Starity

Egészséges táplálkozás

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2019. március 02. 16:03 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.02. 14:48)
Oké, kezdésnek kijelenteném, hogy szíved joga, hogy te milyen életmódot folytatsz, illetve, hogy milyen ételeket fogyasztasz, és veszekedni sem akarok veled, de ez a kijelentésed pontatlan. Nem akarom legváltoztatni az álláspontodat, sem az életmódodat, félre ne érts.
Az egészséges életmód nem egyenlő vegán étrenddel és vice versa. Annyi igazság van a szavaidban, hogy a túlzott húsfogyasztás savasítja a szervezetet, ami így kevésbé lesz ellenálló a különböző betegségekkel szemben, de a vegán életmódnak is meg vannak hátulütői, például a jelentős ásványianyag és vitamin (pl.: B12-vitamin) hiány, továbbá megfosztod a szervezeted számos esszenciális zsírsavtól, például az omega-3-zsírsavtól. Ezenfelül jelentősen csökkenhet a szervezet kalcium szintje, ami a csontok és a fogak romlásához vezethet. Röviden és tömören,  minden életmód (ezalatt a vegán, a vegetáriánus és a normál életmódot) lehet egészséges, ha rendesen meg van tervezve. Az elsőként emlitettek mellé javasolt a táplálék kiegészítők fogyasztása a hiánybetegségek elkerülése érdekében.

Ez nem igaz! Akkor nézz utána az interneten mert egy csomó zöldséggel és gyümölcsel lehet pótólni a tápanyagot! Egyes zöldségekben több a fehérje mint a tejben! Ez a vegán életmód a világ legegészségesebb életmódja!
2019. március 02. 16:43 #22
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.02. 16:03)
Ez nem igaz! Akkor nézz utána az interneten mert egy csomó zöldséggel és gyümölcsel lehet pótólni a tápanyagot! Egyes zöldségekben több a fehérje mint a tejben! Ez a vegán életmód a világ legegészségesebb életmódja!


Kicsi csillag, hol említettem én a fehérjéket? Omega-3-zsírsavakat nem tudsz zöldségből pótolni, sem pedig gyümölcsből. Ezt főleg tengeri halakból kaphatja meg a szervezet. A kalcium a legtöbb növényben oldhatatlan formában van jelen, ergo nem tudod hasznosítani. B12-vitamin húsokban, főleg a májban található.
Tudom, miről beszélek, emelt szinten tanultam biológiát (és kémiát), és a felsőfokú tanulmányaim is nagyban kapcsolódnak ezekhez. És hidd el, csak neked akarok jót. Legyél vegán, de figyelj arra, hogy pótold a kieső esszenciális anyagokat.
2019. március 04. 17:29 #23
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.02. 16:43)
Kicsi csillag, hol említettem én a fehérjéket?  Omega-3-zsírsavakat nem tudsz zöldségből pótolni, sem pedig gyümölcsből. Ezt főleg tengeri halakból kaphatja meg a szervezet. A kalcium a legtöbb növényben oldhatatlan formában van jelen, ergo nem tudod hasznosítani. B12-vitamin húsokban, főleg a májban található.
Tudom, miről beszélek, emelt szinten tanultam biológiát (és kémiát), és a felsőfokú tanulmányaim is nagyban kapcsolódnak ezekhez. És hidd el, csak neked akarok jót. Legyél vegán, de figyelj arra, hogy pótold a kieső esszenciális anyagokat.
Tudom hogy nem mondtad csak én mondtam példának a fehérjét! Az Omega 3 nem a halakban található meg igazából (tévhit) hanem a víz és a nap hatására keletkezik a szervezetben úgyhogy ha bemész a napon a vízbe nyáron akkor neked is keletkezik a szervezetedben és egyébkén D vitaminnak hívják ezt és sok gyümölcsben és zöldségeben van D vitamin! De én vettem rizses mandulatejet és abban hozzáadott kálcium van amit nagyon is hasznosította a szervezetem mert éreztem hogy egészségesebb vagyok! A B12 vitamin is biztos sok gyümölcsben és zöldségben van jelen! Igen én ezeket nagyon is pótlom!
2019. március 04. 18:13 #24
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.04. 17:29)
Tudom hogy nem mondtad csak én mondtam példának a fehérjét! Az Omega 3 nem a halakban található meg igazából (tévhit) hanem a víz és a nap hatására keletkezik a szervezetben úgyhogy ha bemész a napon a vízbe nyáron akkor neked is keletkezik a szervezetedben és egyébkén D vitaminnak hívják ezt és sok gyümölcsben és zöldségeben van D vitamin! De én vettem rizses mandulatejet és abban hozzáadott kálcium van amit nagyon is hasznosította a szervezetem mert éreztem hogy egészségesebb vagyok! A B12 vitamin is biztos sok gyümölcsben és zöldségben van jelen! Igen én ezeket nagyon is pótlom!


