Starity

Nagy port kavart a modern István, a király

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. augusztus 22. 19:12 #81
hazza08
hazza08
 
Státusz"Ebben az életben vagy ölsz, vagy meghalsz..vagy meghalsz és ölsz.." -TWD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.10.
Hozzászólás: 674
Csatolások: 0
Azonosító: 197566
Offline offline
Én készültem megnézni de a leírtak alapján nem lehetett vmi remekmű sleep.gif Am meg nem Udvaros Dorottya játszott benne?
2013. augusztus 22. 19:13 #82
csokiskeksz
csokiskeksz
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.13.
Hozzászólás: 70
Csatolások: 0
Azonosító: 209152
Offline offline
Hát ez az egész tiszta gagyi volt :/ csak megfájdult tőle a fejem :/ pedig talán 10 percet néztem belőle sad.gif .( :/ ................................................
2013. augusztus 22. 19:14 #83
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
Nem tetszett, jobb a régi...
Értem én a modern célzásokat a mai világra vonatkozóan, de én az István a királlyal nem művészkednék, nem önkifejezésre való szerintem...
Hanem inkább nemzeti jelképnek nevezhető dolog.
pardon.gif
2013. augusztus 22. 19:18 #84
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Szerintem érdekes és eredeti volt, nekem tetszett. Az, hogy felháborodást fog kiváltani és kötelezően utálni fogják rengetegen már azelőtt lehetett tudni, hogy egyáltalán elkészült... Ha nyitottan állunk hozzá és nem ítélkezünk automatikusan, akkor egyáltalán nem volt rossz. Szerintem totálisan f.sza, ha másfelől, különbözően közelítenek meg valamit, ezt hívják alkotásnak és művészetnek. Mi értelme lenne megcsinálni, ha ugyanolyan lenne, mint a többi? Tudom, boo biggrin.gif Azt persze nem lehet várni, hogy mindenki be tudja fogadni, de mondom, ez annyira várható és egyértelmű volt már hónapokkal ezelőtt is.
A régi mindig ott lesz, ő csinált belőle egy más milyet, na bumm. Elvégre rendező, vagy mi.
3 felhasználónak tetszik: Beach Baby, Sally Sparrow, ophely88
2013. augusztus 22. 19:34 #85
- törölt felhasználó -    
én eddig 3 változatát láttam ennek és ez volt a legrosszabb.. jó modernizált változat volt de akkor is.. Nagy Feró megjelenik egy Trabantban meg a végén még gépfegyveres (??) rendőröket is láttam benne..érdekes felfogás.. István szerepére pedig egy sokkal jobb embert képzeltem volna el nem azt aki játszotta..
2013. augusztus 22. 19:35 #86
- törölt felhasználó -    
én kb. 5 percig bírtam nézni sad.gif , de az eredetit nagyon szeretem
2013. augusztus 22. 19:50 #87
- törölt felhasználó -    
Hozzá se lehet közelíteni az eredetivel.Öltönybe ott bohóckodtak.Az egész egy marhaság volt amit műveltek.Az eredeti a legjobb smileeee.gif
2013. augusztus 22. 19:54 #88
Thekid
Thekid
visszatérő vendég
 
Státuszpika, pika...pika- Pikachu
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.30.
Hozzászólás: 158
Csatolások: 0
Azonosító: 192751
Offline offline
kb. 10-20 percig néztem. Nekem egyszerűn nem tetszett. Az István a király az egyik kedvenc rockoperám, és Alföldinek sikerült tönkre tennie. Nekem eredetileg azért tetszett, mert valóság hűbb volt akkor, amikor még a kornak megfelelően öltöztek. És tényleg elhittem, hogy ez akár a magyar történelem egy fontos morzsája, amit zenével próbálnak izgalmasabbá tenni. (Komolyan imádom a törit, de a magyar történelem még rajtam is kifog.)De ez, amit Alföldi tett ezzel az egész darabbal ez elfogathatatlan felháborító. És szerintem a magyarság megcsúfolása.
2013. augusztus 22. 19:56 #89
Shenayla
Shenayla
Sheyka
 
Státusz365 Nap...365 új esély
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 11.08.18.
Hozzászólás: 3667
Csatolások: 40063
Azonosító: 158683
Offline offline
Én is láttam az előadást, tudtam, hogy más megvilágításból fogja bemutatni Alföldi, ennek ellenére meglepett Gizella belépője, Nagy Feró és Varga Miklós trabantos jelenete. Ezt egy kicsit erősnek találtam, de tetszett. Feke Pál nagyszerű színész, remekül énekelt, szerintem jó választás volt István szerepére.
2013. augusztus 22. 20:01 #90
- törölt felhasználó -    
Őszintén? Halálra röhögtük magunkat a barátnőmmel. Még mindig az eredeti mellet voksolok, nekem az fenománális, imádtam. Nagyon tetszett. De ez a modern feldolgozás ... neonkeresztek, azt hittem, hogy random Justice koncertet rögtönöznek. >.<
2013. augusztus 22. 20:05 #91
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10972
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Én ugyan nem láttam, de a sok negatív kritika felkeltette az érdeklődésemet. Személy szerint úgy gondolom, Alföldi nem egy hülyegyerek, nagyon is tudta, hogy mit csinál. Mert hozzányúlni valamihez, mert hozzáadni valami pluszt, mert újraértelmezni.

Olvasva a véleményeket, szerintem a fanyalgók többsége nem nyitott a színház, az interpretáció, a szimbolizmus felé, mindent sértőnek titulál, ami más, mint amit már megszoktak. A színház erről szól. Újraértelmezni, újat mutatni, tükröt tartani.

A sok mellét verő nacionalistát nem tudom sajnálni. István egyáltalán nem volt akkora "szent", sőt... Alapvetően inkább Koppány volt a szimpatikusabb fél. És a tévhittel ellentétben NEM VOLT POGÁNY.

Ami pedig az újrahangszerelést illeti: nem láttam az előadást, de részleteket belőle igen és nekem nem tűnt fel különösebb különbség a zenében, már ami a zene részét illeti. Amúgy eleve nevetséges titulus az, hogy "rockopera". Olyan nincs. Az IAK sem más, csak egy musical... rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: Beach Baby, janet7, Jolie_77
2013. augusztus 22. 20:08 #92
couch.potato
couch.potato
 
Státuszegyre több a krumpli...-.-"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.31.
Hozzászólás: 552
Csatolások: 1
Azonosító: 182055
Offline offline
Istenem,milyen jó volt.Kiskoromban a Feró félét hallgattuk bakeliten,szóval fejben megvan az egész.Ha nem tudnátok:a lényeg a régiben is az volt,hogy a mostani világra is rá lehet húzni a sztorit.Nagyon szeretem Alföldit,Feke Pál is tökéletes István szerepére,Stohlt meg lehet utálni,mint Koppányt.Látszott a darabon,hogy igényes munka,ezért külön gratulálok.
2013. augusztus 22. 20:09 #93
SuperJuniorfan
SuperJuniorfan
visszatérő vendég
 
StátuszSuper Junior is my everything. <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.24.
Hozzászólás: 207
Csatolások: 95
Azonosító: 202501
Offline offline
Igaz nem volt olyan jó mint az eredeti de nekem nagyon tetszett biggrin.gif
2013. augusztus 22. 20:10 #94
- törölt felhasználó -    
Nekem sem tetszett az előadás, de nem vitatom el Alföldi Róbert érdemeit. Mester ő a maga módján, csak én különösebben nem szeretem magát a darabot. Felőlem bárki feldolgozhatja...
Feke Pál egyértelműen jó választás volt, nem egyszer bizonyította, hogy Istvánnak tökély. Mellette Tompos Kátya és Szemenyei János nyújtott maradandót. Stohl-tól picit tartottam, de nem csalódtam, megfelelő Koppány volt....
Rendben van ez az előadás, de mint mondtam már, nem fog a top10 előadásaim közé tartozni. smileeee.gif
Alföldinek viszont nagyon nagyon nagyon sok sikert kívánok!! Hajrá Robi! ne hagyd magad!!!
2013. augusztus 22. 20:19 #95
Dóri1996
Dóri1996
visszatérő vendég
 
StátuszNegyed mérföldről negyed mérföldre élek ... ♥ F&F ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.04.
Hozzászólás: 475
Csatolások: 68
Azonosító: 189093
Offline offline
Nekem nagyon nem tetszett pedig szeretem Sthol Andrást és Feke Pált is de ez a prodikció amit alföldi róbert művel egyszerüen botrányos,, én nekem már onnan nem tetszett hogy egy mercédes autó xD 1000-be mi ez már most jó hogy 21 század van de akkor is, azt még eltűrtem hogy szmoking az istvánon meg hogy Gézát is beleírták de a fegyverek meg a ló amit lefejezett az már kész káosz... !!!
2013. augusztus 22. 20:26 #96
- törölt felhasználó -    
"Nem tetszik a magyarok hozzáállása? Elvagyunk nyomva az Uniótól elkezdve, mindenhol."

"Igen? És kitől is kapunk pénzeket az építkezésekhez és az újításokhoz? Csak nem az Uniótól?"

Igaz hogy kapunk pénzt az Uniótól, de be is kell fizetni valamennyit. A darabhoz hozzá szólva soha sem szerettem, ha régi műveket modernizálják.
2013. augusztus 22. 20:31 #97
SDorii
SDorii
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 10
Csatolások: 0
Azonosító: 164046
Offline offline
Nekem tetszett.És szerintem itt nem az eredetivel kéne összevonatkoztatni hiszen ez egy teljesen más feldolgozás a mai életre átdolgozva.Szerintem egyedi volt és érdekes. Alföldi ismét maradandót alkotott van akinek negatív értelemben, számomra teljesen pozitívan.smileeee.gif
2013. augusztus 22. 20:34 #98
Nibiru
Nibiru
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.22.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 210145
Offline offline
@Sally Sparrow: Koppány igenis pogány volt. Ha keresztény lett volna, el kellett volna ismernie a primogenitúrát, ami tulajdonképpen az uralkodásról való lemondást jelentette volna. Plusz sosem vett fel kersztény nevet.
Ami a közhiedelemmel ellentétben áll, az a tény, hogy nem István bátyja volt, hanem a nagybátyja.

Amúgy az előadást nem láttam, szóval csak annyit fűznék hozzá, hogy az elején csak felpillantottam a gépből, és mikor láttam, hogy utcai ruhákban tácolnak, azt hittem valami werkfilm a próbáról. Mikor rájöttem, hogy nem, úgy gondoltam, hogy a gazdasági helyzetre való tekintettel valami budget-shót rittyentettek. biggrin.gif
2013. augusztus 22. 20:36 #99
uzftv5
uzftv5
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.27.
Hozzászólás: 80
Csatolások: 0
Azonosító: 196902
Offline offline
nekem az eredeti jobban tetszett nem volt vele semmi bajom csak az hogy túl van modernizálva szerintem nem kell ennyire lebutalizálni hogy mindenki megértse az előző szerep gárda sokkal jobb volt.
2013. augusztus 22. 20:36 #100
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Már megint a politikai nézet és szexualitás ... Nem tudnánk elkövetkeztetni innen? Ő ilyen, olyan pártot támogat amilyet. Alföldi önmagát adta a darabba, ez is egy látásmód, miért is ne tegye, megteheti. Lépjünk már túl ezen, szánalmas. 110.gif
3 felhasználónak tetszik: janet7, Jolie_77, Sally Sparrow
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok