Starity

Tanuljunk franciául!

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. február 14. 10:01 #21
- törölt felhasználó -    
A nagy újlatin nyelvek közül, a kiejtést és a nyelvtant is figyelembe véve a portugál áll a legközelebb a franciához, tehát annak a legkönnyebb, aki azt tanulta. Csak az a baj, hogy a portugál viszont nem egy elterjedt nyelv. (A románoknak leginkább az olasz könnyebb, az olaszoknak pedig a spanyol.)
1 felhasználónak tetszik: Barbygirl95
2011. február 16. 18:25 #22
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.11. 18:40)
Nos, én szerintem még várok egy kicsit, hátha ír még valaki, addig is összeállítom az "óratervet", aztán kezdhetjük az alapokat  wink.gif


Szerintem nem nagyon lesz ennél több érdeklődő, vagy ha van, nem fog írni... Mindenféle sürgetés nélkül mondom, hogy lassan kezdhetnénk az alapokat. laugh.gif
2011. február 16. 19:53 #23
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Dancsy @ 2011.02.16. 18:25)
Szerintem nem nagyon lesz ennél több érdeklődő, vagy ha van, nem fog írni... Mindenféle sürgetés nélkül mondom, hogy lassan kezdhetnénk az alapokat. laugh.gif

A 15. hozzászólás volt a kezdés, ABC + kiejtés. Ott van 2 link, nagyon jól el vannak magyarázva a dolgok, fölösleges lett volna bemásolnom (meg hosszú is).
Azt is leírtam, hogy nem fogok tudni gyakran írni, úgy tervezem, h hétvégente jön majd mindig az újabb adag...
2011. február 16. 19:56 #24
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.16. 19:53)
A 15. hozzászólás volt a kezdés, ABC + kiejtés. Ott van 2 link, nagyon jól el vannak magyarázva a dolgok, fölösleges lett volna bemásolnom (meg hosszú is). 
Azt is leírtam, hogy nem fogok tudni gyakran írni, úgy tervezem, h hétvégente jön majd mindig az újabb adag...


Jaj, nem is figyeltem. laugh.gif
2011. február 16. 19:58 #25
- törölt felhasználó -    
Én 7 éve tanulok franciát de nem nagyon megy ezért én inkább korrepetálásra szorulnék!!! biggrin.gif De ez nem azt jelenti hogy csatlakozom csak meggondolom!!!
2011. február 16. 20:08 #26
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (I Love GDragon @ 2011.02.16. 19:58)
Én 7 éve tanulok franciát de nem nagyon megy ezért én inkább korrepetálásra szorulnék!!! biggrin.gif De ez nem azt jelenti hogy csatlakozom csak meggondolom!!!

Én úgy képzeltem el, hogy szépen felpakolom ide a dolgokat, egy idő után adok "házit" egy-egy leckéhez - de ez nem azt jelenti, hogy kötelező is megcsinálni, csak ha épp kedve van valakinek =) Szóval semmilyen kötelességgel sem jár, ha valaki csatlakozik =)
2011. február 16. 20:28 #27
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.02.13. 21:55)
Én 5. éve tanulok franciául. Idén fogok belőle érettségizni emelt szinten. Nagyon félek tőle, de azért remélem lesz olyan jó, hogy a nyelvvizsgám is meglegyen. Francia kéttannyelvűbe járok, ezért minden tárgyat franciául tanulok és érettségizni is franciául fogok mindenből. Remélem meglesz, de nagyon szívesen túlesnék már rajta. Amikor ebbe a suliba kerültem még imádtam a franciát, de évről évre kevésbé szeretem. A nyelv még mindig nagyon tetszik, de egyáltalán nem akarom már tanulni, mert borzalmasak a tanárok és nehéz a suli. Elegem van már belőle, hogy minden órára minden tárgyat franciául kell megtanulni. Nagyon szeretnék már végezni.

Hmm...ismerős a helyzet, én is francia kéttannyelvűbe jártam, eleinte én is imádtam mindent, ami kötődik a franciákhoz, most meg...inkább nem folytatom biggrin.gif
Én tavaly érettségiztem, nem volt nehéz, de elég idióta feladatokat kaptunk...az addigi érettségiket mind megcsináltam előtte 92-96% között, élesben viszont csak 88% jött össze (persze az igaz-hamist sikerült nagyon elrontanom, mert ilyen feladatoknál mindig azt nézem, h vajon "becsapós"-e ^^") Szerintem idén könnyebb lesz wink.gif
Szóbelin arra vigyázz, hogy nehogy beleess olyan csapdákba, mint én tettem: "Milyen országban élnél legszívesebben?" "Németországban..." "MIÉRT NEM FRANCIAORSZÁG?!?" ...így sikerült az első kérdésnél magam ellen hangolni a teljes vizsgabizottságot xD
A töri érettségi viszont nagyon könnyű lesz wink.gif
Hová felvételizel, ha szabad megkérdeznem? blush.gif
2011. február 16. 20:40 #28
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.16. 20:28)
"MIÉRT NEM FRANCIAORSZÁG?!?" ...így sikerült az első kérdésnél magam ellen hangolni a teljes vizsgabizottságot xD


Én erre biztos beszóltam volna – FRANCIÁUL –, hogy "mi közötök hozzá?" laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Dancsy, Adrianna
2011. február 17. 14:53 #29
eva tarko
eva tarko
єxpєc†o pα†ronum™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 2150
Csatolások: 7196
Azonosító: 114770
Offline offline
Hat klassz nyelv,kar hogy nem beszelem sad.gif
2011. február 17. 17:46 #30
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.16. 20:28)
Hmm...ismerős a helyzet, én is francia kéttannyelvűbe jártam, eleinte én is imádtam mindent, ami kötődik a franciákhoz, most meg...inkább nem folytatom biggrin.gif 
Én tavaly érettségiztem, nem volt nehéz, de elég idióta feladatokat kaptunk...az addigi érettségiket mind megcsináltam előtte 92-96% között, élesben viszont csak 88% jött össze (persze az igaz-hamist sikerült nagyon elrontanom, mert ilyen feladatoknál mindig azt nézem, h vajon "becsapós"-e ^^") Szerintem idén könnyebb lesz wink.gif
Szóbelin arra vigyázz, hogy nehogy beleess olyan csapdákba, mint én tettem: "Milyen országban élnél legszívesebben?" "Németországban..." "MIÉRT NEM FRANCIAORSZÁG?!?" ...így sikerült az első kérdésnél magam ellen hangolni a teljes vizsgabizottságot xD 
A töri érettségi viszont nagyon könnyű lesz wink.gif
Hová felvételizel, ha szabad megkérdeznem? blush.gif


Remélem igazad lesz és tényleg könnyebb lesz. smileeee.gif Az érettségire igazából nem lesz szükségem a felvételihez, mert művészeti suliba jelentkeztem, de azért örülnék, ha jól sikerülne. MOME vagy BKF, de félek tőle, hogy nem vesznek fel, mert nagyon nehéz bekerülni és aki nem járt előkészítőre annak szinte esélye sincs. Én azért reménykedek, de ha nem jön össze akkor halasztok egy éet, jövőre járok előkészítőre és újra megpróbálom. Nem láttam értelmét, hogy olyan szakra jelentkezzek, ami nem érdekel és az állami féléveimet sem akarom feleslegesen pazarolni.
2011. február 17. 18:48 #31
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2011.02.14. 10:01)
A nagy újlatin nyelvek közül, a kiejtést és a nyelvtant is figyelembe véve a portugál áll a legközelebb a franciához, tehát annak a legkönnyebb, aki azt tanulta. Csak az a baj, hogy a portugál viszont nem egy elterjedt nyelv. (A románoknak leginkább az olasz könnyebb, az olaszoknak pedig a spanyol.)

Akkor nekem könnyű lesz, ha egyszer sok év múlva oda jutok, hogy tanuljam biggrin.gif

A franciáról csak annyit, hogy szeretem nagyon, habár egy kukkot nem tudok sajna. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
2011. február 17. 18:49 #32
xAdaMx
xAdaMx
új tag
 
StátuszHali adam a király!!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.01.
Hozzászólás: 43
Csatolások: 0
Azonosító: 144546
Offline offline
Én tanulok szives franciát!!
2011. február 17. 18:59 #33
sz.fannie
sz.fannie
 
StátuszSzabadság, egyenlőség, testvériség, jelszó.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.04.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 242
Azonosító: 121776
Offline offline
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.10. 21:12)
Sziasztok!
Látván a spanyolos és angolos topik népszerűségét, gondoltam, nyitok egy hasonlót a francia nyelvvel kapcsolatban is. 
Nem tudom, van-e rá egyáltalán igény, ha igen, akkor pedig milyen szinten kéne kezdeni a dolgokat, szóval várom a visszajelzéseket =)
Én egyébként felsőfokon beszélem a nyelvet, szóval ha bármilyen nyelvtani, fordítási stb kérdésetek van, írjatok nyugodtan, igyekszem segíteni! ^^
Kezdetnek pár link:
http://fr.tsedryk.ca/
http://www.aidenet.eu/grammaire00.htm
http://www.3ponts.edu/pages_anglais/frenchtest_main.html
heart.gifhttp://www.leconjugueur.com/ heart.gif



szija esetleg ha lengyel nyelvel találnál valamit akkor léci szólj!!
2011. február 19. 14:09 #34
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Az 1. „lecke” a #15-ös bejegyzés alatt szerepel, ezentúl beszámozom =)
A kiejtés kérdésében elég tanácstalan vagyok, nem tudom, a belinkelt két oldal mennyire bizonyult érthetőnek, ha van rá igény, leírom a szavakat kiejtés szerint is, de örülnék, ha valahogy el tudnánk ezt kerülni, mert elég viccesen néznének ki blush.gif


2. Egyelőre csak szavak:
Köszönések - alapszavak, napszakok, napok, hónapok, évszakok


Salut – Szia!
Bonjour – Jó napot! (reggeltől délutánig)
Bonsoir – Jó estét!
Bonne nuit - Jó éjszakát!
Au revoir! – Viszlát!
Oui – igen
Non – nem
Merci – Köszönöm
De rien – Szívesen


un jour / une journée – egy nap

l’aube (le) – a hajnal
le matin – a reggel
le midi – a dél
l’après-midi (le) - a délután
le soir – az este
la nuit – az éjszaka

aujourd’hui – ma
hier – tegnap
demain – holnap


une semaine – egy hét

lundi - hétfő
mardi - kedd
mercredi - szerda
jeudi – csütörtök
vendredi – péntek
samedi - szombat
dimanche - vasárnap


un mois – egy hónap

janvier
février
mars
avril
mai
juin
juillet
août
septembre
octobre
novembre
décembre

un an / une année – egy év

le printemps – a tavasz
l’été (le) – a nyár
l’automne (le) – az ősz
l’hiver (le) – a tél



a la/le/l’ névelőkről majd a későbbiekben lesz szó
7 felhasználónak tetszik: Domcicc, Cassidy23, Adrianna, Pixie Buue, Barbygirl95, x maite x, bellsiam
2011. február 19. 18:33 #35
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.19. 14:09)

A kiejtés kérdésében elég tanácstalan vagyok, nem tudom, a belinkelt két oldal mennyire bizonyult érthetőnek, ha van rá igény, leírom a szavakat kiejtés szerint is, de örülnék, ha valahogy el tudnánk ezt kerülni, mert elég viccesen néznének ki blush.gif


Szerintem pedig szükséges lenne mindegyik mellé odaírni, így nem lehet megtanulni normálisan...
2011. február 19. 23:34 #36
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
ITT meg tudjátok hallgatni a szavakat, csak be kell írni, aztán meghallgatás és kész =)

(fordításban néha elég érdekes dolgokat tud kiírni, azzal nem kell foglalkozni)
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2011. február 19. 23:41 #37
Mélodrame
Mélodrame
visszatérő vendég
 
Státusz„Lemegy a függöny, és az ember mehet vissza az életbe félni.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 233
Csatolások: 795
Azonosító: 128466
Offline offline
Idézet (Dancsy @ 2011.02.19. 18:33)
Szerintem pedig szükséges lenne mindegyik mellé odaírni, így nem lehet megtanulni normálisan...

tisztában vagyok vele, az "örülnék, ha valahogy el tudnánk ezt kerülni" szavakkal arra próbáltam utalni, hogy várok egyéb ötleteket a kiejtés szerinti leírás (ami amúgy sem lehet pontos minden esetben) helyett. de azóta találtam más megoldást (előző hsz), szóval probléma megoldva cool.gif
1 felhasználónak tetszik: Dancsy
2011. február 20. 14:19 #38
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.19. 23:41)
tisztában vagyok vele, az "örülnék, ha valahogy el tudnánk ezt kerülni" szavakkal arra próbáltam utalni, hogy várok egyéb ötleteket a kiejtés szerinti leírás (ami amúgy sem lehet pontos minden esetben) helyett. de azóta találtam más megoldást (előző hsz), szóval probléma megoldva cool.gif


Én is mindig ezt szoktam használni, olyan jókat lehet vele szórakozni. laugh.gif
2011. február 20. 14:49 #39
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.19. 14:09)
lundi - hétfő
mardi - kedd
mercredi - szerda
jeudi – csütörtök
vendredi – péntek 
samedi - szombat
dimanche - vasárnap


Tudod, hogy a hét napjai honnan származnak?

lundi = lat. Lunae dies 'a Hold napja'
mardi = lat. Martis dies 'a Mars napja'
mercredi = lat. Mercuri dies 'a Merkúr napja'
jeudi = lat. Jovis dies 'a Jupiter napja'
vendredi = lat. Veneris dies 'a Vénusz napja'
samedi = lat. Sabbati [dies] (a Sabbat héber szó)
dimanche = lat. Dominicus [dies] 'az Úr napja'.

A spanyolban csak a birtokos esetű szó maradt meg a 'nap' nélkül: lunes (< *Lunis < Lunae), martes (< Martis), miércoles (< *Mercuris < Mercuri), jueves (< Jovis), viernes (< *Verenis < Veneris), sábado (< Sabbatum), domingo (< acc. Dominicum v. abl. Dominico).
1 felhasználónak tetszik: Mélodrame
2011. február 20. 14:57 #40
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Idézet (Mélodrame @ 2011.02.19. 14:09)

lundi - hétfő
mardi - kedd
mercredi - szerda
jeudi – csütörtök
vendredi – péntek 
samedi - szombat
dimanche - vasárnap


Ez rettenetesen hasonlít az olaszra.
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!