Starity

Eltűnt a gyermekkor a 21. századból

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 03. 17:39 #21
- törölt felhasználó -    
Hát , én nemtom sokat voltam kint 10 éves koromban és az után/előtt is bátyámékkal leginkább a bunkerépítés volt a nagy kedvencünk csináltunk vagy 20 bunkert a házunk körül és sokat voltunk kint xd , én is akár egyedül képzeletben is tudtam játszani bár ezt 14 éves korra elvesztettem , ezt a képességet XD , volt régen , hogy aludni se mentem be a házba hanem a napozó ágyon aludtam VOLNA ha a anyámék nem cipelnek be XD , mára többet ülök a gép előtt de inkább hétköznap még már kicsit érettebb dolog túrázni amit imádok hétvégén mindig azt csinálom barátaimmal meg mással , és nemtom hogy vannak vele mások de én már NAGYON NAGYON örülök , hogy újra jön a jó idő . ÉS ez a cikk nagyon jó , értelmes és érdemes a kicsiknek akik már tudnak olvasni ezt figyelembe venni
2012. április 03. 17:39 #22
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
Én ezeket nagyjából csináltam,csak én nem sárból csináltam kajákat,hanem homokból,botból,kövekből,száraz földből,meg ilyenekből laugh.gif Emlékszem,mikor veszekedtünk a helyért a többiekkel,hogy hol legyen a bunker laugh.gif De sajnos tényleg ez van,pl.a tesóm is állandóan xboxozik,meg ilyenek (bár nem ismer valami sok gyereket innen)de hát gyakran a szülők ebben a ludasak,hogy nem viszik el mondjuk játszótérre,meg ilyesmi,bár lehet,hogy oka van,mondjuk kifárasztotta a munka,és így meg lehet érteni,hogy könnyebb a gyereket a gép és a Tv elé ültetni.
2012. április 03. 17:40 #23
doriella
doriella
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.09.
Hozzászólás: 1219
Csatolások: 1
Azonosító: 157843
Offline offline
Nagyon jó cikk volt!
Nekem majdnem mind meg volt (a 8. és az 5. nem).
2012. április 03. 17:41 #24
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
@pixie1013 teljesen igazad van!
2012. április 03. 17:41 #25
Lisa7003
Lisa7003
fitnessfan
 
StátuszNe kövesd a divatot, légy maga a divat!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.16.
Hozzászólás: 4369
Csatolások: 188
Azonosító: 151228
Offline offline
Még most is viszonylag sok időt töltök a jó levegőn, biciklizek, tollasozok vagy csak kint vagyok és olvasok. Szeretek a számítógép előtt ülni, de nem mániákusan. Örülök, hogy a szüleim olyanok, hogy tisztességesen, becsületesen felneveltek, nem hagyták, hogy elkanászodjak és 11-12 évesen én is a barbiek korszakát éltem és nem öltöztem úgy, mint a két kislány a képen, eltudom képzelni, milyen emberek lesznek belőlük!
2012. április 03. 17:43 #26
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12492
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Szerencsére engem ez már nem érint, de a jövőbeli gyermekeimnek biztos nem fogom engedni, hogy tv vagy gép elött üljenek, mert mire feleszmélnek, már dolgozni mennek és kimaradnak mindenből.
A mi időnkben egy zacskó üveggolyóval is napoki eljátszottunk. A bringáról le sem tudtak volna lőni. Nyári szünetben felpattantam rá reggeli után, aztán amikor sötétedni kezdett akkor ténferegtem haza - jó esetben, rossz esetben muterék kerestek meg hogy hol a bánatban vagyok biggrin.gif

