Starity

Így szokj le a körömrágásról

7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. április 21. 19:24 #1
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5349
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Ne rágd a körmöd!! - hányszor hallottad már unalomig ismételve anyukádtól ezt a végtelenül idegesítő mondatot!
Egészséges leszel!


Pedig igaza van. Amikor vérben úsznak az ujjvégeid, akkor persze te is rájössz, hogy tényleg nem a legegészségesebb elfoglaltság foggal eltávolítani a feleslegesnek gondolt szaruréteget. Rossz szokás, így védekezik, aki műveli. De ez nem mentség! A rossz szokásokat elhagyni, vagy jó szokásokká alakítani sokkal nagyobb sikerélményt jelent, mint továbbra is ropogtatni a körmeidet. De hogyan fogjunk hozzá? Hát így!

Körömrágás okai

A szakirodalom szerint az egyik leggyakoribb valamilyen pszichés zavar. A tudatalattink kényszerít minket arra, hogy a szánkhoz nyúljunk, és rágjuk a körmünket. Tehát nemcsak a külső összképet rontja, hanem gyakran kiderülhet: a lelkünkkel nincs rendben valami.

De ne ijedj meg, ez csak akkor válik veszélyessé, ha kényszercselekvés, vagyis ha már semmit nem tudsz tőle csinálni. Igaz, ha pusztán rossz szokás, még akkor is zavarja a mindennapjaidat. Ez persze csak a legsúlyosabb eset. Általában a körömrágással valamilyen belső feszültséget vezetünk le. Vagy így reagálunk a minket ért külső, kellemetlen hatásokra, stresszhelyzetekre.

De mint minden probléma, ez is megoldható. Nem megy ugyan egyik napról a másikra, és bizony időbe telik, míg a körmöd visszaáll eredeti állapotába.





Így szokj le a körömrágásról:

* Az első és legfontosabb, hogy eldöntsd, a körömápolásra nem a fogaidat használod, hanem ollót, csipeszt, körömreszelőt. Esetleg képbe jöhet még a manikűrös is. Ha találsz megbízható szakembert, sokat segíthet abban, hogyan ápold szakszerűen a körmeidet. Ha látod, milyen szép is lehet a körmöd, az erőt ad ahhoz, hogy leszokj.

* Ha rágási kényszered van, hordj magadnál rágógumit! Azt addig csócsálhatod, amíg el nem megy az íze, vagy szét nem olvad a szádban, és nem kell a körmödet használnod. Sőt, a rágó annyira hasznos, hogy még a fogaidat is védi. A rágózás nyálat termel, ami a leghatásosabb védőréteggel vonja be a fogakat, s megakadályozza a fogszuvasodást. Vagyis ha a körmöd helyett rágót rágsz, két legyet üthetsz egy csapásra!

* Mindig legyen nálad egy apró manikűrszett! Kisolló, körömreszelő, ezekre szükséged lehet, ha letörik a körmöd. Ugyanis hajlamosak vagyunk inkább foggal letépni a megsérült körömvégeket. Ám ha tartunk magunknál ilyen okos kis szerkezeteket, a probléma könnyedén orvosolható.

* Fesd ki a körmöd! Bármilyen szín megteszi, még a színtelen körömlakknak is rossz az íze, és hát ki szeret rossz ízt érezni? De ha meglátod, hogy milyen szép tud lenni egy ízlésesen kifestett köröm egy ápolt kézen, garantálom, hogy többé nem lesz kedved a szádba venni a kezed! És persze mások sem fognak furcsán vagy sajnálkozva nézni a beszakadozott, sérült körmeidre.

* Ha végképp semmi nem segít, megpróbálkozhatsz a ragtapaszos módszerrel. Kevésbé esztétikus, vagyis nem túl szép látvány, ha valakinek mind a tíz körme le van ragasztgatva, viszont fizikai akadályt képez a szád és az ujjad között. És ami a legfontosabb: mivel rém cikin néz ki, arra ösztönzi az embert, hogy minél gyorsabban lekerüljön az ujjáról a barna rettenet. Gyorsabban megy a leszokás is.

* Ezek általában tüneti kezelések, bár a legtöbbször hatásosak. Viszont ha nem unaloműzésként vagy megszokásból rágod a körmöd, hanem a szorongásodat próbálod így levezetni, akkor inkább arra kell valamilyen hatásos gyógymódot találnod. A feszültséget levezetni ezerféleképpen lehet: jógával, zenehallgatással, olvasással, relaxálással, de néha még az is megteszi, ha beszélgetsz egy jót a barátaiddal.
23 felhasználónak tetszik: Milesss, DisneyFans, Trinda, Wieber., keiiko, MileyCyrus40, OrSy4Ever, nicol bellox, Cute girl 998, XUtauxNiichanX, CottonCandy, minibogárka, meyah_, Porcicca, Plume, rencsi95, NikiBlack, cicusmicus8, Sofi Chan, Nina 10, Szandi0820, Noémi16, WhollyGrobanite
2011. április 21. 19:28 #2
- törölt felhasználó -    
Én rágózás közben is rágom a körmöm, ha neadjisten körömlakk van rajta, leszedem, szóval javíthatatlan vagyok. biggrin.gif
Gyerekkorom óta rágom a körmöm, de engem nem zavar. Évente egyszer tudatalatt abbahagyom, aztán amint letörik, kezdem újra 110.gif
13 felhasználónak tetszik: Karina197, fanni1998, Milesss, Adri98, ivonn a demi fan, Trinda, Vy98, Fanni00, Alison Lerman, JadeB, Noémi16, Cat10, TinistaSwifter
2011. április 21. 19:35 #3
- törölt felhasználó -    
A műköröm jó megoldás szerintem. Mondjuk régen én rágtam a körmöm, és nem is a körömrágás volt miatt műkörmöm, de, ha tippes műkörmöt csináltatsz, azt kicsit nehéz lerágni szerintem.XD Amúgy én akarattal szoktam le, mert nagyon szégyelltem.
3 felhasználónak tetszik: Milesss, Fanni00, Cat10
2011. április 21. 19:36 #4
- törölt felhasználó -    
ezt nem lehet megszüntetni biggrin.gif nálam nem biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Fanni00, Cat10, WhollyGrobanite
2011. április 21. 19:39 #5
Orsie16
Orsie16
ღwitchღ
 
StátuszJéghegyek népe örök kedvenc <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.13.
Hozzászólás: 3716
Csatolások: 677
Azonosító: 143213
Offline offline
Idézet (Clélia @ 2011.04.21. 19:36)
ezt nem lehet megszüntetni biggrin.gif nálam nem biggrin.gif

én nálam se xD
2 felhasználónak tetszik: Clélia, Cat10
2011. április 21. 19:40 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (Orsie16 @ 2011.04.21. 19:39)
én nálam se xD

most is pont azt teszem rohog.gif észre sem veszem de már csinálom
5 felhasználónak tetszik: fanni1998, Lady Suzy, ivonn a demi fan, Karina197, Cat10
2011. április 21. 19:42 #7
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Nem hiszem, hogy erről le tudnék szokni. laugh.gif
Ha ki van festve a körmöm, lekaparom szinte azonnal és már rágom is. A rágózás sem nagyon zavar benne szóval... laugh.gif
A műkörömre gondoltam, de az meg túl p*csás hozzám. rohog.gif
4 felhasználónak tetszik: fanni1998, ivonn a demi fan, keiiko, Fanni00
2011. április 21. 19:45 #8
- törölt felhasználó -    
Soha nem rágtam még a körmöm, azt sem tudom, milyen érzés. rohog.gif Még akarattal sem vagyok rá képes, nem még tudatalattiban.
2 felhasználónak tetszik: chrisBrown14, Lizania
2011. április 21. 19:46 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (wannascream @ 2011.04.21. 19:42)
Nem hiszem, hogy erről le tudnék szokni. laugh.gif 
Ha ki van festve a körmöm, lekaparom szinte azonnal és már rágom is. A rágózás sem nagyon zavar benne szóval... laugh.gif
A műkörömre gondoltam, de az meg túl p*csás hozzám. rohog.gif

Műkörmöt csináltathatsz rövidre és feketére is akár, ha rocker vagy. Nem muszáj máris picsásra gondolni.XD Volt tavaly egy barátnőm. Neki is műkörme volt, de az egészet feketére festette a műkörmösével. Ez már ízlés kérdése.
2 felhasználónak tetszik: wannascream, Lizania
2011. április 21. 19:49 #10
- törölt felhasználó -    
Rajtam senki és senki nem segíthet rohog.gif pedig irigylem a szép hosszú körmöket rolleyes.gif
de hiába unsure.gif akkor is rágom cool.gif
2 felhasználónak tetszik: Milesss, Fanni00
2011. április 21. 19:55 #11
Kangi
Kangi
visszatérő vendég
 
StátuszI may not be there yet, but I'm closer than yesterday.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.23.
Hozzászólás: 254
Csatolások: 0
Azonosító: 129776
Offline offline
én már leszoktam egy csomószor , de amikor beszakad vagy látom hogy vékony a körmöm felidegesít és akkor újra elkezdem rágni és akkor már nem érdekel ...
pedig végleg le szeretnék szokni sad.gif(
1 felhasználónak tetszik: Fanni00
2011. április 23. 15:26 #12
eva tarko
eva tarko
єxpєc†o pα†ronum™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 2150
Csatolások: 7196
Azonosító: 114770
Offline offline
Szerencsere nem szoktam ragni
2011. április 23. 15:30 #13
- törölt felhasználó -    
én rengeteg ideig rágtam blush.gif rohog.gif De leszoktam róla, és most szép hosszúak a körmeim wub.gif _nevet.gif (na nem nyolc centisek, csak hosszúak, de normálisak.
2011. április 23. 15:32 #14
- törölt felhasználó -    
Egyszer sikerült két napig leszoknom, ez már nálam rekord. Rajtam már nem segít semmi. blush.gif
2011. április 23. 15:39 #15
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Soha nem rágtam a körmömet. Mindig szép hosszúak a körmeim. biggrin.gif Sokan azt hiszik, hogy műköröm. Persze néha nekem is betörik, de szinte mindig van nálam körömreszelő, mert borzasztóan zavar, hogy ilyenkor mindenbe beleakad a körmöm. Ritkán előfordul, hogy nincs nálam se olló, se reszelő és ilyenkor én is a fogamat használom, de nem kezdem el rágni csak a berepedt körömrészt lecsippentem a fogammal. smileeee.gif

Viszont nekem is van rossz szokásom, amitől esztétikailag nem néz ki valami jól a körmöm körüli bőrfelület. Idegességemben állandóan kaparászom a bőrt az ujjamon és néha húsig beszakítom a bőrt. Szörnyen szokott kinézni és fáj is. Ez legtöbbször a nagyujjamon van. A többit megkímélem, de a nagyujjamon rendszeresen kaparászom a bőrt és időt sem hagyok, hogy rendesen begyógyuljon.
3 felhasználónak tetszik: fanni1998, Trinda, Lizania
2011. április 23. 15:47 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.04.23. 15:39)
Viszont nekem is van rossz szokásom, amitől esztétikailag nem néz ki valami jól a körmöm körüli bőrfelület. Idegességemben állandóan kaparászom a bőrt az ujjamon és néha húsig beszakítom a bőrt. Szörnyen szokott kinézni és fáj is. Ez legtöbbször a nagyujjamon van. A többit megkímélem, de a nagyujjamon rendszeresen kaparászom a bőrt és időt sem hagyok, hogy rendesen begyógyuljon.


Nekem ugyanez a rossz szokásom. Mondjuk mostanában nem nagyon csinálom, lehet, hogy kezdek leszokni róla. Egy ideje már nem stresszelek annyit, és ennek, úgy tűnik, meg is van az eredménye.
2011. április 23. 15:50 #17
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet (thunderbird @ 2011.04.23. 15:47)
Nekem ugyanez a rossz szokásom. Mondjuk mostanában nem nagyon csinálom, lehet, hogy kezdek leszokni róla. Egy ideje már nem stresszelek annyit, és ennek, úgy tűnik, meg is van az eredménye.


Nekem is volt egy időszak, amikor nem csináltam, de most az érettségire felkészülés időszakában újra elkezdtem. Észre sem veszem a tételek tanulása közben, hogy ezt csinálom. Csak akkor tűnik fel, amikor szünetet tartok és meglátom, hogy már megint hogy néz ki a kezem.
2011. április 23. 15:52 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (wannascream @ 2011.04.21. 19:42)
Nem hiszem, hogy erről le tudnék szokni. laugh.gif 
Ha ki van festve a körmöm, lekaparom szinte azonnal és már rágom is. A rágózás sem nagyon zavar benne szóval... laugh.gif
A műkörömre gondoltam, de az meg túl p*csás hozzám. rohog.gif

Egyetértek!
Azért nem csinálok műkörmöt, mert a zselés csilivilis is ugyanannyi lenne, mint egy sima - legalábbis nálunk, mezei műkörmösöknél nincs sok árkülönbség, meg hiába pengetném ki, tuti, hogy azt is rágnám xD
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
2011. április 23. 17:33 #19
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Idézet (Kangi @ 2011.04.21. 19:55)
én már leszoktam egy csomószor , de amikor beszakad vagy látom hogy vékony a körmöm felidegesít és akkor újra elkezdem rágni és akkor már nem érdekel ...
pedig végleg le szeretnék szokni sad.gif(


Na én ugyanígy vagyok vele.. Elvileg a kezemhez sem nyúlnék de eléggé gyenge a körmön és sokszor beszakad,betöredezik,és egyből jön a kényszer,hogy lerágjam.
Egyébként általában az idegesség is okozza. Ha bármilyen "olyan" helyzet van,ahol stresszel az ember,a kezem automatikusan a számba kerül.. Néha nem is rágom olyankor csak egyszerűen a körmöm a számban motoszkál,mintha ezzel levezethetném az idegességet..
Egyébként nálam a körömlakk sem megoldás,persze egy ideig hagyom,de ha rámjön a kényszer akármilyen keserű lekaparom és rágom tovább. De ez is csak a stresszes helyzetekben van,magamtól nem rágnám,az idegességet pedig megszűntetni nem tudom,szóval.. pardon.gif unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: fanni1998
2011. április 23. 17:37 #20
- törölt felhasználó -    
Idézet (thunderbird @ 2011.04.21. 19:45)
Soha nem rágtam még a körmöm, azt sem tudom, milyen érzés. rohog.gif Még akarattal sem vagyok rá képes, nem még tudatalattiban.

Na, én is így vagyok rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!