Starity

Óriási magyar siker: Oscar-díjat nyert a Saul fia!

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. március 01. 00:01 #81
cs.vera45
cs.vera45
 
StátuszAzt hiszem elmegyek szedni egy kis hidrogén-peroxidos alpakát...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.13.
Hozzászólás: 794
Csatolások: 0
Azonosító: 197734
Offline offline
Angeska, attól tartok, igazad van...
2016. március 01. 04:56 #82
Lianda
Lianda
♥♥ chingu ♥♥
 
Státusz✿✿ ASIA ✿✿
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.20.
Hozzászólás: 1447
Csatolások: 354
Azonosító: 233579
Offline offline
Erre nem tudok mint mondani csak annyit hogy legalább magyar is nyert oscar díjat és alhatott ott kint smileeee.gif
2016. március 01. 06:45 #83
orgi
orgi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.02.29.
Hozzászólás: 108
Csatolások: 0
Azonosító: 254402
Offline offline
Tehetséges egy rendező,a Saul fia meg megérdemelte az Oscart!! smileeee.gif
2016. március 01. 09:46 #84
liliyy
liliyy
új tag
 
Státusz"Don't forget me"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.03.
Hozzászólás: 82
Csatolások: 0
Azonosító: 245783
Offline offline
ANNNYIIIIRAA ÖRÜÜLLTEEEMM!!!!!
2016. március 01. 10:38 #85
teleka
teleka
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.01.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 0
Azonosító: 250263
Offline offline
A díj nagyon szép, a téma lerágott csont és valami másból kéne most már megélni.
2016. március 01. 13:01 #86
- törölt felhasználó -    
34 év telt el, és megkaptuk az Oscar díjat!! - talán nem is éltél teleka - előttem hozzászóló!! , ezt nem lehet felfogni?? Boldog az ország, a filmesszakma, az emberek, köszönjük a cikket!! - bárcsak sok ilyen hír lenne...
2016. március 01. 13:45 #87
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
Idézet (CandUs @ 2016.02.29. 12:49)
Lehet, hogy sok film feldolgozta már a holokauszt témáját, de maga Nemes Jeles László nyilatkozta, hogy a Saul fiának nem az volt a célja, hogy az embereket megríkassa. Nem egy klasszikus holokauszt filmet készített.

Igen, pont ezt mondom, csak lehet, hogy nem úgy ment át, mint ahogy én gondoltam laugh.gif
2016. március 01. 16:35 #88
léda00
léda00
 
Státusz"Elbújok egy fűszál mögött s innen figyelem, hány dimenziós ez a világ"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.16.
Hozzászólás: 650
Csatolások: 0
Azonosító: 211915
Offline offline
Annyira idegesítő ez a magyar hozzáállás. Nem hogy büszkék lennének itt néhányan az Oscarra,helyette megint csak fikázni tudtok. "Persze,mert zsidókról szól" Mindenhol ezt hallom. Arra még nem gondoltatok,hogy aki ért a filmekhez annak ez egy JÓ film?! Ráadásul ezt nem csak magamtól mondom,aki végignézte az Oscart hallhatta,amikor egy akadémiai tag így nyilatkozott. Valószínű a kritikusok jobban értenek ehhez,mint ti és nem véletlen nyert ennyi díjat. Inkább legyetek büszkék. Én csak gratulálni tudok nagyon szurkoltam! smileeee.gif
2016. március 01. 18:21 #89
Zuchinii9
Zuchinii9
 
StátuszAz élet túl hosszú ahhoz, hogy kimondjuk, amire gondolunk. (~Doctor House)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.26.
Hozzászólás: 662
Csatolások: 15
Azonosító: 194713
Offline offline
Csak egy kérdés: közületek, akik itt fikázzátok a filmet és egymást, hányan láttátok magát a filmet? biggrin.gif Látatlanban könnyű bármit is mondani.
2016. március 01. 20:26 #90
Shiinon
Shiinon
✿❀봄날❀✿
 
StátuszThe most beautiful things are not seen with your eyes, but felt with your heart.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.22.
Hozzászólás: 1034
Csatolások: 0
Azonosító: 239342
Offline offline
Gratulálok neki! smileeee.gif Mondjuk egy kicsit többet vártam a beszédében,de így sem volt rossz.
2016. március 01. 22:34 #91
Angeska
Angeska
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 343
Csatolások: 0
Azonosító: 234680
Offline offline
Tudom, akinek nem inge....De én itt még soha, egy hozzászólót sem fikáztam. De a filmről alkotott negatív véleményemet továbbra is fenntartom. És ha csak annyi százasom (forint!!) lenne, ahány sz@r film nyert már Oscart, milliomos lennék. Sosem baj, ha különbözőek a vélemények -sőt!- csak legyen saját! Nyugodtan lehet szeretni ezt a filmet, meg utálni is. De csak azért, mert magyarok csinálták...
2016. március 02. 16:53 #92
léda00
léda00
 
Státusz"Elbújok egy fűszál mögött s innen figyelem, hány dimenziós ez a világ"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.16.
Hozzászólás: 650
Csatolások: 0
Azonosító: 211915
Offline offline
Idézet (Angeska @ 2016.03.01. 22:34)
Tudom, akinek nem inge....De én itt még soha, egy hozzászólót sem fikáztam. De a filmről alkotott negatív véleményemet továbbra is fenntartom. És ha csak annyi százasom (forint!!) lenne, ahány sz@r film nyert már Oscart, milliomos lennék. Sosem baj, ha különbözőek a vélemények -sőt!- csak legyen saját! Nyugodtan lehet szeretni ezt a filmet, meg utálni is. De csak azért, mert magyarok csinálták...


Inkább úgy mondd,hogy SZERINTED szar. Azt elhiszem,hogy neked nem tetszett de valószínűleg nem azért nyert a Saul fia-mint már említettem- és a többi "szar" film díjat mert tényleg nézhetetlenek voltak.
2016. március 02. 19:30 #93
Megint
Megint
visszatérő vendég
 
StátuszHow can an Angel break my heart?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.07.
Hozzászólás: 135
Csatolások: 0
Azonosító: 244631
Offline offline
Így nézem élőben a díjátadót. A magyar, ithoni műsorvezetk között ez a párbeszéd zajlott le:
- Már csak Leonardo győzelméért kell izgulni.
- Oh, már teljesen mindegy, mivel a Saul fia megkapta.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ezen én teljsen kiakadtam. Leszarom a Saul fiát, én csak Leo-ért néztem élőben xdd Jézus.
De amúgy tökjó hogy megnyerte meg ilyenek, csak miután a műsorvezető nő egy ilyen kijelentést merészet kimondani, gyilkos hangulatba kerültem.
2016. március 02. 23:53 #94
Fozi Dodi
Fozi Dodi
ForthePolarbears
 
StátuszThe Scout
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 1396
Csatolások: 224
Azonosító: 133896
Offline offline
Idézet (khalifa @ 2016.02.29. 13:59)
Hagyjuk már ezt a sok holokamut. Én felnézek azokra az emberekre akik életüket adták a 2. VH-ban,  de ez már sok. A csapból is ez folyik. Könyörgöm emberek magyarok vagyunk... 56? Kommunizmus? Ki készít róla filmet? Szánalom az a film, értelmetlen. Annyi holokausztos film van már, hogy már nem tudtakit kitalalálni. Örülök, hogy magyar nyert, de az Isten ádja már meg, legalább egy 56-os filmmel nyert volna. Láttuk már a holokamut.... Egyébként meg a Schindler listájánál és a Zongoristánál nincs jobb holokauszt film. Szóval hiába erőlködnek..


Nagyon nem értek veled egyet,de ki is fejtem miért.
1. Egy 56-os film a kutyát nem érdekelné,nem méghogy Oscart kapjon! Nem fog olyan téma díjat nyerni,amit csak egy ország ért,ráadásul egy iylen kicsi.
2. Igen,sok holokauszt film van,na és? Azok mégse voltak jók, ha nem nyertek Oscart(van kivétel). Ez oylan mint azt mondani a Last Of Us nevű játékra hogy tömeg,mert zombiapokalipszis a téma. Vegyük már észre a kiemelkedő különbséget!
3. Azt nagyon könnyű mondani,hogy mi jó film, de azt is nézni kéne,hogy milyen témakörben nyert. Legjobb idegen nyelvű film! Ne beszéljünk már úgy róla,mintha "Az évszázad legjobb filmje" díjat nyerte volna meg. Ki tudja milyen volt a többi külföldi film...gondolom egyikőtök sem nézte meg az összeset.

Ajj...mindegy, csak kérlek hagyjuk ennek az egésznek a fikázását! Örüljünk neki és ennyi.
2016. március 03. 16:13 #95
Jody
Jody
not quite my tempo
 
StátuszChester
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.23.
Hozzászólás: 2249
Csatolások: 352
Azonosító: 204319
Offline offline
Idézet (Megint @ 2016.03.02. 19:30)
Így nézem élőben a díjátadót. A magyar, ithoni műsorvezetk között ez a párbeszéd zajlott le:
- Már csak Leonardo győzelméért kell izgulni.
- Oh, már teljesen mindegy, mivel a Saul fia megkapta.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ezen én teljsen kiakadtam. Leszarom a Saul fiát, én csak Leo-ért néztem élőben xdd Jézus.
De amúgy tökjó hogy megnyerte meg ilyenek, csak miután a műsorvezető nő egy ilyen kijelentést merészet kimondani, gyilkos hangulatba kerültem.


Leo megérdemelte a díjat, ez korrekt, de úgy gondolom megbocsátható, hogy saját országa sikerének jobban örült. smileeee.gif
2016. március 04. 19:55 #96
RRavenclaw
RRavenclaw
új tag
 
StátuszA kedvencek közt nincs sorrend!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.02.03.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 253711
Offline offline
khalifa írta:
Hagyjuk már ezt a sok holokamut. Én felnézek azokra az emberekre akik életüket adták a 2. VH-ban, de ez már sok. A csapból is ez folyik. Könyörgöm emberek magyarok vagyunk... 56? Kommunizmus? Ki készít róla filmet? Szánalom az a film, értelmetlen. Annyi holokausztos film van már, hogy már nem tudtakit kitalalálni. Örülök, hogy magyar nyert, de az Isten ádja már meg, legalább egy 56-os filmmel nyert volna. Láttuk már a holokamut.... Egyébként meg a Schindler listájánál és a Zongoristánál nincs jobb holokauszt film. Szóval hiába erőlködnek..

Forrás: http://starity.hu/magazin/60070-oriasi-magyar-siker-oscar-dijat-nyert-a-saul-fia-/#ixzz41xg1dgx0


Attól, hogy a Saul fia olyan témát dolgoz fel, amit már előtte sokan, miért ne lehetne jó film? A filmakadémia tagjai talán egy kicsit jobban értenek hozzá, mint itt egyesek, és valószínűleg nem véletlenül ítélték a díjat a filmnek. Hiába "erőlködnek"? Ezt nem igazán mondanám, mivel kaptak Oscart, Golden Globe-ot, Cannes-ban a zsűri nagydíját, stb. Az meg, hogy 56-ról még nem sikerült jó filmet készíteni, hadd ne legyen már a Saul fia készítőinek hibája!
2016. március 06. 16:04 #97
kuci100
kuci100
 
Státusz"La vie est, ce qu'elle est"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.23.
Hozzászólás: 801
Csatolások: 0
Azonosító: 248788
Offline offline
Ha már itt tartunk, lehet, hogy nem ez lett a legjobb holokausztfilm a világon, de kétségkívül fantasztikus, persze ízlések és pofonok. Az egész film olyan, hogy sokszor nem látsz dolgokat, csak hangokat hallasz, ezért IS különleges a film. Igen, van, akinek a Schindler listája a kedvenc holokauszt filmje, van, akinek a Zongorista, esetleg vannak olyanok, akik Anne Frank történetét nézik újra-és újra. Nekem személy szerint Az élet szép c. a kedvencem a témában, mert a holokauszt borzalmas dolog volt, de amit Benigni rendezett '97-ben, számomra felülmúlhatatlan a műfajába.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!