Starity

10 sokkoló különbség a PLL könyvek és a sorozat között

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. szeptember 26. 08:01 #1
Nomiii
Nomiii
visszatérő vendég
 
Státusz~no reason to stay is a good reason to go~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.29.
Hozzászólás: 447
Csatolások: 0
Azonosító: 154155
Offline offline
A PLL sorozat kreátora, I. Marlene King nem félt változtatni a Sara Shepard által megírt könyveken.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2017. szeptember 26. 08:26 #2
- törölt felhasználó -    
Nem is tudom miért olvastam el a cikket, amikor el akartam olvasni a hamarosan újonnan megjelenő könyveket. Ahh, de így...el lett spoilerezve az egész
2017. szeptember 26. 09:09 #3
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Én is nagyon megörültem, hogy a Könyvmolyképző kiadja a könyveket, de ezek után nem sok kedvem van elolvasni őket, már most nagy csalódás. Bár a Vámpírnaplók sem hasonlított a sorozatra, ha el tudtam vonatkoztatni a ténytől, hogy két teljesen más történet, akkor élvezhető volt.
2017. szeptember 26. 09:55 #4
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Na basszus. Ezek után biztos nem olvasom el a könyveket, nagyon eltér a sorozattól, és szerintem a sorozat jobb.
2017. szeptember 26. 10:30 #5
- törölt felhasználó -    
Szóval a könyvben nincs sem Emison sem Ezria? Na ezt el kell olvasnom! Végre valami értelem! biggrin.gif
2017. szeptember 26. 10:42 #6
Divergent
Divergent
Dark witch
 
Státuszimmersed in the frenzy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.15.
Hozzászólás: 2157
Csatolások: 138
Azonosító: 242716
Offline offline
Sztem a sorozat sokkal jobb... Itt nincs Spoby sőt inkább hagyjuk is ezt az egészet... És mi az hogy Mona meghal??? Ne már. Így tuti nem fogom elolvasni a 2.részét a könyveknek...(igen az elsőt olvastam már)
2017. szeptember 26. 10:51 #7
fair03
fair03
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.10.
Hozzászólás: 29
Csatolások: 0
Azonosító: 265968
Offline offline
Döbbenetesen átírták! ohmy.gif
2017. szeptember 26. 13:24 #8
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Én most olvasom az első részét és nekem tetszik. Még itt hasonlít a sorozat első részére. Szerintem jól meg lett írva ez a könyvsorozat, Sara Shepard hozta létre igazából a hazugok világát, Marlene pedig változtatott rajta elég sokat, nem értem miért kell fújolni a könyveket, el kell vonatkoztatni a sorozattól. Szerintem ha nem lett volna sorozat, sokkal nagyobb sikere lenne a könyveknek, de így mindenki a sorozathoz fogja hasonlítani. Egyébként nem is baj, hogy változtattak pár dolgon, például, hogy a sorozatban van Spoby, Haleb, Ezria végig, imádom ezeket a párosokat és még Emisont is.
De nekem nagyon tetszik ez a Courtney-Alison-os dolog, lehetett volna így a sorozatban is, nem kellett volna bonyolítani a Cece/Charlie/Charlotte dologgal főleg meg még tovább húzni és Alex Draket is belerakni.
Imádtam a sorozatot, de túl sokáig húzták és rengeteg marhasággal bonyolították, a könyvek pedig nagyon izgalmasnak tűnnek, én szívesen elolvasnám az egész könyvsorozatot. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2017. szeptember 26. 14:50 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Zsóka11 @ 2017.09.26. 13:24)
Én most olvasom az első részét és nekem tetszik. Még itt hasonlít a sorozat első részére. Szerintem jól meg lett írva ez a könyvsorozat, Sara Shepard hozta létre igazából a hazugok világát, Marlene pedig változtatott rajta elég sokat, nem értem miért kell fújolni a könyveket, el kell vonatkoztatni a sorozattól. Szerintem ha nem lett volna sorozat, sokkal nagyobb sikere lenne a könyveknek, de így mindenki a sorozathoz fogja hasonlítani. Egyébként nem is baj, hogy változtattak pár dolgon, például, hogy a sorozatban van Spoby, Haleb, Ezria végig, imádom ezeket a párosokat és még Emisont is.
De nekem nagyon tetszik ez a Courtney-Alison-os dolog, lehetett volna így a sorozatban is, nem kellett volna bonyolítani a Cece/Charlie/Charlotte dologgal főleg meg még tovább húzni és Alex Draket is belerakni.
Imádtam a sorozatot, de túl sokáig húzták és rengeteg marhasággal bonyolították, a könyvek pedig nagyon izgalmasnak tűnnek, én szívesen elolvasnám az egész könyvsorozatot. smileeee.gif

Leirtad a gondolataimat, köszönöm meghajolo.gif
Én még annyit tennék hozzá, hogy én már elolvastam az első részt, mivel pár éve még csak az volt meg magyarul és hogy ha a többit is lefordítják tuti elolvasom smileeee.gif
2017. szeptember 26. 15:09 #10
- törölt felhasználó -    
Volt pár eltérés, de nekem ez a Courtneys dolog jobban tetszik smileeee.gif
2017. szeptember 26. 15:10 #11
- törölt felhasználó -    
El kéne már nagyon olvasnom, de így a leírtak alapján nekem a sorozat jobb, de kiderül. biggrin.gif
2017. szeptember 26. 15:15 #12
- törölt felhasználó -    
Én csak az első részt olvastam, de nekem nem tetszett. Maga az írónő stílusa se ragadott annyira magával, és az igazat megvallva, engem is az zavart, hogy a sorozatban szinte minden máshogy van, és az pedig jobban tetszett. Nagyon jó történet a PLL könyvben is, sőt, ha azt nézzük mennyire amatőr lett a vége felé a sorozat, a könyv pedig valószínűleg a tizenhatodik részben is ugyanolyan fordulatos volt, mint az elején, talán mégis csak megérné elolvasni teljesen, de olyan kulcsfontosságú szereplők nélkül, mint Caleb, és a kedvenc párosom, Spoby nélkül biztos nem élvezném annyira. Mindenesetre érdekes volt a cikk, a Courtney-s dolgot egyszerre sajnálom és örülök is neki, hogy végül kihagyták a sorozatból, mivel Alisont is kedvelem, úgy ahogy, de egy ilyen csavar nagyot lendített volna a színvonalon.
2017. szeptember 26. 16:45 #13
- törölt felhasználó -    
De sokan hallnak meg a könyvben.
2017. szeptember 26. 16:49 #14
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Nagy baklövés lett volna a sorozatot is pont ugyanolyanra megcsinálni mint a könyvet. Ez az egész így volt jó a sorozatban ahogy volt. Bár Monát tényleg kihagyhatták volna a folytatásból... xD
2017. szeptember 26. 18:28 #15
Friday13
Friday13
visszatérő vendég
 
StátuszPéntek 13-a, a szerencse napom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.29.
Hozzászólás: 290
Csatolások: 0
Azonosító: 245527
Offline offline
Nekem Emily a könyves változatban szimpibb.
2017. szeptember 26. 19:51 #16
Gingerina
Gingerina
visszatérő vendég
 
StátuszI WILL TRAVEL THE W O R L D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.27.
Hozzászólás: 142
Csatolások: 0
Azonosító: 261537
Offline offline
Az első könyvből csak egy részletet olvastam, és meg kell mondjam, nem volt olyan izgalmas... A sorozat viszont nagyon jó, örülök, hogy nem követték pontosan a könyvek cselekményét. Toby és Spencer pedig a legkirályabb páros, szomorú lettem volna ha Toby öngyilkos lett volna :/
Ez a Courtney-s sztori mondjuk A szempontjából egy kicsit izgisebb
2017. szeptember 26. 23:30 #17
Izzy2011
Izzy2011
visszatérő vendég
 
StátuszJutyuka vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.23.
Hozzászólás: 156
Csatolások: 0
Azonosító: 204291
Offline offline
A könyveket ugyan nem olvastam, de ez alapján lehet el kéne, mert az itteni 2. A-s verzió sokkal valószerűbb és jobbnak tűnik
2017. szeptember 27. 12:53 #18
Kittyblack1
Kittyblack1
visszatérő vendég
 
Státuszaz éjjel soha nem érhet véget varázsolj nekünk valami szépet
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.28.
Hozzászólás: 134
Csatolások: 0
Azonosító: 243209
Offline offline
Persze, hogy jobbnak tűnik a sorozat. Mivel fanservice az egész, hogy kellően eladható legyen.
Szerintem mindenhogy borzalmas biggrin.gif
2017. szeptember 27. 15:05 #19
Sophy the bohemian
Sophy the bohemian
 
StátuszThat's what I do: I drink and I know things.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.24.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 0
Azonosító: 259935
Offline offline
Szerintem könyvben jobb..a sorozat is sziper vplt, de visszagondolva már nem annyira. A könyvet tuti elolvasom smileeee.gif
2017. szeptember 27. 21:02 #20
rebeka91
rebeka91
új tag
 
StátuszIde mit kéne írni? XD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.12.
Hozzászólás: 85
Csatolások: 0
Azonosító: 263609
Offline offline
Wow, elkezdtem volna olvasni a könyvet, de már sajnos mindent tudok, nem lenne érdekes smileeee.gif A könyvben nagyon izgi dolgok vannak smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!