Starity

Megbukott az államvizsgáján Zimány Linda

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 19. 10:32 #41
- törölt felhasználó -    
Hmm.. Hol van most az a "valaki", aki pár hónappal ezelőtt foggal-körömmel védte Linduskát? tongue.gif
2014. január 19. 10:57 #42
- törölt felhasználó -    
Jujj....most összedől a világ...hogy oda ne rohanjak, talán ha tanulna akkor megszerezné a diplomát tongue.gif rohog.gif
2014. január 19. 11:29 #43
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nos, mindkét tábornak igazat adok. Annak is, aki megvédi és annak is, aki nem.

Abból a szempontból szerintem is ciki, hogy 10 év alatt nem bírta elvégezni a képzést. Elfoglaltság ide, elfoglaltság oda. Olyan hatalmas lehetőségei nem voltak ennek a csajnak, már úgy értem, olyan lehetőségei, amit én kihagyhatatlannak ítéltem volna meg.

A bukást és a vizsgákat pedig - pláne jogon - valahol megértem. Nekem is van ismerősöm, akit már megszámlálhatatlanul sokszor rúgtak ki az államvizsgáról, pedig nem hülyelány, lelkiismeretes volt mindig és felkészült mindenből. Csak valamiért nem (volt) szimpatikus a vizsgáztatóknak. És ez létező probléma az egyetemeken. Ha nem szimpatikus a fejed, ott szívatnak, ahol tudnak. Levelezőn erre pláne nagy a lehetőség, mert ahogy előttem is írta valaki, ugyanazt megkövetelik, mint egy nappalistól. Ami persze alapvetően nem volna gond, sőt, meg is lehet érteni, de az egyetemek nem igazán tesznek érte, hogy a levelezősöket segítsék. Úgy szervezik össze a kurzusokat, hogy véletlenül se lehess ott mindenhol. Bevált módszer például, hogy az oktatóknak kikötik, hogy hétvégén nem tarthatnak órát, ezért tömbösítenek. Így a levelezős hallgatók odacsapódnak a nappalisokhoz, akik tovább maradnak, mert még lesz órájuk, a levelezősnek annyi jut, ami belefér egy napba. Szóval előszeretettel tojnak a hallgatók fejére. Arról nem is beszélve, hogy az oktatók egy jelentős része eléggé el van magától szállva, mert fokozata van. Aminek következtében úgy érzi, megteheti, hogy lealázza a hallgatóját, holott ő maga is vagy sík hülye valamilyen témában és nem hajlandó beismerni, vagy pedig hiába okos, csak tanítani nem tud. Van ilyen bőven a felsőoktatásban. Most divat lett, hogy minél több minősített oktatója legyen az intézményeknek, mer' akkor ők olyan nívósak. Csakhogy hiába van valakinek fokozata, nem jelenti azt automatikusan, hogy tud is tanítani/oktatni. Magam is nem egy olyan emberrel találkoztam, akinek volt doktorija, de tanítani azt nem tudott. De kirúgták miatta azokat a kisebb beosztású, nem fokozatos tanárokat, akiknek viszont a zsigereiben volt a tudás átadása. mad.gif

Nade. Összességében azonban nekem is az a véleményem, hogy Lindának 10 év alatt már bőven illett volna abszolválnia az államvizsgát. Ennyi idő alatt - pláne ha tényleg érti a dolgát és szorgalmas - meg kellett volna tudni csinálnia.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Beyla
2014. január 19. 11:59 #44
mbgames
mbgames
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.01.
Hozzászólás: 485
Csatolások: 0
Azonosító: 170369
Offline offline
Igen. Azt hiszem Sally Sparrow reálisan leírta a lényegét az egész ügynek. Egyetértek vele. A jog nagyon nehéz. Az oktatás szar. Ugyanakkor tény és való, hogy 10 év alatt meg lehetett volna szerezni a diplomát. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy akkor se kellene ebből cikket írni. Ha jól belegondolok rengeteg olyan híres ember van, akinek még a középiskolája sincs meg, mégse bántja senki ezért. Linda legalább próbálkozik. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy a manapság annyira sztárolt One D. fiúk milyen iskolát végeztek, ha egyáltalán elvégezték, vagy mondjuk Rihanna, vagy Justin B. és még sorolhatnám. Most mondja meg valaki, hogy Linda kinek árt azzal, hogy 10 év alatt se szerezte meg a diplomáját?
2014. január 19. 12:00 #45
Spanyola
Spanyola
visszatérő vendég
 
Státusz"Nem gyűlölök, mert bölccsé tett a baj."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.31.
Hozzászólás: 381
Csatolások: 14
Azonosító: 214512
Offline offline
Szegény! sad.gif Majd legközelebb!
2014. január 19. 12:33 #46
hidasicaszandra
hidasicaszandra
 
StátuszSummer°°/^˝ ♥ Big Time Rush ♥ Igaz barátok = ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.08.
Hozzászólás: 513
Csatolások: 83
Azonosító: 208582
Offline offline
Szegény úgy sajnálom sad.gif
2014. január 19. 12:35 #47
SpecialError
SpecialError
 
Státuszccc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.27.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 160
Azonosító: 192434
Offline offline
10 év alatt azért már lazán le lehet tenni még a jogi diplomát is. jogi egyetem 5 év kb. Neki ennek 2x-es alatt sem sikerült. Szerintem nem volt azzal tisztában, hogy ugyan a képzésre bevásárolhatja magát, de a diplomát már nem fogják neki pénzért odaadni, mert egyik egyetem sem akarja magát azzal égetni, hogy ő adott ki egy jogi diplomát egy olyan embernek, akiknek fingja nincs a jogról.

Egyébként sokan írják, hogy mert mennyi dolga volt! Nem tudom emlékszik-e valaki Völgyesi Gabira, akinek már régen sikerült megszerezni a jogi diplomáját úgy hogy akkoriban nagyon keresett énekesnő volt és több albumot is kiadtak míg az egyetemre járt. Lindácska meg mit is csinál? Ja szépségversenyekre jár, meg noname fotózásokra, jah és persze dubaiozik. Ha tényleg annyira keresett modell lenne, mint amennyire beállítja magát, akkor miért nem hallottam még soha arról, hogy bármelyik márka felkérte volna arra hogy a reklámarca legyen? Vagy miért nem hallunk arról, hogy melyik divatbemutatón lejett végig a kifutón valamelyik tervező (akár magyar) ruhakölteményében?

Amúgy én is elvégeztem már egy egyetemet, sőt van ismerősöm aki jogra járt és olyan is aki orvosira, mindkettő kellő tanulás mellett max 1 év csúszással be tudta fejezni a tanulmányait. Persze van olyan, hogy szemétkednek az vizsgán, de azért tudjuk már, hogy az államvizsgán nem egy személy van bent!! Ott egy egész bizottság ül és ha tudsz válaszolni a kérdésekre, mert rendben felkészültél akkor nem fognak kivágni csak mert az egyiknek nem vagy szimpatikus!!

Valaki írta, hogy enm éri hogy mehetett valaki államvizsgára ha nincs szakdogája. El lehet menni, mindössze nem kap majd diplomát, csak úgy nevezett abszolválása lesz. Tehát a diploma kiadását megtagadják, de a kiadás feltételei közül X mennyiséget teljesített.

Itt arról van szó, mint sok celeb esetében, hogy bevásárolják magukat a képzésre, az egyetem ennek örül, mert potya pénz, viszont a diplomát ha nincs tudás nem adják ki. Ennyi, azt már nem tudja megvenni.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Beyla
2014. január 19. 12:53 #48
zso55
zso55
visszatérő vendég
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.02.
Hozzászólás: 311
Csatolások: 0
Azonosító: 154422
Offline offline
Nem is tudom mit várunk tőle...
2014. január 19. 13:01 #49
- törölt felhasználó -    
Mellesleg számtalan élsportoló, olimpikon végez orvosi, jogi karon, fele ennyi idő alatt, mert nagyon jól tudják, hogy idővel abból kell majd megélniük. Pedig egy élsportoló napirendjét össze se lehet hasonlítani egy bulváréhes tyúkéhoz.
2014. január 19. 14:53 #50
- törölt felhasználó -    
kit érdekel hogy megbukott?az csak rá tartozik
2014. január 19. 15:55 #51
selena gomez fan22
selena gomez fan22
Mad Hatter
 
StátuszAnd nothing ever happens
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.21.
Hozzászólás: 1097
Csatolások: 6
Azonosító: 209928
Offline offline
uhhhhh... szegény sad.gif
2014. január 19. 16:06 #52
paynobabe
paynobabe
visszatérő vendég
 
Státusztwitter. twitter. és a változatosság kedvéért, andy samuels
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.01.
Hozzászólás: 145
Csatolások: 0
Azonosító: 216186
Offline offline
Norah , teljesen igazad van...
2014. január 19. 16:15 #53
Mitti
Mitti
wanheda
 
StátuszYo gonplei ste odon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.25.
Hozzászólás: 992
Csatolások: 5
Azonosító: 200806
Offline offline
Gratula neki, ügyes volt..
2014. január 19. 16:34 #54
- törölt felhasználó -    
Ha 10 év nem volt neki elég erre, akkor már fölösleges próbálkoznia.
2014. január 19. 18:43 #55
- törölt felhasználó -    
Sosem volt a példaképem, de ezek után méginkább se... tongue.gif
2014. január 19. 18:47 #56
missbabucii
missbabucii
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.12.
Hozzászólás: 353
Csatolások: 0
Azonosító: 213339
Offline offline
xd helyes xd eggyetértek biggrin.gif
2014. január 20. 08:29 #57
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (SpecialError @ 2014.01.19. 12:35)
Szerintem nem volt azzal tisztában, hogy ugyan a képzésre bevásárolhatja magát, de a diplomát már nem fogják neki pénzért odaadni, mert egyik egyetem sem akarja magát azzal égetni, hogy ő adott ki egy jogi diplomát egy olyan embernek, akiknek fingja nincs a jogról. [...] Persze van olyan, hogy szemétkednek az vizsgán, de azért tudjuk már, hogy az államvizsgán nem egy személy van bent!! Ott egy egész bizottság ül és ha tudsz válaszolni a kérdésekre, mert rendben felkészültél akkor nem fognak kivágni csak mert az egyiknek nem vagy szimpatikus!

Ó, azért ez sem igaz. Hányan, de hányan kapnak diplomát úgy, hogy sík hülyék ahhoz, amiből papírt szereznek? Vagy mert mázlija van és kihúzza pont azt, amit megtanult (mert mondjuk úgy megy el, hogy 20 tételből megtanult 5-öt - én hallottam olyan esetet, hogy a csávó sz@rt bele és olyan mázlija volt, hogy kihúzta azt, amit pont tudott), vagy pozitív diszkrimináció alá esik a személye. Vagy csak mert szimplán szimpatikus, vagy mert tett khmm "egyéb dolgokat" is azért, hogy átmenjen a vizsgán. (én ilyenről is tudok dry.gif ) Esetleg XY valakinek a valakije és megy a puncsolás, hogy figyeljél már, át kéne engedni, mert XY akárkije. Sok oktató pedig megteszi, féltve az állását...
Azért van olyan bizottság, ahol olyanok ülnek, akik közül egyik sem bírja XY-t, de bőven elég az is, ha mondjuk a vizsga elnöke és esetleg még rajta kívül egy személy érez antipátiát. Az ő szava a döntő. Elég durva dolgok tudnak folyni egy államvizsga után a bizottságban, zárt ajtók mögött. Maradjunk annyiban.
Pl. a nappalist átengedik úgy is, hogy egy tételről egy szót sem tud kinyögni, de a levelezőst meg nem, aki ugyan tényleg nem nyújt tökéletes feleletet, de legalább a nehezebb tételéről is meg tud nyilvánulni valamennyire.

És akkor ott van még az oktatói féltékenység. Detto létező jelenség. Ha egy hallgatónak van gógyija és tehetséges és sorra kap ajánlatokat, meg publikál, meg stb., akkor az oktató(k) féltékenyek lesznek és hátráltatják. Ilyenről is tudok. Az ismerősöm meg is mondta, hogy soha többé magyar egyetem, mert itt nem segítik az embert, hanem fordítva. Külföldön próbálkozik. Viszont nemzetközileg már ismerik a nevét.

Elnézést, hogy elkanyarodtam a cikk eredeti témájától kicsit. Szóval nem Lindát akarom védeni, csak azt akarom mondani, hogy a felsőoktatás sem olyan igazságos és tökéletes, amilyennek egyesek hiszik.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. január 20. 11:10 #58
dori08
dori08
 
Státusz#kisskisss
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.15.
Hozzászólás: 974
Csatolások: 57
Azonosító: 149299
Offline offline
Sally Sparrow Hű, ezek nagyon durva dolgok amiket írtál!! De sajnos nyilván van benne igazság! sad.gif Az én hugom egyetemista, és ő pedig azt mesélte, hogy a politika is nagy szerepet játszik, hogy egyes tanárok kivel szimpatizálnak, és kivel nem...Sok az igazságtalanság, de ez tulajdonképpen nem csak az egyetemekre vonatkozik, hanem az élet minden területén..
2014. január 20. 12:24 #59
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (dori08 @ 2014.01.20. 11:10)
Sally Sparrow Hű, ezek nagyon durva dolgok amiket írtál!! De sajnos nyilván van benne igazság! sad.gif Az én hugom egyetemista, és ő pedig azt mesélte, hogy a politika is nagy szerepet játszik, hogy egyes tanárok kivel szimpatizálnak, és kivel nem...Sok az igazságtalanság, de ez tulajdonképpen nem csak az egyetemekre vonatkozik, hanem az élet minden területén..

Ne menjünk bele a politikába, mert itt azt tilos, de igen, igaza van a húgodnak. A nagyfőnök számít, mert ha te máshogy gondolod és ki is mutatod, repülsz, mint a pinty. És azt szokták mondani, hogy vannak még sokan, akik szívesen jönnének a helyére... Az emberek féltik az állásukat. Kevés olyan van, aki mer kockáztatni.
2014. január 20. 14:18 #60
Gabicaa
Gabicaa
új tag
 
StátuszUnaloom.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.10.
Hozzászólás: 6
Csatolások: 0
Azonosító: 216600
Offline offline
Nem minden ,,sztár" lehet zseni!!! tongue.gif
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok