Starity

Szent Johanna Gimi

17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. március 21. 17:54 #321
cat32
cat32
»hunter«
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.24.
Hozzászólás: 1727
Csatolások: 153
Azonosító: 240731
Offline offline
Nagyon szeretem ezt a könyvet:heart:
2015. április 19. 14:47 #322
- törölt felhasználó -    
Idézet (Minimanó94 @ 2011.10.17. 17:43)
Feltűen egy újabb magyar tehtség, ezúttal nem egy énekes, hanem egy írónő, Leiner Laura személyében!
Könyvsorozatának első öt kötete már megjelent, és hatalmas sikert arat a magyar fiatalok körében!
A Szent Johanna gimi eddig megjelent kötetei:
    A Szent Johanna gimi 1. - Kezdet
    A Szent Johanna gimi 2. - Együtt
    A Szent Johanna gimi 3. - Egyedül 
    A Szent Johanna gimi 4. - Barátok 
    A Szent Johanna gimi 5. - Remény









Te olvastad már a könyvet?
Ha olvastad, tetszett?
Ki a kedvenc szereplőd?
Mit szólsz ahhoz, hogy megfilmesítik!? smileeee.gif

1.Igen
2.Az első pár rész elolvasásánál még én is az "ízlésileg kiforratlanok kategóriájába" tartoztam,viszont az ötödik résznél megtörtént a nagy pálfordulás.Furcsa,eleinte mekkora tehetségnek tartottam Laurát,de így utólag összehasonlítva más írókhoz,nem egy nagy durranás.A könyvsorozat pedig főleg nem.Sablonos karakterek,vontatott,ezerszer csontig rágott sztori,gyerekes stílus...Kisebb csodának tartom,hogy egyáltalán publikálhatta.
3.-
4.Kétlem,hogy megfogják.Már évek óta téma,de senki sem tud róla semmit,az "írónő" is csak az "egyelőre még nem tudni,mi lesz belőle" kijelentéseivel fárasztja a világot.
2015. május 25. 19:16 #323
- törölt felhasználó -    
Nagyon szeretem a könyvet heart.gif
2015. június 19. 21:56 #324
ariana grande14
ariana grande14
tattooed girl
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.02.
Hozzászólás: 1803
Csatolások: 104
Azonosító: 228631
Offline offline
Imádom, imádom, imádoooom. heart.gif
Ez a könyv nagy hatással lett rám, Leiner Laurának szerintem ez a legjobb könyve. Mind a 8 részt elolvastam többször is. A kedvencem Reni, Virág, balhés négyes (Cortez, Zsolti, Ricsi, Dave) és Kinga + Macu. Örülök hogy Arnold végre elment Párizsba és így nem állt Reniék közé. Ha Neményi nem lett volna, akkor szerintem Cortez és Reni előbb összejöttek volna, mint 11.-ben december 20-án.
1 felhasználónak tetszik: Ramadaa
2015. július 13. 14:51 #325
andreakis
andreakis
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.13.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 246461
Offline offline
Sziasztok,

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, mert rengeteg van.
Én is nagyon hamar kiolvastam az összes részt, nagyon tetszett.

Viszont, szerintem szinte az összes karakter megfeleltethető a Szívek Szállodája egy-egy karakterének, és mivel ha valaki ismeri a sorozatot, az látja, hogy gyakorlatilag a történet 80%-a a sorozat "mása", így nekem kicsit kevésbé eredeti.

Reni = Rory, a könyvmániás, jó tanuló, aki beleszeret a rosszfiúba. Pont mint Rory a soroztban, Reni is egyfolytában eszik mindenféle egészségtelen kaját, utál sportolni, de mégsem hízik.
Virág = Lane, a különc legjobb barátnő, akinek a zenei ízlése van élete középpontjában (Lane-nek is ugyebár)
Cortez = Jess, a menő szépfiú, aki rosszul tanul (Rory korrepetálta szintén), de ettől függetlenül értelmes, intelligens gyerek.
Kinga = Paris, a stréber, mindenkin átgázoló, a saját céljaiért küzdő lány, a mini-felnőtt, aki aztán később kicsit "lazul", pasizik (pont, mint a sorozatban), és végül jó barátnők lesznek Renivel (pont mint Rory és Paris a sorozatban).
A gimi = Chilton, a menő magániskola, egyenruhával meg mindennel, még talán a tanárok között is vélek néhány párhuzamot.

Másnak nem szúrt ez szemet? Ettől függetlenül jók a könyvek, csak én sajnos nem tudok elvonatkoztatni ettől...
2015. július 13. 17:58 #326
Ramadaa
Ramadaa
láthatatlan †
 
Státusz'Ameddig van fény, addig van remény. ' - Poe Dameron
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.14.
Hozzászólás: 2383
Csatolások: 307
Azonosító: 229455
Offline offline
Virág & Ricsi heart.gif
1 felhasználónak tetszik: ariana grande14
17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!