Starity

Under the Dome / A Búra alatt (2013 – 2015)

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. szeptember 15. 10:27 #61
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2013.09.14. 23:36)
Ellentmondásra csak azt mondanám, kell egy fedősztori is, hogy egy vadidegen mit keres ott, aki ráadásul harcedzett. biggrin.gif

Alakul a dolog. biggrin.gif

A kisördög azt mondatja velem, hiába próbáljuk a hadseregre kenni, semmi közük hozzá. Ilyen egyszerű nem lehet. Pontosan a nézők megtévesztését szolgálja. Képes voltam picit nyomozni az ügyben, utána néztem a csillagképeknek illetve olvastam a lepkéről. biggrin.gif Persze, hogy semmire nem mentem vele. rohog.gif
Ezért (is) jó, a könyv ismeretének hiányában csupa kérdőjel. A találgatásnak is megvan viszont a maga varázsa. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. szeptember 15. 13:47 #62
Toxic
Toxic
peligroso™
 
StátuszI'm glad that you want to kiss my neck.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.27.
Hozzászólás: 2631
Csatolások: 5538
Azonosító: 150146
Offline offline
Nekem az jutott eszembe, hogy mi van ha mind csak képzelik az egészet és éppen egy zártosztályon fekszenek habzó szájjal és ordibálják, hogy "pink stars are fallin' in lines"!!! Mert mondjuk az is megeshetett, hogy a drog belekerült az ivóvizükbe és teljesen bekattantak! biggrin.gif

Vagy valaki csak álmodja végig az egész sorit. Mondjuk Julia, mert az elején ő konferálja fel, hogy mi a helyzet mióta leereszkedett a búra. Végül is a férje orvos volt, általában nem volt otthon, ha meg éppen nem praktizált, akkor a kaszinókban verete el a lóvét. Julia magányos volt, férfire vágyott. "Álomba ujjazta" magát és a többit már tudjuk. _nevet.gif
3 felhasználónak tetszik: szavy, Josh_, Bessie
2013. szeptember 15. 20:03 #63
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
2 epizód után az Under The Dome-mal ugyanaz a bajom, mint anno az Alcatrazzal és sokszor most is a Revolutionnal: remek ötlet gyenge kivitelezéssel, és a karakterekből egyszerűen hiányzik a szikra. És azok a klisék meg lapos fordulatok... Volt egy olyan jelenet talán a második részben, ahol bemondták a rádióban, hogy Dome-nak hívják ugye, ami alatt vannak, és a néger nő odafordul a párjához, hogy ez mit jelent, erre a kiscsaj megszólal, hogy de pedig milyen egyértelmű, hogy mit jelent *DRÁMAI CSEND* "Mind meg fogunk halni" - és akkor jött a drámai aláfestés meg rázoomolás és a kép elsötétült... Ugh. Egyszerűen nincs semmi egyénisége az egésznek, hiába a kreatív alap, egyszerűen ugyanaz a buta felépítés mint a többi tucatnak, talán még a pszichopata hapsi meg a pincébe rejtett barátnője még érdekes is lenne, de ott is már milyen plot hole-ok vannak, eltelt legalább egy nap és senki se hiányolta még. Adok még neki 2 epizódot, mert 4 próbálkozást alapvetően minden sorozat megérdemel tőlem, meg mert továbbra is jónak tartom az alapötletet, de I AM DISAPPOINTED.
2 felhasználónak tetszik: kurrek, Fanni00
2013. szeptember 15. 23:06 #64
mikieger
mikieger
visszatérő vendég
 
Státusz♥Tom Holland, Dylan O'Brien♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.08.
Hozzászólás: 340
Csatolások: 457
Azonosító: 124537
Offline offline
Idézet (Toxic @ 2013.09.15. 13:47)
Nekem az jutott eszembe, hogy mi van ha mind csak képzelik az egészet és éppen egy zártosztályon fekszenek habzó szájjal és ordibálják, hogy "pink stars are fallin' in lines"!!! Mert mondjuk az is megeshetett, hogy a drog belekerült az ivóvizükbe és teljesen bekattantak! biggrin.gif 
Vagy valaki csak álmodja végig az egész sorit. Mondjuk Julia, mert az elején ő konferálja fel, hogy mi a helyzet mióta leereszkedett a búra. Végül is a férje orvos volt, általában nem volt otthon, ha meg éppen nem praktizált, akkor a kaszinókban verete el a lóvét. Julia magányos volt, férfire vágyott. "Álomba ujjazta" magát és a többit már tudjuk.  _nevet.gif

Jááj az utolsó mondat, azóta is ezen röhögök. lolhit.gif nevet2.gif nevet2.gif
Egyébként tényleg jó lenne sorozatvégnek, hogy Julia felébred, "jaj,de jót aludtam" és The End. _nevet.gif Azt hiszem, sokan kidobnák a tévét is mérgükbe. rock.gif
3 felhasználónak tetszik: Bessie, kurrek, Toxic
2013. szeptember 16. 12:44 #65
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Engem még mindig nem fogott meg igazán a sorozat. Bár részről-részre nézem, de csak, mert elkezdtem, de annyira nem vagyok oda érte. Azt is hozzátenném, hogy azért én látom a minőségi javulást, de még mindig van mit javulgatnia. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: mse90
2013. szeptember 17. 17:52 #66
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Toxic @ 2013.09.15. 13:47)
Nekem az jutott eszembe, hogy mi van ha mind csak képzelik az egészet és éppen egy zártosztályon fekszenek habzó szájjal és ordibálják, hogy "pink stars are fallin' in lines"!!! Mert mondjuk az is megeshetett, hogy a drog belekerült az ivóvizükbe és teljesen bekattantak! biggrin.gif 
Vagy valaki csak álmodja végig az egész sorit. Mondjuk Julia, mert az elején ő konferálja fel, hogy mi a helyzet mióta leereszkedett a búra. Végül is a férje orvos volt, általában nem volt otthon, ha meg éppen nem praktizált, akkor a kaszinókban verete el a lóvét. Julia magányos volt, férfire vágyott. "Álomba ujjazta" magát és a többit már tudjuk.  _nevet.gif


Julia 100 éves álmát alussza, és várja, hogy a szőke királyfi (nevezzük Barbie-nak) csókot lehelve ajkaira, felébressze abból. De ő átaludja magát a második évadba. biggrin.gif

De... lehet, hogy az egész város tagja a Cherter's Mill-i Pantomimesek Klubjának, és azért tapogatják mindannyian az üvegfalat. rohog.gif

Közbe találtam egy ilyen fegyveres összeállítást az évadból:
http://thumbnails106.imagebam.com/27648/5ef9f9276475268.jpg

Nekem egyértelműen Juniorral a legjobb párosítás. d3.gif
6 felhasználónak tetszik: kurrek, Bessie, Josh_, mikieger, Toxic, Jenny Lawliet
2013. szeptember 17. 17:54 #67
- törölt felhasználó -    
Hát, az évadzáró az eddigi epizódokhoz képest elég gyenge lett, mintha csak húzni akarták volna az időt. Viszont a pink dolog a végén nagyon szép volt.
4 felhasználónak tetszik: kurrek, mikieger, TheDanush, zsofeeh
2013. szeptember 18. 01:35 #68
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Hogy ráhibáztam erre az ufós dologra. Konkrétan nem lett kimondva, de nem földi dolog, na. biggrin.gif Arra is ki számított, hogy női király lesz, és nem pedig férfi? De kitudja, tévedhetnek is.

Ezek a felfelé ágaskodó rózsaszín csillagizék tényleg szépek voltak. De azt nem értem, hogy miért lett a fekete búra fehér? Miért nem kapták vissza az átlátszót? Tudom, ne kérdezzek ilyen nehezet. biggrin.gif

Szép kis család ez a Rennie família. Az elhunyt (bár én ezt egyébként valamiért megkérdőjelezném) mama bolondnak hitt jövőbelátó, a papa a saját fián keresztül akar a város egyetlen ura lenni, a fiuknak meg bárhol, bármikor, bármilyen okból kifolyólag elgurul a gyógyszere. rohog.gif


Egyébként gyanítom, hogy hiába tértek el a könyvtől a sorozatban, a vége valószínűleg ugyanaz lesz majd. De messze van még 2014 nyara. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. szeptember 18. 02:20 #69
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Nekem tetszett az évadzáró. Végre 1-2 dolog kiderült!

Barbie nem volt meglepetés, lehetett rá számítani ki lesz a pompás király. Ketten lesznek az eszembe sem jutott. Utólag persze logikus, hogy kell egy királynő is. Julia jó választás, mást nagyon elképzelni sem lehet. tongue.gif Norrie anyjának a megjelenése volt a legizgalmasabb. Nem katonaság, végre tudjuk kapcsolatot akarnak teremteni. Igaz, nem tudjuk honnan, miért pont tojás, mi a céljuk d3.gif , de ezt már megszoktuk. Arról legalább bejött a tippem , hogy megakarják védeni őket. biggrin.gif Big Jim zseniális. Gonosz, de ez a "mindenáron hatalmat akarok énje" az egyik legjobb a sorozatban. Juniort sajnáltam, az apja megint bepalizta ezzel a család-kiválasztott dumával. omg.gif Amilyen őrült volt a cementgyárban, ahhoz képest mint egy elesett kisgyerek úgy borult az apja vállára a vége felé.


Zárásként sem vártam mást. Általában kétesélyes dologgal zárul, hogy egye a fene az embert a következő évadig. Nagyon izgulni sem kell, nyílván Barbie-t nem iktatják ki. Elképzelhetetlennek tartom, hogy Junior megteszi. Ha mégis , akkor a búra megmenti. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, mikieger
2013. szeptember 18. 11:39 #70
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Hogy lehetnek már ilyenek? reklamalo.gif Rendesen megölt az ideg, hogy pont ott lett vége. Jó, persze évadzáró, kell a feszültség, de akkoris. Ettől függetlenül tetszett, még ha nem is volt olyan egetrengető nagy durranás, mint vártam. biggrin.gif

Először is Linda: eddig még úgy ahogy kedveltem, de már ő is csatlakozik a Big Jim Rennie táborba? ohmy.gif Jó, értem én, ő is azt akarja, hogy kiszabaduljon mindenki, kivéve Big Jimet, ő olyan jól el van a próféta szerepében. esküszöm, szinte imádkoztam, hogy őt is rázza meg a minibúra. rohog.gif
Big Jim: ezt a palit kezdem megkedvelni. _nevet.gif Nincs olyan helyzet, amiből ne vágná ki magát. Amikor bement a templomba rendesen azt vártam, hogy átveszi a tiszteletes szerepét és elkezd prédikálni. Ami persze bizonyos mértékig meg is történt. Hogy bead már mindent az embereknek. rohog.gif
Barbie: mindenki arra gondolt, hogy ő lesz a pompás király, és először a lepke őt választotta, aztán mégse. Na mindegy. Viszont a Big Jimmel folytatott beszélgetése kikészített. Arra gondoltam, hogy azt fogja mondani, hogy gyilkos, erre rávágja hogy politikus? 110.gif Szinte azt sugallta, hogy minden politikus azt csinál amit akar, még ölhet is szabadon. Viszont sajnáltam mikor a bitófánál állt.
Junior: őt még mindig imádom. Az abszolút kiszámíthatatlanságát. rohog.gif De valahogy mindig bekajálja, amit apuci mond. Miért kellett a tojásnak pont őt választania? rolleyes.gif

A rózsaszín csillagok gyönyörűek voltak. Viszont mikor fekete lett a búra, és mutatták kívülről, tisztára olyan volt, mint a tojás, csak félbevágva. ohmy.gif
Norrie anyukájának megjelenése szép jelenet volt, amit mondott az igencsak érdekes. Kár hogy nem mondott túl sokat.Ez a fehérbúra a végén szintén tetszett. nagyon várom a folytatást. Kár hogy messze van.
Sebaj, itt lesz addig is nekem a Sons of Anarchy, meg a Supernatural. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Josh_, hana001
2013. szeptember 18. 12:05 #71
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Azon a politikus dolgon én is húztam a számat, elég béna lett. Gondolom valami nagyot mondásnak szánták. Szerintem senki nem gondolja azt, hogy Barbie-t le fogja engedni Junior. Ha annyira akarta volna, akkor rögtön meghúzza azt a kart, és nem hezitál rajta annyit. Pedig már az első rész óta arra vár, hogy kiiktathassa Barbie-t. rohog.gif Jó gyerek lenne, de olyan naív. Az apján kívül senkije sincs, az is csak akkor van jelen, ha érdeke fűződik hozzá. Jó hogy elhiszi neki, amit mondd, bár úgy látom, hogy egyre kevésbé. Néha teljesen olyan, mint aki az apja pártján áll, néha meg olyan, mint aki teljesen ellene van. Dönthetne már az utóbbi mellett, érdekesebb verzió lenne, mintha a pártján állna, de ezeket a véletlenszerű kitöréseit tartsa meg. biggrin.gif

Annak pedig örülök, hogy amikor a fekete és fehér búrát mutatták kívülről, nem feledkeztek meg arról, hogy az évad közepén a búra egy része körül kipusztult minden. rohog.gif


Tudom, hogy a sorozat a bentiek életéről szól, de csak én vártam egy olyan pár perces részt valamelyik epizódból, amiben bemutatják, hogy a búrán kívüliek hogy reagálnak erre? Oké, hogy kivonultak a tévéktől meg a sereg is az első pár részben, de csak annyit láttuk belülről, hogy azok ott kint mutogatnak meg értetlenkednek. Olyanra gondolok, hogy a környező településeken élőkhöz mit juttat el a média és ők hogy reagálnak rá. Bár nyilván jobban, mint a bentiek. biggrin.gif

Amúgy mit szólnátok, ha egyszer fölétek esne le egy ilyen? _nevet.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Josh_
2013. szeptember 18. 12:10 #72
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Ne viccelj. Tudod hol lakom. Szerinted mi lenne itt? _nevet.gif
2013. szeptember 18. 12:15 #73
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2013.09.18. 12:10)
Ne viccelj. Tudod hol lakom. Szerinted mi lenne itt? _nevet.gif

Nem is gondolok bele, tényleg bocs. _nevet.gif Az én életemet nem különösebben zavarná meg. Szerintem észre se venném, csak ha nekimennék. rohog.gif Viszont ha akkor esne le, ha nem itthon vagyok, akkor szärul érintene. Ott tuti nem lakának olyan kedves emberek, mint Chester's Millben, hogy befogadnak a házukba. _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. szeptember 18. 12:18 #74
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (szavy @ 2013.09.18. 12:15)
Nem is gondolok bele, tényleg bocs.  _nevet.gif Az én életemet nem különösebben zavarná meg. Szerintem észre se venném, csak ha nekimennék.  rohog.gif Viszont ha akkor esne le, ha nem itthon vagyok, akkor szärul érintene. Ott tuti nem lakának olyan kedves emberek, mint Chester's Millben, hogy befogadnak a házukba.  _nevet.gif

Én nem is arra gondoltam, hogy észreveszem, vagy sem, hanem arra, hogy az itteni emberekből mit váltana ki. rohog.gif
Ha egy ilyennek nekimennék, én tutira hazamennék, felfegyverkeznék, és aki be akarna törni, annak adnék. rohog.gif
2013. szeptember 18. 13:57 #75
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Idézet (szavy @ 2013.09.18. 12:05)
Amúgy mit szólnátok, ha egyszer fölétek esne le egy ilyen?  _nevet.gif

Attól függ, ki lenne a közelemben. Ha néhány kedvencem véletlenül idevetődne, akkor egyenesen követelném, hogy valaki dobja már ránk. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: szavy, mikieger, Bessie
2013. szeptember 18. 17:22 #76
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Most komolyan szeretitek Big Jimet? Én egyre jobban rühellem a pasast. Egy ideig elment, hogy ő volt a főgonosz mega_shok.gif , vagy minek is nevezzem, de most már elég unalmas, ahogy próbálja átvenni a hatalmast a város felett, de a fenéért sem sikerül neki. lehet, hogy a búra sem akarja? Tudom, meg kellett volna ölni, így valószínűleg a Dome sem kedveli a pasast, de nem is csoda, idegesítő egy vénember.. reklamalo.gif
Amúgy most eszembe jutott, hogy ebben a városban mindenkinek legalább három munkája van. A pap is volt pap, meg bérgyilkos meg ki tudja még mi, Big Jim már pap is akar lenni, a város ura, meg még a fene tudja, hogy mit nem akar megszerezni magának. Komolyan ott a búrán belül úgy érezhetik magukat az emberek mint, ha Hitler lenne ott vezetőnek. _nevet.gif
Juniort még elviselem, de amilyen naiv az a gyerek, nem is baj, hogy a búrában ragadt, a nagyvilágban már rég kirabolták volna... rohog.gif

Nem volt semmi izgi a végén, vagy, ha igen, én nem sokat vágtam az átlátszó-fekete-fehér búra lényegéből, de lehet, hogy én vagyok az értetlen nem tudom. unknw.gif
2013. október 21. 19:29 #77
Claudiia1997
Claudiia1997
új tag
 
StátuszWe meet again don't know when don't know where but i know we'll meet again...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 207498
Offline offline
<3 <3 imádom biggrin.gif könyvben, sorozatban mindenhogy! biggrin.gif Bár lehet hogy ez csak a Stephen King iránti rajongásomhoz köthető de akkoris biggrin.gif <3
2013. október 21. 19:39 #78
Claudiia1997
Claudiia1997
új tag
 
StátuszWe meet again don't know when don't know where but i know we'll meet again...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 207498
Offline offline
Idézet (Josh_ @ 2013.09.15. 10:27)
Alakul a dolog.  biggrin.gif 
A kisördög azt mondatja velem, hiába próbáljuk a hadseregre kenni, semmi közük hozzá. Ilyen egyszerű nem lehet. Pontosan a nézők megtévesztését szolgálja. Képes voltam picit nyomozni az ügyben, utána néztem a csillagképeknek illetve olvastam a lepkéről. biggrin.gif Persze, hogy semmire nem mentem vele.  rohog.gif 
Ezért (is) jó, a könyv ismeretének hiányában csupa kérdőjel. A találgatásnak is megvan viszont a maga varázsa.  biggrin.gif



Hát igen, hiába olvastam mindkét könyvet akkor is meglepetés volt a sorozat biggrin.gif Minden szempontból. Az első és legszembetűnőbb volt számomra hogy míg a sorozatban Barbie egy veterán katona és igen zavaros van,addig a könyvben 'csak' egy szakács Rose-nál! biggrin.gif És az is érdekes hogy a könyvben Julia-val mindennap látják egymást, és Stephen végig leírja még a pillantásaikat is amit teljesen véletlen egymásra vetnek, ennek ellenére csak akkor figyelnek fel a egymásra mikor 'rájuk zuhan' a búra, míg a sorozatban tök random találkoznak egyszer, és máris szemeznek egymással biggrin.gif és rengeteg ilyet tudnék mondani de ezek csak a kisebb dolgok voltak biggrin.gif Úgyhogy szerintem ez mindenképp meglepetés! biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. október 22. 11:26 #79
Toxic
Toxic
peligroso™
 
StátuszI'm glad that you want to kiss my neck.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.27.
Hozzászólás: 2631
Csatolások: 5538
Azonosító: 150146
Offline offline
Nekem a legfelháborítóbb dolog a magyar szinkronban az volt, amikor Peter azt mondta Juliának, hogy "Piroska"! Értitek? Piroska! A Vöröske helyett! Hát ez kész vicc! Ennyire erővel Barbie Ken is lehetne simán...
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. október 22. 18:32 #80
Claudiia1997
Claudiia1997
új tag
 
StátuszWe meet again don't know when don't know where but i know we'll meet again...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 207498
Offline offline
Idézet (Claudiia1997 @ 2013.10.21. 19:39)
Hát igen, hiába olvastam mindkét könyvet akkor is  meglepetés volt a sorozat biggrin.gif Minden szempontból. Az első és legszembetűnőbb volt számomra hogy míg a sorozatban Barbie egy veterán katona és igen zavaros van,addig a könyvben 'csak' egy szakács Rose-nál! biggrin.gif És az is érdekes hogy a könyvben Julia-val mindennap látják egymást, és Stephen végig leírja még a pillantásaikat is amit teljesen véletlen egymásra vetnek, ennek ellenére csak akkor figyelnek fel a egymásra mikor 'rájuk zuhan' a búra, míg a sorozatban tök random találkoznak egyszer, és máris szemeznek egymással biggrin.gif és rengeteg ilyet tudnék mondani de ezek csak a kisebb dolgok voltak biggrin.gif Úgyhogy szerintem ez mindenképp meglepetés! biggrin.gif
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!