Starity

Bréking! Érkezik a Harry Potter sorozat!

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2021. január 25. 18:37 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Erre senki nem számított: élőszereplős sorozat készül a Harry Potterből az HBO Max-en.
A teljes cikkhez kattints ide!
2021. január 25. 22:21 #2
Ariella2001
Ariella2001
 
StátuszCsak szavakkal búcsúztunk el, közben százszor meghaltam
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.14.
Hozzászólás: 1165
Csatolások: 0
Azonosító: 229442
Offline offline
Ma már belefutottam ebbe a cikkbe máshol is, elég vegyes volt a fogadtatás.
Ez egy nagyon érdekes ötlet, hisz a filmek számtalan lényeges elemet és karaktert kihagytak a könyvekből, ugyanakkor kérdéses, hogy mennyire lenne kifizetődő egy olyan sikeres és mármár kultikus szériához nyúlni, mint a HP. Persze, biztos pénzt jelent, de például én egy Percy Jackson élő verziós sorozatot jobban megnéznék, mert a filmek katasztrofálisak lettek és sokkal élvezhetőbb és újabb lenne (noha nem lenne garantált pénzgyár, mint a HP).
A legnagyobb kérdés abban áll, mennyire vennék komolyan ezt a tervet, hisz a filmek jól lettek összerakva, remek színészekkel, nagy nevekkel. Hatalmas bukás lehet ebből a tervből és őszintén nem értem J.K. Rowling miért nem tudja elengedni ezt a témát. Megértem, az életműve a HP, de nem fél, hogy meggyalázzák egy esetleges tini sorozattal, ami indokolatlan színesbőrűekkel lesz tele (lásd néger Hermione, Jézusom), vagy épp funkció nélküli melegekkel? Mert sajnos a modern main streem tartalmakba ez kell (természetesen ide nem értve azokat a szériákat, ahol a fent említett kategóriáknak van jelentősége, és nem csak azért vannak ott, hogy a polkorrektség meglegyen)
2021. január 25. 23:34 #3
Nomiii
Nomiii
visszatérő vendég
 
Státusz~no reason to stay is a good reason to go~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.29.
Hozzászólás: 447
Csatolások: 0
Azonosító: 154155
Offline offline
Nagyon remélem, hogy nem az eredeti Harry - Ron - Hermione sztorit akarják újra elmondani. Max akkor támogatnám, ha esetleg a következő generációról szólna, tehát Harry és Ginny meg Hermione és Ron gyerekeiről. Vagy ha előzménysztoriról lenne szó, pl Piton, James, Lily, Lupin és Sirius iskolás évei, esetleg Piton halálfaló időszaka, és hogyan pártolt át Dumbledore oldalára.
És amúgy nem vagyok se homofób, se rasszista, de Ariella2001 véleményével egyetértek. Remélem ezt nem bolygatják meg úgy, mint a közelgő Kis hableány élőszereplős remake-et.
Amúgy nem tudom miért, de pl a Camila Cabello féle Hamupipőkével viszont semmi bajom nincs. Mondjuk ehhez lehet az is hozzátesz, hogy nagy rajongója vagyok biggrin.gif
2021. január 26. 04:36 #4
Alexaaa09
Alexaaa09
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.03.
Hozzászólás: 1897
Csatolások: 0
Azonosító: 263421
Offline offline
Nomii' ugyanezt gondolom. Remélem nem az eredeti szálat akarják elrontani.
Nagyon raiment az HBO ezekre a rebootokra/folytatásokra
2021. január 26. 09:50 #5
lyra
lyra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.01.16.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 9
Azonosító: 285920
Offline offline
@Ariella2001, szerintem nem kell félteni JKR-t, hogy "áldozata" lesz a polkorrektségnek, hiszen ő az, aki az elmúlt években folyamatosan kiírt a Twitterére mindenféle "tényeket" a szereplőkről... Ez meleg, az meleg, ő ilyen, ő olyan. Talán akkor kellett volna a sokszínűségre gondolni, amikor megírta a könyveket, ne csak másodgondolatok legyenek a fentebb felsorolt csoportok. Mindegy is, imádom a Harry Potter-t, nem tudom, hogy, mit hoznak ki ebből, de meglátjuk.
2021. január 26. 11:02 #6
the banshee
the banshee
lexi howard enthusiast
 
Státuszfocus on the good
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.30.
Hozzászólás: 4554
Csatolások: 4469
Azonosító: 267596
Offline offline
szerintem nagy kihívás, de nem feltétlenül lenne felesleges egy remake, hisz annyira sok mindent kihagytak a könyvekből. talán kicsit korai, tekintve, hogy idén lesz, hogy tíz éve kijött az utolsó rész. nagyon sok fog múlni a castingon, mert az eredetiben nagyon ikonikus színészek szerepeltek illetve sokan azzá váltak a forgatások közben.
de szerintem is érdekesebb lenne a tekergőkről vagy esetleg a Black családról csinálni egy sorozatot, mert mind a kettő fontos része a Harry Potter unirvezummak még is nagyon keveset tudunk róluk.
az hbo-s sorozatok (eddigi tapasztalataim szerint) nagyon kidolgozottak és komplexek szoktak lenni, szóval nem hinném, hogy elrontanák (vagyis nagyon reménykedek).
2021. január 26. 11:55 #7
eszti136
eszti136
ʙᴀᴅ ᴀᴘᴘʟᴇ
 
Státuszthe future is bright, because we are in it.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 3307
Csatolások: 1063
Azonosító: 155335
Offline offline
Ariella2001 a szívemből szóltál.
2021. január 27. 11:52 #8
cdamnverss
cdamnverss
visszatérő vendég
 
Státuszgold cage; hostage to my feelings
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.12.20.
Hozzászólás: 294
Csatolások: 3
Azonosító: 284914
Offline offline
Akármennyire is közel áll a szívemhez a világ, amelyet Rowling megalkotott, nem nagyon látom értelmét a sorozatnak, és nem igazán tudom, az eredeti színészeket hogyan tennék részévé ennek az egésznek. Ha például a Tekergőkről, a Black-házról, az eredeti generáció gyerekeiről, vagy netalántán a Hogwarts alapítóiról szólna a történet, akkor szíves örömest, hiszen mindegyik fontos része a történetnek - és valljuk be, az Elátkozott Gyermek nem igazán volt nyerő.
Kevés ok miatt pártolom ezt a projektet, az egyik ezek közül az, hogy hihetetlenül felfedezetlen a világ, és nagyon sokfelé lehet vele haladni, sokféleképpen lehet bővíteni. Nem lenne elrugaszkodott gondolat akár az sem, hogy más varázslóközösségeket ismerjünk meg - gondolok itt a külföldi intézményekre, és úgy összességében a nem brit varázslókra és boszorkákra. A Fantastic Beasts erre jó próba volt, arra is kíváncsi vagyok, még mit hoznak ki belőle.
A lényeg, hogy rengeteg lehetőség közül lehet válogatni; remélem, olyanra adják a voksukat, amely meg is éri, és nem csak pénz- és figyelemhajhászás miatt teszik ezt az egészet.
3 felhasználónak tetszik: Harlow, lyra, thundercloud
2021. január 27. 12:48 #9
lyra
lyra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.01.16.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 9
Azonosító: 285920
Offline offline
Idézet (cdamnverss @ 2021.01.27. 11:52)
Akármennyire is közel áll a szívemhez a világ, amelyet Rowling megalkotott, nem nagyon látom értelmét a sorozatnak, és nem igazán tudom, az eredeti színészeket hogyan tennék részévé ennek az egésznek. Ha például a Tekergőkről, a Black-házról, az eredeti generáció gyerekeiről, vagy netalántán a Hogwarts alapítóiról szólna a történet, akkor szíves örömest, hiszen mindegyik fontos része a történetnek - és valljuk be, az Elátkozott Gyermek nem igazán volt nyerő.
Kevés ok miatt pártolom ezt a projektet, az egyik ezek közül az, hogy hihetetlenül felfedezetlen a világ, és nagyon sokfelé lehet vele haladni, sokféleképpen lehet bővíteni. Nem lenne elrugaszkodott gondolat akár az sem, hogy más varázslóközösségeket ismerjünk meg - gondolok itt a külföldi intézményekre, és úgy összességében a nem brit varázslókra és boszorkákra. A Fantastic Beasts erre jó próba volt, arra is kíváncsi vagyok, még mit hoznak ki belőle.
A lényeg, hogy rengeteg lehetőség közül lehet válogatni; remélem, olyanra adják a voksukat, amely meg is éri, és nem csak pénz- és figyelemhajhászás miatt teszik ezt az egészet.


Egyetértek, áh, egy jól megírt és kivitelezett Tekergők-sorozat... Jöhet. rohog.gif heart.gif
1 felhasználónak tetszik: cdamnverss
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok