Starity

miregondoltokmost?

560 oldal 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2016. október 07. 00:49 #10681
- törölt felhasználó -    
Holnap (pontosabban ma) földrajz dolgozatot írunk, és felelünk történelemből, nekem pedig az a legnagyobb problémám, lassan hajnali egy órakor, hogy milyen színű farmert szeretnék venni a H&M-ben. laugh.gif
6 felhasználónak tetszik: itsjustme, Szandi0820, Bátor Ventillátor, MadHatter, forever.romanci, Lizania
2016. október 07. 10:57 #10682
- törölt felhasználó -    
A keddi meló után napokig vöröshagyma szagot éreztem a kezemen. Ma szerencsére megspóroltam a hagymapucolást, viszont helyette sárgarépát kaptam, és a kezem most simán eltűnne közöttük, olyan sárga lett, és még répaszagú is. Viszont elég pozitív, hogy ma csak egy darab rohadt krumpliba sikerült belenyúlnom, pedig 58 kilót megcsináltam.
6 felhasználónak tetszik: itsjustme, Beyla, Szandi0820, Bátor Ventillátor, MadHatter, forever.romanci
2016. október 07. 11:04 #10683
Barb
Barb
új tag
 
Státuszkisírt szemekkel őszíntén nevetni
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.26.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 12
Azonosító: 259967
Offline offline
Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem annyira de annyira idegesítenek ezek az Asztro idióták. Minden reggel szinte erre kelek, És a legborzasztóbb az, hogy ilyenkor délelőtt szinte sehol nem megy más a Tv-ben. Akkora színház az egész, ráadásul tele van kamutelefonálókkal, a műsorvezető "jósok" meg rutinosan beszélgetnek a magukat telefonálónak kiadó beépített emberekkel. Frenetikus hogy ilyen vastag bőr van a készítők képén. Sajnálom azokat az embereket akik bedőlnek ennek és képesek nap mint nap több ezer forintot áldozni erre. Gagyi hókuszpókuszokkal, hazugságokkal, segítségnyújtás ígéretével telefonálásra bírják a hiszékeny embereket, a lehető legtovább vonalban tartják őket (485 Ft/perc), várakoztatással, továbbkapcsolással.. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez a "műsor" már évek óta üzemel.
8 felhasználónak tetszik: Callieh, itsjustme, Grace Benning, An_d_a, Szandi0820, Psyché, Bátor Ventillátor, MadHatter
2016. október 07. 11:46 #10684
- törölt felhasználó -    
Biztos én vagyok a lusta, folyton háborgó és telhetetlen gimnazista, de eltelt egy hónap a suliból, és nekem már szó szerint lóg a belem. blink.gif A héten volt az első olyan alkalom iskolakezdés óta, hogy éjfél előtt egyáltalán ágyba kerültem, azt meg már nem is számoltam, hányszor esett meg, hogy le sem feküdtem, mert 2-3 óra alvás után fáradtabb vagyok, mintha végig ébren lennék. Így is szinte csak tologatom a tárgyakat magam előtt, mert gőzöm sincs, melyiket kéne félreraknom, amíg a másik hármat megtanulom, ezzel vállalva a karó kockázatát. Komolyan nem tudom, mi lesz így.
Értem én, hogy kemény meg húzós dolog ez a 11. osztály, de annyira elgondolkoztam rajta az utóbbi időben, hogy valóban megéri-e a heti 3-4x-i két óra alvás, folytonos fáradtság, és semmi életkedv vagy magánélet azért a kicseszett ötösért? Nem mintha bulizni járnék, de augusztus óta nem tudtam sorozatot nézni, egy 200 oldalas könyvet meg egy hete olvasok, mikor rendszerint egy nap alatt simán megvan.
Egyetemre egyébként meg bekerül az is, aki végigbukdácsolt, elvégre anyuci meg apuci be tudja juttatni kettessel is, jó ismeretséggel meg pláne, hiába van mellette olyan hülye, aki végigtanulta a kamaszkorát. smileeee.gif
5 felhasználónak tetszik: itsjustme, Elody, Szandi0820, MadHatter, Bátor Ventillátor
2016. október 07. 12:43 #10685
- törölt felhasználó -    
Békésen lapozgatom a Facebook kezdőlapot, erre belefutok egy Crystal Tears posztba. Van egy játékuk, hogy a kedves rajongóik dalszövegeket küldjenek nekik, és a legjobban sikerültet értelemszerűen fel is veszik, rajta lesz az új lemezen, stb. Nos, ez eddig mind szép meg jó, csakhogy a Crystal Tears angolul tevékenykedik. Ami pech, mert én meg nem tudok angolul. Annyira jó lenne viszonthallani valamit, amit én írtam... Már többször is gondolkoztam ezen, mármint, hogy milyen jó lenne, ha xy magyar zenekar csinálna egy ilyet, erre most megcsinálja egy görög zenekar. rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Bátor Ventillátor, MadHatter
2016. október 07. 16:01 #10686
An_d_a
An_d_a
inebriant
 
Státuszwe accept the love we think we deserve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 4176
Csatolások: 4784
Azonosító: 146789
Offline offline
Amolyan "tipikus lány" voltam ma. laugh.gif Miután végigültem a délelőtti előadásomat, elindultam, és végigvásárolgattam a napomat. Jólesett kicsit, rengeteg szép dolgot beszereztem, útközben pedig megajándékoztam magamat kávéval és sütivel. wub.gif
(Na, most pedig üljünk vissza tanulni.. rohog.gif rohog.gif )
6 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Barb, Beyla, Psyché, Bátor Ventillátor, MadHatter
2016. október 07. 16:27 #10687
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9491
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
furcsa látni, hogy mostanság az összes ismerősöm szomorú és depressziós, nekem meg magamhoz képest határozottan jó kedvem volt az elmlút egy hónapban (okom az nem volt rá, de valahogy mindig olyan "okésan" érzem magam annak ellenére hogy minden nap 4:30-kor kelek és 8 órám van) ezenkívül szokatlanul sok szerencsés/jó dolog is történt velem, amivel már tényleg nem tudom, mit csináljak, őszintén én a negatív és rossz dolgokhoz vagyok hozzászokva a nincs kedvem élni hangulatommal párhuzamban unsure.gif már el is felejtettem milyen vidámnak lenni. miért érzem azt, hogy lesz ez még így se? xd ez amolyan vihar előtti csend, a tél nekem mindig maga a pokol szokott lenni...
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, MadHatter
2016. október 07. 17:48 #10688
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Sikeresen letudtam ma mindent, és nem elég, hogy második osztályfőnök lettem, még a kasszás néni is én vagyok. laugh.gif
Egyébként ma megint bementem a DM-be és a Rossman-ba és ajj megint vásároltam..sad.gif
De most csak úgy őszintén: ki tud otthagyni egy ultravékony, és egy szép vastag szemhéjtust, az eredeti ára feléért??? És ugyanez a helyzet Katy Perry rúzsaival is..
Ráadásul sikerült beszereznem egy ilyen sminktörlős kendőket, amihez ajándék dobozka is járt. wub.gif
Igen, amikor Glamour napok vannak enyhe vásárlás függő leszek, olyankor csak úgy szórom a pénzt az üzletekben..
De no prob, mostmár mindenem van, a következő Glamour napokig nem igazán kell majd vásárolnom. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: MadHatter
2016. október 07. 18:06 #10689
dtsz
dtsz
Pacify her
 
StátuszYou think I'm psycho, you think I'm gone
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.19.
Hozzászólás: 4751
Csatolások: 5222
Azonosító: 213678
Offline offline
Megyek hazafelé az iskolából és egy mellettem sétáló fiú egyszer csak köszönt nekem (ha jól értettem portugál nyelven és mivel egy barátom az iskolában jól beszéli a nyelvet pár szót/mondatot sikerült megjegyeznem tőle) megkérdeztem hogy érzi magát... Erre fel meglepetésemre elkezdett angolul beszélni és kérdezgetni, hogy mit mondtam neki. Én meg németül próbáltam elmagyarázni, hogy portugál nyelven köszöntem neki és megkérdeztem hogy van.^^ A végén abban maradt a dolog, hogy én Brazíliában született tanuló vagyok. (fogalmam sincs, hogy miért születtem Brazíliában de hát ha ő ezt mondja, akkor ott születtem rohog.gif )

Aminek pedig jelenleg legjobban örülök az, hogy elkezdődött a két hetes őszi szünet.

Ui: Biztos vagyok benne, hogy erre most sokan kíváncsiak voltak... - de azért leírtam biggrin.gif

Ui2: Most nézem a fszbookot és nem emlékszem mikor lett egy sikoly maszk a profilképem. - de most, hogy belegondolok legalább kevesebben fognak rám találni az oldalon.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, MadHatter
2016. október 07. 18:53 #10690
- törölt felhasználó -    
Hát mondjuk azt még én sem gondoltam volna magamról, hogy október elején már majdnem igazgatóival indítok... Röviden és tömören: nem kellett volna gumicukrot és chipset enni irodalmon, 18+-os szobrászklubot kialakítani nyelvtan óra kellős közepén a mögöttem ülő lánnyal, beszólogatni minden tanárnak, Facebookon beszélgetni a mögöttem ülő csávóval matekórán, úgy, hogy nem is lehet nálunk a telefon, káromkodva kiabálni a folyosón, kettes tesiátlaggal pofázni a tesitanáromnak, megjegyzéseket tenni a némettanár fejére, kritizálni az igazgatót ééés akkor talán nem állítana meg az igazgató, miközben próbálok eljutni az öltözőig. rolleyes.gif De nyugtat a tudat, hogy adott még egy esélyt és egyelőre nem akar kicsapni az iskolából.
Továbbá az is nyugtat, hogy nem csak én vagyok hülye, az igazgató már jól ismer mindannyiunkat, hisz nagy a hírünk az egész suliban, nem is beszélve arról, hogy ő is megmondta, hogy mi vagyunk a legrosszabb osztály, naponta jár hozzánk kiselőadást tartani a normális viselkedésről és azt mondta, hogy ha így folytatjuk, a rendőrséget is kihívja hozzánk. Hát...most már kezdem elhinni, hogy tényleg nem vagyunk normálisak.
1 felhasználónak tetszik: dtsz
2016. október 07. 19:26 #10691
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Jordison @ 2016.10.07. 18:53)
Hát mondjuk azt még én sem gondoltam volna magamról, hogy október elején már majdnem igazgatóival indítok... Röviden és tömören: nem kellett volna gumicukrot és chipset enni irodalmon, 18+-os szobrászklubot kialakítani nyelvtan óra kellős közepén a mögöttem ülő lánnyal, beszólogatni minden tanárnak, Facebookon beszélgetni a mögöttem ülő csávóval matekórán, úgy, hogy nem is lehet nálunk a telefon, káromkodva kiabálni a folyosón, kettes tesiátlaggal pofázni a tesitanáromnak, megjegyzéseket tenni a némettanár fejére, kritizálni az igazgatót ééés akkor talán nem állítana meg az igazgató, miközben próbálok eljutni az öltözőig.  rolleyes.gif De nyugtat a tudat, hogy adott még egy esélyt és egyelőre nem akar kicsapni az iskolából. 
Továbbá az is nyugtat, hogy nem csak én vagyok hülye, az igazgató már jól ismer mindannyiunkat, hisz nagy a hírünk az egész suliban, nem is beszélve arról, hogy ő is megmondta, hogy mi vagyunk a legrosszabb osztály, naponta jár hozzánk kiselőadást tartani a normális viselkedésről és azt mondta, hogy ha így folytatjuk, a rendőrséget is kihívja hozzánk. Hát...most már kezdem elhinni, hogy tényleg nem vagyunk normálisak.

Nem kötekedésből, meg bántásból írom neked, de a kiemelt mondatokon azért kerekedtek a szemeim. Nem sokkal vagyok idősebb tőletek, maximum tíz évvel, és bár nekem is elég nagy szám volt világéletemben, szinte soha sem fordult elő az, hogy így viselkedjek egy tanárral szemben. Hála a jó Istennek, én még abba a generációba tartozok, akik azért tisztelték a tanáraikat és az idősebb, tapasztaltabb korosztályt. Viszont a hozzászólásod alapján nem úgy tűnik, hogy bármiféle tiszteletet mutatnál feléjük. Én a helyedben nem lennék erre a nyegle viselkedésre büszke, sőt mi több elég elszomorító, hogy tudsz így viselkedni bárkivel szemben, az pedig, hogy ezek a valakik a tanáraid... hát még jobban téged minősít. Tanár soha a büdös életben nem lennék, legalábbis a mai XXI. századi generációt biztosan nem akarnám tanítani. Az viszont biztos, hogy a szüleid negyed ennyiért akkora körmöst meg nyaklevest kaptak a tanáruktól, hogy utána megszólalni sem mertek az órán, nemhogy a tanárral feleselni. unsure.gif

Megkövezhettek, de - szerintem - ez a fajta viselkedés egyáltalán nem helyén való.
5 felhasználónak tetszik: Psyché, Barb, Bátor Ventillátor, exoverdose, Elody
2016. október 07. 19:39 #10692
- törölt felhasználó -    
Jordison és Beyla témájához kapcsolódóan.
Azért tényleg elég elszomorító, hogy abszolút nem becsülik meg a diákok a tanárokat. Én mindig úgy voltam vele, hogy nem azért kell tisztelni valakit, mert mondjuk tanár, sokkal inkább azért, amit letett az asztalra, amit tanít nekünk (nem feltétlenül tananyagra gondolok), de a Jordison által említett dolgokat eléggé túlzásnak érzem. Az a baj, hogy én is folyton azt láttam, a tanár egy külön "állatfaj" egyes diákok szemében. Pedig igazából... nos, nem. Ugyanolyan emberek, mint bárki más, és az a fura (de cseppet sem meglepő) dolog, hogy félnek tőlünk. Írtam már párszor egy ex tanáromról, akit nagyon kedvelek (lassan a csapból is ő fog folyni), ő mondta, hogy a legtöbb tanár fél bemenni az órákra, mert a már említett dolgoknak vannak kitéve. Lehet, hogy az osztályban lazán kezelik ezeket, olyan, mintha fel sem vennék, de mivel ők is emberből vannak (durva, mi?), rohadtul meg tudja őket érinteni. Nálunk is volt két éve egy "kisebb" probléma, a (jószívű, kedves, aranyos, csak kicsit fura és igénytelen) földrajz tanárnőt fotózta le két ember a suli legrosszabb osztályából, és feltették Facebook-ra egy elég bántó megjegyzéssel. Komolyan nem értem ezt. Az a tanárnő egy tündéri ember. Aranyos, tényleg roppant jóindulatú, lehet vele beszélgetni, és bármikor segít. Nekem pl. megengedte, hogy feleljek a gyatra négyes körüli átlagommal, hátha fel tudom hozni magam ötösre, persze, csak 4,5-ig sikerült, és megadta az ötöst, mert aranyos. Szóval amit ebből a hosszú monológból ki akartam hozni, csak annyi, hogy sosem értettem, miért bántják egyes emberek a tanárokat. Persze, tanítanak, mi meg nem szeretünk tanulni, de a legtöbbjük annyira kedves ember. Csak sokan nem veszik a fáradtságot, hogy megismerjék őket, mert hát tanárok... unsure.gif
4 felhasználónak tetszik: Psyché, Beyla, An_d_a, exoverdose
2016. október 07. 19:50 #10693
- törölt felhasználó -    
Össze kéne pakolnom a rajzaimat egy helyre, mert holnap megyek rajzra, és a tanár kért tőlem párat, hogy lássa, hogy mit is tudok... De megmozdulni nincs kedvem...
Egyébként várom is, meg nem is, habár az utóbbit inkább azért, mert lusta vagyok, mint a föld... Viszont a tanár nagyon rendes, és azt mondta, hogy a csapat is jófej emberekből áll, szóval ezért megéri felkelni biggrin.gif
Remélem, ha hazajövök, akkor is ez lesz a véleményem xD
2016. október 07. 19:59 #10694
dtsz
dtsz
Pacify her
 
StátuszYou think I'm psycho, you think I'm gone
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.19.
Hozzászólás: 4751
Csatolások: 5222
Azonosító: 213678
Offline offline
Nem hittem volna, hogy vala is részem lesz egy ilyen beszélgetésben... (az első pár mondat lehet nincs rajta a képeken, de a "i love u" szövegén kívűl az nem tartalmazott mást...)
2 felhasználónak tetszik: Shadowsblood, TheTruthAboutLove
2016. október 07. 20:15 #10695
Psyché
Psyché
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.08.
Hozzászólás: 930
Csatolások: 1
Azonosító: 203409
Offline offline
Jordison&Beyla&Porkéz

Állást foglalni nem akarok, csak a gondolataimat megosztani ezzel kapcsolatban.
Félévtől készülök tanárnak, ebből adódóan tudok már megérteni egy élethelyzetet/gondolatmenetet a dologgal kapcsolatosan.
Tanárral én soha nem tudtam tiszteletlen lenni, maximum 1-2 alkalommal, amikor bocsánatot is kértem miatta. Bevallom, a legtöbbször inkább az érdek miatt, hogy ne kapjak rossz jegyet, de van olyan, aki a legnagyobb és legőszintébb tisztelemet vívta ki. Ez pedig szerint egy tanár-diák kapcsolatban a lehető legfontosabb. Maradjunk meg a felnőtt-gyerek szinten, de legyünk barátok is, az én tematikám tanárként a jövőben mindenképpen ez lesz. A kettő pedig ötvözi magában a tiszteletet, ami véleményem szerint, minden emberi kapcsolat alapja. Starityn nem egyszer voltam már tűzoltó, amikor közbeszóltam egy vitába, hogy halihó, mindketten emberek vagytok, egyenlőre egy normális hangnemmel meg kéne tisztelni a másikat - itt még csak két anonim felhasználóról volt szó, nem is valóságbéli hús-vér emberekről, akik közt jelentős kor és beosztásülönbség is van.
Egyetemen még lehet vitázni - vitázni, nem veszekedni! - egy tanárral, ott már talán jobban oda tudod mondani (normális stílusban, természetesen) véleményedet. Gimiben/középsuliban az ilyennel még nagyon nem szabadna dobálózni.
Mindenképpen nagyot dob a ladba, hogy márpedig ő tényleg felnőtt, márpedig neki tényleg van tanári diplomája, márpedig te tényleg gyerek vagy. Többet tett le az asztalra, az, hogy esetleg rossz napja van, vagy "valamilyen a feje" (ezt nem pontosan értem, miért is megszólandó, vagy egyáltalán ez mit takar) annyit tesz, hogy attól, hogy tanár, ember. Igen, ő is lehet elfoglalt és rosszkedvű, neki is lehet nehéz napja, nem tökéletes ő sem.
Abba meg tessék belegondolni, hogy a tanárjaidat napi szinten többet látod, mint a szüleidet. 7-8 órát bent vagy napontaa hét 5 napjában, ő adja meg neked az alapokat az élethez és a felsőoktatáshoz, lenne egy ember, akire ha másért nem, a tudásáért felnézhetnétek. Ő az, aki a mai gyerekek hülyeségeit és bizony, pofátlan viselkedésüket napi 110%-ban elviseli. A pedagógia (legyen az tanár/tanító/óvónő) nem leányálom.
Nem ledegradálni akarok senkit, beszállni az össznépi szidásba, de ennyi évesen egy felnőttet, ahogy olvasom, még az osztálytársaival együtt folyamatosan szidni és idegileg tönkretenni nagyon nem nagy dicsőség.

A leszólogatás egyébként, önmagának a társadalmi romlásnak tudható be. Óvodában dolgozom, a gyerek a saját szülőjét tekinti a rabszolgájának, akinek köszönni se köszön, nemhogy a tanárját szólogatja le folyamatosan (Aki eme kutatásra/gondolatmenetre kíváncsi, ajánlom figyelmébe a héten megjelent HVG cikket, ebben szépen leírják az egész folyamatot. Nekem marhára tetszett, jó alapot nyújt).
Áldás, békesség.

ON: Nincs szerelmi bánatom, szerelmes se vagyok, sőt, örülnék ha ez lenne a legnagyobb bajom, de ez a szám kifejezetten szépre sikeredett. Gagát zeneileg mindig is szerettem, nálam most a héten mindenképpen tarolt smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Beyla, An_d_a, exoverdose
2016. október 07. 20:15 #10696
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
ma kétszer elégettem a nyelvem először kávéval, utána pedig a meki új pitéjével, pedig amúgy fogyózom, de most is csokiscsigáskuglófot eszek sad.gif (ez a neve, komolyan)
3 felhasználónak tetszik: Beyla, Bátor Ventillátor, MadHatter
2016. október 07. 20:25 #10697
- törölt felhasználó -    
Aztakuurvaaaa ohmy.gif
Sikerült szét csesznem a laptopm csatlakozóját. Ne kérdezzétek hogyan, ügyesen. Tekergettem, csavargattam és bumm.
Tehát most vissza/rászorultam az asztali gépre. (Ámen, hogy mindig fel vagyok készülve a legrosszabbakra és még nem lett kidobva meg eladva meg ilyenek. meghajolo.gif ) Ám, de poén, hogy 2014-ben (!!!!!) volt utoljára használva ééééés *kérek egy kis dobpergééést* MÉg WindowsXP van rajta! _nevet.gif
Á neeem, kicsit sem volt régen használva tényleg. És kb egy órán keresztül csak programokat távolítottam el és indítottam újra hatvanszor. A Chrome is fél órán keresztül jött le. -.-"
Szóval ja... 18.30-kor ültem le a géphez (annyi volt mikor a BIOS-ban beállítottam az időt) és most 20.23-kor jutottam el odáig hogy netezek.

XP, én így szeretlek! meghajolo.gif

UI.: nem százas a géép, az utolsó újra indítás óta +58 percet mutat, de who cares, van CMD tehát legalább a "házimat" tudom csinálni.
2016. október 07. 20:41 #10698
- törölt felhasználó -    
Kiégés 2.0

Barátnőm mesélte, hogy az osztályában egy csaj elkezdett vernyogni a haverjának így vigyorogva meg fú de büszke volt magára, hogy jobb dogát írt mint a barátnőm. De ilyen tök flegmán, meg "menőzve".

Erre a barátnőm meg felröhögött. Ugyanis a csaj mikor megtudta hogy ötöst írt elkezdett vernyákolni hogy "jaaj, megérte nem aludni egész éjjel".
Nos, barátnőm pedig úgy érte el a négyest, hogy egy szót nem tanult a dogára(*) csak órán figyelt és ennyi. Kútfőből.

Szóval ennyit a kis rebancról. rohog.gif (direkt e-vel így legalább nem veszi csúnyaszónak a rendszer xd)

(*)Ő tényleg semmit nem tanult semmit, nem úgy ahogy egyesek mondják...
2016. október 07. 20:49 #10699
- törölt felhasználó -    
Csatlakozom a vásárolgatós hozzászólásokhoz, ma én is beszereztem pár szépséget, pontosabban egy bakancsot és két kötött pulcsit, csak mert a téli ruhatáram kb egyenlő a nullával. Furcsamód még a karácsonyi hangulatom is megjött. laugh.gif Tegnap pedig végre sikerült megnéznem az új Bridget Jonest. Már nagyon rég röhögtem ennyit egy filmen, nekem nagyon bejött. biggrin.gif Patrick Dempsey meg még mindig jó pasi. wub3.gif
6 felhasználónak tetszik: Beyla, Psyché, An_d_a, forever.romanci, CandUs, MadHatter
2016. október 07. 20:56 #10700
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Psyché @ 2016.10.07. 20:15)
Óvodában dolgozom, a gyerek a saját szülőjét tekinti a rabszolgájának, akinek köszönni se köszön, nemhogy a tanárját szólogatja le folyamatosan (Aki eme kutatásra/gondolatmenetre kíváncsi, ajánlom figyelmébe a héten megjelent HVG cikket, ebben szépen leírják az egész folyamatot. Nekem marhára tetszett, jó alapot nyújt.

Uhh, ezt ne is mondd, és mennyire igaz, hogy manapság a gyerekek a saját szülőket a rabszolgájuknak tekintik! ohmy.gif Én is olyanokat hallok 2-5 éves gyerekek szájából, hogy csak lesek, mint Rozi a moziban. Parancsolgatnak, se egy kérem, se egy köszönöm, ráadásul olyan hangnemben, ahogyan a kutyához nem szólnék. A poén meg az, hogy a szülő meg hagyja! A szülők többsége ilyen esetben rá sem szól a gyerekére, csak hagyja, hogy úgy beszéljen vele, mint egy darab sz*rral, és jelzem, kisgyerekekről van szó, még csak nem is kamaszodó tinédzserekről! Én is úgy gondolom, hogy ennek oka a liberális nevelés, mondván, hogy nem csapunk rá a gyerek kezére, ha belenyúl a konnektorba, és nem jutalmazzuk egy nyaklevessel, ha visszafelesel. Mindent engednek a mai gyerekeknek, és valószínűsíthetően ez vezet oda amiből eredetileg kiindult ez az eszmefuttatást, hogy nem tisztelik az idősebb, tapasztaltabb korosztályt.
7 felhasználónak tetszik: forever.romanci, CandUs, Lizania, Psyché, kaliforhnia, Szandi0820, Bátor Ventillátor
560 oldal 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!