Ebben az egész napos bringázásban minden benne volt, mentünk a térre focizni, átbringáztunk a haverokhoz bújocskázni a nagy udvarban, átbringáztunk az erdőn, majd megkerülve vissza. azokon a napokon amikor nem volt piac, akkor a standok között fogócskáztunk a bringával, elmentünk cseresznyét, dinnyét, kukoricát szedni. Cseresznyét helyben a fán fogyasztottuk miközben a le és felszálló repülőket néztük ferihegy mellett a fa tetejéről. A kukoricát vecsésről hordtuk haza (volt amikor megkergetett a csősz meg a kutyája) - otthon megfőzte nekünk muter és megettük. Ha olyan kedvem volt áttekertem a nagyimhoz, elmentem bevásároltam nekik. Nyáron bringástúl beszöktünk a strandra hátul a lyukas kerítésen, késöbb amikor nagyobbak lettünk, akkor bányatóra tekertünk ki fürdeni. Szóval mi csak akkor voltunk itthon nyáiszünetben, ha aludni kellett smileeee.gif Kint voltunk a napon, a levegőn, nem volt kutya bajunk sem még télen sem. A szomszédunkban lakik egy kislány, most 4 éves, szülei nem igen érnek rá foglalkozni vele, nagy ritkán mennek ki vele a ház elé labdázni vagy bringázni, mindig csak hallom, hogy rászólnak ogy ne nyafogjon, hanem menjen azt nézze a tvt. Meg is van az eredménye, 4 éves hétfőn elviszik oviba, kedden már nem megy, mert beteg lesz, otthon van vele az anyja egész héten, hétvégére jobban van, hétfőn ovi, kedden vagy szerdán már megint otthon van mert beteg. Imunrendszere nulla, már attól is beteg lesz ha rásüt a nap vagy vesz egy nagy levegőt ... nálunk ilyen sosem volt, minket kizavartak volna ha bent akartunk maradni amikor kint jóidő volt.
5 felhasználónak tetszik: Eszter655, ophely88, Bessie, Grace Benning, Black Hearth2
2012. április 03. 17:44 #27
LaTasha
LaTasha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.14.
Hozzászólás: 17816
Csatolások: 223650
Azonosító: 46320
Offline offline
Szerintem nevelés kérdése az egész ... Az iskolaválasztás nagyon fontos,ha olyan társaságba kerül az ember,persze,hogy több időt tölt a playstation-nel a gyerek... Én mindenképp külvárosi iskolába íratnám a gyerekemet,akármennyire is mondják,hogy jobbak a belvárosi iskolák.. O.o
2012. április 03. 17:45 #28
- törölt felhasználó -    
Hát örülök hogy nekem még normális gyerekkorom lehetett. mondjuk már nem is csodálkozom ezen , mert már nem az a menő akinek van 40 pokemon tazója hanem aki facebookon nyáladzik. de ezeknek ezek a felsorolt dolgoknak elveszett az értéke...:/
2012. április 03. 17:46 #29
LaTasha
LaTasha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.14.
Hozzászólás: 17816
Csatolások: 223650
Azonosító: 46320
Offline offline
_Toto_ - Ez nálunk is így volt,pedig én sem vagyok vidéki... Nem volt olyan nap - talán még télen se nagyon- amikor ne lettem volna kint legalább egy fél napot.. Sajnálom is,hogy vége a gyerekkornak biggrin.gif
2012. április 03. 17:46 #30
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
"A nyolcvanas évek gyermekeinek nagy példaképei vagy szerepjáték-karakterei az indiánok és cowboyok voltak, mára őket is felváltották a konkrét szuperhősök, mint a Pókember vagy Batman."-evvel a kijelentéssel nem teljesen értek egyet.
A többi pontban viszont egyezem.
Ki kell a kölköket rúgni a szabadba had játszanak smileeee.gif
2012. április 03. 17:47 #31
Florahh
Florahh
~ρяเи¢εss*~
 
StátuszMindent akarok én...♥♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.11.
Hozzászólás: 4622
Csatolások: 71
Azonosító: 129076
Offline offline
Szerintem is nevelés kérdése, meg lehet nevelni úgy egy gyereket, hogy normális legyen, és nem elhanyagolni, meg mindent úgy tenni ahogy ő akar!
Amúgy meg nekem a 10-ből csak az iránytűépítés nem volt meg xD
2012. április 03. 17:48 #32
Ninaa.
Ninaa.
♛ smuldersholic
 
StátuszBarbie is a b*tch, she is just a witch...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.25.
Hozzászólás: 1120
Csatolások: 117
Azonosító: 144054
Offline offline
Azért persze a kor változásainak is köszönhető, hogy a gyerekek délután 1-2 óra helyett max.15 percet töltenek a szabadban-azt is,amíg hazajönnek.Egy 5 évesnek mi a francnak kéne számítógép?Majd ha 8 lesz,elkezdhet játszani az interneten heti 10-15 percet,10 évesen pedig-ha érett- akkor ez változhat persze szabadon.
10 évesen általában 4.-esek a gyerekek,és kezdenek érni lelkileg-a legtöbbjük,akiket ismerek,már nem babázik,de nem is gépezik sokat,inkább áthívja a barátait.
Amit először mondtam,a világ miatt is változik ez,hiszen a tévét aligha tudják kikerülni.
2012. április 03. 17:48 #33
AniKelemen
AniKelemen
visszatérő vendég
 
StátuszCsak azután ítélj el bárkit is, miután igazán megismerted....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.04.
Hozzászólás: 126
Csatolások: 0
Azonosító: 166605
Offline offline
Én biztosan nem fogom hagyni, hogy a gyerekeim több számítógépes és technikai dologgal érintkezzenek, mint én amikor olyan kicsi voltam. Biztosan együtt fogok velük bújócskázni meg bunkert építeni, nem fogom hagyni, hogy kis zombikká változzanak a gép előtt...
2012. április 03. 17:48 #34
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Érdekes cikk.Most gondolom szinte minden tag elő áll majd saját szorijával amit a "szabadban" töltött,és kiderül,hogy a Britt tudósok megint tévedtek mert a Starityn minden második tag félig bozót-lakó,és nem a monitor előtt dekkol a szobájában.Nem mondom,hogy én sokat sportolnék vagy hogy állandóan kint mászkálok,sőt szinte egyáltalán nem,mikor szabadidőm van.De mentségemre legyen ezen szeretnék változtatni. xD A lényeg az,én személyszerint nem hibáztatom a mai kicsiket,azt meg kicsit túlzásnak tartom,hogy nem halottak még a bújócskáról,gondolom az iskolában ha akarnak,ha nem játszannak valami ilyesmit tesiórán,legalábbis mi (igen még most is) szoktunk,ilyen szemontból én szerencsés vagyok,mert ha esik,ha szakad kint tesizünk.De szerintem nem elsősorban a gyerekek ellenkeznek a szabadban játszás ellen,és nem (csak) azért mert jobban vonzák őket a videó/számítógépes játékok.Megjegyzem: a legtöbb szülő is legalább annyira Internet-függő mint a csemetéik.Nem tudom,hogy ez mindenkinél így van-e,én csak a saját őseimből indulok ki...pardon.gif A gyerek meg mindig azt követi amit otthon is lát,szóval,ha anyu főzés után inkább leüll a monitor elé,fórumozni a Nők Lapja Caffe-n,természetes hogy a gyerek nem fog azon fillózni,hogy értelmesebb lenne-e a szabadban játszani? pardon.gif Persze ez sem maximálisan a szülők bűnne,mert van olyan gyerek aki természeténél fogva lusta mint a bűn,némelyik meg még tinédzserkorában is eleven,kis örökmozgó.Szóval,számomra ennek a kutatásnak a végeredménye elég relatív. pardon.gif De persze ez csak az én véleményem. wink.gif
2012. április 03. 17:51 #35
- törölt felhasználó -    
Nemrég olvastam egy ujságcikket.Arról szólt ,hogy sok kislány (7-8 évesek)már sminkleli magát,magassarkú cipőkben jár.Lehet ,hogy hasonlítani szeretnének a nagytesóra.Persze,néha szétmaszatolni a rúzst tényleg mókás ,de rendszeresen?Szerintem ráérnek még a TV előtt ülni vagy sminkelni.Néhány szertől az arcuk tönkre megy.Mert nem hiszem ,hogy eszükbe jut lemosni.
A fenti képe is megnéztem.Azok a rózsaszín ruhál!Szerencséjük van ,hogy több nem látszik.
Néhány szülő nem figyel oda ,hogy mit csinál a gyerekük(csak néhány).TV-t nézni még ráérnek ahogy írtam.Mehetnének ki a szabadba.Ne csak a számítógépes játékokban lássák az erdőt,a szabadot.

A tíz dolog közül az összeset csináltam.Nekem nagyon tetszettek.
A cikk nagyon-nagyon jó lett!!!!!!
2012. április 03. 17:54 #36
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Hát,részvétem,a fent említett generációnak. Egyébként ez az egész elég elszomorító,nem mellesleg ha belegondolok,hogy akkor milyen világ lesz ha majd egyszer nekem gyerekeim lesznek...
2012. április 03. 17:57 #37
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Idézet (Tami2000 @ 2012.04.03. 17:51)
sok kislány (7-8 évesek)már sminkleli magát,magassarkú cipőkben jár.Lehet ,hogy hasonlítani szeretnének a nagytesóra.Persze,néha szétmaszatolni a rúzst tényleg  mókás ,de rendszeresen?Szerintem ráérnek még a TV előtt ülni vagy sminkelni.Néhány szertől az arcuk tönkre megy.Mert nem hiszem ,hogy eszükbe jut lemosni.


Ez most hogy jött ide? Sminkelni lehet a szabadban meg bent is...rohog.gif A bőrápolás meg szintén nem ide tartozik,javítsatok ki,ha tévedek...pardon.gif
2012. április 03. 17:57 #38
- törölt felhasználó -    
ehhez nem kell kutató központ mindenki nézzen körbe és tapasztalhatja ezt.
el nem tudom képzelni hogy évek múlva az öcsémék miről fognak beszélgetni gyakorlatilag nem lesz gyerekkori emlékük.
hááá én most nem kezdem el sorolni azt a sok gyermekkori "balhét"amiben részt vettem.
ha összejön a régi társaság csak ez a téma órákig közöttünk a régi dolgok.
öcsémék már azt sem tudják hogy mi az a baromfi udvar!XD
2 felhasználónak tetszik: Bessie, janet7
2012. április 03. 17:58 #39
SzanduSs98
SzanduSs98
 
StátuszHa egy nap a sebesség öl meg engem, ne sírjatok, mert én mosolygok.-Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.06.
Hozzászólás: 4224
Csatolások: 184
Azonosító: 166705
Offline offline
Nagyon jó cikk lett. smileeee.gif
2012. április 03. 18:03 #40
Kyra99
Kyra99
 
StátuszJó ideje inaktív; csak szemlélődő tag vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.03.
Hozzászólás: 3654
Csatolások: 603
Azonosító: 150526
Offline offline
Nekem mind a tíz pont megvolt, kivéve a hintakreálás. Azt csinált nekem apu, egyedül, még régen. wink.gif
Mai napig ki szoktam menni többször is kutyázni, macskázni, hintázni, pedig már elmúltam 10, és allergiás vagyok a pollenekre, macska-, kutyaszőrre. mellow.gif
Nekem meg szokták engedni, hogy gépezzek, viszont kint is kell lennem sokat. Nyáron anyu "szabálya" az, hogy felőle gépezhetek akár 2 órát is, de akkor legalább háromszor annyit kint is kell lennem telefon, laptop, MP3, satöbbi nélkül.
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok