Starity

Nagy port kavart a modern István, a király

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. augusztus 24. 11:05 #161
- törölt felhasználó -    
Hát ez egy akkora szerencsétlenség volt.. Ha valaki ért az István a király kicsúfolásához, akkor ez az volt..
2013. augusztus 24. 11:53 #162
- törölt felhasználó -    
az egy katasztrófa volt! nem az István a király!
2013. augusztus 24. 13:41 #163
brigi92fcb
brigi92fcb
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.08.
Hozzászólás: 468
Csatolások: 0
Azonosító: 119698
Offline offline
symor, "Amúgy sanszos, hogy neked meg arról nincs dunsztod se mit jelent az, ha valaki izraelita, keresztényietlen, vagy akár magyargyűlölő"

elmész te oda ahova gondolom ezek után...
2013. augusztus 24. 14:28 #164
kovacsevike99
kovacsevike99
új tag
 
StátuszA nyár még csak most kezdődik , de már most unatkozok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.27.
Hozzászólás: 41
Csatolások: 1
Azonosító: 186755
Offline offline
Ez nem igaz jó volt ahogy Alföldi megrendezte , csak ő kicsit újított rajt. Könyörgöm mért kell ezért utálni. Csak ő máshogy fogta fel a dolgot. És igen is JÓ volt a darab !!!!!!!! sad.gif
2013. augusztus 24. 16:46 #165
- törölt felhasználó -    
Idézet (kovacsevike99 @ 2013.08.24. 14:28)
Ez nem igaz jó volt ahogy Alföldi megrendezte , csak ő kicsit újított rajt. Könyörgöm mért kell ezért utálni. Csak ő máshogy fogta fel a dolgot. És igen is JÓ volt a darab !! sad.gif


Ja, Koppány is bőrkabátba mászkált annak idején.. rohog.gif
2013. augusztus 24. 16:49 #166
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Idézet (Szincsuu @ 2013.08.24. 16:46)
Ja, Koppány is bőrkabátba mászkált annak idején..  rohog.gif


Ezen az alapon az eredetit is le lehetne szólni, mert nem valószínű, hogy a valóságban is dalolászva történtek az események, pláne nem olyan dalokkal tongue.gif
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2013. augusztus 24. 17:08 #167
Selena Gomez 199
Selena Gomez 199
ari
 
Státusznot your bae
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.05.
Hozzászólás: 2003
Csatolások: 9
Azonosító: 168601
Offline offline
hát igen, nekem se tetszett annyira.:/
2013. augusztus 24. 18:51 #168
- törölt felhasználó -    
látom, Alföldninek is sokat jelenthet a hazájának a múltja, ha egy ilyen darabba, belerakott egy BMW-t, és miegyebet...
annyi esze van, mint amennyi látszik -.-" x
2013. augusztus 24. 19:28 #169
symor
symor
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.23.
Hozzászólás: 665
Csatolások: 3571
Azonosító: 61644
Offline offline
brigi92fcb:

Úgy tűnik mégis némi segítségre szorulsz...

Izraelita az, aki zsidó vallást gyakorol, inkább spirituális mint gyakorlati döntésekre kiható életmód és Alföldi nem gyakorol tudtommal egy vallást sem. Ha simán lezsidózod az csúnyábbnak hatott volna persze wink.gif emiatt inkább ezt a szót használtad helytelenül.

A szép kis ráadás a dologban, hogy Alföldi annyiban zsidó származású, hogy a nagyapja az volt, de ő ismétlem nem vallja magát annak és tudtommal nem támogatja sem szóban sem tettben Izrael kulturális- , vagy politikai megnyilvánulásait.
Igaz, kampánykeretek között felszólalt már a kirekesztés ellen a zsidó-üldöztetés emlékévében is, több más magyar művésszel együtt (akik közvetve se zsidók).

Néhány karlendítős, masírozó véglény persze az előadásai minősítéséhez nem bírja ki nem hozzátenni, hogy zsidó, izraelita és a többi, mintha a származása valamire magyarázatot adna. Te ezekhez csatlakoztál, had gratuláljak clapping.gif

Keresztényietlen, ez is egy szép jelző. Valójában viszont mindazok, akik eddig bírálták az egyház berendezkedését, megcsontosodott dogmatikusságának értelmetlenségét mind "keresztényietlenek" voltak. Hozzáteszem végül ezek a keresztényietlenek érték el, hogy ma már mindenki saját nyelvén olvashatja a Bibliát és az egyház nem uralkodni akar a hívein hanem hitközösséget alkotni velük.

Alföldi persze nem a kereszténység, vagy bármely egyház ellen szólal fel konkrétan, hanem az emberi maradiság ellen, amelyet hamisan néha vallásba öltöztetnek.

Hapedig magát az emberi hozzáállását nevezed keresztényietlennek, a színdarabjai hangneme miatt el kell mondanom, hogy Alföldi eddig számos jószolgálati intézmény eseményéhez asszisztált a szegénység, az egyenlőség és az elnyomás megszüntetéséért. Valószínűleg keresztényibb felebaráti felfogással, mint amit te magadnak tudsz tettben, vagy cselekedeteidben jelenleg.

Másrészt nem keresztényietlen ha úgy mondunk bírálatot valami visszásságról, hogy annak megváltoztatását reméljük, keresztényietlen viszont az, ha érvek nélkül leminősítjük embertársainkat. Ismerős?

Magyarellenes, a kedvenc költőd Petőfi a saját korában több esetben lett lázítónak, nemzetellenesnek bélyegezve mert egyes verseiben bírálta az akkori berendezkedést. Bírálta az eltunyult magyar nemességet, a tétlen értelmiséget, a közönyös polgárságot, összefogást, lázadást szított, felszabadulást a belső- és külső elnyomás, maradi nézetek ellen. Ezekkel az elvekkel szerintem ő lenne az utolsó, aki azonos állásponton lenne veled mint NAGY magyar king.gif

A darab ennek ellenére persze lehet, hogy gagyi, de zsidózni, a keresztényi elvek hiányával jönni, vagy magyargyűlölőnek mondani valakit ahelyett, hogy értelmesen a munkáját bírálnánk a személye helyett szerintem lealacsonyító mega_shok.gif

Tehát szerintem még mindig jobb hely lehet az a hely, ahová gondolsz, mint az az ostobenkó valóság amiben te élsz biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Jolie_77, janet7
2013. augusztus 24. 21:28 #170
- törölt felhasználó -    
Heh, de jó hogy nem láttam xd
2013. augusztus 25. 07:08 #171
brigi92fcb
brigi92fcb
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.08.
Hozzászólás: 468
Csatolások: 0
Azonosító: 119698
Offline offline
Symor, lődd le magad. esküszöm.... nem kérek a te segítségedből. tudom, h én mit miért írtam. belekötni ebbe arra utal, h szeretsz okoskodni, semmi többre.
2013. augusztus 25. 11:32 #172
symor
symor
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.23.
Hozzászólás: 665
Csatolások: 3571
Azonosító: 61644
Offline offline
brigi92fcb:

Típushibám, hogy a gyűlölködőkkel megpróbálok "okoskodni" hátha az észérvek segítenek, de belátom nem mindig sikerül wink.gif
2013. augusztus 25. 12:24 #173
brigi92fcb
brigi92fcb
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.08.
Hozzászólás: 468
Csatolások: 0
Azonosító: 119698
Offline offline
symor,

Azért mert botrányosnak tartom Alföldi kb minden munkásságát és abszolút nem tisztelem őt most már... Ettől én még egy népet, egy vallást se gyűlölök és a melegekkel sincs semmi bajom az ég világon. Nem is hoztam fel, h ő az, te keverted bele. Alföldi féle nyomoroncokkal van bajom. Itt a baj a kettős mérce. Ha lehet a kereszténységet így beállítani akk lehessen a zsidóság árnyoldalait is megmutatni. Eléjük is állíthatnánk tükröt, hiszen ők se éppen rendesek az arabokkal. Az a baj, h a magyarok elé és a keresztények elé lehet tükröt állítani, de a zsidók vagy a romák elé nem lehet, mert az már rasszizmus. Az nem helyes, az sértő. Én megértem h mit akart az Alföldi a darabbal csak nem tartom helyesnek ezt 20-án. Az pedig a másik, h sztem borzasztóan gyengén közölte amit akart és néhol gusztustalanul is számomra. Az énekről meg inkább nem beszélek. (vagy mégis) Stohl mint Koppány maga volt a szégyen. Ilyen sz*r Istvánt is rég nem láttam. Nem hangban... Játékban volt abszolút gyenge. Alföldi elfelejtette, h ez a darab elsősorban azért működött nagyon, mert isteni zenéje van. Elrontotta. Köze nem volt ahhoz, h rock-opera.
Még egyszer elmondom világos amit akart közölni, de nem 20án amikor ünnepelünk. Nem akkor akarom magam sz*rul érezni. Egyébként én úgy látom, h mindenki látja mi sz*r, de senki nem tesz semmit ebben az országban. Valahogy úgy érzem, h itt sem a jobb, sem a bal oldal nem lesz megoldás. Az nyugatra pedig nem számíthatunk jó szívvel. Ők sosem akarnák, h a közép és kelet európai országok erősek legyenek. Nem érdekük. Egy kilátástalan helyzetben vagyunk.
2013. augusztus 25. 12:51 #174
symor
symor
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.23.
Hozzászólás: 665
Csatolások: 3571
Azonosító: 61644
Offline offline
brigi92fcb:

Nem csak neked szólt a mondanivalóm és volt aki itt felhozta a melegségét. Egyébként számos más darab szól a zsidóság árnyoldalairól is, az István a király ehhez pont nem szolgáltat témát, de hát ez van és kész.

Létezik amúgy zsidó színházakban játszott számos zsidó színdarabírótól született darab amelyik modern kivitelben Izraelt és a saját nemzetüket bírálja. Merthogy ezt ott is lehet és vannak persze ennek is bírálói nem kevés. Sőt, számos izraeli film készült már arról mit szenvedtek és szenvednek a palesztinok, dokumentumfilmek is.

A zsidó nép kifejezetten önmarcangoló típus ezt nekem elhiheted.

De most nem zsidókról és keresztényekről van szó, azt sem tudom te, hogy kevered ezt ide. Alföldi művészi látásmódjához nincs köze a származásához, pláne mert nem is izraelitaként él, vagy akár annak azonosítja magát.

A színdarabról szóló bírálatod elfogadom, te így láttad és így érezted, lehet, hogy neked van igazad. Szerintem sem volt tökéletes, de azért annyira szörnyű sem.

A te 20-ádat viszont miért határozná meg ez a darab ez csak EGY program volt a sok közül. És engedd meg, hogy mások másképp gondolják és olyan rendezőtől olyan darabbal kapcsolódjanak ki amivel és amikor akarnak.
2 felhasználónak tetszik: janet7, Jolie_77
2013. augusztus 25. 15:42 #175
mirjam333333
mirjam333333
 
Státusz♬♪ Az élet nem egy főpróba, ez már maga az előadás! : ) ♬♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.16.
Hozzászólás: 1549
Csatolások: 439
Azonosító: 198007
Offline offline
Nem tudom ki hogy van ezzel, de szerintem borzalmas volt az egész!!! Persze lehet, hogy másnak tetszett, de nekem nem smileeee.gif
2013. augusztus 25. 17:25 #176
- törölt felhasználó -    
Nem láttam, ezért nem mondok róla véleményt. Szerettem volna megnézni, de láttam, hogy sok embernek nem tetszett! Itt a starity-n sincs rajongó tábora, de más oldalakon sem. De ez alapján örülök neki, hogy nem láttam.
2013. augusztus 25. 18:01 #177
dia05.16
dia05.16
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.01.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 128649
Offline offline
Nézhetetlen,szörnyen unalmas volt.
2013. augusztus 25. 18:56 #178
Lilly-chan
Lilly-chan
 
StátuszBooks are a uniquely portable magic. /Stephen King/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.19.
Hozzászólás: 1048
Csatolások: 0
Azonosító: 139065
Offline offline
Egyre több régebbi mű feldolgozását láthatjuk a színházakban, pl: Rómeó és Júlia, Bánk bán és az István, a király. Ebből kettőt Alföldi rendezett. Az ő felfogását sokan nem értik, ezt lehet a melegségére fogni, vagy csupán másként látja a dolgokat. Kinek mi tetszik. Nekem a Bánk bán nagyon tetszett, és sokkal érthetőbbé vált maga a mű. Az István, a király már annyira nem, de mindenkinek más a véleménye, elég morbid volt számomra, de nézhető. Sokan nem nyitottak az újra, vagy csak őt utálják - leginkább azért, mert meleg. Véleményem szerint nem a legjobb rendezése volt, egyszer meg lehetett nézni.
1 felhasználónak tetszik: janet7
2013. augusztus 25. 20:22 #179
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Nem csípem Alföldit, leginkább a János vitézes húzása miatt. Ez az alkotása pont olyan volt, mint egy tipikus modernizált darab, szóval nem is lehetett mást várni, mint amit kaptunk.
2013. augusztus 25. 21:09 #180
Smile15
Smile15
Potterhead
 
StátuszI am alone in a hostile world...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.07.
Hozzászólás: 1092
Csatolások: 10
Azonosító: 130740
Offline offline
Én sem láttam, de hallottam, hogy nem volt jó
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok