Starity

Tragédia a téli olimpián: meghalt egy grúz szánkós

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. február 13. 01:58 #1
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Meghalt egy grúz szánkós a téli olimpia nyitónapján. A sportoló elvesztette uralmát a szánkó fölött, majd 145 km/órás sebességgel egy oszlopnak vágódott.

Magyar idõ szerint péntek este meghalt Nodar Kumaritasvili grúz szánkós, aki a vancouveri téli olimpia pénteki napján hatalmasat bukott az edzésen – közölte az AP hírügynökség hivatalos forrásra hivatkozva.

A 21 éves sportoló elvesztette uralmát a szánkó fölött, majd 90 mérföldes – mintegy 145 km/órás – sebességgel csapódott ki a pályáról és egy oszlopnak vágódott. Az orvosi csapat azonnal a fiatal sportoló segítségére sietett, szívmasszázst kellett alkalmazniuk, majd helikopterrel kórházba szállították, de az életét már nem tudták megmenteni.

„Mély sokkban vagyunk, egyelõre azt sem tudjuk, hogy részt vegyünk-e a megnyitón, vagy az olimpián egyáltalán” – mondta Irakli Japaridze, a grúz delegáció vezetõje. Grúzia összesen nyolc sportolóval képviseltette volna magát az olimpián.

„Az egész olimpiai családot lesújtotta ez a tragédia, amely beárnyékolja a játékokat” – fogalmazott Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke.

A whistleri létesítmény a világ leggyorsabb pályájának számít, az olimpiai felkészülés során 12 szánkós sérült meg. Az elmúlt napokban többször is szóba került, hogy a pálya rendkívül veszélyes, a pénteki edzésen többek között az aranyra is esélyes olasz Armin Zoeggeler is bukott.

Kumaritasvili ebben a szezonban négy Világkupa-viadalon állt rajthoz, a 44. volt a rangsorban.
------------------

R.I.P. sad.gif Ez is jól kezdõdik...
2010. február 13. 02:15 #2
- törölt felhasználó -    
Te jóó ég. Szerencsétlen. sad.gif
Na ez is faxán indul..
2010. február 13. 02:18 #3
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Szörnyû. Remélem nem voltak nagy fájdalmai.
R.I.P. sad.gif
2010. február 13. 02:40 #4
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Ha jól tudom, akkor fejjel vágódott neki az oszlopnak, tehát egybõl elvesztette az eszméletét. Akit érdekel, az találhat képet és videót is, én nem vagyok kíváncsi rá.
2010. február 13. 04:16 #5
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
ez kész sad.gif RIP cray.gif

ezt a sportágat nem ártana biztonságosabbá tenni... azért 145-tel siklani egy ilyen oszlopokkal körülvett döntött csõben, még az a csoda, hogy ilyen kevesen haltak bele... sad.gif
2010. február 13. 09:40 #6
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet(Necros @ 2010. February 13. - 02:40)
Ha jól tudom, akkor fejjel vágódott neki az oszlopnak, tehát egybõl elvesztette az eszméletét. Akit érdekel, az találhat képet és videót is, én nem vagyok kíváncsi rá.

Basszus! Ez durva! Szegény pasi! sad.gif

Régen épp egy síversenyt néztem, mikor az egyik pasi nekiment a biztonsági hálónak, és a sítalpa beakadt. Nagy sebességgel jött le, és fennakadt. sad.gif Ha jól emlékszem õ nem halt meg, (csak elvesztette az eszméletét) de nem akarok hülyeséget mondani, nagyon rég történt. Konkrét dolgokra már nem nagyon emlékszem, csak arra, hogy szörnyû volt nézni. sad.gif
2010. február 13. 09:41 #7
katie993
katie993
kp
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.17.
Hozzászólás: 4443
Csatolások: 9874
Azonosító: 105388
Offline offline
Uhh... szegény sad.gif sad.gif
R.I.P. sad.gif
2010. február 13. 10:06 #8
ConfigKT
ConfigKT
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.03.18.
Hozzászólás: 257
Csatolások: 610
Azonosító: 55203
Offline offline
Idézet(Bessie @ 2010. February 13. - 02:18)
Szörnyû. Remélem nem voltak nagy fájdalmai.
R.I.P. sad.gif


Hát ahogy elnéztem:fear: , szegénynek még eszébe sem juthatott, hogy fájjon valamije...keményen elszállt... sad.gif
R.I.P.
2010. február 13. 12:15 #9
Sxsyew
Sxsyew
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.27.
Hozzászólás: 252
Csatolások: 1819
Azonosító: 37890
Offline offline
Remélem csinálnak valamit a pályával. Ha többen is azt mondják hogy veszélyes és ráadásul már egy haláleset is van akkor tenniük kéne valamit.
Nodar Kumaritasvili R.I.P.
2010. február 13. 12:25 #10
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
user posted image

„Nem lep meg, hogy ilyen szörnyû baleset történt. A tapasztalatom és a rutinom ellenére minden alkalommal nagyon félek, amikor le kell csúsznom ezen a pályán" – nyilatkozta a tragédiáról Tony Benshoof, az amerikaiak kétszeres világbajnoki ezüstérmes és a torinói játékokon negyedik helyezést elért szánkósa.
-------

Udo Gurgel, a whistleri szánkópálya tervezõje megdöbbenéssel és elborzadva fogadta a hírt, hogy a vancouveri olimpia nyitóünnepsége elõtt az általa tervezett pálya egyik kanyarjában a grúz Nodar Kumaritasvili elveszítette uralmát sporteszköze felett, kirepült a teknõbõl, majd nem sokkal késõbb belehalt sérüléseibe.

„Hihetetlenül sajnálom, ami a fiúval történt. Természetesen elborzaszt a hír. Már hat olimpiai szánkópályát terveztünk, de még soha egyikbõl sem repült ki egy versenyzõ sem" – mondta a Sport Bildnek a német tervezõ, aki a lap munkatársától értesült a tragédiáról.

Gurgel elmondta, hogy a whistleri pálya különösen gyors, de a 16-os kanyar (ahol a baleset történt) nagyon hosszú, így normális körülmények között itt nem történhetne ilyen baleset, mivel a kanyar végére a szánkósok átlagsebessége jelentõsen lecsökken.

A tervezõ elmondta, az elmúlt 20 évbõl egy hasonló esetrõl sem tud, és úgy véli, a tragédiát az okozhatta, hogy a 21 éves grúz versenyzõ elveszítette uralmát versenyeszköze felett.

„Van egy aranyszabály a szánkósok között: ha le is esel a szánkóról, maradj fekve. Így lent marad a súlypontod, és a falnak ütközöl, nem fordulhat elõ, hogy kizuhanj – mondta Gurgel. – Szerintem abszolút elveszítette uralmát a szánkó felett, és kiegyenesedett. Így a súlypontja áthelyezõdött felülre, és teljesen más erõhatások érték. Valószínûleg a centrifugális erõ kifelé röpítette."

A lipcsei tervezõ úgy véli, a pályán meg kell tenni a szükséges módosításokat: „Meg kell vizsgálnunk, hogyan építhetjük át a pályát. A kanyar kijáratánál 40-50 centiméterrel megemelhetjük a falakat."

A vancouveri olimpia szervezõi idõközben meghozták döntésüket, miszerint a tragédia ellenére folytatódik a szánkós program – ezt kanadai idõ szerint péntek este jelentették be.

„A nemzetközi szövetség, a FIL két teljes tréninget bonyolít le szombat reggel még azt megelõzõen, hogy megkezdõdik a verseny az eredetileg tervezett idõpontban, szombat 17 órakor" – áll az olimpiai szervezõbizottság, a VANOC közleményében.

Az állásfoglalás azt követõen látott napvilágot, hogy felmerült: módosítják a szánkósok programját a pénteki tragédia után. A szervezõk azonban megtették a Gurgel által is szükségesnek ítélt módosításokat, és a 16-os kanyar kijáratánál megemelték a falakat.
----------------
Nem a pálya volt a hibás:
A szervezõbizottság és a nemzetközi sportági szövetség közös vizsgálatát követõen közzétett állásfoglalás szerint minden rendben volt a 15. kanyarig, amelybõl azonban rosszul jött ki a grúz versenyzõ. Megpróbálta javítani hibáját még mielõtt a 16. kanyarba ért volna, ám ez nem sikerült neki, „elveszítette a kontrollt a szánkója felett, s ez vezetett a tragikus balesethez" - olvasható a kommünikében. Ebben rögzítették azt is, hogy a halottkémi vizsgálat megállapítása szerint a tragédiát nem pályahibák okozták, bár a történtek után megemelték a jégcsatorna oldalfalának magasságát az ominózus kanyarnál.
--------
NSO/MTI
2010. február 13. 12:52 #11
Szilvia_91
Szilvia_91
♥Michael Jackson Fan♥
 
StátuszBlood On The Dance Floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.14.
Hozzászólás: 2773
Csatolások: 15865
Azonosító: 63660
Offline offline
R.I.P cray.gif
A Grúzokat állva tapsolták az Olimpia megnyitóján
2010. február 13. 15:03 #12
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
a szánkóversenyek sose voltak biztonságosak

R.I.P. cray.gif
2010. február 13. 15:07 #13
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Én úgy tudom, hogy szerencsétlent újra élesztették és még élt, amikor kórházba vitték és ott halt meg. cry.gif cry.gif
2010. február 13. 15:13 #14
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Még hogy biztonságos a pálya ... a francokat ... mad.gif
A tervezõt kéne leküldeni szánkón reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif
2010. február 13. 15:21 #15
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet(Bessie @ 2010. February 13. - 15:13)
Még hogy biztonságos a pálya ... a francokat ... mad.gif
A tervezõt kéne leküldeni szánkón  reklamalo.gif  reklamalo.gif  reklamalo.gif




Most már elvileg 'megjavították'. closedeyes.gif
2010. február 13. 19:47 #16
Niki89
Niki89
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.04.
Hozzászólás: 68
Csatolások: 30
Azonosító: 59926
Offline offline
szomorú hogy ilyen dolog megtörténhet, 2010ben Olimpián.
nem voltak teszetek, amiken a hibák kiderülhetek? mad.gif
mit keres a pálya közvetlen közelében beton oszlop? mad.gif
ez a sport egyébként is nagyon, nagyon veszélyes... unsure.gif

Én is úgytudom hogy a korházban halt meg. csak 21 volt
RIP Nodar Kumaritasvili
2010. február 14. 09:09 #17
kylie.m
kylie.m
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.20.
Hozzászólás: 400
Csatolások: 301
Azonosító: 41685
Offline offline
Idézet(Beckie @ 2010. February 13. - 15:07)
Én úgy tudom, hogy szerencsétlent újra élesztették és még élt, amikor kórházba vitték és ott halt meg.  cry.gif  cry.gif


Te jó ég, szegény... ohmy.gif
R.I.P. sad.gif
2010. február 14. 10:20 #18
xxNikixx
xxNikixx
*Nikita
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.30.
Hozzászólás: 3275
Csatolások: 7279
Azonosító: 33464
Offline offline
Hát ez elég durva... sad.gif
Szegény R.I.P.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!