Már ne haragudj, de hogy keletkezhetne omega-3-zsírsav vízből és nap energiából? Már alapból hiányzik, ha az alfa-linolénsavat vesszük csak figyelembe a szén, ugyanis ez a (telítetlen) zsírsav a karbon savakhoz tartozik. A D-vitamin meg egy teljesen más tészta, azt a szervezet tényleg előállíthatja a Nap hatására 7-dehidro-koleszterinből *már a D3-vitamin, de létezik D2-vitamin is*, DE a D-vitamin attól még csak egy zsírban oldódó vitamin, nem pedig egy zsírsav. És nem, D-vitamin élelmiszerekben nagyon kis mennyiségben található, pechedre ez is főleg halmáj olajokban (például csukamáj olaj) van jelen. rolleyes.gif És nagyon helyes, hogy figyelsz a kalcium utánpótlásra. DE *igen, egy újabb DE* B12 vitamin nem található meg a zöldségekben és a gyümölcsökben, hanem állati eredetű termékekben (például tojás, tejtermékek, és máj) ezért erre sem árt figyelni. Már a vegetáriánus étrend esetén is kialakulhat B12-vitamin hiány, hát még a vegánnál! Ha hosszabb távon nincs meg a napi (serdülőkorban) 2 mikrogramm (kevésnek tűnik, de hidd el, nagyon fontos, hogy bevidd ezt a mennyiséget, mindegy, milyen formában, teszem azt esetleg vitamin tabletták formájában (A DMben kapható vitaminok, amik Das Gesunde Plus néven futnak nagyon jók)) kialakulhat nagysejes anemia, ami egy fajta vérszegénység, a vörösvértestek nem fognak megfelelően működni.
2019. március 04. 18:22 #25
caesar
caesar
visszatérő vendég
 
StátuszAz analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 17.08.04.
Hozzászólás: 383
Csatolások: 0
Azonosító: 265852
Offline offline
Legelő kecske topik smileeee.gif

thumbsup.gif 110.gif biggrin.gif 110.gif thumbsup.gif 110.gif biggrin.gif 110.gif

mek mek mek
2019. március 05. 14:46 #26
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.04. 18:13)
Már ne haragudj, de hogy keletkezhetne omega-3-zsírsav vízből és nap energiából? Már alapból hiányzik, ha az alfa-linolénsavat vesszük csak figyelembe a szén, ugyanis ez a (telítetlen) zsírsav a karbon savakhoz tartozik. A D-vitamin meg egy teljesen más tészta, azt a szervezet tényleg előállíthatja a Nap hatására 7-dehidro-koleszterinből *már a D3-vitamin, de létezik D2-vitamin is*, DE a D-vitamin attól még csak egy zsírban oldódó vitamin, nem pedig egy zsírsav. És nem, D-vitamin élelmiszerekben nagyon kis mennyiségben található, pechedre ez is főleg halmáj olajokban (például csukamáj olaj) van jelen. rolleyes.gif És nagyon helyes, hogy figyelsz a kalcium utánpótlásra. DE *igen, egy újabb DE* B12 vitamin nem található meg a zöldségekben és a gyümölcsökben, hanem állati eredetű termékekben (például tojás, tejtermékek, és máj) ezért erre sem árt figyelni. Már a vegetáriánus étrend esetén is kialakulhat B12-vitamin hiány, hát még a vegánnál! Ha hosszabb távon nincs meg a napi (serdülőkorban) 2 mikrogramm (kevésnek tűnik, de hidd el, nagyon fontos, hogy bevidd ezt a mennyiséget, mindegy, milyen formában, teszem azt esetleg vitamin tabletták formájában (A DMben kapható vitaminok, amik Das Gesunde Plus néven futnak nagyon jók)) kialakulhat nagysejes anemia, ami egy fajta vérszegénység, a vörösvértestek nem fognak megfelelően működni.

Najó egyezzünk meg abban hogy amelyik vitamin csak és kizárólag állati eredetű termékben van jelen az nem vitamin hanem méreg ami szépen lassan öli a szervezetet!
2019. március 05. 16:02 #27
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.05. 14:46)
Najó egyezzünk meg abban hogy amelyik vitamin csak és kizárólag állati eredetű termékben van jelen az nem vitamin hanem méreg ami szépen lassan öli a szervezetet!


Én ilyenbe nem egyezek bele, mert ezeknek egy része esszenciális. rohog.gif És nyilván nem méreg, ha a hiány betegségeket idéz elő. rohog.gif De majd megtanulod tizedik-tizenegyedik magasságában biokémiából, ha nekem nem hiszel. rolleyes.gif
2019. március 06. 19:47 #28
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.05. 16:02)
Én ilyenbe nem egyezek bele, mert ezeknek egy része esszenciális.  rohog.gif És nyilván nem méreg, ha a hiány betegségeket idéz elő.  rohog.gif De majd megtanulod tizedik-tizenegyedik magasságában biokémiából, ha nekem nem hiszel. rolleyes.gif

Hogy lenne már ebből hiány ha mi magunk is húsból vagyunk???!!! shout.gif fool.gif bolond.gif ooo.gif clapping.gif scare.gif glare.gif boredom.gif
2019. március 06. 21:48 #29
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.06. 19:47)
Hogy lenne már ebből hiány ha mi magunk is húsból vagyunk???!!! shout.gif  fool.gif  bolond.gif  ooo.gif  clapping.gif  scare.gif  glare.gif  boredom.gif

Mert nem akármilyen húsokban van benne. Az emberi szervezet magában nem tudja előállítani őket. De inkább bele sem megyek, kert akármit mondok, az neked úgy sem felel meg, szóval én ki is offolom magam a beszélgetésből. Csinálj amit akarsz, nekem igazándiból édesmindegy. rohog.gif (Már ha ezt annak lehet minősíteni lol)
2019. március 07. 23:08 #30
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.06. 21:48)
Mert nem akármilyen húsokban van benne. Az emberi szervezet magában nem tudja előállítani őket. De inkább bele sem megyek, kert akármit mondok, az neked úgy sem felel meg, szóval én ki is offolom magam a beszélgetésből. Csinálj amit akarsz, nekem igazándiból édesmindegy.  rohog.gif (Már ha ezt annak lehet minősíteni lol)

Ez egy tévhit!!! glare.gif Az ember húsa pont olyan mint bármilyen más állat húsa! yes.gif Kilépsz a topicból?! mellow.gif Szupííí akkor ezt a vitát is a vegánok nyerték ezzel is bebizonyíthattuk hogy a húsevők tévhitben élnek és nem tudnak ellenvetéseket mondani! lolhit.gif yahoo.gif
2019. március 08. 18:11 #31
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.03.07. 23:08)
Ez egy tévhit!!! glare.gif  Az ember húsa pont olyan mint bármilyen más állat húsa! yes.gif  Kilépsz a topicból?! mellow.gif  Szupííí akkor ezt a vitát is a vegánok nyerték ezzel is bebizonyíthattuk hogy a húsevők tévhitben élnek és nem tudnak ellenvetéseket mondani! lolhit.gif  yahoo.gif


