Starity

Egészséges táplálkozás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. december 31. 14:49 #1
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
Te általában mit eszel? smileeee.gif És szerinted egészségesen táplálkozol? Van elég vasad, fehérjéd, stb? (remélem nincs még ilyen)
2011. december 31. 18:35 #2
- törölt felhasználó -    
Főleg a tésztás ételeket szeretem. Az hogy vasból, fehérjéből van-e elég nem tudom, de nem is érdekel. A mai világba már annyi mindenre mondják, hogy káros, hogy legalább az ember egyen egy jót mielőtt feldobja a talpát. rohog.gif biggrin.gif
2012. november 07. 06:20 #3
kludanna
kludanna
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.07.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 189252
Offline offline
Egyáltalán nem baj az, hogy fogyasztasz tésztát.Nemrég olvastam
egy cikket egy táplálkozás kutatótól. Ő azt írta,hogy tévhit az amit a tésztákról éveken keresztül nyomattak minden fórumon.
/ egészségtelen,hízlal a benne lévő szénhidráttól/
A legújabb kutatás szerint ez nem igaz.Az egészséges táplálkozásban helye van a tésztáknak, a kérdés csak az, hogy
kalória szegény feltéttel fogyasszuk.A szénhidrát pedig kell a szervezetnek, hisz napi táplálékunk közel 60%-át ennek kell kitennie.
2014. július 01. 14:53 #4
- törölt felhasználó -    
Én egészséges életmódra vátottam úgy egy hónapja és látszik az eredmény. A lényeg hogy csökkentsük a napi táplálékbevitelt,de csak minimálisan. Egy nap nyugodtan étkezhetünk 3x 4x 5x is. Csak az éetelek minőségére a sok gyümölcs és zöldségbevitelre, valamint a változatos étrend kialakítására kell ügyelni.^^

http://www.xlsmedical.com/site/hu/eg%C3%A9szs%C3%A9ges-%C3%A9letm%C3%B3d/t%C3%A1pl%C3%A1lkozz-okosabban smileeee.gif
2014. augusztus 17. 20:30 #5
Amber Angel
Amber Angel
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 739
Csatolások: 58
Azonosító: 143336
Offline offline
Igyekszek egészségesen és helyesen táplálkozni, de az édességféléket sosem tudnám megvonni magamtól:)
2014. szeptember 05. 11:30 #6
Titanyla
Titanyla
dreamer
 
Státuszdo all things with love ♡
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.31.
Hozzászólás: 1542
Csatolások: 26
Azonosító: 232551
Offline offline
Szerintem manapság eléggé fontos az egészséges táplálkozás, általában reggelről gyümölccsel kezdem a napot, ebédre főtt kaja, vacsorázni nem igazán szoktam, csak kakaót. De a nassolást nem tudnám abbahagyni egy napra sem:)
2014. szeptember 05. 11:31 #7
Pasik Imádója
Pasik Imádója
visszatérő vendég
 
StátuszMusic Sounds Better With You
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.14.
Hozzászólás: 279
Csatolások: 80
Azonosító: 203698
Offline offline
Én általában egészségesen étkezem. Napi 1 pohár tej, müzliszelet, paradicsom szeletek szendvics mellé.
2014. szeptember 05. 18:04 #8
- törölt felhasználó -    
Próbálok egészségesen enni, minden nap eszem gyümölcsöt, zöldséget. A gyorskajákról próbálok leszokni, akármennyire csápító is, felpuffadok tőlük. Sajnos vashiányom van, erre kapszuilát kéne szednem, de sokszor kimegy a fejemből.
2019. február 22. 12:50 #9
nagyanett
nagyanett
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.02.22.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 271693
Offline offline
Sziasztok! Én régen sajnos nagyon egészségtelen ételeket ettem. Sok tésztát, kenyeret, édességet, cukros üdítőt :/. Már nagyon zavart a súlyom, és nem is éreztem magam jól a bőrömben. Ezért úgy döntöttem, hogy szükségem van egy dietetikusra, hogy segítsen megoldani a problémámat. Belinkelem, hogy én hol találtam meg az orvost, hátha valakinek segítség lesz : Linkelt szöveg Itt az értékeléseket, szolgáltatásokat is el tudjátok olvasni.
Kiderült, hogy tényleg változtatnom kell az életvitelemen. Azóta sokkal több zöldséget,gyümölcsöt eszem, próbálom az édességeket kerülni, és futni is elkezdtem, hála az orvosomnak smileeee.gif
2019. március 02. 12:51 #10
- törölt felhasználó -    
Akik egészséges azok mind vegánok! Az a kaja ami nem vegán (pl.: hús, tojás, tej, méz) az csak akkor lesz egészséges ha majd piros hó esik pontosan soha napján!
2019. március 02. 12:56 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (zsanata @ 2011.12.31. 14:49)
Te általában mit eszel? smileeee.gif És szerinted egészségesen táplálkozol? Van elég vasad, fehérjéd, stb? (remélem nincs még ilyen)

