Starity

Tanuljunk franciául!

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. február 10. 21:12 #1
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Sziasztok!
Látván a spanyolos és angolos topik népszerűségét, gondoltam, nyitok egy hasonlót a francia nyelvvel kapcsolatban is.
Nem tudom, van-e rá egyáltalán igény, ha igen, akkor pedig milyen szinten kéne kezdeni a dolgokat, szóval várom a visszajelzéseket =)
Én egyébként felsőfokon beszélem a nyelvet, szóval ha bármilyen nyelvtani, fordítási stb kérdésetek van, írjatok nyugodtan, igyekszem segíteni! ^^

Kezdetnek pár link:
http://fr.tsedryk.ca/
http://www.aidenet.eu/grammaire00.htm
http://www.3ponts.edu/pages_anglais/frenchtest_main.html
heart.gifhttp://www.leconjugueur.com/ heart.gif
31 felhasználónak tetszik: Gabor28, El Mexicano, lovefrance, weaslmelody, zsofeeh, Domcicc, Dancsy, Nikaaa, tya04, DisneyFan, bellsiam, wannascream, Adrianna, Erika120, itsmedemz, Pixie Buue, Barbygirl95, DisneyFans, x maite x, dóóra, kriszti145, Timicsy008, Vivienn096, anna21, dodo120614, Vampire Lady, Fruzsi26, Minimanó94, Selena Gomez 199, Szandi0820, Faurie
2011. február 10. 21:59 #2
- törölt felhasználó -    
Franciául nagyon kevesen tudnak, az szép, ha neked felsőfokúd van belőle. Megmondom őszintén, soha nem tudtam elképzelni, hogy a beszélt franciából hogyan lehet a szavakat megérteni. Én írásban értem a franciát a spanyol miatt, de ha beszélik, abból csak a hosszabb szavakat.
2011. február 10. 22:27 #3
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2011.02.10. 21:59)
Franciául nagyon kevesen tudnak, az szép, ha neked felsőfokúd van belőle. Megmondom őszintén, soha nem tudtam elképzelni, hogy a beszélt franciából hogyan lehet a szavakat megérteni. Én írásban értem a franciát a spanyol miatt, de ha beszélik, abból csak a hosszabb szavakat.

Én a spanyollal vagyok így: a francia miatt írásban értem, beszédben viszont csak pár szót sikerül elkapnom smileeee.gif
Egyébként tervezem, hogy elkezdek tanulni spanyolul is (az itteni spanyolos topik miatt még jobban tetszik), de ez még várat magára blush.gif
Tudom, hogy franciául elég kevesen tudnak, ezért döntöttem inkább a francia mellett a német wub.gif helyett, mikor megnyitottam ezt a topikot smileeee.gif
Azért remélem, lesznek érdeklődők smileeee.gif
7 felhasználónak tetszik: Dancsy, Barbygirl95, Adrianna, bellsiam, kriszti145, Vivienn096, Vampire Lady
2011. február 11. 07:47 #4
- törölt felhasználó -    
Nekem tetszik a francia, de suliban nem azt szeretném választani, mert szerintem túl nehéz... unsure.gif De itt szívesen megtanulnám az alapokat. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: kateblock
2011. február 11. 07:57 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.10. 22:27)
Én a spanyollal vagyok így: a francia miatt írásban értem, beszédben viszont csak pár szót sikerül elkapnom smileeee.gif


Ez viszont érdekes, mert a spanyol kiejtés sokkal közelebb áll az írott formákhoz, mint a francia. Bár ők is "lenyelnek" bizonyos hangokat – főleg Spanyolországban –, de annyira nem, mint a franciák. smileeee.gif

Szerk.: most hirtelen pl. ez jutott eszembe:
fr.: les avions [léz-aviõ]
sp.: los aviones [losz avionesz]
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Barbygirl95
2011. február 11. 12:06 #6
- törölt felhasználó -    
Szeretnék megosztani veletek egy érdekességet, ami kicsit vicces, de valószínűleg így volt, mert egy nyelvész ismerősömtől hallottam: a franciában, a németben és a portugálban azért ejtik "raccsolva" az r-t, mert volt egy beszédhibás francia király, akinek a beszédét leutánozták először a nemesek (mert akkoriban ugye az számított "helyesnek", ahogy a király beszélt), majd tőlük átvették a parasztok is, majd a franciáktól a németek és a portugálok.
9 felhasználónak tetszik: tya04, wannascream, Sally Sparrow, tinkerbell798, Adrianna, Barbygirl95, dóóra, thunderbird, Vivienn096
2011. február 11. 18:29 #7
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2011.02.11. 12:06)
Szeretnék megosztani veletek egy érdekességet, ami kicsit vicces, de valószínűleg így volt, mert egy nyelvész ismerősömtől hallottam: a franciában, a németben és a portugálban azért ejtik "raccsolva" az r-t, mert volt egy beszédhibás francia király, akinek a beszédét leutánozták először a nemesek (mert akkoriban ugye az számított "helyesnek", ahogy a király beszélt), majd tőlük átvették a parasztok is, majd a franciáktól a németek és a portugálok.


Hmm...erről még nem hallottam, de lehet benne némi igazság... biggrin.gif A francia ismerőseim egyébként egyáltalán nem tudták kiejteni a mi r hangunkat - épp ezért mindig igyekeztünk nekik olyan szavakat tanítani, amikben r és h betű is szerepel, pl a "ruhát" képtelenek voltak kimondani xD biggrin.gif

A spanyol nekem kicsit hadarósnak tűnik szóban, azért veszek el benne könnyen - persze ez szerintem minden nyelvvel így van, amíg nem tanulta meg az alapokat az ember blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2011. február 11. 18:40 #8
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Dancsy @ 2011.02.11. 07:47)
Nekem tetszik a francia, de suliban nem azt szeretném választani, mert szerintem túl nehéz... unsure.gif De itt szívesen megtanulnám az alapokat. smileeee.gif


Hát, ha csak a nehézség miatt nem szeretnéd, akkor gondold meg, én egyáltalán nem sorolnám a nehéz nyelvek közé. (Most törököt tanulok, és bár közelebb áll a magyarhoz, szerintem sokkal nehezebb, mint a francia...) Eleinte a kiejtés lehet egy kicsit zavaros, meg később a múlt idők, de nem olyan vészes wink.gif Milyen nyelvet választanál helyette?

Nos, én szerintem még várok egy kicsit, hátha ír még valaki, addig is összeállítom az "óratervet", aztán kezdhetjük az alapokat wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Adrianna, Barbygirl95
2011. február 11. 18:45 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.11. 18:40)
Hát, ha csak a nehézség miatt nem szeretnéd, akkor gondold meg, én egyáltalán nem sorolnám a nehéz nyelvek közé. (Most törököt tanulok, és bár közelebb áll a magyarhoz, szerintem sokkal nehezebb, mint a francia...) Eleinte a kiejtés lehet egy kicsit zavaros, meg később a múlt idők, de nem olyan vészes  wink.gif Milyen nyelvet választanál helyette?
Nos, én szerintem még várok egy kicsit, hátha ír még valaki, addig is összeállítom az "óratervet", aztán kezdhetjük az alapokat  wink.gif


Nem csak amiatt nem szeretném, mert nehéz, hanem mert állítólag nagyon sz*r a suliban a francia tanár. Mindenki, akit tanít, azt mondja, hogy rossz tanár, és alig lehet tőle megérteni... Különben is, mostanság az orosz sokkal jobban érdekel, azt fogom választani.
2011. február 11. 19:13 #10
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Dancsy @ 2011.02.11. 18:45)
Nem csak amiatt nem szeretném, mert nehéz, hanem mert állítólag nagyon sz*r a suliban a francia tanár. Mindenki, akit tanít, azt mondja, hogy rossz tanár, és alig lehet tőle megérteni... Különben is, mostanság az orosz sokkal jobban érdekel, azt fogom választani.

Na igen, a sz*r tanárokról tudnék én is mesélni...jól teszed, ha elkerülöd őket wink.gif
Az orosz jó választás, hajrá! thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2011. február 11. 19:53 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.11. 19:13)
Na igen, a sz*r tanárokról tudnék én is mesélni...jól teszed, ha elkerülöd őket wink.gif 
Az orosz jó választás, hajrá!  thumbsup.gif


Te is tanultad/tanulod? Vagy csak simán tetszik? smileeee.gif
2011. február 11. 21:37 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.11. 18:29)
A francia ismerőseim egyébként egyáltalán nem tudták kiejteni a mi r hangunkat - épp ezért mindig igyekeztünk nekik olyan szavakat tanítani, amikben r és h betű is szerepel, pl a "ruhát" képtelenek voltak kimondani xD biggrin.gif


Ezt egyébként többektől hallottam, hogy a franciák a h-t nem tudják kiejteni... bár nem igazán értem, hogy azon mit nem lehet tudni kiejteni, hiszen sóhajtani mindenki tud, nyelvtől függetlenül szóval érdekes. Persze mondjuk magyar [h]-t a spanyolok sem tudnak ejteni, csak [ch]-t, viszont vannak nyelvjárások, ahol a [ch]-t sima [h]-nak ejtik, szóval ott ki tudják. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2011. február 11. 23:11 #13
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Na, végre eljutottam odáig, hogy nem csak nyomok egy tetsziket a topik ötletére, hanem be is írok ide...
Imádom a francia nyelvet, mindig is tanulni szerettem volna. Ez sajnos csak egy évig jöhetett létre, aztán iskolaváltáson mentem át... Mindenesetre szerintem jó tanárunk volt, és én voltam az egyik legjobb a csoportban, viszont régen volt. Most örülök, ha be tudok mutatkozni és megmutatni, hogy a villamosmegálló OTT (szépen rábökök a mutatóujjammal) van. laugh.gif
Úgyhogy nekem nagy segítség lesz ez a topik, bár most az angolra fekszem rá nagyon, de elfér mellette ez is szerintem. smileeee.gif A lényeg, hogy ha majd elmegyek nyelvtanárhoz, legalább legyen valami alapom, ne üljek ott kukán. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2011. február 12. 13:35 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.10. 21:12)
Sziasztok!
Látván a spanyolos és angolos topik népszerűségét, gondoltam, nyitok egy hasonlót a francia nyelvvel kapcsolatban is. 
Nem tudom, van-e rá egyáltalán igény, ha igen, akkor pedig milyen szinten kéne kezdeni a dolgokat, szóval várom a visszajelzéseket =)
Én egyébként felsőfokon beszélem a nyelvet, szóval ha bármilyen nyelvtani, fordítási stb kérdésetek van, írjatok nyugodtan, igyekszem segíteni! ^^
Kezdetnek pár link:
http://fr.tsedryk.ca/
http://www.aidenet.eu/grammaire00.htm
http://www.3ponts.edu/pages_anglais/frenchtest_main.html
heart.gifhttp://www.leconjugueur.com/ heart.gif


Szia! smileeee.gif
Olyan oldalt esetleg nem tudsz ahol a subjonctif passé-t normálisan elmagyarázzák? blush.gif
2011. február 13. 21:32 #15
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Nos, úgy döntöttem, hogy kezdjük tényleg a legalsó alapoktól =)

Bevezetésként pár általános tény a francia nyelvről:

A francia újlatin nyelv, épp ezért könnyen megy a tanulás azoknak, akik tudnak már olaszul, spanyolul, portugálul vagy románul (nem véletlen, hogy francia diákok -az angol mellett- legtöbbször spanyolul tanulnak...)
Európában Franciaországon kívül Belgiumban, Luxemburgban, Svájcban és Monacoban számít hivatalos nyelvnek, továbbá Kanadában, több afrikai orzságban (pl Mali, Elefántcsontpart, Benin, Burkina Faso, Szenegál stb) illetve a DOM-TOM-ok területén. Nem hivatalos nyelv, de napi szinten használják Marokkóban, Tunéziában vagy Algériában. Ha minden igaz, kb 50 országban beszélik a hétköznapi életben, állítólag az angol után a második leggyakrabban oktatott nyelv.

A francia ABC nem sokban különbözik a magyartól, a kiejtéshez azonban kell egy segítség, amit itt megtaláltok, vagy kezdjétek el olvasgatni ezt.


(Off) sajnos most többet nem tudok írni, és ezentúl sem leszek túl gyakran, mert holnap már újra vár az egyetem...azért igyekszem rendszeresen hozni az új dolgokat, tudom, hogy ez eddig nem túl izgalmas, de minden kezdet nehéz blush.gif
4 felhasználónak tetszik: Domcicc, Adrianna, Barbygirl95, x maite x
2011. február 13. 21:35 #16
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Dancsy @ 2011.02.11. 19:53)
Te is tanultad/tanulod? Vagy csak simán tetszik? smileeee.gif

Utóbbi smileeee.gif Viszont ismerek olyanokat, akik tanulnak/tanultak oroszul, és imádják wink.gif
2011. február 13. 21:38 #17
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Domcicc @ 2011.02.11. 23:11)
Na, végre eljutottam odáig, hogy nem csak nyomok egy tetsziket a topik ötletére, hanem be is írok ide...
Imádom a francia nyelvet, mindig is tanulni szerettem volna. Ez sajnos csak egy évig jöhetett létre, aztán iskolaváltáson mentem át... Mindenesetre szerintem jó tanárunk volt, és én voltam az egyik legjobb a csoportban, viszont régen volt. Most örülök, ha be tudok mutatkozni és megmutatni, hogy a villamosmegálló OTT (szépen rábökök a mutatóujjammal) van. laugh.gif 
Úgyhogy nekem nagy segítség lesz ez a topik, bár most az angolra fekszem rá nagyon, de elfér mellette ez is szerintem. smileeee.gif A lényeg, hogy ha majd elmegyek nyelvtanárhoz, legalább legyen valami alapom, ne üljek ott kukán. rolleyes.gif


Remélem, hogy tényleg tudok ezzel segíteni valamit majd később smileeee.gif Egy ideig sajnos csak unatkozni fogsz az "óráimon", de nem akartam mindjárt a közepébe vágni blush.gif
2011. február 13. 21:42 #18
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2011.02.12. 13:35)
Szia! smileeee.gif 
Olyan oldalt esetleg nem tudsz ahol a subjonctif passé-t normálisan elmagyarázzák? blush.gif

A használatra vagy a szerkezetre gondolsz?
Itt nézelődj szerintem, ennél jobbat nem tudok smileeee.gif
2011. február 13. 21:55 #19
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Én 5. éve tanulok franciául. Idén fogok belőle érettségizni emelt szinten. Nagyon félek tőle, de azért remélem lesz olyan jó, hogy a nyelvvizsgám is meglegyen. Francia kéttannyelvűbe járok, ezért minden tárgyat franciául tanulok és érettségizni is franciául fogok mindenből. Remélem meglesz, de nagyon szívesen túlesnék már rajta. Amikor ebbe a suliba kerültem még imádtam a franciát, de évről évre kevésbé szeretem. A nyelv még mindig nagyon tetszik, de egyáltalán nem akarom már tanulni, mert borzalmasak a tanárok és nehéz a suli. Elegem van már belőle, hogy minden órára minden tárgyat franciául kell megtanulni. Nagyon szeretnék már végezni.
2011. február 13. 22:10 #20
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Nekem nagyon tetszik a francia nyelv. Régebben szerettem volna megtanulni, de suliban végül az olaszt választottam - amit időközben sikeresen megutáltam. Mindenki azt mondja, hogy a francia nehéz, és úgy gondoltam, akkor legyen valami könnyebb (oké, az olasz sem a legegyszerűbb - pláne nem így, hogy most már nem csak beszélek róla, hanem tanulom is -, ráadásul azért gondoltam, hogy jobb ez, mert vannak olasz rokonaim, akik talán tudnak majd segíteni), és a franciatanár egy őrült, de lehet, hogy mégis jobban jártam volna úgy. Ezt sosem fogom megtudni.
Amúgy nézegettem az ismerőseim franciakönyvét és próbáltam kiejteni is a szavakat, de csak kiröhögtek. rohog.gif
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!