Ha te meg ebben a tévhitben akarsz élni. De előre sajnálom a biológia tanárodat, és csak remélni merem, hogy addigra ki fogod nőni azt a szokásodat, hogy amivel nem értesz egyet, arra rávágod, hogy nem igaz.
És egyszerűen nem látom értelmét, hogy szélmamlom harcot vívjak egy tízévessel, aki képtelen elfogadni a tudományos tényeket, de a saját állításainak semmi megalapozott háttere nincs, csak dobálózik igencsak butácska dolgokkal. rohog.gif
2019. április 04. 20:31 #32
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.08. 18:11)
Ha te meg ebben a tévhitben akarsz élni. De előre sajnálom a biológia tanárodat, és csak remélni merem, hogy addigra ki fogod nőni azt a szokásodat, hogy amivel nem értesz egyet, arra rávágod, hogy nem igaz. 
És egyszerűen nem látom értelmét, hogy szélmamlom harcot vívjak egy tízévessel, aki képtelen elfogadni a tudományos tényeket, de a saját állításainak semmi megalapozott háttere nincs, csak dobálózik igencsak butácska dolgokkal.  rohog.gif

Ez nagyon is tudományos! Az állati hús például különbözik a gyümölcshústól de az emberi hús és más állati hús között semmi különbség sincs! Az ember és állat húsa ugyanazokat az anyagokat tartalmazza! Egyaránt emberben és állatban is van vér és szervek és vérkeringés és csont és még sorólhatnám! Ha húst eszel gondólj arra hogy amiatt halt meg egy ártatlan jólelkű érző állat mert te éhes voltál! Nem vagyok ideges de úgylátom te igen mert nem tudod elfogadni hogy habár én 6.-os vagyok te meg sokkal idősebb mégis én vagyok az okosabb! Az élet legtöbb dolgait nem hülye tankönyvekből tanúljuk! Én sokkal többet olvasok érdeklődően te meg erőltötten tankönyvekből és unottan hogy 5-öst kapj a dogádra! happy.gif
2019. április 05. 18:39 #33
- törölt felhasználó -    
Idézet (Desert of Blood @ 2019.03.02. 14:48)
Oké, kezdésnek kijelenteném, hogy szíved joga, hogy te milyen életmódot folytatsz, illetve, hogy milyen ételeket fogyasztasz, és veszekedni sem akarok veled, de ez a kijelentésed pontatlan. Nem akarom legváltoztatni az álláspontodat, sem az életmódodat, félre ne érts.
Az egészséges életmód nem egyenlő vegán étrenddel és vice versa. Annyi igazság van a szavaidban, hogy a túlzott húsfogyasztás savasítja a szervezetet, ami így kevésbé lesz ellenálló a különböző betegségekkel szemben, de a vegán életmódnak is meg vannak hátulütői, például a jelentős ásványianyag és vitamin (pl.: B12-vitamin) hiány, továbbá megfosztod a szervezeted számos esszenciális zsírsavtól, például az omega-3-zsírsavtól. Ezenfelül jelentősen csökkenhet a szervezet kalcium szintje, ami a csontok és a fogak romlásához vezethet. Röviden és tömören,  minden életmód (ezalatt a vegán, a vegetáriánus és a normál életmódot) lehet egészséges, ha rendesen meg van tervezve. Az elsőként emlitettek mellé javasolt a táplálék kiegészítők fogyasztása a hiánybetegségek elkerülése érdekében.

Vegetáriánus vagyok, viszont étrendkiegészítőt jelenleg nem szedek. Az általad említett dm-es vegetáriánusoknak, vegánoknak ajánlott tablettát megvettem, de még nem kezdtem bele, viszont egy éve tartom ezt az étrendet, és lekopogom, nem volt még problémám.

Abszolút egyetértek veled, hogy a tervezésen van a hangsúly, habár nálam ez abban merül ki, hogy hús helyett zöldséget eszek, extra mennyiségben, így tulajdonképpen mindenféle számolgatás nélkül is pozitívabbra jön ki a lépés.

Számomra ezt jelenti az egészséges táplálkozás, hogy a kvázi szemetet hanyagolom, és az édességet is viszonylag ritkán engedélyezem magamnak.
1 felhasználónak tetszik: Desert of Blood
2019. április 06. 14:39 #34
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Kezdjük ott, hogy az egészséges táplálkozás nem egyenlő a vega/vegán életmóddal. Az nem érv, hogy azért ne egyek húst, mert csak. Az sem érv, hogy csak az az egészséges, ha gyümölcsöt, zöldséget eszem, és elhagyok minden állati eredetű ételt. Amit a leginkább irritálónak tartok, az az erőszakos térítés, illetve az önbecsapáson alapuló önigazolás. Nekem azzal éppen nincs problémám, hogy ha valaki vega/vegán életmódot folytat, az nekem nem fáj.

Alapvető problémának gondolom, amikor moralizálnak az emberek, hogy a húsfogyasztás azért bűn, mert mi van az állatok érzéseivel, szegény marha, szegény malac, és így tovább. Legyen megnyugodva mindenki, egy ragadozó állat morális fenntartások nélkül legyilkol más állaltot, vagy embert, és nem morfondírozik azon, hogy amit tett, az probléma-e, vagy sem.

Következő alapprobléma az önbecsapás, mert ugyebár ott a halfogyasztás témaköre, és az a népszerű állítás, hogy a hal tulajdonképpen úszó zöldség... hát meg a lónak a fülét, farkát, és egyéb nemes testrészeit. Ugyanilyen önbecsapás, hogy ha zöldséget és gyümölcsöt eszem, akkor az csak egészséges lehet. Igen, abban az esetben, ha magam termelem meg a gyümölcsöt, zöldséget, mert akkor tudom, hogy mivel kezeltem/nem kezeltem az adott növényt. Az, hogy a boltban rá van írva, bio, organikus, azt viszonylag bajos leellenőrizni. Volt már rá példa, nem is kevés, hogy pont az ellenkezője volt igaz az adott termék esetében.
Igaz ez a húsok esetében is. Ha nem a szupermarketben veszem a húst, hanem én magam tartok állatokat, vagy az ismeretségi körömben van ilyen ember, akkor sokkal biztosabb lehetek abban, hogy a hús valóban minőségi, mint a boltban kapható árú esetében. És igaz a tojásra, és tejtermékekre is, bár utóbbi kettőnél azért lehet összehasonlítást végezni. Elég csak venni egy doboz tojást a boltban, és egy dobozzal a piacon, ismerőstől, üssünk fel egyet-egyet, és szemmel látható a különbség a tojássárgája színében. És ezt lehetne sorolni a tejtermékek, és a méz esetében is.

Aztán megint egy másik nagy probléma a teljes kiőrlésű lisztekből készült termékek. Szép és jó az elképzelés, hogy így több rostot viszünk be a szervezetbe, csak az a probléma, hogy a korpa, vagy, ha úgy tetszik maghéj legalább annyi káros anyagot tartalmazhat, mint amennyire egészséges a liszt. Nem véletlenül vizsgálják folyamatosan, kivétel nélkül minden liszt mikotoxin tartalmát. Azt azért hozzátenném, hogy egyáltalán nem vagyok ellene a teljes kiőrlésű lisztből készült termékeknek.

Az önbecsapás újabb esete, hogy rengeteg olyan termék, ami a vega/vegán étrendben előfordul, jellemzően nem Magyarországon terem, ezért a világ másik feléről kell ideutaztatni, és a dízelt pöfékelő konténerhajók, vonatok, kamionok nem a legkörnyezetkímélőbb járművek a Földön. Így ennél a pontnál megbukik az a mantra is, hogy a húsmentes életmóddal a környezetvédelem érdekében is sokat teszek.

Mit hagytam még ki? Ja igen, előszeretettel sumákolódik el az a téma, hogy a vega/vegán életmód miatt rengeteg olyan vitamin, ásványanyag, nyomelem nem, vagy csak kisebb mértékben kerül be a szervezetbe, ami létfontosságú. Fehérje, vas, kalciumhiány? Netán D-, vagy B12-vitamin hiány? Mindent magamhoz tudok venni tabletták, táplálékkiegészítők formájában. Persze, csak felmerül a kérdés, miért hiszem el, hogy a szintetikus úton előállított tabletta jobb, mint a valódi, ezeket ténylegesen tartalmazó táplálékok?

Szóval maradjunk annyiban, hogy az egészséges életmód sokkal inkább egy tudatos, mindent, de mértékkel fogyasztó szemléletmód, mint egy elhagyom a tejet, a tojást, a húst, a mézet az étrendemből, mert meggyőződésem, hogy így egészséges leszek/maradok. Lehet azzal érvelni, hogy például a húsfogyasztás mellőzésével csökkentem a rák, a szív-, és érrendszeri megbetegedések, a cukorbetegség, az Alzheimer-kór, és még ki tudja minek a kockázatát, csak az a szomorú valóság, hogy emellett is meghalhat bárki rákban, infarktusban, lehet magas a koleszterinszintje, és lehet cukorbeteg is. Tegyem hozzá, hogy ha az egészséges táplálkozás mellett az illető mozgásszegény életmódot folytat, akkor a fene megette az egészet?

Végül, amit már az elején is említettem, nem azzal van a baj, ha valaki úgy dönt vega/vegán életmódod folytat, hanem a térítéssel, az erőszakossággal. Ha én nem akarok meggyőzni egy vegán embert arról, hogy a hús jó, akkor ő se akarjon engem meggyőzni arról, hogy a hús rossz.
5 felhasználónak tetszik: forever.romanci, Desert of Blood, allisonhale., Lil98, Harlow
2019. április 11. 10:59 #35
Desert of Blood
Desert of Blood
❅ Invisible Sun ❅
 
StátuszDon't f*ck with my love, that heart is so cold...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.02.
Hozzászólás: 6060
Csatolások: 415
Azonosító: 271387
Offline offline
Idézet (Petra3333 @ 2019.04.04. 20:31)
Ez nagyon is tudományos! Az állati hús például különbözik a gyümölcshústól de az emberi hús és más állati hús között semmi különbség sincs! Az ember és állat húsa ugyanazokat az anyagokat tartalmazza! Egyaránt emberben és állatban is van vér és szervek és vérkeringés és csont és még sorólhatnám! Ha húst eszel gondólj arra hogy amiatt halt meg egy ártatlan jólelkű érző állat mert te éhes voltál! Nem vagyok ideges de úgylátom te igen mert nem tudod elfogadni hogy habár én 6.-os vagyok te meg sokkal idősebb mégis én vagyok az okosabb! Az élet legtöbb dolgait nem hülye tankönyvekből tanúljuk! Én sokkal többet olvasok érdeklődően te meg erőltötten tankönyvekből és unottan hogy 5-öst kapj a dogádra! happy.gif


Mi nem tudományos? Hogy semmi kedvem veled feleslegesen vitatkozni? Bevallom, ez tényleg nem az, hanem egyszerűen csak meguntam a macerát.
Ideges meg pláne nem vagyok, mert mint már mondtam is, szíved joga eldönteni, hogy hogyan éled az életed. Én jószándékból írtam, amit ten nem tudtál, és nen is akartál elfogadni.
És az, hogy okosabnak érzed magad, az is a te dolgod. Ha így érzed, egészségdre, gratulálok az önbizalmadhoz. Viszont az olvasási, illetve a tanulási szokásaimról gőzöd sincs. wink.gif Szóval a személyeskedéssel le is állhatsz.
1 felhasználónak tetszik: Lil98
2021. március 26. 22:53 #36
catalina65
catalina65
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.03.13.
Hozzászólás: 77
Csatolások: 0
Azonosító: 287967
Offline offline
Sziasztok! :-)

Ímádom a fánkot és a lángost, persze olajban sütve. Legutóbb kefíres lángos készült a családnak. Nagyon jól sikerült.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!