Starity

Beszólt a Fashion Police Zendayának, Kelly Osbourne kilép

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. február 28. 23:32 #61
- törölt felhasználó -    
ez akkora hülyeség.. akár nekem is lehetne raszta hajam, annak ellenére, hogy úgy nézek ki, mint egy svéd kisgyerek. ha valaki leszólja a raszta hajat, abban nincsen semmi rasszista, mindaddig, amíg azt nem akarják
2015. március 01. 00:03 #62
Liz k
Liz k
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.31.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 0
Azonosító: 238152
Offline offline
Nekem sem nagyon tetszett Zendaya haja de azért...
2015. március 01. 07:54 #63
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Idézet (Ag_laja @ 2015.02.28. 18:41)
Ezt már leírtm, hogy milyen lenne, ha számunkra ismeretlen embereket néznénk drogosnak, a külsejük alapján.
Ne ítélj magadról, én még csak feltelezni sem fogom 2 komment alaján, hogy egy összetett személyiség mit érez az adott témával apcsolatban. Holott adtál okot aggodalomra, de nem a raszta frizurával kapcsolatban.
Úgy látom, hogy már másodszer rosszúl használtad a homofób kifelyezést. Homofóbia — félelem,idegenkedés a homoszexuálisoktól. ( tehát semmi köze az itteni témához)
P.S. Egyszóval sem mondtam,hogy a rasztát csak az afroamerikaiak viselik, azt mondtam, hogy ők találták ki ezt a stílust. 
Úgyhogy velük aszociál ez a hajviselet. Mint magyarokkal a Rubikkocka. 
És ha valaki nem tudja kultúráltan kifelyezni a véleményét az ne vezessen műsorokat max a saját bloggjában poénkodjon ilyeneket.

bocsánat! A homofóbiát tényleg összekevertem, viszont nem értem miért adhatnék aggodalomra okot... Azon a véleményen vagyok, hogy manapság már meg sem lehet szólalni, semmi rosszat nem lehet semmilyen afroamerikairól mondani, mert az má egyből rasszizmus. Ez lenne a téves véleményem? Hát szerintem igenis igazam van! Mert a feketék is ugyanolyan emberek, mint akármi más és nem hiszem, hogy akármilyen kicsit sértő dolgot mondanak róluk az már egyből rasszizmus (van amikor igen, mivel vannak olyan emberek akik még mindig a múlt században élnek, de kérem ez már a 21. század, akkor viselkedjünk is így, és nem csak a fehérbőrűek, hanem a szinesek is!). Ameddg ők nem fejezik be a feltételezést minden apró dologról, hogy az már rasszizmus addig mindig is "létezni fog" ez a dolog. Ugyanúgy lehet valakinek negatív véleménye egy szinesbőrüről, mint akárki másről, ők is lehetnek gyilkosok, csalók, mint ahogy a fehérek, ázsiaiak, akármilyen bőrüek, mert az embernek nem változik semmije a bőrszínével! És ha ők nem értik ezt meg, pontosan ugyanolyan rasszisták (mással és magukkal szemben is), mint azok akikról csak úgyni feltételezik.
Egyben nem értelek, és az az, hogy már sokszor elmondtam szerintem, hogy a rszta nagyon is köthető a fűhöz, de még mindig nem vagy képes elismerni. Asszociál a két dolog is. Megint elmondom, hogy nem minden esetben, de vannak szinesbőrek rasztával akik drogoznak és akik nem és vannak fehérbőrüek rasztával akik ugyancsak drogoznak és vannak akik nem. Szóval ha raszta hajt sért meg valaki nem feltétlenül a feketéket sérti meg, hanem megvannak az előítéletek a témával kapcsolatban (mint pl. a szőke nőkről) és ez egyáltalán nem köthető ahoz, hogy ki találta ki a raszta stílusát.
2015. március 01. 08:45 #64
- törölt felhasználó -    
Nem értem miért kell ekkora ügyet csinálni belőle. Ha mondasz valami negatívumot vagy gyúnyos megjegyzést egy négerre akkor az már rasszizmus ?! És azzal gondolom minden oké amikor ők szapulják a "fehéreket". Zendeya rá is játszik , hogy a média vele is foglalkozzon.
2015. március 01. 08:55 #65
- törölt felhasználó -    
De azt az egy dolgot nem értem Kelly Osborn miért lép ki? Miért támadják Twiterren ? Az előző hozzászólásomhoz elfelejtettem odaírni , hogy Zendeyát is megértem és szerintem nagyon is szép volt azzal a hajjal.
2015. március 01. 09:15 #66
- törölt felhasználó -    
Hé, srácok! Ott láttam egy rasztahajú embert! Menjünk oda, és mondjuk neki, hogy fű szaga van!
Szánalmas...
2015. március 01. 09:16 #67
imasurvivor
imasurvivor
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.01.
Hozzászólás: 161
Csatolások: 0
Azonosító: 239822
Offline offline
Ez a nő igazán ostoba, Zendaya gyönyörű volt a díjátadón, nagyszerűen állt neki ez a frizura és igazán szomorú, hogy valaki ilyen ignoráns dolgot mert mondani neki, és igenis rasszista azt feltételezni valakiről, hogy füvezik, vagy hogy büdös, csak mert rasztás a haja!
2015. március 01. 09:53 #68
Candy_attack
Candy_attack
Monster
 
StátuszYou know, some people want me to die. But I'm not going anywhere... - Lady Gaga
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.04.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 0
Azonosító: 130532
Offline offline
Pr. Fanni:
"Ha mondasz valami negatívumot vagy gyúnyos megjegyzést egy négerre akkor az már rasszizmus ?!"

IGEN!!!!! Igen basszus az a rasszizmus és rohadt undorító dolog, senkire nem tehetsz gúnyos megjegyzést a bőrszíne alapján. És mi az, hogy ők szapulják a fehéreket? Max annyit szoktak mondani, hogy a fehérek nem értenek az egészből semmit és ebben 100%-ig igazuk van, nekünk nem kell nap mint nap rasszista megjegyzésekkel, lenéző pillantásokkal találkoznunk, mi sosem voltunk rabszolgák és sosem kezeltek minket állatként. Szóval ne kérdezd meg, hogy mi ebben a nagy ügy, mert fordított esetben te is kivernéd a hisztit.

awwparadise: "Ugyanúgy lehet valakinek negatív véleménye egy szinesbőrüről, mint akárki másről, ők is lehetnek gyilkosok, csalók..."

Ebben igazad van, csak annyi a különbség, ha egy fehér ember gyilkol, akkor csak őt ítélik el, nem az összes fehéret. Ha mondjuk egy arab gyilkol, akkor a társadalom szemében minden arab terrorista lesz. A társadalom a fehéreket mind önálló egyénként kezeli, minden más rasszot pedig általánosít, mintha csak egy állatfajról beszélne, aminek a "vérében van" az adott sztereotípia... Na EZ rasszizmus...
2 felhasználónak tetszik: Jolie_77, JBT1
2015. március 01. 10:02 #69
baby95
baby95
visszatérő vendég
 
StátuszDude, I almost had you
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.02.
Hozzászólás: 422
Csatolások: 13
Azonosító: 203027
Offline offline
Szerintem egyesek felüthették volna a Wikipédiát. "A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel."Giuliana Rancic valami ilyesmit fejezett ki a mondanivalójával, nem? Csak képzeld el, milyen lett volna, ha téged ért volna egy ilyen komment. Fel lennél háborodva, nem mondhatod, hogy nem.

Sztereotípiák alapján ítélkezni undorító dolog. A világ már alapon egy elcseszett hely (lövöldözések, robbantgatások, háborúk, stb), nem kellene rasszista megnyilvánulásokkal rontani a helyzetet. Ez az én véleményem.
2015. március 01. 12:06 #70
Lejlus
Lejlus
 
StátuszAkard jobban,mint amennyire félsz tőle.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.30.
Hozzászólás: 2565
Csatolások: 0
Azonosító: 217999
Offline offline
Igaza van Zendayanak! Teljes mertekben.En sem turnem el az o helyeben!
2015. március 01. 12:10 #71
rebeka444
rebeka444
visszatérő vendég
 
Státuszbelieve in yourself and don't care about haters ~Perrie Edwards
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.15.
Hozzászólás: 163
Csatolások: 0
Azonosító: 206205
Offline offline
Ez igenis rasszista meg nyilvánulás volt a részéről.Snekinek ismétlem senkinek nincs joga meg ítélni mást akár a bőr színe miatt,akár a származása miatt vagy éppen a haj viselete miatt.!!! Nem értem hogy sok embert abszolút nem érintett meg ez a kijelentés... Aki szerint ez nem rasszizmus volt a nő részéről annak csak gratulálni tudok....Egy emberre semmilyen megjegyzést nem illik tenni főleg ha éppen a származásáról van szó...Ez esetben abszolút meg értem Zendayát...És igen manapság hatalmas súlya van ezeknek a meg nyilvánulásoknak (pl. Párizsi merénylet) De sok ember ezt sose fogja meg érteni mert úgy nevelték vagy olyan környezetben él hogy minden nap azt hallja hogy ezek miatt nincs pénzük blabla....és emiatt ítélnek el másokat.Én személy szerint olyan környezetben élek ahol ez nem megengedett hogy el ítélj másokat...Szerintem rajtam kívül szerencsére több millió ember van aki ezt így gondolja smileeee.gif
2015. március 01. 12:31 #72
Detta
Detta
Queen♛
 
