gif biggrin.gif
2013. július 09. 17:18 #333
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ööö... Írtam egy cikket és ezzel elkezdtem egy "cikksorozatot" az oszmánokról. rohog.gif Nem tudom, mikor kerül ki... Az elsőben a háremről, az ágyasokról és feleségekről írtam, leginkább a Rubicon magazin alapján. Per pillanat ez a leghitelesebb magyar nyelvű forrás, amivel rendelkezem... rolleyes.gif

Majd még írok Szulejmán és Hürrem kapcsolatáról is, meg ilyesmi. biggrin.gif Lehet, hogy meg kellett volna várnom az őszt, mert addigra jutok hozzá remélhetőleg szép terjedelmes szakirodalomhoz a témával kapcsolatban (igaz, angolul), de annyira írhatnékom volt a témáról... biggrin.gif Meg szerintem sok itteni fórumozó nem vette kézbe a Rubicont, szóval lesznek benne új infók is némelyeknek, úgy hiszem. biggrin.gif
5 felhasználónak tetszik: Pinky Lili, pixie1013, cintia0023, JadeB, Riley13
2013. július 09. 19:38 #334
LadyHady
LadyHady
visszatérő vendég
 
StátuszFight For Your Dreams and Never Give Up!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.12.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 709
Azonosító: 160477
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.07.09. 17:18)
Ööö... Írtam egy cikket és ezzel elkezdtem egy "cikksorozatot" az oszmánokról. rohog.gif Nem tudom, mikor kerül ki... Az elsőben a háremről, az ágyasokról és feleségekről írtam, leginkább a Rubicon magazin alapján. Per pillanat ez a leghitelesebb magyar nyelvű forrás, amivel rendelkezem... rolleyes.gif
Majd még írok Szulejmán és Hürrem kapcsolatáról is, meg ilyesmi. biggrin.gif Lehet, hogy meg kellett volna várnom az őszt, mert addigra jutok hozzá remélhetőleg szép terjedelmes szakirodalomhoz a témával kapcsolatban (igaz, angolul), de annyira írhatnékom volt a témáról... biggrin.gif Meg szerintem sok itteni fórumozó nem vette kézbe a Rubicont, szóval lesznek benne új infók is némelyeknek, úgy hiszem. biggrin.gif


a starity-ra irtad a cikket?
2013. július 09. 19:50 #335
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (LadyHady @ 2013.07.09. 19:38)
a starity-ra irtad a cikket?

yes.gif
2013. július 10. 16:16 #336
LadyHady
LadyHady
visszatérő vendég
 
StátuszFight For Your Dreams and Never Give Up!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.12.
Hozzászólás: 306
Csatolások: 709
Azonosító: 160477
Offline offline
Szulejmán - 30-31. rész MA ESTE
Ibrahim és Hatidzse új palotájukba készülnek. Ezt használja ki a valide, s palota nézőbe hívja Hürremet, hogy a lány távolléte alatt Viktóriát, az új ágyas gond nélkül átküldhesse a szultánhoz.

Közben baleset történik a palotában: Mehmet a legkisebb herceg beleesik a belső kert egyik tavába. Hürrem hamarosan tudomást szerez a valide szándékáról, és elhatározza, hogy mindenáron eltávolítja Viktóriát a palotából.

31.
A palotában elterjed a hír, hogy Mahidevrán újra terhes, a bába vizsgálata azonban rácáfol erre. Hürremről azonban kiderül, hogy várandós. Úgy tűnik, hogy Viktóriát sikerül eltávolítani a szultán mellől, mert a valide hajlik arra, hogy Viktóriát Ibrahim és Hatidzse palotájába költöztessék. A festő Leo, Hürrem egykori szerelme a palotába kerül, s egyelőre nem tud arról, volt kedvese a szultán ágyasa.


