Starity

Lost / Lost: Eltűntek (2004-2010)

40 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2005. augusztus 30. 11:23 #121
- törölt felhasználó -    
ohmy.gif rolleyes.gif
Hogy szokta Bull? BOMBA!
hát neki be szokott jönni... sorry... blush.gif
1 felhasználónak tetszik: nightfever
2005. augusztus 30. 11:29 #122
Luki
Luki
Volt Repost Checker™ v2.0
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 5702
Csatolások: 3363
Azonosító: 194
Offline offline
Jó látni, hogy egyeseknek mennyi szabadideje van. w00t.gif blink.gif
Én napközben gályázom; du. otthon a gyerekekkel foglalkozom, vagy a ház törül teszek-veszek; este gyerekfürdetés, -altatás, esetleg maszekolás, meg persze a páromra is jut idő. Tévét nagyon keveset nézek. (Tudom, a többségében nem a tévén nézitek a sorozatokat biggrin.gif.) Úgy döntöttem, a Lostot nézni fogom. Ezen kívűl még a CSI-ket nézem többé-kevésbé a V*****3-on -- még jó, hogy mindegyik sorozatot 2×-3× adják, így előbb-utóbb mindegyik részt látom. _nevet.gif
A notórius sorozat-nézőktől kérdezném: meló/tanulás, párkapcsolat/család, evés, alvás, stb. nuku? biggrin.gif
Bocs a kicsit offtopic hozzászólásért.
2005. augusztus 30. 11:58 #123
voight
voight
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.07.
Hozzászólás: 335
Csatolások: 0
Azonosító: 2015
Offline offline
Kíváncsi vagyok mikor jut el oda a kereskedelmi tévézés (ha egyáltalán eljut valaha), hogy csatornamárkaerősítő (szép szó mi? :->), szempontból 1-2 igazán igényes filmet ill. sorozatot nemcsak szinkronizáltan, hanem egy esetleg késő esti időpontban 16:9-es felbontásban, feliratosan is levetítenek. Szerintem ezzel viszonylag kis költséggel, nagyon sok szimpatizánsra szert tennének...

De amíg úgy gondolkoznak, ahogy mostanában, akkor semmi ilyen fejlődés nem lesz. sad.gif

Ti mit szóltok ehhez?
2005. augusztus 30. 11:59 #124
Alfaproton
Alfaproton
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 39
Azonosító: 4284
Offline offline
vakációtongue.gif
2005. augusztus 30. 12:01 #125
Alfaproton
Alfaproton
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 39
Azonosító: 4284
Offline offline
Idézet(voight @ 2005, August 30. - 10:58)
Kíváncsi vagyok mikor jut el oda a kereskedelmi tévézés (ha egyáltalán eljut valaha), hogy csatornamárkaerősítő (szép szó mi? :->), szempontból 1-2 igazán igényes filmet ill. sorozatot nemcsak szinkronizáltan, hanem egy esetleg késő esti időpontban 16:9-es felbontásban, feliratosan is levetítenek. Szerintem ezzel viszonylag kis költséggel, nagyon sok szimpatizánsra szert tennének...

De amíg úgy gondolkoznak, ahogy mostanában, akkor semmi ilyen fejlődés nem lesz. sad.gif

Ti mit szóltok ehhez?
[right][/right]

Jujujuujjj te eddig hol éltél? Mónika,Győzike, Balázska korszakban ilyet csak az kér aki eddig nem Mo.-n élt. Én még annak is örülni tudnék ha a sok karika, meg logó meg visszaszámláló mögött szinkronizáltan igényes film menne. de még itt sem tartunk. rohog.gif reklamalo.gif
2005. augusztus 30. 14:27 #126
voight
voight
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.07.
Hozzászólás: 335
Csatolások: 0
Azonosító: 2015
Offline offline
Idézet(Alfaproton @ 2005, August 30. - 11:01)
Jujujuujjj te eddig hol éltél? Mónika,Győzike, Balázska korszakban ilyet csak az kér aki eddig nem Mo.-n élt. Én még annak is örülni tudnék ha a sok karika, meg logó meg visszaszámláló mögött szinkronizáltan igényes film menne. de még itt sem tartunk. rohog.gif  reklamalo.gif
[right][/right]


smile.gif Láttad már a román királyi tévé adását esténként? Minden este 23:00-tól kezdődik a film, legtöbbször amerikai, s mint feliratozva van, mert olcsóbb is (nem kell költeni szinkronra), plusz a románok tanulhatnak angolul. Igaz a logó még ott van, meg a korhatárkarika is, de néha már szélesvásznon sugározzák a filmet.

És mindez még keletebbre van tőlünk! Azért legalább ennyit itthon is bevezhetnének.

Ui.: Győzikéről és társairól a következő ARC-kiállításon látott plakát jut eszembe:
A képen egy házaspár látható, amint a szobájukban popcorn társaságában ülnek egymás mellett a heverőn a tévé fényében, a felirat pedig: GYŐZITEK? smile.gif

Egyébként pedig hajlandóság mégis van, most nézem a Tánckar c. filmet a Film+-on ami az eRTéeL Klub testvércsatornája, s láss csodát, szélesvásznú, feliratos, csak az a fránya logó ne lenne. sad.gif Tök jó benne M. Douglas eredeti hangja. smile.gif

Jut eszembe 1-2 éve a Sat 1 is próbálkozott már hasonlóval, ők főműsorídőben a Star Trek filmeket adták szélesvásznon, igaz szinkronosan. De szerintem van remény, főleg majd ha eljutunk odáig a digitális televíziózásban, hogy magunk válasszuk ki, hogy szeretnénk megnézni a filmet. De ez még utópia itt a Balkán-kanyarban...
2005. augusztus 30. 14:58 #127
cSuwwi
cSuwwi
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.06.
Hozzászólás: 66
Csatolások: 4
Azonosító: 1990
Offline offline
Idézet(Joe-ker @ 2005, August 29. - 20:13)
A címadás nem a szinkronstúdió dolga, nem rajtuk múlik, ha egy film címe "Gyilkos kukacok aszteroidális támadás 9." lesz...
Mellesleg az rtl-es szinkronok kevés kivételtől eltekintve magasan a legjobbak a tv-s szinkronok között..
[right][/right]



Nem is mondtam, hogy a szinkronstúdiók nevezik el a filmeket, a csatornák. Amúgy sztem kár volt újrakeresztelni, bár a lost kicsit közelebb áll az elvesztekhez, mint a pokoli édenhez, de az utóbbi jobban hangzik smile.gif
Ha az rtl-es szinkronok jók, nem is akarom tudni, milyenek lehetnek a rosszabbak ohmy.gif



Idézet(joe_r @ 2005, August 29. - 20:23)
A magyar szinkronra viszont tényleg csak azt mondhatom, hogy siralmas. Nem igaz, hogy nincs ebben az országban 15-20 olyan szinkronszínész, aki megfelelne a karakterekhez. Sayid pont azért volt érdekes, mert nem az amrikai angolt beszéli, hanem akcentussal, amit élvezet hallani. A szinkronnal sikerült ezt kiírtani. Még a doki hangja elmegy, bár lehetne jobb is, de a többitől égnek áll a hajam is.

Illetve itt van még az a csodás kis sárga karika a képernyő alján, meg a piros-fehér-zöldben pompázó retek klub logó. Olyan jó, hogy ott vannak, hogy már egyenen rosszul lennlk, ha nem láthatnám. Plusz ehhez jön még félidőben a reklámblokk Kovács Gézával meg mittudom én kivel.

Ennyi lenne a véleményem a magyar verzióhoz.
[right][/right]


Sayidig már szerencsére nem bírtam nézni, de gondolom milyen hangja lehet, biztos megtalálták a legjobb hangot neki biggrin.gif Mondjuk aki nem látta eredeti nyelven, annak mindegy, aki meg igen, azok mind lehúzzák, szerintem jogosan.

A sárga karika és a logón kívűl szerintem 4:3-as is volt nem? Nem emlékszem már, de nem hiszem hogy a szélesvásznú ment volna, nem szokás. Ha meg 4:3-as, akkor "feleannyi" élvezet...
2005. augusztus 30. 17:54 #128
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Teljesen rendben van ez a sorozat. Szórakoztató és a csajok meg szépek. (a hugomnak meg a pasik jönnek be) Szal érdemes belenézni.
A képek meg tuti jók beer.gif
2005. augusztus 30. 19:18 #129
Devil
Devil
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.11.01.
Hozzászólás: 1726
Csatolások: 982
Azonosító: 921
Offline offline
Idézet(cSuwwi @ 2005, August 30. - 13:58)
A sárga karika és a logón kívűl szerintem 4:3-as is volt nem? Nem emlékszem már, de nem hiszem hogy a szélesvásznú ment volna, nem szokás. Ha meg 4:3-as, akkor "feleannyi" élvezet...
[right][/right]


Szélesvászon?? Ugyan már, hol élsz? A jól bevállt 4:3-as "fél kép hiányzik" verzióban ment "természetesen". blink.gif
2005. augusztus 30. 19:51 #130
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Az RTL Klub igen határozott, szokatlanul intenzív promóciós kampánya meghozta a jó nézettséget. Sokan látták az első menetben 48 részes sorozat debütáló darabját - és talán kevesen csalódtak.

Azok számára, akik lelkesen lapozgatták Robinson történetét, vagy mélyen beleélték magukat a jellemzően a világtól elzárt, magukra maradt csoportok viselkedését vizsgáló Merle-regényekbe, azoknak valószínűleg bejött a péntek este vetített Lost első része. A téma hálás, számtalan regény foglalkozott már ezzel korábban is: Verne Kétévi vakációja, Goldingtól A legyek ura...

...A Lost bevezető része nem lassan építkezik, nem mutat az elején harmonikus reggelre ébredő családot, iskolába induló, de még egy kakaót felhörpintő gyerekkel, virgonc, szőrmók kutyával és az ajtóban csókkal búcsúzó családfővel: azonnal a szigeten nyitunk, a lángoló repülőgépdarabok, roncsok, sikoltozó emberek, véres végtagok némiképp sokkolóak, megadják az alaphangulatot. A bálvány, az amerikai hős mintapéldánya is nyomban feltűnik, Jack, akárcsak a jó kisdobos, ahol tud, segít. Alighanem róla is kiderülnek szennyes kis titkok a közeljövőben, éppúgy, mint ahogy sorra derül majd ki a többi főszereplőről, miféle csibészségeket követtek el a végezetes repülőút előtti életükben.

A szinkron talán lehetett volna jobb, néhol pedig furcsa a háttérzajok szinte teljes hiánya, de az igazán karakteres alakok, a már rögvest az elején meglévő feszültség miatt ez nem annyira feltűnő. Hogy miképp képes egy adó tizenhat éven át működni, miközben egy másik - modernebb - csak perceket bír, szintén elgondolkodtató. Az északon őshonos jegesmedve jelenléte egy inkább pingvinek által preferált délen (vagy egy trópusi szigeten) szintén érdekes intermezzo, bár erre nyilván lesz magyarázat a következő részekben. Talán túl korai volt elárulni, hogy a homokban fellelt bilincset ki viselte a zuhanás előtti percekben - de alighanem lesznek ennél komolyabb kérdések is a későbbiekben.

Soha rosszabb kezdést, sóhajthat a néző, miközben a csatornánál is örülhetnek. Az RTL Klub igen határozott, szokatlanul intenzív promóciós kampánya meghozta a jó nézettséget is, ugyanis a teljes lakosságnál 45,8 százalékos közönségarány ért el az első epizód, miközben a TV2-n futó Ikrek 24,3 százalékot, az MTV-n látott A Holtsáv pedig 8,2-t ért el. Az 1,94 millió néző felettébb jónak számít, ha pedig nem laposodik el a sorozat, jó esélye van tartósan az élmezőnyben maradni.

A reklámozóknak fontos 18 és 49 éves kor közti csoport esetében még jobban teljesítettek az eltűntek: az épp tévézők 53,5 százaléka preferálta a rejtélyes szigetre vetődött túlélők kalandjait, szemben a már látott De Vito-Schwarzenegger filmmel vagy a Stephen King regényéből készült sorozattal.

A trópusi szigeten rekedt túlélők viszontagságait bemutató Lost a legesélyesebb jelöltje a szeptemberben kiosztásra kerülő Emmy-díjaknak, ahol nem kevesebb, mint 12 kategóriában jelölték a legjobbak közé.

[origo]
2005. augusztus 30. 21:04 #131
Devil
Devil
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.11.01.
Hozzászólás: 1726
Csatolások: 982
Azonosító: 921
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2005, August 30. - 18:51)
A szinkron talán lehetett volna jobb, néhol pedig furcsa a háttérzajok szinte teljes hiánya, de az igazán karakteres alakok, a már rögvest az elején meglévő feszültség miatt ez nem annyira feltűnő... [right][/right]


Neeem??? A francot nem feltűnő reklamalo.gif reklamalo.gif
2005. augusztus 30. 21:09 #132
csapoati
csapoati
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.11.05.
Hozzászólás: 476
Csatolások: 23
Azonosító: 1060
Offline offline
Idézet(voight @ 2005, August 30. - 10:58)
Kíváncsi vagyok mikor jut el oda a kereskedelmi tévézés (ha egyáltalán eljut valaha), hogy csatornamárkaerősítő (szép szó mi? :->), szempontból 1-2 igazán igényes filmet ill. sorozatot nemcsak szinkronizáltan, hanem egy esetleg késő esti időpontban 16:9-es felbontásban, feliratosan is levetítenek. Szerintem ezzel viszonylag kis költséggel, nagyon sok szimpatizánsra szert tennének...

De amíg úgy gondolkoznak, ahogy mostanában, akkor semmi ilyen fejlődés nem lesz. sad.gif

Ti mit szóltok ehhez?
[right][/right]


16:9? Eszednél vagy? laugh.gif
Egyébként szerintem a háttérzaj hiánya max. azoknak volt feltűnő, akik már látták/hallották eredeti nyelven, márpedig belőlük volt kevesebb...
2005. augusztus 30. 22:37 #133
LeonSilver
LeonSilver
ööö
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.01.22.
Hozzászólás: 1876
Csatolások: 2511
Azonosító: 3077
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2005, August 30. - 18:51)
Sokan látták az első menetben 48 részes sorozat debütáló darabját - és talán kevesen csalódtak.


Ezt csak lestem az origon-n is... Hány részes? Lemaradtam vmiről?
2005. augusztus 30. 22:40 #134
Devil88
Devil88
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.18.
Hozzászólás: 424
Csatolások: 352
Azonosító: 4694
Offline offline
Nekem nagyon tetszett az első része, thumbsup.gif csak így tovább!!! biggrin.gif
2005. augusztus 30. 23:16 #135
cSuwwi
cSuwwi
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.06.
Hozzászólás: 66
Csatolások: 4
Azonosító: 1990
Offline offline
Idézet(LeonSilver @ 2005, August 30. - 21:37)
Ezt csak lestem az origon-n is... Hány részes? Lemaradtam vmiről?
[right][/right]


24 részes volt az első évad a pilottal együtt szerintem.
Vagy elírás, vagy a retek megvette a 2. évadot is, és az amcsi vetítés után átszivárog hozzánk is, onnan a szinkronstúdióba és leadják egyben az egészet. (megeshet)
2005. augusztus 30. 23:48 #136
LeonSilver
LeonSilver
ööö
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.01.22.
Hozzászólás: 1876
Csatolások: 2511
Azonosító: 3077
Offline offline
Idézet(cSuwwi @ 2005, August 30. - 22:16)
24 részes volt az első évad a pilottal együtt szerintem.
Vagy elírás, vagy a retek megvette a 2. évadot is, és az amcsi vetítés után átszivárog hozzánk is, onnan a szinkronstúdióba és leadják egyben az egészet. (megeshet)
[right][/right]


A magyat tv nézők érdekében reméljük a legjobbakat. beer.gif

Ui.: mijaz a tv? laugh.gif
2005. augusztus 31. 07:57 #137
Alfaproton
Alfaproton
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.06.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 39
Azonosító: 4284
Offline offline
SPOILER KÉRDÉS





Szerintetek kik azok az othersek? nekem egyszerű öregembereknek tűntek akiknek fegyverük van, és csóri Sawyert lelövik:(
2005. augusztus 31. 09:52 #138
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Idézet(csapoati @ 2005, August 30. - 20:09)
16:9? Eszednél vagy?  laugh.gif
Egyébként szerintem a háttérzaj hiánya max. azoknak volt feltűnő, akik már látták/hallották eredeti nyelven, márpedig belőlük volt kevesebb...
[right][/right]


A vészhelyzetet 16:9 ben adták beer.gif
2005. augusztus 31. 10:22 #139
hokuszpok
hokuszpok
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 1400
Csatolások: 2610
Azonosító: 47
Offline offline
nem szoktam rtlt nézni
ez valami új szappanopera?
2005. augusztus 31. 10:27 #140
Luki
Luki
Volt Repost Checker™ v2.0
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 5702
Csatolások: 3363
Azonosító: 194
Offline offline
Idézet(hokuszpok @ 2005, August 31. - 10:22)
ez valami új szappanopera?
[right][/right]

Na, ezért megkapod a magadét! _nevet.gif
40 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!