StátuszTired AF.... but succesful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.07.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 689
Azonosító: 128947
Offline offline
Hogy lehet egy műsorvezető ilyen felelőtlen, mikor tudja jól hogy Amerikában nagyon ugranak az ilyen rasszista megjegyzésekre(még ha nem is annak szánta), meg hát még ott nem olyan elfogadóak az emberek mint itt Európában.
2015. március 01. 12:34 #73
Blairxoxo
Blairxoxo
új tag
 
StátuszI'm gonna live forever... <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.01.
Hozzászólás: 5
Csatolások: 0
Azonosító: 232620
Offline offline
Szerintem Zendaya gyönyörű volt az Oscar díjátadón, és az, hogy a raszta haj egy ennyire megosztó téma az egy dolog. De azért meg kéne fontolnia az embereknek, hogy mit mondanak, főleg az olyanoknak, akik a médiában érdekeltek! Egyáltalán milyen joga van ennek a Giuliana-nak, ahhoz, hogy Zendaya-t ilyen színben tüntesse fel?! Jogos volt, amit Zendaya írt, egyetértek vele és azzal is, hogy ilyen éretten kezelte a dolgokat. #RespectZ smileeee.gif
2015. március 01. 12:53 #74
Buci12
Buci12
 
StátuszEgyszer élünk,de akkor nagyon!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.03.
Hozzászólás: 684
Csatolások: 0
Azonosító: 234078
Offline offline
Ennek nem látom sok ertelmet...de...hat ok vagy...o tudja
2015. március 01. 13:08 #75
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
én is meglepődtem zendaya oscaros haján, de eszembe sem jutott a "pacsuli-és fűszag"
szegény zendaya! ha nem lenne ekkora sztár, nyilván nem szóltak volna be neki, ez a rasszista beszólás sajnos a hírnévvel jár!
2015. március 01. 15:20 #76
- törölt felhasználó -    
Idézet (awwparadise @ 2015.03.01. 07:54)
bocsánat! A homofóbiát tényleg összekevertem, viszont nem értem miért  adhatnék aggodalomra okot... Azon a véleményen vagyok, hogy manapság már meg sem lehet szólalni, semmi rosszat nem lehet semmilyen afroamerikairól mondani, mert az má egyből rasszizmus. Ez lenne a téves véleményem? Hát szerintem igenis igazam van! Mert a feketék is ugyanolyan emberek, mint akármi más és nem hiszem, hogy akármilyen kicsit sértő dolgot mondanak róluk az már egyből rasszizmus (van amikor igen, mivel vannak olyan emberek akik még mindig a múlt században élnek, de kérem ez már a 21. század, akkor viselkedjünk is így, és nem csak a fehérbőrűek, hanem a szinesek is!). Ameddg ők nem fejezik be a feltételezést minden apró dologról, hogy az már rasszizmus addig mindig is "létezni fog" ez a dolog. Ugyanúgy lehet valakinek negatív véleménye egy szinesbőrüről, mint akárki másről, ők is lehetnek gyilkosok, csalók, mint ahogy a fehérek, ázsiaiak, akármilyen bőrüek, mert az embernek nem változik semmije a bőrszínével! És ha ők nem értik ezt meg, pontosan ugyanolyan rasszisták (mással és magukkal szemben is), mint azok akikról csak úgyni feltételezik. 
Egyben nem értelek, és az az, hogy már sokszor elmondtam szerintem, hogy a rszta nagyon is köthető a fűhöz, de még mindig nem vagy képes elismerni. Asszociál a két dolog is. Megint elmondom, hogy nem minden esetben, de vannak szinesbőrek rasztával akik drogoznak és akik nem és vannak fehérbőrüek rasztával akik ugyancsak drogoznak és vannak akik nem. Szóval ha raszta hajt sért meg valaki nem feltétlenül a feketéket sérti meg, hanem megvannak az előítéletek a témával kapcsolatban (mint pl. a szőke nőkről) és ez egyáltalán nem köthető ahoz, hogy ki találta ki a raszta stílusát.

Próbáltuk bebizonyani egymásnak a saját igazát de egyikünknek sem sikerült. Csak azt sajnálom, hogy meg akartalak győzni, megpróbáltam megváltoztatni a véleményed, de semmi sem fog változni, amíg te magad nem akarod. Lehet, hogy egy nap még rájössz mire próbáltalak rávezetni, hogy miért nem jó ha ilyeneket viccelnek más emberek, hogy ez senire sincs jó hatással. Sem arra aki ki mondta, sem arra akire mondták, és azokra sem akikkel aszociálódik ez a hajviselet. Itt most mindenki vesztett, mindenki megsértődött, méghozzá jogosan.

