Starity

Nagy port kavart a modern István, a király

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. augusztus 22. 16:02 #41
VampireBella
VampireBella
Világegyetemista
 
StátuszWords are very unnecessary
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.24.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 364
Azonosító: 162606
Offline offline
Idézet (Lindsay019 @ 2013.08.22. 15:48)

Most nem azért, de majdnem neki volt a legjobb hangja pasik közül. Ő legalább tud énekelni. rolleyes.gif

Szerintem a Szállj fel szabad madár című dalt konkrétan megerőszakolta, de mindenkinek más a jó szóval ezen nem szeretnék vitázni.
2013. augusztus 22. 16:02 #42
Flóra98
Flóra98
új tag
 
Státuszutálok tanulniiii!! :OOO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.27.
Hozzászólás: 79
Csatolások: 0
Azonosító: 207435
Offline offline
Amikor kb. fél óra után benyomtak egy reklámot akkor egy kicsit nagyot néztem hogy ebbe tettek reklámokat? De aztán szerencsére nem volt benne sok. Elég furcsa volt hogy a szereplők a végén feltámadtak (?), de egyébként nem volt olyan rossz.
2013. augusztus 22. 16:03 #43
- törölt felhasználó -    
Stohl alakítása borzalmas volt, de egyébként más szempontból szerintem nem volt rossz smileeee.gif
2013. augusztus 22. 16:04 #44
Esztóka122
Esztóka122
 
StátuszA Remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos! ;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.02.
Hozzászólás: 513
Csatolások: 34
Azonosító: 208023
Offline offline
Én csak a TV-ben láttam és kicsit vegyesek az érzéseim. :/
Mondjuk voltak olyan jelenetek, amik nem tetszettek v. csak egyszerűen inkább paródia félének véltem.
DE szerintem maga az ötlet jó volt, hogy ezt a története átvigyük a modern világba. Aztán ott vannak a jelképes utalások, amik nagy részét szerintem nagyon jól megoldották. És a vége, amikor Koppányt felnégyelik és a népe négy felé osztják, aztán a színpad átalakul a Szent Koronává, végül István elkezdi énekelni a Himnuszt és megjelenik Géza szelleme, egyszerűen gyönyörű és lenyűgöző volt!
2013. augusztus 22. 16:04 #45
kis orsi
kis orsi
új tag
 
StátuszAz igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat.-Messi #10
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.28.
Hozzászólás: 87
Csatolások: 0
Azonosító: 130183
Offline offline
Nekem teszet!! biggrin.gif
2013. augusztus 22. 16:04 #46
petruskahh...
petruskahh...
új tag
 
Státusz#Keep Fighting Michael
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.19.
Hozzászólás: 52
Csatolások: 0
Azonosító: 198158
Offline offline
én nem láttam, de a szüleim szerint elég gázos volt smileeee.gif
2013. augusztus 22. 16:08 #47
Viki6Star
Viki6Star
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.18.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 209656
Offline offline
A szüleimnek nem tetszett nagyon!Én meg nem láttam..!smileeee.gif
2013. augusztus 22. 16:15 #48
Stay Strong Bogi
Stay Strong Bogi
 
Státusz...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.23.
Hozzászólás: 553
Csatolások: 861
Azonosító: 190255
Offline offline
Ez az igazi ^^ :3 Ezt imádom!

https://www.youtube.com/watch?v=NbZUdUckf8E
2013. augusztus 22. 16:17 #49
Zuri
Zuri
új tag
 
Státuszhold a lámpám.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.14.
Hozzászólás: 30
Csatolások: 0
Azonosító: 209306
Offline offline
Az a baj, hogy ahhoz, hogy ezt értékelni lehessen, már szükség van némi intelligenciára is, ami nem sokaknak van meg manapság ebben az országban (ezért tartunk ott, ahol). El kéne gondolkozni rajta, hogy mi a darab mögöttes mondanivalója és miért pont most került bemutatásra. Na miért. De erre is csak értelmes emberek képesek.
Egyébként a művészetben az a legjobb, hogy teljesen szubjektív, semmit sem kell megmagyarázni benne. Akár kutyaként és macskaként is lehetett volna ábrázolni a két szembenálló felet, ha a rendező így képzeli el. Bármit lehet. És elmondanám, hogy nem a modernizáláson volt a hangsúly, nem azért készült ez a darab, hogy legyen egy modern változata is. Ki kéne nyitni végre a szemüket az embereknek.
Például a három talpnyaló figurája - a nemzeti színekben, piros, fehér, zöld ingekben- egyszerűen zseniális volt.
3 felhasználónak tetszik: dreamscometrue, janet7, Fierce
2013. augusztus 22. 16:19 #50
Enikő10
Enikő10
visszatérő vendég
 
Státusz♥ W ♥ e ♥ e ♥ k ♥ e ♥ n ♥ d ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.25.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 0
Azonosító: 178626
Offline offline
Nekem egyszerűen felesleges időpocsékolásnak tűnik az a két óra, amit a tévé előtt ülve töltötttem István, a királyt nézve. Én megértem, hogy valami újat akartak mutatni, de azért mégis... Megkímélhettek volna ettől a borzalmas modernizált változattól!
A legelejét egyáltalán nem értettem. Énekelnek vagy 10 percig, utcai ruhában.
Aztán ott volt az az a vadonatúj fekete kocsi. Meg a napszemüveges hapsik. Hmmm... 1000 évvel ezelőtt biztosan voltak autók, no meg napszemüvegek...
Folytassuk Gizellával, vagy kicsodával. Nekem teljesen úgy tűnt, mintha azt akarnák azzal a jelenettel elérni, hogy úgy képzeljük, Gizella csalta Istvánt azzal a katonával.
Nagyot néztem akkor is, amikor Géza fejedelem feltámadt(?!). És annak a trabantnak mi értelme volt?
No és azokkal a vörös keresztekkel mit akartak? Nekem végig olyan érzésem volt, amikor azok megjelentek, hogy egy Lady Gaga szám videoklipjét nézem.
A Táltos ( vagy ki ) meg cigerattát szívott?!
Mindennek a tetejébe még azt a fehér mű lovat is behozták a színpadra. Gondolom az volt az áldozat, de azért a baltás(?) - véres jelenet nélkül is meg lettem volna.
Az egyetlen pozitívum, hogy legalább nem hamis hangokat kellett végig hallgatni.
2013. augusztus 22. 16:20 #51
Anna 11
Anna 11
visszatérő vendég
 
StátuszSztárok :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 101
Csatolások: 0
Azonosító: 176606
Offline offline
Utáltam !! Szerintem nem ezt várták az emberek.Értem , hogy modell István Király, de nem ennyire kellett volna modellnek lenni, mert egyáltalán nem abból a korszakból származik Szent István. Teljesen elrontotta a díszlettekkel és mindennel .
2013. augusztus 22. 16:22 #52
gillanyi13
gillanyi13
visszatérő vendég
 
Státusz♥Nikolas♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.25.
Hozzászólás: 256
Csatolások: 27
Azonosító: 64594
Offline offline
Én Alföldi helyében ki nem adtam volna ilyen munkát a kezemből. Mégis mit gondolt?
Semmi nem utalt arra, ami István király idejében volt. A színészek hangja és előadása is borzalmas és erőltetett volt. A napszemüveg és a kocsis bejövetel rendesen kiakasztott. Miért kellett ezt csinálni???
2013. augusztus 22. 16:33 #53
Dodo578
Dodo578
visszatérő vendég
 
StátuszNem vagyok tökéletes, és nem is kell az lennem.~Demi Lovato
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.01.
Hozzászólás: 118
Csatolások: 0
Azonosító: 157193
Offline offline
Nekem nagyon tetszett.:)Szerintem jó ötlet volt modernizálni és nem volt túlzás biggrin.gif
2013. augusztus 22. 16:44 #54
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Én még nem láttam de az ötlet szerintem tök jó és olvasván a kommenteket, látom már hogy miért nem lesz Magyarország soha sem a modern színművészet lelkes támogatója. Amennyiben jó a rendezés, az ötlettel semmi baj, részemről semmi problémát nem látok abban ha klasszikus darabokat dolgoznak fel, új kiadásban amennyiben a szereplők és a dalok jók. Politikával teli és modern. Akkor mi van? Ez is csak egy elképzelés, egy szemszögből. Ha valaki teljes szívből szeret és csinál valamit de az elképzelése ütközik a nagyérdeműjével, miért kell támadni? Nem értem az embereket hogy miért nem nyitnak az új felé. Nem hinném hogy az eredeti értékén sokat rontana, az újságírók bekap*atják, mert Alföldi és AutoStohl ellen vannak alapból, a kritikusok pedig azért kritikusok hogy kritizáljanak. biggrin.gif Lehet hogy nem volt a legjobb hangjuk de azért hány olyan színész van aki színészként kíváló de énekelni nem tud? Színházban előny de azért nem pancserek ők sem. Lehet kritizálni AutoStohlt is, magánemberként egy utolsó akárki de a tehetsége vitathatatlan még ha nem is jött át nekem traileren keresztül hogy élete legjobb alakítása lenne. Az erőltetett részre nem tudok mit mondani mert nem láttam még, ez nem kizárt. Volt Trabant és nem a múltban játszódik. És? A művészet mindig művészet és szerintem tök jó ötlet hogy egy régi darabot új korba helyeznek át, soha nem láttam ezzel a bajt ha a színészek jók és a rendező is megfelelő, nem értem mi a probléma .. Évek óta külföldön sokkal híresebb és/vagy régebbi színdarabokat is felújítanak, modernizálnak, ott érdekes módon nem sok embernek böki a csőrét hogy a Frankeinsteinben a szörny tükörben nézegeti magát és ABBA-t vinnyog egy színdarabban vagy Benedick a Sok Hűhó Semmiért darabjában farmer halászgatyát visel, Superman pólóval, szandálban, szívószállal és 0,33l-es üdítővel

http://24.media.tumblr.com/71caa9b348a4e97fe81f768ce6188582/tumblr_moch8kCtE11ruejj8o8_400.gif

vagy Beatrice napágyban cigizik. Haladjunk a korral emberek.
2 felhasználónak tetszik: dreamscometrue, janet7
2013. augusztus 22. 16:54 #55
Dicci
Dicci
visszatérő vendég
 
Státusz"Lehet, hogy a tetted tulajdonképpen késleltette a folyamatot"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.12.
Hozzászólás: 360
Csatolások: 0
Azonosító: 169110
Offline offline
Ezt a darabot a történelmet nem ismerő embereknek írták, akik bármit elhisznek, ami egy csöpp hitleri és rendszert kritizáló elemet foglal magába. Alföldihez teljesen átlagosan viszonyulok, nem érzek sem utálatot, se imádatot, de ezek után...hát inkább a negatív mérleg felé hajlok. Augusztus 20-án egy ilyen darabot színpadra vinni szégyen, ha ezt egy másik időpontban produkálja azt mondom hagyján, nézze, aki akarja és feltétel nélkül szereti a munkásságát. De megint hozta azt, ami miatt nem a Nemzeti igazgatója...rossz időben, rossz produkció. Értem én, hogy miket akart kifejezni, de egyszerűen nevetségessé vált (már akinek volt agya és értelmezni tudta a részeket). Próbáltam átlagos aggyal is szemlélni a "művet", abból csak az jött ki, hogy István király egy teszetosza, pipogya alak, aki házasságra, gyermeknemzésre képtelen, valamint a kereszténységet is rá erőltették. Oldalakat tudnék írni erről, hogy ez mekkora egy hazugság.
Számomra a legfőbb hibák: István szerepe; az egyház mocskolása (értem én, h meleg, de ha vki ezt is elfogadja, akkor fogadja el a másik oldalt is, mondom ezt úgy, h nem vagyok gyakorló keresztény); Gizella mikor kokettált német nácikkal?; Mit kerestek TEK-es papok? Nagy Feró húzzon már el a francba...egyik héten baloldali, másikon meg jobbikos. De nem is érdemes tovább folytatni.
Ami tetszett: Réka hangja, és a pogány elemek.
Összegezve Alföldi erőltetett. Ha véreset sz*rna a színpadra zöld-fehér megvilágítással, ebből is az jönne ki, hogy a baloldalnak nevezett valami nyáltól tocsogva élvezne el a "zsenialitásától". Ja és még annyit, ha nincs sajtószabadság, amit oly divatos hangoztatni, miért is került ez színpadra?!
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2013. augusztus 22. 17:04 #56
Reija
Reija
S๓๐๐ηSτץℓε ツ
 
StátuszValar Morghulis
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.11.
Hozzászólás: 1526
Csatolások: 31
Azonosító: 201759
Offline offline
Borzalmas lett, kár volt megcsinálni. Nem tudtam eldönteni sírjak-e vagy visítva röhögjek alatta.
A rendezés kritikán aluli, Alföldi megnyomorított vagy inkább meggyilkolt egy csodás ROCKoperát. Eröltetett, elvont ripacskodást csinált belőle.
A zenének pont a lényegét tüntették el ennek már köze nem volt a rock-hoz.
A jelmezektől szinte sokkot kaptam, István király-t vámpírvadásznak, Koppányt stricinek tippeltem volna ha nem tudom mit nézek.
A szinészek... fájdalmas volt Vikidál helyett Börtön Bucit látni és hallani, Varga Miklós és Deák Bill hangjához képest a mostaniak csak halovány lepkef.ngnak tüntek.
Az egyetlen értékelhető dolog a végén mikor a koronába záródnak, mert ezért bizony megérdemelnének egy alapos nyaralást Guantanamo-ban.
Az adás után azonnal megnéztük családilag az eredetit így valamelyest helyre állt a lelki békém. Remélhetőleg a poszttraumás stressz-t is megúszom. reklamalo.gif
2013. augusztus 22. 17:25 #57
Izzy.Love
Izzy.Love
új tag
 
StátuszI'm Rusher.:3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.20.
Hozzászólás: 52
Csatolások: 0
Azonosító: 184077
Offline offline
Hát ez gyönyörű volt! Sok esze van Alföldinek -.-
2013. augusztus 22. 17:29 #58
Az a Lány blogja
Az a Lány blogja
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://azalanyblogja.blogspot.hu/ Olvass! :*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.16.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 0
Azonosító: 197996
Offline offline
Ha valakinek nem tetszik, ne nézze meg. Kérek mindenkit, hogy az értelmileg hátrányosokat megszégyenítő viselkedést mellőzük. Elvégre emberek vagyunk nem állatok.
Köszönöm smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. augusztus 22. 17:32 #59
dreamscometrue
dreamscometrue
visszatérő vendég
 
StátuszThe night is dark and full of terrors.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.16.
Hozzászólás: 498
Csatolások: 226
Azonosító: 122968
Offline offline
Jajj, hagyjuk már, az eredeti darab is a politikáról szólt, némi társadalomkritikával meghintve, akkor ezzel mégis mi a probléma? Az igaz, hogy sokkal egyértelműbben adja az emberek tudtára Alföldi, hogy "unom a politikát", de könyörgöm, már az eredeti előadásban is benne volt a dal, akkor is ugyanez volt a jelentése.
A modernizálással sincs semmi baj, mondom ezt úgy, hogy nagy rajongója vagyok a darabnak. Így is csak még egyértelműbbé tették a dolgokat. Az egyetlen dolog, amiről valóban érhet némi kritika, az a színészek énekesi tehetsége, de azt hiszem, pont nem erre akarták helyezni a hangsúlyt, emiatt nem is volt annyira zavaró, talán csak egy-két esetben. Tompos Kátya előtt viszont le a kalappal, fantasztikusan csinált mindent.
Alföldi magánéletét pedig tessék békén hagyni, mert semmi köze sincs az egészhez annak, hogy meleg-e vagy sem. Itt is megint a magyar társadalom homofóbiája mutatkozik meg, ami már enyhén szólva is szánalmas. Nincs semmi ésszerű ellenérvük, hát rögtön jönnek azzal, hogy meleg. ÉÉÉÉSS?
A cikket pedig korrigálni kéne, mert tudtommal Eszenyi Enikő nem szerepel a darabban. Azt hiszem Udvaros Dorottyára gondolhatott a szerzője.
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, ophely88, janet7
2013. augusztus 22. 17:42 #60
dll89
dll89
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.12.
Hozzászólás: 284
Csatolások: 0
Azonosító: 145259
Offline offline
Akkor nem vesztettem sokat, hogy nem néztem meg... Amint megtudtam, hogy mondern feldolgozás, már húzódzkodtam, hát még amikor megláttam, hogy ez undorító, utolsó, patkány börtöntöltelék Stohl játszik benne, akinek szabadlábon se kéne lennie, nemhogy a színpadon meg a tv-be mutogassa magát. De most komolyan. Ki volt kíváncsi erre, el nem tudom képzelni...
3 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning, Beyla, Lilium
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok