Starity

Ki van a képen? – ne ítélj elsőre!

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. szeptember 02. 11:19 #1
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
Joel Parés felvételei világszerte próbára tették az emberek érzelmeit. Először egy nem valós, téves feltételezést mutat az emberekről, majd megjelenik azoknak igazi énje.
A teljes cikkhez kattints ide!
2018. szeptember 02. 13:41 #2
mannika
mannika
 
StátuszThe Holy Cornholio
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.02.11.
Hozzászólás: 615
Csatolások: 585
Azonosító: 262433
Offline offline
Érdekes cikk lett! smileeee.gif
2018. szeptember 02. 14:54 #3
allisonhale.
allisonhale.
detective girl.
 
Státuszto the stars who listen and the dreams that are answered.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.22.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 20616
Azonosító: 267416
Offline offline
Nagyon ötletes fotósorozat.
Sajnos az emberek tényleg nagyon előítéletesek.
2018. szeptember 02. 15:05 #4
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Valóban elgondolkodtató és nagyonis valóságos. Fantasztikusan közelíti meg a témát. Mindannyiunkban megvan az előítélet, ha szeretnénk, ha nem, az élet számos területén előjön. Ez a fotósorozat egy remek ötlet volt arra, hogy észbekapjunk kicsit és elgondolkozzunk, akár saját magunkra vonatkozóan. Pont ez kellett ma nekem.
2018. szeptember 02. 15:40 #5
Izzy2011
Izzy2011
visszatérő vendég
 
StátuszJutyuka vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.23.
Hozzászólás: 156
Csatolások: 0
Azonosító: 204291
Offline offline
Lehet velem van a baj...de nem látom mire jó ez. Beöltöztetenek embereket máshogy, mint maguk öltöznének saját stílusuk és munkájuk szerint, majd azt mondják elítéltem őket. De hát a külső valóban elárul az emberről kivéve persze ezekenen az első képeken. ???
2018. szeptember 02. 16:24 #6
- törölt felhasználó -    
Wow, na még egy értelmetlen mozgalom! Igen, az ember ítélkezik a külső alapján, és általában véve teljesen jogos és tiszta képet kap az illető. Elmezzük a kép párosokat? Azért mert valaki a Havardon szerzett diplomát még nem csúszhat le gengszter szintre? Azért mert ápolónő még nem állhat be a hadseregbe a haza védelméért? Vagy nem válhat menekültté, mert nem akar a hazájában maradni többé? Háborús veterán nem válhat hajléktalanná? Három gyermekes özvegy nem állhat táncosnak/kurvának? Vezérigazgató nem lehet meleg? De, de, de, és de!
Tökre feleslegesek az ilyen mozgalmak és egyáltalán ezt az "első látásra megítélés mennyire rossz" dolgot feszegetni. Amíg egy duci emberre azt mondják, hogy "kövér disznó, biztos sose sportol és kartonszámra eszi az édességet", és bele se gondolnak, hogy szegény egész nap mondjuk egy szendvicsen és egy tányér levesen él és betegség miatt olyan, amilyen... Addig szerintem joga van az embernek elítélni a kifent, kikent, mindene kint csajokat, hogy ezek is csak magamutogatók. És amikor a hajléktalanoknak olyan erős pia szaga van hogy a kocsmában nincs olyan erős bűz, akkor igen is egyértelmű, hogy az alkohol miatt került utcára.

Persze mondják, hogy nem a ruha teszi az embert és ez valamennyire igaz is. Azért mert valaki nem most naponta vagy két naponta hajat (mert mondjuk nincs rá ideje vagy csak szimplán nem akarja tönkre tenni azt), hanem inkább kontyban vagy lófarokban hordja a haját, az még nem jelenti, hogy igénytelen. És azért mert két éves pólója van még nem lesz csóró. De azért mert valaki mindig a legdivatosabb és legmárkásabb ruhákban jár, az igen is biztos, hogy gazdag - vagy annak akar direkt tűnni. Vagy az hogy valaki tényleg utcára, hétköznap is rongyosabb ruhát hord, az igen is lehet szegény. Mert az hogy otthonra valaki a kinyúlt, kicsit kiszakakdt ruháját veszi fel mert az a kényelmes, hát egye-fene, de nem abban megy utcára.

De ha valaki nem akarja, hogy minden második pasi megbámulja, nem fogja felvenni azt a ruhát ami a melle közepén kezdődik és éppen véget ér a feneke alatt. Az a pasi aki nem akar a pénzével nőt fogni, nem fogja lóbálni a BMW-je kulcsát, stb.

Szóval, igen az ember rögtön elítél valakit a külseje és néha ez nem éppen a legjobb értelemben történik (ne vegyük ide a rasszizmust az más téma), de nem biztos, hogy ez mindig rossz és helytelen. És sajnos ez soha nem is fog változni, szóval felesleges is ebből mozgalmat, kampányt, akármit csinálni...
3 felhasználónak tetszik: Harlow, Alenna, _ToTo_
2018. szeptember 02. 16:25 #7
Éjla100
Éjla100
visszatérő vendég
 
Státusznem találtam jó idézetet....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.02.
Hozzászólás: 459
Csatolások: 0
Azonosító: 230669
Offline offline
Ez akkora hülyeség, beöltöztette (és beállította) őket teljesen más személyeknek; ezek szerint ő is a külső alapján való megítélést promótálja? Hiszen ezzel gyakorlatilag elismeri, hogy a bal oldali ruházatok és beállításokhoz tényleg az a negatív jelentés társul. Szóval ha valaki tényleg úgy néz ki normálisan is, akkor mi helytelen abban, hogy annak ítéled őt?
Ez egy tipikus liberális hülyeség amerikában, a készítő is csak azért csinálta, hogy a híroldalak felkapják, és ingyen publicitáshoz jusson.
1 felhasználónak tetszik: _ToTo_
2018. szeptember 02. 16:40 #8
romlottspárgatök
romlottspárgatök
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.04.28.
Hozzászólás: 69
Csatolások: 0
Azonosító: 269740
Offline offline
ninja.gif -ról ki lehet találni, hogy ápolónő. Látszik a szemén. Nem szép elítélni a géppuskája miatt.
2018. szeptember 02. 20:24 #9
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12485
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Tehát reggelente a csöves a villamoson aki összehugyozza a kocsit és bűzlik tőle az egész szerelvény, lehet, hogy valójában milliárdos vállalkozó?
2018. szeptember 02. 21:07 #10
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
Egy-két képbe rendesen bele lehet kötni. Például a fegyvert vagy kést tartó emberrel tulajdonképpen mit akarnak érzékeltetni? Hogy amúgy diplomás, szóval nem kell elítélni azért, mert valószínűleg fenyeget? Meg nem jár neki börtön?
Illetve, ha valaki a testével keresi a pénzt, tudnom kell nekem, hogy amúgy kicsoda a magánéletben? Mi közöm van nekem hozzá, hogy mi viszi rá erre, és mi jogosít fel engem arra, hogy adott esetben elítéljem emiatt?
2018. szeptember 03. 01:31 #11
- törölt felhasználó -    
Sok esetben nem értem, hogy mégis milyen üzenetet akart közvetíteni a művész. A közmunkást azért ne nézzük le, mert lehet, hogy milliárdos, a hajléktalant meg azért, mert talán háborús hős, ergo mindkét esetben "nagyobb és dicsőbb ember", mint amilyennek első pillantásra látszik? Nem az lenne az elfogadás, ha csak szimplán ugyanúgy kezelnék őket, mint a milliárdost, mert a pénze semmi alapot nem ad rá, hogy különb legyen, mint a közmunkás vagy a hajléktalan? Nem azért kéne emberként, egyenrangúként kezelni, mert egyenrangú is "hajléktalan" minősítésben is? Ezzel nem csökkent semmit az előítéleteken, inkább még inkább felerősíti vele. Ha csak egyszerű meleg, aki felvonul, akkor lehet pfujolni, de ha egy segítő szervezet feje, akkor rögtön más, rögtön különb? A teletetovált embert is csak akkor kell elfogadni, ha világhírű művész, ha egy egyszerű kertész vagy autószerelő, akkor nem...? Ha egy diplomás ember hadonászik pisztollyal a sikátorban, akkor az megbocsájthatóbb, mintha egy nyolc általánossal bíró gengszter teszi? Ha egy háromgyerekes özvegy sztriptíz táncosnőként keresi a kenyerét, akkor rögtön más szemmel kell nézni, de ha egy gyerektelen lány teszi ugyanezt, aki valamiért ezt a kereseti forrást választotta, akkor már szidalmazható, akkor már lehet dobni a köveket, hogy olcsó, stb, mert nincs ott "mentségként", hogy vannak gyerekei és meghalt a férje? Eléggé sántít ez, mert megint feltételhez köti az elfogadást, megint azt sulykolja, hogy a konzervatív értékrendszernek megfelelő embereket kell csak máshogy kezelni.
1 felhasználónak tetszik: madeleine.
2018. szeptember 04. 16:46 #12
blackcoffee
blackcoffee
˗ˏˋᴄʜᴀᴏᴛɪᴄ ʙɪᴛᴄʜˎˊ˗
 
Státuszbe a sunflower in a field of roses.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.23.
Hozzászólás: 3325
Csatolások: 144
Azonosító: 234796
Offline offline
Szerintem irtó jó lett a fotósorozat. smileeee.gif
2018. szeptember 05. 22:10 #13
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
nagyon jó ez a sorozat!
2018. szeptember 06. 14:30 #14
BlackFox
BlackFox
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.24.
Hozzászólás: 42
Csatolások: 0
Azonosító: 263221
Offline offline
Ez valami k...va jó! Az előítéletesség az egyik legutáltatosabb emberi tulajdonság a véleményem szerint. Az értetlenek pedig olvassák már el az első pár mondatot! "
A nemek közti különbségtétel, a rasszizmus és a vallás közti különbségek nagy feszültséget generálnak a mai társadalomban. Rengeteg embert elítélnek a külsejéért, vagy azért, hogy honnan származik." Ez akar ráviláágítani hogy aki Arab származású az nem fog gránátot vetni rád miközben azt kiabálja hogy allahu akbar, attól még hogy valaki néger nem feltétlenül gengszter vagy dolgozik "alvilági" ügyekben, aki pedig prostituált az nem feltétlenül egy pénzéhes p...a aki a pénzért ilyenekre válalkozik csak lehet hogy így hozta neki az élet, hogy ez az egyetlen munkalehetősége. Amúgy az utolsó hapit hol tudnám "megtalálni" akár a neten keresztül? Valami eszméletlen ahogy kinéz! *-*
2018. szeptember 06. 19:27 #15
BlackFox
BlackFox
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.24.
Hozzászólás: 42
Csatolások: 0
Azonosító: 263221
Offline offline
Ami az első képeken van az nem az ahogy mindennap megjelennek,hanem a "sztereotipizált" kinézetük a bőrszínük, a kinézetük vagy a foglalkozásuk alapján...
2018. szeptember 07. 18:01 #16
Medeah.
Medeah.
ᴘʀᴇᴛᴛʏ ᴅᴇᴀᴅ ᴘᴏᴇᴛ
 
Státusz"girls support girls" no i only support nice girls
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.01.
Hozzászólás: 2533
Csatolások: 656
Azonosító: 264638
Offline offline
_ToTo_ YESS!
értem, hogy mire akart kilyukadni a fotós, meg az aki kitalálta az egészet, de azt nem, hogy egy nem rossz ötletet miért kellett ilyen bénán megvalósítani.
?
2018. szeptember 07. 23:42 #17
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
Kedves BlackFox!
Akkor a "pénzéhes p... át" már elítéled és kigúnyolod? Mi közünk van nekünk ahhoz, hogy miért csinálja, amit csinál?
2018. szeptember 09. 08:02 #18
Dreamchibi
Dreamchibi
 
Státusz---
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.11.
Hozzászólás: 783
Csatolások: 0
Azonosító: 193823
Offline offline
De ha belegondolunk, lehet ez vica versa. Valakiről azt hiszed h ismered és egy tömeggyilkos.
2018. szeptember 10. 14:17 #19
caesar
caesar
visszatérő vendég
 
StátuszAz analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 17.08.04.
Hozzászólás: 383
Csatolások: 0
Azonosító: 265852
Offline offline
Ez úgy hülyeség, ahogy van. Ha meglátok valakit fegyverrel a kezében, miért kellene azt gondolnom, hogy Nobel-díjas békeharcos? Ezzel a képsorozattal az égvilágon semmit sem sikerült bebizonyítani, sem pedig elgondolkodtatni.
2018. szeptember 10. 22:04 #20
BlackFox
BlackFox
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.24.
Hozzászólás: 42
Csatolások: 0
Azonosító: 263221
Offline offline
Maiko!
Én olyat mikor írtam hogy elítélem meg kigúnyolom azt aki ilyeneket csinál? Ez egy kicsit ironikus nekem. Pont arról szólt a hozzászólásom hogy utálom az ítélkezést. Lehet hogy kicsit rosszul fogalmaztam, de egyébként én is úgy gondolom hogy akár azért csinálja ezt valaki meg belekényszerült vagy akár azért mert neki ez jó, nem kell érte elítélni meg k...vázni. Csak tudod rengetegen vannak akik ezt máshogy gondolják, máskülönben miért lenne gyakori szitokszó a ri..nc és annak a szinonimái?
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!