Igen a vegán életmód nagyon egészséges! Sok zöldség és gyümölcs tartalmaz vasat és fehérjét!
2019. március 02. 13:03 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (,2011.12.31. 18:35~2734474)
Főleg a tésztás ételeket szeretem. Az hogy vasból, fehérjéből van-e elég nem tudom, de nem is érdekel. A mai világba már annyi mindenre mondják, hogy káros, hogy legalább az ember egyen egy jót mielőtt feldobja a talpát.  rohog.gif  biggrin.gif

Igen vannak olyan tészták is amik nem tartalmaznak tojást és tejet! Tejet a legtöbb tészta nem tartalmaz szerencsére! Ha nem vagy biztos abban hogy a tészta vegán helyette ehetsz rizset is aminek pont ugyanolyan az íze! És persze nem kell üres rizset enned hozzáönthetsz szójaszószt amitől nagyon fínom íze lesz!
2019. március 02. 13:05 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (kludanna @ 2012.11.07. 06:20)
Egyáltalán nem baj az, hogy fogyasztasz tésztát.Nemrég olvastam
egy cikket egy táplálkozás kutatótól. Ő azt írta,hogy tévhit az amit a tésztákról éveken keresztül nyomattak minden fórumon.
/ egészségtelen,hízlal a benne lévő szénhidráttól/
A legújabb kutatás szerint ez nem igaz.Az egészséges táplálkozásban helye van a tésztáknak, a kérdés csak az, hogy
kalória szegény feltéttel fogyasszuk.A szénhidrát pedig kell a szervezetnek, hisz napi táplálékunk közel 60%-át  ennek kell kitennie.

Egyetértek a szénhidrát egészséges! Fontos a szervezetünknek persze tojás és tej nélkűl!
2019. március 02. 13:07 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet (,2014.07.01. 14:53~4987661)
Én egészséges életmódra vátottam úgy egy hónapja és látszik az eredmény. A lényeg hogy csökkentsük a napi táplálékbevitelt,de csak minimálisan. Egy nap nyugodtan étkezhetünk 3x 4x 5x is. Csak az éetelek minőségére a sok gyümölcs és zöldségbevitelre, valamint a változatos étrend kialakítására kell ügyelni.^^
http://www.xlsmedical.com/site/hu/eg%C3%A9szs%C3%A9ges-%C3%A9letm%C3%B3d/t%C3%A1pl%C3%A1lkozz-okosabban  smileeee.gif
Egyetértek! Nagyon fontos a sok zöldség és gyümölcs! A vegán életmód nagyon jó!
2019. március 02. 13:15 #15
- törölt felhasználó -    
Idézet (Amber Angel @ 2014.08.17. 20:30)
Igyekszek egészségesen és helyesen táplálkozni, de az édességféléket sosem tudnám megvonni magamtól:)

A cukor bevitel is fontos a szervezetnek tehát nem kell teljesen megvonni magadtól csak egyszerűen mértéket kell tartani mivel a már túlzott cukor bevitelnek súlyos következménye is lehet előszőr a cukorbetegség és bele is lehet halni! De naponta egy kis (nagyon kicsi) cukros tea vagy hetente egy kis csoki még nem árt meg!smileeee.gif Csak fontos hogy az édességek ne tartalmazzanak tojást tejet vagy mézet! A boltokban is csak olyan csokit vegyél amire zöld karikában van egy növény és rá van írva hogy vegán!
2019. március 02. 13:24 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Titanyla @ 2014.09.05. 11:30)
Szerintem manapság eléggé fontos az egészséges táplálkozás, általában reggelről gyümölccsel kezdem a napot, ebédre főtt kaja, vacsorázni nem igazán szoktam, csak kakaót. De a nassolást nem tudnám abbahagyni egy napra sem:)

Örülök a reggeli gyümölcsnek! thumbsup.gif Ebédre ajánlom a szójaszószos rizset! Ha vacsorára kakaót választassz akkor tehéntej helyett tegyél bele szójatejet vagy mandulatejet vagy bármilyen növényi tejet ami neked jobban ízlik!
2019. március 02. 14:31 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (Pasik Imádója @ 2014.09.05. 11:31)
Én általában egészségesen étkezem. Napi 1 pohár tej, müzliszelet, paradicsom szeletek szendvics mellé.

Napi 1 pohár növényi tej mert a tehéntej nagyon egészségtelen! A müzliszelet csak méz nélkűl az egészséges! A paradicsomszeletek egészségesek! A szendvics csak vegán alapanyagokból készűljön mert úgy az egészséges!
2019. március 02. 14:33 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (,2014.09.05. 18:04~5148938)
Próbálok egészségesen enni, minden nap eszem gyümölcsöt, zöldséget. A gyorskajákról próbálok leszokni, akármennyire csápító is, felpuffadok tőlük. Sajnos vashiányom van, erre kapszuilát kéne szednem, de sokszor kimegy a fejemből.

Nagyon egészséges a zöldség és a gyümölcs! thumbsup.gif Viszont a húsról azonnal szokj le mert nagyon egészségtelen!
2019. március 02. 14:35 #19
- törölt felhasználó -    
Idézet (nagyanett @ 2019.02.22. 12:50)
Sziasztok! Én régen sajnos nagyon egészségtelen ételeket ettem. Sok tésztát, kenyeret, édességet, cukros üdítőt :/. Már nagyon zavart a súlyom, és nem is éreztem magam jól a bőrömben. Ezért úgy döntöttem, hogy szükségem van egy dietetikusra, hogy segítsen megoldani a problémámat. Belinkelem, hogy én hol találtam meg az orvost, hátha valakinek segítség lesz : Linkelt szöveg Itt az értékeléseket, szolgáltatásokat is el tudjátok olvasni.
Kiderült, hogy tényleg változtatnom kell az életvitelemen. Azóta sokkal több zöldséget,gyümölcsöt eszem, próbálom az édességeket kerülni, és futni is elkezdtem, hála az orvosomnak smileeee.gif

Ennek nagyon örülök mindenki legyen vegán! biggrin.gif
2019. március 02. 14:48 #20
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.02. 12:51)
Akik egészséges azok mind vegánok! Az a kaja ami nem vegán (pl.: hús, tojás, tej, méz) az csak akkor lesz egészséges ha majd piros hó esik pontosan soha napján!


Oké, kezdésnek kijelenteném, hogy szíved joga, hogy te milyen életmódot folytatsz, illetve, hogy milyen ételeket fogyasztasz, és veszekedni sem akarok veled, de ez a kijelentésed pontatlan. Nem akarom legváltoztatni az álláspontodat, sem az életmódodat, félre ne érts.
Az egészséges életmód nem egyenlő vegán étrenddel és vice versa. Annyi igazság van a szavaidban, hogy a túlzott húsfogyasztás savasítja a szervezetet, ami így kevésbé lesz ellenálló a különböző betegségekkel szemben, de a vegán életmódnak is meg vannak hátulütői, például a jelentős ásványianyag és vitamin (pl.: B12-vitamin) hiány, továbbá megfosztod a szervezeted számos esszenciális zsírsavtól, például az omega-3-zsírsavtól. Ezenfelül jelentősen csökkenhet a szervezet kalcium szintje, ami a csontok és a fogak romlásához vezethet. Röviden és tömören, minden életmód (ezalatt a vegán, a vegetáriánus és a normál életmódot) lehet egészséges, ha rendesen meg van tervezve. Az elsőként emlitettek mellé javasolt a táplálék kiegészítők fogyasztása a hiánybetegségek elkerülése érdekében.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!