Starity

Menekült vagy bevándorló? – A sztárok most elmagyarázzák a különbséget!

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. szeptember 29. 10:35 #1
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Az emberek és a média is gyakran keveri, sőt, összemossa e két gyűjtőfogalmat, mintha ezek nemes egyszerűséggel egymás szinonimái lennének. Holott ez valójában egy hatalmas tévedés! A hírességek most megpróbálják elmagyarázni, mi is a különbség ezen két, gyakran alkalmazott szó között.
A teljes cikkhez kattints ide!
2015. szeptember 29. 10:44 #2
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Ha meg tudnák oldani,hogy onnan ahonnan jönnek a bevándorlók ne legyenek összetűzések,háborúk,etc. akkor ilyen probléma nem létezne.Különben is miért kellene befogadni őket.Ha fordítva lenne a helyzet ők befogadnának minket?Valószínűleg nem.Sok videót néztem mindkét oldal állításáról és saját szememmel is volt -sajnos vagy nem sajnos- alkalmam figyelni a dolgokat,mivel olyan helyen élek ahol az áradat csomópontja volt.Teljes mértékben nem fogják tudni szűrni,hogy ki valójában a menekült és ki az aki csak migráns.De ebbe általában kár belemenni,mert csak politikai vita alakul ki ebből,megoldás úgysem születik.
2015. szeptember 29. 11:08 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (N.k @ 2015.09.29. 10:44)
Ha fordítva lenne a helyzet ők befogadnának minket?

Amíg ez a többség látásmódja addig ez csak egy ostoba facebook vita téma lesz sajnos. Azt hiszem ez az egyik legrosszabb "érv" ami ebben a témában felhozható. Ha valaki az utcán lenne rosszul, te sem ezen elmélkednél, hogy hívd-e a mentőt vagy sem. (most még véletlenül sem beléd szerettem volna kötni meg a véleményedbe tiszteletben tartom smileeee.gif ).
Én meg a keletinél lakom és nap mint nap láttam mi történik (a rosszat is) mégsem gyújtanám fel őket mint rengetegen akik bivalybasznádról a kényelmes fotelből kommentelgetett facebookra biggrin.gif
2015. szeptember 29. 11:33 #4
LadyAly
LadyAly
Mama Roach
 
Státusz♥★Love★♥ Viva La Cucaracha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.02.25.
Hozzászólás: 3201
Csatolások: 7322
Azonosító: 88389
Offline offline
Óh de hiányzott, hogy itt is lehessen erről olvasni ... zombeeStar, még véletlenül se szeretnék ebbe belefolyni, de az, hogy valaki rosszul van az utcán, vagy az, hogy egy idegen országból, papírjaikat elszórva, nem biztos, hogy jó szándékkal egyszer csak elárasztják a mi országunkat, nem feltétlenül mondanám ugyan olyan jelentőségűnek.
2015. szeptember 29. 12:03 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (LadyAly @ 2015.09.29. 11:33)
.. zombeeStar, még véletlenül se szeretnék ebbe belefolyni, ...

Na gondoltam, hogy lesznek félreértések belőle igazából ez most egy teljesen nem idevágó hasonlat volt aminek természetesen semmi köze ehhez a témához nagyjából semmiben, de érzékeltetni szerettem volna, hogy mennyire abnormálisnak tartom ha valaki előbb ezen gondolkodik, hogy fordított helyzetben mi lenne. Lehet, hogy fordított helyzetben ő is ezen gondolkodna és te szomjan halnál mire azt mondja, hogy adok egy kis vizet, de ha túljutnánk ezen a nézőponton és az emberek nem ezen pörögnének nem is kéne azon gondolkodni, hogy mi lenne fordított helyzetben mert alap emberi norma lenne, hogy segítek a másikon. Ez egyébként nem feltétlen csak erre a témára húzható rá mert megnyugtatok mindenkit, ha az utcán lenne rosszul valaki 10 emberből minimum hét tovább sétálna (ez megint csak személyes tapasztalat)
2015. szeptember 29. 12:54 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (N.k @ 2015.09.29. 10:44)
Ha meg tudnák oldani,hogy onnan ahonnan jönnek a bevándorlók ne legyenek összetűzések,háborúk,etc. akkor ilyen probléma nem létezne. Különben is miért kellene befogadni őket.


Tévedés. A bevándorlók min. 80%-a nem szír menekült, hanem gazdasági bevándorló. Ha Szíriát ki is tisztítják (ami első lépésnek tökéletes) mi garantálja azt, hogy a későbbiekben az afgán, iraki, pakisztáni, stb arab és afrikai népek is otthon maradnak?
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2015. szeptember 29. 14:18 #7
Mollyka0011
Mollyka0011
visszatérő vendég
 
StátuszJust a little nasty, but always kept it classy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.17.
Hozzászólás: 364
Csatolások: 1
Azonosító: 163967
Offline offline
Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Most egy olyan véleményét olvasod, aki maga is minden hétvégén 14-18 órát dolgozott a menekültekkel. Többnyire tolmácsolni jártam hozzájuk angolról-magyarra, esetleg nagy ritkán szerbről-magyarra.
NEM Magyarország a cél! Németország, ugyanis ők azt "hallották", hogy ott befogadásra vár mindenki, sőt, be is fogadják őket. Pontos információja egyiknek sem volt soha. Ha egy hétvégén mi, Ásotthalomnál kb 2 ezret elfogtunk egy szakaszon, abból a 2000-ből legalább 1900 szír menekült volt, a török papírjaik szerint. Ezeken kívül beszélgettünk bangladeshi, indiai GAZDASÁGI bevándorlókkal is.
Ezek az emberek nem azért jönnek papírok nélkül, mert "thug"-ok akarnak lenni, hanem mert nem kapnak az országuktól útlelet, csak egy kis kártyát, ami külföldi utazásra nem jogosít, csak ha az utcán netalán valakit megölnek, akkor azonosítani tudják. Így ismertük a személyazonosságukat.
Mellesleg, nagyon jó emberek is vannak közöttük. Találkoztam már orvossal, ügyvéddel, szakmát tanult kiváló művészekkel. Alig pár akad, aki írástudatlan, hiszen az a réteg nem indul el, még a térképekhez sem értenek. Ők a tanultabb csoportokkal járnak, általában ők út közben lemorzsolódnak.
Ennyi!
2015. szeptember 29. 14:50 #8
- törölt felhasználó -    
Nem tudom te kiket láttál, fogadtál Mollyka, de a németországi statisztikák szerint 5-ből 4-en nem szírek, és sokan éppen nem Németországot, hanem Svédországot célozzák meg, mert tudják, hogy a németek csak menekülteket fogadnak be. Azért köszi, hogy próbáltál tiszta vizet önteni a pohárba, de nem hiszem, hogy a világ vezető hírportáljai egytől-egyig félrevezetnének bennünket. wink.gif Talán még az is elképzelhető, hogy amikor te fogadtad őket, akkor és ott azokban az időkben valóban szírek voltak túlsúlyban, azóta viszont a probléma éppen abból adódik, hogy minden jövevény szírnek próbálja meg kiadni magát, ezzel tovább nehezítve a valóban rászorulók helyzetét.

Bővebben itt
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2015. szeptember 29. 15:27 #9
- törölt felhasználó -    
Bocsi az előzőt már nem tudom szerkeszteni, kénytelen vagyok újat írni.

Mint az előbb belinkelt cikk is írja:

"Four out of five migrants are NOT from Syria: EU figures expose the 'lie' that the majority of refugees are fleeing war zone. This exposes the lie peddled in some quarters that vast numbers of those reaching Europe are from Syria."

ezért lehetett az, hogy úgy vélted 2000-ből 19000-an szírek, pedig nem. (a cikkben foglaltakból: 240.000-ből 17e bejelentett afgán és csupán 44e szír -> 18%. Akik hazudtak: 179e több mint 80% ők micsodák? kicsodák?) Angolul kommunikáltál velük, amiből az ég világon nem derült ki semmi, bocsi, de egy ún. 3. közös nyelven bárki mondhatja magát bárminek/bárkinek az nem nyer igazolást. Törökországban már iparág épült a szír okmányok hamisítására, ez még mindig egy jobb eset szerintem, sajnos olyanról is hallani, hogy szírektől lopják el a papírjaikat. Erről is volt egy hosszú olvasmány, ha megtalálom hozom a linket.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2015. szeptember 29. 16:42 #10
- törölt felhasználó -    
Akárhogy is nevezzük, attól függetlenül minddkettő, így is úgy is, itt(Európában) akar/fog letelepedni. ENNYI!
2015. szeptember 29. 16:43 #11
f.petra
f.petra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.25.
Hozzászólás: 358
Csatolások: 0
Azonosító: 243070
Offline offline
Én is szónokolnék ha kívül alló lennék de ha az ő hazájukban történne ez behúznák fülüket,farkukat. Ezeknek akik jönnek folyamatosan befelé csak az 50%-uk szír. Az kéne hogy valami terrorista bejöjjön ide, és vérbe borítsa az egész országot.
2015. szeptember 29. 18:25 #12
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Sztem elsősorban Szíriában kéne rendet tenni!
2015. szeptember 29. 18:55 #13
- törölt felhasználó -    
Chh.. Mi a fenéért kell a hírességeknek mindenbe beleszólni? *költői kérdés*
2015. szeptember 29. 18:58 #14
virgi09
virgi09
i'm a sinner bitch
 
StátuszAz "izé" olyan mint a Raffaello...többet mond minden szónál.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.17.
Hozzászólás: 2097
Csatolások: 10
Azonosító: 240469
Offline offline
Másról már nem is szólnak a híradók,csak a migránsokról.
2015. szeptember 29. 19:05 #15
nikolett1999
nikolett1999
új tag
 
Státusz~Just live how you want, your life is yours.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.12.
Hozzászólás: 83
Csatolások: 0
Azonosító: 203615
Offline offline
Minden tiszteletem nekik, de szerintem be kéne fogni a szájukat, mert nem nekik kell szembenézniük velük! Annyira imádom, hogy olyanok szólnak bele ilyenekbe, akiknek semmi közük az ég-világon nincs az ügyhöz és mégis okosabbnak érzik magukat nálunk! Tudom, hogy én is csak jártatom feleslegesen a számat, de már elegem van az egész baromságból! Ha ezek az emberek (migránsok vagy akárhogy is nevezik őket... tongue.gif ) ott maradnának a helyükön és inkább a saját hazájukat védenék meg, akkor nem lenne most ilyen gond Európába! Ráadásul akik erre jönnek, azoknak több mint 70%-uk egészséges fiatal férfi... És amikor idejönnek, akkor meg reklamálnak, mert nem az van, amit akarnak! Hát örüljenek neki, hogy a határoknál nem lövik fejbe őket, úgy, ahogy velünk csinálnák, ha mi vetemednénk véletlenül arra, ha megpróbálnánk bejutni hozzájuk! Úgyhogy bármennyire is akarják védeni őket, meg jogokat adni nekik, meg mit tudom én mit segíteni nekik, inkább fognák be és gondolkozzanak el, hogy nekünk milyen lehet ez, (merthogy főként majd mi fogunk a következményekkel élni) és inkább csinálják azt, amihez értenek. Én miattam gondolhatnak emiatt szívtelennek, köcsögnek vagy bárminek, de nem érdekel különösebben. Ezeket az embereket, akik idejönnek, nem érdekli, hogy mi hogy érzünk, nem érdekli őket, hogy mi itt a "szokás". Ők ahogy a hírekből is hallani, csak elégedetlenkednek még akkor is, aha segítenek nekik és bajt okoznak. Nem kellenek ide! Menjenek haza megvédeni a saját országukat!
2015. szeptember 30. 10:34 #16
- törölt felhasználó -    
nikolett1999-pontosan mennyenek Amerikába ,ha annyira szeretik oket ,sátorozzanak csak a hollywood-i villáik elott
2015. szeptember 30. 19:04 #17
drfan
drfan
President Laura Roslin
 
StátuszI wish you all a merry and a happy!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 1283
Csatolások: 0
Azonosító: 164095
Offline offline
Köszönöm, Sally Sparrow, kellett ide egy ilyen magyarázó cikk. Az is igaz, hogy ez nem egy politikai hírportál, de kell ide. Nem hallunk mást és nem látunk mást, de sokkal értelmesebb, mint azt figyelni hogy szájrusz kisasszony éppen mivel robbantgatja a netet. Nem árt, ha emellett ragad ránk komolyabb dolog is.

Mellesleg a többieknek, toleranciából egyes.
2015. szeptember 30. 19:06 #18
drfan
drfan
President Laura Roslin
 
StátuszI wish you all a merry and a happy!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 1283
Csatolások: 0
Azonosító: 164095
Offline offline
Itt és most nincs érdemleges megoldás. Akármi lenne, az megosztaná az embereket, talán túlságosan is, de komolyan. Ha most itt kirobbanna egy háború, ti nem húznátok innen a p.csába?
2015. szeptember 30. 20:24 #19
nikolett1999
nikolett1999
új tag
 
Státusz~Just live how you want, your life is yours.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.12.
Hozzászólás: 83
Csatolások: 0
Azonosító: 203615
Offline offline
Kedves drfan! De, lehet, hogy elmennék egy jobb élet reményében, de akkor sem azt csinálnám, mint ezek az emberek!!! Azért szerintem ennyire talán nem kéne védeni őket! HA nem így viselkednének ahogy, akkor talán nem így gondolkodnék!!!!
2015. szeptember 30. 20:34 #20
- törölt felhasználó -    
Szerintem ott Szíriában (meg ilyesmi helyeken), meg lehetne oldani tisztességesen ezeket a polgárháborúkat, és akkor a migránsok nem lennének migránsok. Csak hát ugye ez ,,nem lehet'' mert hát Amerika meg Oroszország is csinálja a balhét, így tovább folytatódik ez a migránsok történet..
Egyébként meg, ha ide akarnak jönni, fogadják el a segítséget, és regisztráljanak. Nyilván tudni szeretnénk, hogy kik jönnek az országunkba. Ha regisztrálnak, jöhetnek, és ne kővel dobálják a rendőröket. Ha meg nem regisztrálnak, nem jöhetnek ide.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!