2013. július 10. szerda, 21:35

A sorozat megtekintése 12 éven aluliak számára nagykorú felügyelete mellett ajánlott.
2013. július 10. 16:35 #337
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (LadyHady @ 2013.07.10. 16:16)
Szulejmán - 30-31. rész MA ESTE
Ibrahim és Hatidzse új palotájukba készülnek. Ezt használja ki a valide, s palota nézőbe hívja Hürremet, hogy a lány távolléte alatt Viktóriát, az új ágyas gond nélkül átküldhesse a szultánhoz.
Közben baleset történik a palotában: Mehmet a legkisebb herceg beleesik a belső kert egyik tavába. Hürrem hamarosan tudomást szerez a valide szándékáról, és elhatározza, hogy mindenáron eltávolítja Viktóriát a palotából.
31.
A palotában elterjed a hír, hogy Mahidevrán újra terhes, a bába vizsgálata azonban rácáfol erre. Hürremről azonban kiderül, hogy várandós. Úgy tűnik, hogy Viktóriát sikerül eltávolítani a szultán mellől, mert a valide hajlik arra, hogy Viktóriát Ibrahim és Hatidzse palotájába költöztessék. A festő Leo, Hürrem egykori szerelme a palotába kerül, s egyelőre nem tud arról, volt kedvese a szultán ágyasa.
2013. július 10. szerda, 21:35
A sorozat megtekintése 12 éven aluliak számára nagykorú felügyelete mellett ajánlott.

Szó szerint ez van a tévéújságunkban is. biggrin.gif

Ma egyébként megszületett a 2. cikk is, ez Hürremről szól. Piszkosul hosszú lett, sokat melóztam vele, szerintem hülyét fog kapni az a hírszerkesztő, aki megkapja. _nevet.gif
2013. július 10. 17:08 #338
Rasi97
Rasi97
visszatérő vendég
 
StátuszA barátok megosztják egymással a titkaikat. Ez tartja őket közel egymáshoz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.11.
Hozzászólás: 426
Csatolások: 83
Azonosító: 138488
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.07.10. 16:35)
Szó szerint ez van a tévéújságunkban is. biggrin.gif 
Ma egyébként megszületett a 2. cikk is, ez Hürremről szól. Piszkosul hosszú lett, sokat melóztam vele, szerintem hülyét fog kapni az a hírszerkesztő, aki megkapja. _nevet.gif


Már kíváncsi vagyok rá thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. július 10. 19:00 #339
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Rasi97 @ 2013.07.10. 17:08)
Már kíváncsi vagyok rá  thumbsup.gif

Sajnos nem tudom, mikor teszik ki. Az egyik cikkem a múltkor heteket csücsült bent. mellow.gif
2013. július 11. 08:05 #340
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Jaj, de jó volt a tegnapi esti két (fél)rész megint. rohog.gif Zseniális volt, ahogy Sadıka hoppon maradt. biggrin.gif Mondjuk lehet, hogy titokban neki is megtetszett a szultán, azért volt ennyire elkenődve. rohog.gif Mondjuk azt furcsállottam, hogy fényes nappal is... De hát biztos nem volt mit csinálni... tongue.gif Halit pedig megint nagyon cuki volt, de nem ismétlem magam, mert már biztosan nagyon unjátok a banana_moonwalk.gif -t. biggrin.gif

Mahidevrannál majd' megszakadt a szívem, azért őt is piszkosul sajnálom, amikor épp nem kígyóskodik. Tényleg vacak érzés lehet, de hát a valide is megmondta... Mindenesetre amikor kezdődött a sorozat, piszkosul zavart engem is ez az egész helyzet, nem tudtam hová tenni, de aztán szép lassan megszoktam. Más kultúra, naná nehéz felfogni, hogy ott a pasit meg kell osztani és nem szabad kisajátítani.

A rész végén pedig akkorákat vigyorogtam, amikor a kertben készülődtek a festéshez és jött a szultán, Leo meg simán hátat fordított. rofl.gif És amikor a legvégén mutatták a két pasit meg Hürremet... Hát, én továbbra is azt mondom, hogy részemről még mindig a padişah az alfahím kettőjük közül. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: LadyHady, JadeB
70 oldal 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!