Starity

Így szokj le a körömrágásról

7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. április 24. 15:16 #21
ashleycuncitisdale
ashleycuncitisdale
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.01.
Hozzászólás: 130
Csatolások: 0
Azonosító: 142260
Offline offline
Én kiskoromban sokat rágtam a körmöm de mostanra nagy részben leszoktam róla...mondjuk néha néha azért újra előjön.Ezért inkább bekenem átlátszó körömlakkal ha a színeshez nincsen kedvem. smileeee.gif
2011. április 24. 16:54 #22
DisneyFans
DisneyFans
American Horror Story
 
Státusz"Azt mondják egyszer fent,egyszer lent,de én többet vagyok lent,mint fent."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.23.
Hozzászólás: 5113
Csatolások: 1595
Azonosító: 131804
Offline offline
Én egyszer rágtam majd leszoktam és újra visszaszoktam.Próbálok leszokni róla.Köszi a jó tanácsokat smileeee.gif smileeee.gif
2011. április 24. 18:46 #23
- törölt felhasználó -    
Kiskorom óta rágom a körmöm, állandóan rámszólnak, de Én nem birom abbahagyni smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Trinda
2011. április 24. 19:16 #24
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2011.04.21. 19:28)
Én rágózás közben is rágom a körmöm, ha neadjisten körömlakk van rajta, leszedem, szóval javíthatatlan vagyok. biggrin.gif 
Gyerekkorom óta rágom a körmöm, de engem nem zavar. Évente egyszer tudatalatt abbahagyom, aztán amint letörik, kezdem újra  110.gif

szószerint ugyanez, az osztálytársamnak csak azért van kicsi műkörme, mert ő a körme felét is le tudja rágni
2011. június 07. 13:28 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet (Brandy @ 2011.04.21. 19:24)
Ne rágd a körmöd!! - hányszor hallottad már unalomig ismételve anyukádtól ezt a végtelenül idegesítő mondatot!
Egészséges leszel!
Pedig igaza van. Amikor vérben úsznak az ujjvégeid, akkor persze te is rájössz, hogy tényleg nem a legegészségesebb elfoglaltság foggal eltávolítani a feleslegesnek gondolt szaruréteget. Rossz szokás, így védekezik, aki műveli. De ez nem mentség! A rossz szokásokat elhagyni, vagy jó szokásokká alakítani sokkal nagyobb sikerélményt jelent, mint továbbra is ropogtatni a körmeidet. De hogyan fogjunk hozzá? Hát így!
Körömrágás okai 
A szakirodalom szerint az egyik leggyakoribb valamilyen pszichés zavar. A tudatalattink kényszerít minket arra, hogy a szánkhoz nyúljunk, és rágjuk a körmünket. Tehát nemcsak a külső összképet rontja, hanem gyakran kiderülhet: a lelkünkkel nincs rendben valami.
De ne ijedj meg, ez csak akkor válik veszélyessé, ha kényszercselekvés, vagyis ha már semmit nem tudsz tőle csinálni. Igaz, ha pusztán rossz szokás, még akkor is zavarja a mindennapjaidat. Ez persze csak a legsúlyosabb eset. Általában a körömrágással valamilyen belső feszültséget vezetünk le. Vagy így reagálunk a minket ért külső, kellemetlen hatásokra, stresszhelyzetekre.
De mint minden probléma, ez is megoldható. Nem megy ugyan egyik napról a másikra, és bizony időbe telik, míg a körmöd visszaáll eredeti állapotába.
 
Így szokj le a körömrágásról:
  * Az első és legfontosabb, hogy eldöntsd, a körömápolásra nem a fogaidat használod, hanem ollót, csipeszt, körömreszelőt. Esetleg képbe jöhet még a manikűrös is. Ha találsz megbízható szakembert, sokat segíthet abban, hogyan ápold szakszerűen a körmeidet. Ha látod, milyen szép is lehet a körmöd, az erőt ad ahhoz, hogy leszokj.
 
  * Ha rágási kényszered van, hordj magadnál rágógumit! Azt addig csócsálhatod, amíg el nem megy az íze, vagy szét nem olvad a szádban, és nem kell a körmödet használnod. Sőt, a rágó annyira hasznos, hogy még a fogaidat is védi. A rágózás nyálat termel, ami a leghatásosabb védőréteggel vonja be a fogakat, s megakadályozza a fogszuvasodást. Vagyis ha a körmöd helyett rágót rágsz, két legyet üthetsz egy csapásra!
 
  * Mindig legyen nálad egy apró manikűrszett! Kisolló, körömreszelő, ezekre szükséged lehet, ha letörik a körmöd. Ugyanis hajlamosak vagyunk inkább foggal letépni a megsérült körömvégeket. Ám ha tartunk magunknál ilyen okos kis szerkezeteket, a probléma könnyedén orvosolható.
 
  * Fesd ki a körmöd! Bármilyen szín megteszi, még a színtelen körömlakknak is rossz az íze, és hát ki szeret rossz ízt érezni? De ha meglátod, hogy milyen szép tud lenni egy ízlésesen kifestett köröm egy ápolt kézen, garantálom, hogy többé nem lesz kedved a szádba venni a kezed! És persze mások sem fognak furcsán vagy sajnálkozva nézni a beszakadozott, sérült körmeidre.
 
  * Ha végképp semmi nem segít, megpróbálkozhatsz a ragtapaszos módszerrel. Kevésbé esztétikus, vagyis nem túl szép látvány, ha valakinek mind a tíz körme le van ragasztgatva, viszont fizikai akadályt képez a szád és az ujjad között. És ami a legfontosabb: mivel rém cikin néz ki, arra ösztönzi az embert, hogy minél gyorsabban lekerüljön az ujjáról a barna rettenet. Gyorsabban megy a leszokás is.
 
  * Ezek általában tüneti kezelések, bár a legtöbbször hatásosak. Viszont ha nem unaloműzésként vagy megszokásból rágod a körmöd, hanem a szorongásodat próbálod így levezetni, akkor inkább arra kell valamilyen hatásos gyógymódot találnod. A feszültséget levezetni ezerféleképpen lehet: jógával, zenehallgatással, olvasással, relaxálással, de néha még az is megteszi, ha beszélgetsz egy jót a barátaiddal.


oksi,ezt elmondom anyumnak is;)
2011. június 07. 19:28 #26
- törölt felhasználó -    
Érdekes, én még sosem rágtam a körmöm...talán azért, mert ha ideges vagyok akkor rágózom, sztem ez tényleg jó megoldás wink.gif
Amúgy a műköröm sem rossz ötlet, én is használok, de nem feltűnő 8centiset, hanem ami természetesnek hat(picivel hosszabb a normál méretnél) És egyáltalán nem néz ki p*ics@snak, mert nem csináltatom vér vörösre mellow.gif ...pl. voltam egy buliban ahol megvolt adva hogy kicsit rockkeresen öltözünk be, és arra az alkalomra befestetettem a manikűrössel feketére tongue.gif nagyon királyul nézett ki w00t.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2011. június 07. 19:30 #27
- törölt felhasználó -    
Ja én is így vagyok ezzel
Idézet (thunderbird @ 2011.04.21. 19:45)
Soha nem rágtam még a körmöm, azt sem tudom, milyen érzés. rohog.gif Még akarattal sem vagyok rá képes, nem még tudatalattiban.
2011. június 07. 20:07 #28
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Én kiskoromban rágtam a körmöm biggrin.gif De anyuék mindig azzal nyagattak h ez nem szép meg később majd nem ő teljesen wissza meg bla bla bla.. biggrin.gif De aztán megfogadtam h leszokok és leszoktam!!Bár még most is néha szoktam a bőrt wagy mit rágni a körmömnél laugh.gif
2011. június 07. 20:15 #29
Trinda
Trinda
BFMV
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.08.
Hozzászólás: 2563
Csatolások: 122
Azonosító: 132827
Offline offline
én sajnos rágom még most is...de nyáron mindig leszokok jön a suli vissza szal...ha meg kifestem aq körmöm rögtön leszólnak a tanárok 110.gif sajnos nem látnak a dolgok mögé pardon.gif
2011. június 07. 20:23 #30
- törölt felhasználó -    
Én is rendszeresen rágom a körmöm. Szinte minden 2. nap eltökélem hogy "mostantól megnövesztem" és úgy 2-3 napig birom aztán megint rágom! Szinte sehogy nem birok elszokni róla blush.gif
2011. június 10. 10:36 #31
- törölt felhasználó -    
Én régen rágtam a körmöm, de most nem. Nem is akarok rászokni. Örülök annak hogy szépek a körmeim és nem rágom őket, mert akkor elég csúnya lenne a körmöm. :/ :]
2011. június 12. 20:53 #32
- törölt felhasználó -    
én is rágom a körmöm sad.gif
2011. július 10. 20:00 #33
- törölt felhasználó -    
Én rágom a körmöm és nem hinném,hogy le tudnék szokni róla..
1 felhasználónak tetszik: Brandy
2011. július 12. 10:31 #34
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5349
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Idézet (Ramii @ 2011.07.10. 20:00)
Én rágom a körmöm és nem hinném,hogy le tudnék szokni róla..

hát szerintem én sem tudnák leszokni róla :/
2011. július 12. 20:21 #35
- törölt felhasználó -    
Én szerencsére nem rágom a körmöm. Sosem szerettem, ki sem próbálnám. Nagyon ritkán szoktam a hüvelykujjamat kapargatni, de nem tudatosan. rohog.gif De ezt is csak ha nagyon ideges vagyok, vagy nagyon unatkozok. rolleyes.gif
2011. július 12. 20:25 #36
- törölt felhasználó -    
Idézet (Brandy @ 2011.04.21. 19:24)
Ne rágd a körmöd!! - hányszor hallottad már unalomig ismételve anyukádtól ezt a végtelenül idegesítő mondatot!
Egészséges leszel!
Pedig igaza van. Amikor vérben úsznak az ujjvégeid, akkor persze te is rájössz, hogy tényleg nem a legegészségesebb elfoglaltság foggal eltávolítani a feleslegesnek gondolt szaruréteget. Rossz szokás, így védekezik, aki műveli. De ez nem mentség! A rossz szokásokat elhagyni, vagy jó szokásokká alakítani sokkal nagyobb sikerélményt jelent, mint továbbra is ropogtatni a körmeidet. De hogyan fogjunk hozzá? Hát így!
Körömrágás okai 
A szakirodalom szerint az egyik leggyakoribb valamilyen pszichés zavar. A tudatalattink kényszerít minket arra, hogy a szánkhoz nyúljunk, és rágjuk a körmünket. Tehát nemcsak a külső összképet rontja, hanem gyakran kiderülhet: a lelkünkkel nincs rendben valami.
De ne ijedj meg, ez csak akkor válik veszélyessé, ha kényszercselekvés, vagyis ha már semmit nem tudsz tőle csinálni. Igaz, ha pusztán rossz szokás, még akkor is zavarja a mindennapjaidat. Ez persze csak a legsúlyosabb eset. Általában a körömrágással valamilyen belső feszültséget vezetünk le. Vagy így reagálunk a minket ért külső, kellemetlen hatásokra, stresszhelyzetekre.
De mint minden probléma, ez is megoldható. Nem megy ugyan egyik napról a másikra, és bizony időbe telik, míg a körmöd visszaáll eredeti állapotába.
 
Így szokj le a körömrágásról:
  * Az első és legfontosabb, hogy eldöntsd, a körömápolásra nem a fogaidat használod, hanem ollót, csipeszt, körömreszelőt. Esetleg képbe jöhet még a manikűrös is. Ha találsz megbízható szakembert, sokat segíthet abban, hogyan ápold szakszerűen a körmeidet. Ha látod, milyen szép is lehet a körmöd, az erőt ad ahhoz, hogy leszokj.
 
  * Ha rágási kényszered van, hordj magadnál rágógumit! Azt addig csócsálhatod, amíg el nem megy az íze, vagy szét nem olvad a szádban, és nem kell a körmödet használnod. Sőt, a rágó annyira hasznos, hogy még a fogaidat is védi. A rágózás nyálat termel, ami a leghatásosabb védőréteggel vonja be a fogakat, s megakadályozza a fogszuvasodást. Vagyis ha a körmöd helyett rágót rágsz, két legyet üthetsz egy csapásra!
 
  * Mindig legyen nálad egy apró manikűrszett! Kisolló, körömreszelő, ezekre szükséged lehet, ha letörik a körmöd. Ugyanis hajlamosak vagyunk inkább foggal letépni a megsérült körömvégeket. Ám ha tartunk magunknál ilyen okos kis szerkezeteket, a probléma könnyedén orvosolható.
 
  * Fesd ki a körmöd! Bármilyen szín megteszi, még a színtelen körömlakknak is rossz az íze, és hát ki szeret rossz ízt érezni? De ha meglátod, hogy milyen szép tud lenni egy ízlésesen kifestett köröm egy ápolt kézen, garantálom, hogy többé nem lesz kedved a szádba venni a kezed! És persze mások sem fognak furcsán vagy sajnálkozva nézni a beszakadozott, sérült körmeidre.
 
  * Ha végképp semmi nem segít, megpróbálkozhatsz a ragtapaszos módszerrel. Kevésbé esztétikus, vagyis nem túl szép látvány, ha valakinek mind a tíz körme le van ragasztgatva, viszont fizikai akadályt képez a szád és az ujjad között. És ami a legfontosabb: mivel rém cikin néz ki, arra ösztönzi az embert, hogy minél gyorsabban lekerüljön az ujjáról a barna rettenet. Gyorsabban megy a leszokás is.
 
  * Ezek általában tüneti kezelések, bár a legtöbbször hatásosak. Viszont ha nem unaloműzésként vagy megszokásból rágod a körmöd, hanem a szorongásodat próbálod így levezetni, akkor inkább arra kell valamilyen hatásos gyógymódot találnod. A feszültséget levezetni ezerféleképpen lehet: jógával, zenehallgatással, olvasással, relaxálással, de néha még az is megteszi, ha beszélgetsz egy jót a barátaiddal.


1. Nem csak a lányoknak rossz szokása.
2. A leírtak szépek és jók, kár, hogy csak "sablonduma". rolleyes.gif (= abszolút hatástalan)
3 felhasználónak tetszik: kriszti03, Dóríthá, Fanni00
2011. július 13. 14:41 #37
kriszti03
kriszti03
Lannister
 
Státusz¯\_(ツ)_/¯
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.08.
Hozzászólás: 5879
Csatolások: 150
Azonosító: 116943
Offline offline
Hát nem tudom én nem rendesen rágom a körmön mert csak a két fogam közé teszem de nem rágom le blink.gif
Amúgy csak azóta mióta elkezdtem nézni egy sorozatot(My So-Called Life)
2011. július 13. 15:13 #38
Dóríthá
Dóríthá
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.29.
Hozzászólás: 734
Csatolások: 22
Azonosító: 130234
Offline offline
én 3 éve rágom a körmömet (köszi, drága unokatestvérem), és semmi nem használ. ha nő a körmöm, és a lakk lenő egyből ugrok rá, és tövig rágom. a leszokáshoz itt is akaraterő kéne.. mindig, minden barátnőmet megkérem, hogy verjen a kezemre, ha rágom. igaz ez sem ér semmit. igazából nálunk a tágabb családba is van legalább egy olyan fő, akit rágja. meg kaparom hozzá a bőrömet. néha gyönyörű a kezem ezektől a szokásoktól dry.gif
2011. július 13. 15:18 #39
- törölt felhasználó -    
Én évekig rágtam aztán egy fiú észrevette és a szemembe mondta, hogy csúnya... blush.gif Na, azóta nem rágom és ennek már 2 éve!!! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2011. július 13. 15:18 #40
liltoria
liltoria
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 1762
Csatolások: 2777
Azonosító: 135587
Offline offline
Régen nagyon sokat rágtam, de amikor szüleim azt mondták, hogy kapok egy olyan telefont, amilyet szeretnék, egyből leszoktam róla. Aztán fél év után, még csak meg sem fordult a fejemben, hogy újra rászokjak. cool.gif
7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!