Nem értek veled eggyet, de tiszteletben tartom a véleményed és nem tekintlek rasszistának.

P.S Candy_attack, gyönyörűen megmagyaráztad, ott a pont!
2015. március 01. 15:21 #77
bbl589
bbl589
visszatérő vendég
 
StátuszLive fast! Die young!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.01.
Hozzászólás: 372
Csatolások: 9
Azonosító: 197009
Offline offline
Ekkora cirkuszt, és hírverést egy ártatlan megjegyzés miatt, ma már bármit mond az ember, azonnal kiforgatják a szavait, és a végén már az is a te hibád, hogy Afrikában éheznek.
2015. március 01. 15:22 #78
Ayame.01
Ayame.01
typical teen, sorry
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 5541
Csatolások: 32
Azonosító: 159255
Offline offline
Zendaya szerintem csodálatosan nézett ki a díjátadón, Guilana pedig jobban megválogathatta volna a szavait.. attól függetlenül Zendaya nagyon éretten kezelte a helyzetet, büszke vagyok rá! smileeee.gif
2015. március 01. 15:38 #79
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Idézet (Ag_laja @ 2015.03.01. 15:20)
Próbáltuk bebizonyani egymásnak a saját igazát de egyikünknek sem sikerült. Csak azt sajnálom, hogy meg akartalak győzni, megpróbáltam megváltoztatni a véleményed, de semmi sem fog változni, amíg te magad nem akarod. Lehet, hogy egy nap még rájössz mire próbáltalak rávezetni, hogy miért nem jó ha ilyeneket viccelnek más emberek, hogy ez senire sincs jó hatással. Sem arra aki ki mondta, sem arra akire mondták, és azokra sem akikkel aszociálódik ez a hajviselet. Itt most mindenki vesztett, mindenki megsértődött, méghozzá jogosan.
Nem értek veled eggyet, de tiszteletben tartom a véleményed és nem tekintlek rasszistának. 
P.S Candy_attack, gyönyörűen megmagyaráztad, ott a pont!

Én nem azt mondtam, hogy nem volt bunkóság a megjegyzése, hanem, hogy nem volt rasszizmus! Ne, hogy azt hidd, hogy én azt hiszem, hogy helyén való ha valaki ilyeneket mond valakiről, csak annyi, hogy a megjegyzésben nincs semmi rasszista! Amúgy meg Zendaya csak "örülhet"... A figyelem középponjában lehetett és sokan mellette állnak, bár az egész egy túlzás volt, szóval nem panaszkodhat. Én is tiszteletben tartom a te véleményed és bár tényleg nem sikerült meggyőznünk egymást arról amit igaznak hiszünk, de mégis remélem, hogy nincs "harag" köztünk. smileeee.gif Örülök, hogy nem tartasz rasszistának, mivel tényleg nem vagyok az, mit sem akarok jobban mint az emberek egyenlőségét. Nem rég fejeztem be a Ne Bántsátok a Fekete Rigót! című könyvet ami a raszizmusról szól körülbelül, szóval ahoz a helyzethez képest nekem azért EZ nagyon is túlzásnak tűnik, de hát azt hiszem már mondtam, hogy ez a 21. század, szóval azért haladtunk egy picit. smileeee.gif
2015. március 01. 16:56 #80
- törölt felhasználó -    
Idézet (awwparadise @ 2015.03.01. 15:38)
Én nem azt mondtam, hogy nem volt bunkóság a megjegyzése, hanem, hogy nem volt rasszizmus! Ne, hogy azt hidd, hogy én azt hiszem, hogy helyén való ha valaki ilyeneket mond valakiről, csak annyi, hogy a megjegyzésben nincs semmi rasszista! Amúgy meg Zendaya csak "örülhet"... A figyelem középponjában lehetett és sokan mellette állnak, bár az egész egy túlzás volt, szóval nem panaszkodhat. Én is tiszteletben tartom a te véleményed és bár tényleg nem sikerült meggyőznünk egymást arról amit igaznak hiszünk, de mégis remélem, hogy nincs "harag" köztünk. smileeee.gif Örülök, hogy nem tartasz rasszistának, mivel tényleg nem vagyok az, mit sem akarok jobban mint az emberek egyenlőségét. Nem rég fejeztem be a Ne Bántsátok a Fekete Rigót! című könyvet ami a raszizmusról szól körülbelül, szóval ahoz a helyzethez képest nekem azért EZ nagyon is túlzásnak tűnik, de hát azt hiszem már mondtam, hogy ez a 21. század, szóval azért haladtunk egy picit. smileeee.gif

Szent a béke. yes.gif
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok