Starity

Mit gondolsz a sulis egyenruháról?

15 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. szeptember 29. 21:47 #1
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! biggrin.gif
Nemrég elég nagy port kavart, mikor Hoffman Rózsa elárulta, kötelezővé tenné az iskolaköpenyt. Bár valószínűleg ez nem fog bekövetkezni (vagy legalábbis nem most), a véleményeteket kérdezném:

Ti mit gondoltok az iskolai egyenruháról/iskolaköpenyről? Nálatok van, nincs? Felvennéd?
10 felhasználónak tetszik: Darkness, Vampiregirl1, NarutoEwiii, Minimanó94, Black Hearth2, Porcicca, Liz11, Wiktóriiaa, andreea.06, Sofi Chan
2012. szeptember 29. 21:59 #2
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Nálunk nincsen és sose kellett hordanunk semmi hasonlót.
De őszinte leszek,engem nem zavarna.:'$ Mert a mostani diákok fele abban a hitben, hogy a ruha teszi az embert. Hidjétek ha lesz köpeny ha nem,tanulni ugyanúgy kell. wink.gif
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Black Hearth2, Sofi Chan
2012. szeptember 29. 22:06 #3
Juniior
Juniior
 
StátuszHala Madrid!♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.22.
Hozzászólás: 645
Csatolások: 0
Azonosító: 174046
Offline offline
baromságnak tartom smileeee.gif
4 felhasználónak tetszik: fender, MadHatter, Hustler, Selly 13
2012. szeptember 29. 23:23 #4
- törölt felhasználó -    
A mi iskolánkban csak az általános iskolásoknál van ilyen iskola köpeny, középiskolában pedig csak ünnepélyeken kell ilyen egyen mellényt hordanunk. Bár mivel egyházi iskola valahol ez itt nem számít új dolognak.
Szerintem ez az iskolai egyenruha elmélet ebben a mai világban már nem állja meg a helyét. Legalábbis én úgy gondolom, hogy ez egy halott ötlet. blush.gif
Nem vagyok se ellene, se mellette csak szerintem nincs meg az a gondolkodás módunk, hogy ezt az egységes dolgot befogadjuk.
1 felhasználónak tetszik: NarutoEwiii
2012. szeptember 30. 00:34 #5
Hannahmile
Hannahmile
hooligirl~
 
StátuszOPPA GANGNAM STYLE!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.13.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 153
Azonosító: 149203
Offline offline
Hát engem zavarna, ha hordani kéne, de viszont egy részről meg tudom érteni. Végülis gondoljátok át, mit érezhet az a gyerek akik szegények és nincs pénz szép ruhát venni, vagy naponta többször jár abban: kiközösítik a nagymenők. Szóval így a szegényebb gyerekek javát megtudom érteni. Én inkább semlegesnek mondom magam, mert engem nagyon zavarna, de a gyerekek javát szolgálja. Mondjuk ettől függetlenül még lenne megkülönböztetés, ahogy ismerek pár embert.. dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Rika_Sziszii
2012. október 01. 14:15 #6
dorii_TVD
dorii_TVD
Downer™
 
StátuszIs it too late to change the name?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.28.
Hozzászólás: 1755
Csatolások: 1686
Azonosító: 184868
Offline offline
Hülyeség, szerencsére nálunk nincs ilyen.
2012. október 01. 14:31 #7
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nekem tetszik, legalábbis például azok, amiket Angliában viselnek. Eszméletlenül jól néznek ki benne a kölykök és legalább nincs rivalizálás ilyen szempontból. Szóval ha még iskolás lennék, nem zavarna. Maximum a szüleimet, akiknek ki kellene fizetni azt az x mennyiségű ruhát, ami amúgy sem olcsó. (mert ugye az egyenruhát is váltani kell)
7 felhasználónak tetszik: Alexis_0504, NarutoEwiii, Black Hearth2, Barbuush, Szandi0820, Selly 13, Bae Hee Yeon
2012. október 01. 15:12 #8
Kazuo
Kazuo
Mrs. Howell
 
Státusz#LoveWins ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.16.
Hozzászólás: 7085
Csatolások: 5676
Azonosító: 165377
Offline offline
Nálunk nincs ilyen, viszont nekem nagyon tetszenek, szóval én szívesen hordanék! biggrin.gif meghajolo.gif Pl. amilyen az angol vagy az amerikai tanulókon van, valami eszméletlen jó. Bár legszívesebben a Roxfortos egyenruhát hordanám, ha egyáltalán létezne az a bizonyos Roxfort, ahonnan mai napig várom a levelet...xd Griffendél forever...xd
4 felhasználónak tetszik: rencsi95, Sally Sparrow, Black Hearth2, Hazel
2012. október 01. 16:08 #9
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Ostoba ötletnek tartom, Ők azt mondják azért akarják ezt bevezetni, hogy ne csúfolják a szegényebb gyerekeket, nagy valószínűséggel ezen egyenruha se lenne(lesz?) olcsó.
Nem vagyunk egyformák(sajnos vannak, akik alig térnek el egymástól, de erre nem térnék ki), van aki a sötét, s van aki a világos árnylatokat részesíti előnyben, van aki él-hal a rózsaszínért, s van aki rosszul lesz, ha meglátja e színt, s ez meg is látszódik, hiszen mindenki az ízlésének megfelelően öltözködik, nem hinném, hogy akárki is szívesen bújna bele egy x színű x mintás ruhába(főleg nem azzal a tudattal, hogy az ország minden diákja ugyan olyan öltözékben járkál).
Az biztos, hogy engem semmivel se lehetne rá kényszeríteni, hogy fel vegyem azt, nem tudom, pontosan milyen kinézetet választanának neki, de bizonyosan nem az én ízlésvilágomat tükrözné, ráadásul köpeny?
Bár kötve hinném, hogy a közélővőben bevezetnék ezt, s azt se hinném(remélem), hogy a pedagógusok és a szülök átengednék ezt a szitán, s ha már itt tartunk, való igaz, hogy a legtöbb diák kiskorú, de nekünk már miért ne lehetne beleszólásunk?
2 felhasználónak tetszik: Hustler, Lizania
2012. október 01. 16:14 #10
Maite_Selena fan
Maite_Selena fan
visszatérő vendég
 
StátuszOp,op,op,op,oppa GANGNAM STYLE<3333
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.19.
Hozzászólás: 473
Csatolások: 0
Azonosító: 184026
Offline offline
Én még mindig furinak tartom,de már elegem van hogy nem tudom mit vegyek fel naponta meg egyebek,szóval én nem igazán bánnám hogyha lenne egyenruha smileeee.gif
2012. október 01. 17:01 #11
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Egy iskolaköpeny se kerül valami olcsóba, szóval baromságnak tartom az egészet, főleg középiskolában. Nálunk mindenki normálisan öltözködik, hiába kevésbé gazdag az illető. Elsőbe még volt köpenyünk, de egyszerűen utáltam. Mindenki ugyanolyanba volt, valami szörnyű volt az egész. dry.gif Gondolom, mindenki egységesbe lenne, így elveszne az egyéniségünk is. Ha olyan köpeny lenne, mint Angliában, akkor oké, de nem hinném, hogy olyan lenne. rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: Kazuo, Hustler, FruzShina.
2012. október 01. 17:11 #12
csill8
csill8
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.18.
Hozzászólás: 134
Csatolások: 0
Azonosító: 171530
Offline offline
szerintem hülyeség dry.gif
2012. október 01. 17:16 #13
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
Nekünk általánosba volt,de rettentően ronda volt,mindenki utálta,meg fekete is volt,így melegünk is volt rolleyes.gif Szóval én nem örültem volna neki,hogyha bevezetik,eleget szenvedtem már amiatt az idióta köpeny miatt sleep.gif
2012. október 01. 17:19 #14
- törölt felhasználó -    
Nekünk volt, de nem mellékeltek hozzá olyan ideológiát, hogy az osztálykülönbségek eltörlése miatt, meg ilyesmi. Mi azért hordtuk, hogy ne koszoljuk össze az utcai ruhánkat. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. október 02. 08:09 #15
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2012.10.01. 16:08)
Ostoba ötletnek tartom, Ők azt mondják azért akarják ezt bevezetni, hogy ne csúfolják a szegényebb gyerekeket, nagy valószínűséggel ezen egyenruha se lenne(lesz?) olcsó.
Nem vagyunk egyformák(sajnos vannak, akik alig térnek el egymástól, de erre nem térnék ki), van aki a sötét, s van aki a világos árnylatokat részesíti előnyben, van aki él-hal a rózsaszínért, s van aki rosszul lesz, ha meglátja e színt, s ez meg is látszódik, hiszen mindenki az ízlésének megfelelően öltözködik, nem hinném, hogy akárki is szívesen bújna bele egy x színű x mintás ruhába(főleg nem azzal a tudattal, hogy az ország minden diákja ugyan olyan öltözékben járkál).
Az biztos, hogy engem semmivel se lehetne rá kényszeríteni, hogy fel vegyem azt, nem tudom, pontosan milyen kinézetet választanának neki, de bizonyosan nem az én ízlésvilágomat tükrözné, ráadásul köpeny?
Bár kötve hinném, hogy a közélővőben bevezetnék ezt, s azt se hinném(remélem), hogy a pedagógusok és a szülök átengednék ezt a szitán, s ha már itt tartunk, való igaz, hogy a legtöbb diák kiskorú, de nekünk már miért ne lehetne beleszólásunk?

Igazad van, tényleg nem kevés pénz bevezetni az ilyesmit!
Szerintem ha be is vezetnénk nálunk, akkor iskolánként eltérő köpenyek lennének és nem egységesen minden diáknak ugyanolyan...
Azért ennyire tragikusan sem kellene felfogni ezt az egészet! Sok olyan munka van, ahol előírt az egyenruha/köpeny viselete. Egy kis taknyos diák meg ne sírjon amiatt, hogy nem húzhat például miniszoknyát, vagy hasig dekoltált felsőt... Azt a napi pár órát simán ki lehetne bírni a köpenyben.

Én nem vagyok se ellene, se mellette, de azért nem kell túlzásokba sem esni... rolleyes.gif

Idézet (riri17 @ 2012.10.01. 17:01)
Ha olyan köpeny lenne, mint Angliában, akkor oké, de nem hinném, hogy olyan lenne. rolleyes.gif

Angliában nem köpenyt, hanem egyenruhát viselnek. És minden iskoláé másmilyen. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Misao, Beyla, Black Hearth2
2012. október 02. 13:27 #16
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Nálunk most afféle 'dresscode' van,amit idén Szeptemberben vezettek be,alapvetően tanítás első napján aszerint kellett volna öltözni. Én (meg sokan mások) nem vették komolyan,persze küldtek erről egy csomó papírt (most ki olvassa el?) rolleyes.gif A lényeg azzal nem számoltam,hogy haza is küldenek átöltözni. Szószerint leesett az állam,hogy már első nap ilyesmibe keveredek,jellemző... biggrin.gif Szerencsére anyám volt olyan jófej,hogy engedte passzolni azt a napot,és már nem vitt vissza. Az én öltözékemnél a kockás ing,meg a farmer volt a baj,egyiket se lehet hordani suliban. Valamint kapucnis is bevantiltva,bármilyen felső/szoknya ami alatt a fehérnemű is kilátszik,mintás/logos/feliratos pólóban se lehet menni (kockásban sem) Szerintem így rosszabb mint az egyenruha. Persze jövőre meg az lesz,nem tudom ennyierővel miértne lehetne idén. rolleyes.gif Állítólag még tervezgetik,hogy milyen legyen v. mittomén. De a kérdésre válaszolva nekem semmi bajom az egyenruhával,alapvetően sosem izgatott,hogy mivan rajtam. Gondolom vannak akik vitatkoznának ezen,de én igenis nem bánnom,hogy az iskolában nem lehet a ruhával menőzni,hogy x-nek új converse van,y-nak csak turkálós cuccra jutott,most legyenek már egy diáknak nagyobb problémái is. rolleyes.gif Tesómnak persze azóta van egyenruhája mióta ide jár,szerintem nem vészes- most tényleg ki lehet bírni. unsure.gif
5 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Beyla, Lady Suzy, Sugarbabes, Bae Hee Yeon
2012. október 02. 20:16 #17
iannina
iannina
focus on the good
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.06.
Hozzászólás: 5250
Csatolások: 34906
Azonosító: 138106
Offline offline
Szerintem hülyeség,és nem is tetszenek biggrin.gif
2012. október 07. 21:53 #18
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2012.10.01. 16:08)
Ostoba ötletnek tartom, Ők azt mondják azért akarják ezt bevezetni, hogy ne csúfolják a szegényebb gyerekeket, nagy valószínűséggel ezen egyenruha se lenne(lesz?) olcsó.
Nem vagyunk egyformák(sajnos vannak, akik alig térnek el egymástól, de erre nem térnék ki), van aki a sötét, s van aki a világos árnylatokat részesíti előnyben, van aki él-hal a rózsaszínért, s van aki rosszul lesz, ha meglátja e színt, s ez meg is látszódik, hiszen mindenki az ízlésének megfelelően öltözködik, nem hinném, hogy akárki is szívesen bújna bele egy x színű x mintás ruhába(főleg nem azzal a tudattal, hogy az ország minden diákja ugyan olyan öltözékben járkál).
Az biztos, hogy engem semmivel se lehetne rá kényszeríteni, hogy fel vegyem azt, nem tudom, pontosan milyen kinézetet választanának neki, de bizonyosan nem az én ízlésvilágomat tükrözné, ráadásul köpeny?
Bár kötve hinném, hogy a közélővőben bevezetnék ezt, s azt se hinném(remélem), hogy a pedagógusok és a szülök átengednék ezt a szitán, s ha már itt tartunk, való igaz, hogy a legtöbb diák kiskorú, de nekünk már miért ne lehetne beleszólásunk?

Csak egy kérdés: az iskola mióta divatbemutató? 110.gif Tudtommal oda okosodni járnak a diákok, és nem fessönsót lerendezni, legalábbis ez az én álláspontom. Ki a francot érdekel, hogy kinek melyik szín tetszik? Otthon hordhat azt, amit akar, de a suliban egységes lenne. Egyrészről nem lenne rivalizálás, hogy nekem ilyen, meg olyan, meg amolyan ruhám van. Más részről meg megszűnne az, hogy az ember lánya úgy menjen be az iskolába, mint egy szakadt k*rva, mert erre nem csak a gimnazistáknál, de az általános iskolásoknál is láttam precedenst. Iskolába nem való a cici, popsi mutogatós ruhadarabok és a magas sarkú cipők, de javíts ki, ha netán tévednék. unsure.gif

Én személy szerint jó ötletnek tartom. Kérdezzétek meg a szüleiteket, biztosan emlékeznek a sulis iskolaköpenyre, bár én is az egyenruhát favorizálom jobban. Bőven elég belenézni a Neveletlen hercegnőbe, vagy éppen a spanyol Internátus című sorozatba. Azok nekem hihetetlenül tetszenek, de láttam még pofásabbakat is, amiket a japán diáklányok hordanak.
11 felhasználónak tetszik: Blade Dancer, Vegas, Twilight6, Black Hearth2, Misao, Lady Suzy, Sugarbabes, Charlotte Benning, icarlyluv, gvilcsi, bibicsibi
2012. október 11. 17:06 #19
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Nálunk nincs ilyen, de szívesen kipróbálnám! biggrin.gif
2012. október 15. 13:18 #20
- törölt felhasználó -    
Vissza kéne hozni! Én mindig is szerettem volna, de nálunk nem volt divat. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
15 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!