Starity

20 éves az első Harry Potter-könyv

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. június 26. 17:09 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Ma van húsz éve, hogy valóra vált J. K. Rowling álma, és oly' sok elutasítás utána a Bloomsbury kiadta a Harry Potter és a bölcsek kövét, amivel egy varázslatos, tízéves utazás vette kezdetét. Cikkünkben összeszedtünk néhány érdekességet a mai napig nagy népszerűségnek örvendő könyvsorozatról a jubileum alkalmából.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. június 26. 17:17 #2
- törölt felhasználó -    
Legeslegkedvencebb filmem♥ Hihetetlenül nagy fordulatot jelentett az életemben amikor végignéztem♥ És a könyvek is hihetetlenül jók.A színészek tehetségesek, a díszlet elképesztő. Másolhatatlan az egész, a szellemisége, az üzenete, mind különleges. Köszönettel tartozunk J.K Rowling-nak amiért ilyen csodás könyvet írt nekünk♥
2017. június 26. 17:22 #3
- törölt felhasználó -    
csodás cikk lett!
imádom a Harry Potter könyveket és filmeket, annyi év után is képes vagyok újból megnézni vagy épp elolvasni a történetet az elejétől a végéig. nem tudom megunni. heart.gif
2017. június 26. 17:31 #4
Rosier
Rosier
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.25.
Hozzászólás: 453
Csatolások: 0
Azonosító: 265083
Offline offline
Hihetetlenül szerencsésnek érzem magamat, amiért én még azok közé a gyerekek közé tartozom, akik a Harry Potter könyveken nőttrk fel. Emlékszem, még jóval a 11. szülinapom után is vártam a levelemre Roxfortból. smileeee.gif
Ami pedig bennem még nagyobbá teszi ezt a történetet és J. K. Rowlingot, hogy nemcsak a könyvekben vannak infók az eseményekről és a karakterekről, hanem az írónő egy teljes univerzumot teremtett, leírásokat, történelmi elbeszéléseket írt, amik bár sosem jelentek meg a könyvekben/filmekben, segítettek megérteni az eseményeket, a következményeket, vagy éppen a múltat.
2017. június 26. 17:36 #5
- törölt felhasználó -    
A Harry Potter több, mint egy könyvsorozat. Olyan, mint egy nagy család, vagy egy ház, ahova mindig visszatérhetsz. heart.gif

Idézet
16. Még az amerikaiak sem vehették ugyanazt a példányt a kezükbe, amit az Angliában élő rajongók, ugyanis a könyveket amerikai angolra is „lefordították”.

lol ez most komoly? biggrin.gif Nem angol anyanyelvűeknek nem esett nehezére elolvasni az eredetit, akkor... eh, na mindegy. rohog.gif

2017. június 26. 17:44 #6
Darling2000
Darling2000
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.20.
Hozzászólás: 127
Csatolások: 0
Azonosító: 248688
Offline offline
Ha ennél valaki jobbat tud alkotni....hát azt szentté kell avatni.
2017. június 26. 17:45 #7
Darling2000
Darling2000
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.20.
Hozzászólás: 127
Csatolások: 0
Azonosító: 248688
Offline offline
Amit Rowling megálmodott, majd megírt nekünk az egyszerűen zseniális. Vagy mondhatni varázslatos biggrin.gif Soha nem lehetek elég hálás neki♥♥♥
2017. június 26. 18:27 #8
Sophy the bohemian
Sophy the bohemian
 
StátuszThat's what I do: I drink and I know things.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.24.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 0
Azonosító: 259935
Offline offline
Imádom Rowling könyvét! Csodálatos mű. Ettől jobb könyv sorozat soha nem lesz. smileeee.gif
2017. június 26. 18:28 #9
Sarah96
Sarah96
 
StátuszCélozz magasra és üss övön alul.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.05.
Hozzászólás: 937
Csatolások: 0
Azonosító: 189178
Offline offline
Nagyon jó cikk lett biggrin.gif. A 33. ponthoz csak annyit, hogy engem sokkal kevésbé rázott volna meg, ha Ron hal meg Fred helyett. Amikor először olvastam a 7. részt (jóval korábban, minthogy kijött volna a film) és elértem ahhoz a részhez, amikor Fred meghalt, egy világ tört össze bennem.
2017. június 26. 18:56 #10
- törölt felhasználó -    
Ezt a könyvet körülbelül 6 éve képtelen vagyok megunni, imádom. :3 Köszönet a cikkért!
2017. június 26. 18:57 #11
- törölt felhasználó -    
Bár nekem nem kellett várni, hogy újabb könyv jöjjön ki, mert mire elkezdtem olvasni már az összes megjelent, és már pár film is, viszont én a könyvet előbb olvastam mint a filmet, akkoriban meg nem volt telefonom, így spoilereket nagyon nem tudtam találni sehol smileeee.gif Nem tudom mikor kezdtem el a könyvsorozatot, de azt tudom, hogy kb 4-5 éve fejeztem be, és engem teljesen levett a lábamról. Le sem tudtam tenni, egyszerűen csodálatosan alkotta meg ezt az egész világot Rowling. Nekünk 3.-ban(általános) közelező volt az első rész, de addigra azt már elolvastam, viszont boldogan vettem a kezembe újra, hogy felelevenítsem magamban az emlékeket smileeee.gif bár sajnos foglalkozni nem foglalkoztunk vele, így nem értem minek adták fel(?). A lényeg, hogy ez egy csodálatos könyvsorozat, és nagyon köszönöm az olvasás élményét J.K.Rowlingnak❤️
2017. június 26. 19:19 #12
- törölt felhasználó -    
Ez egy nagyon jó cikk lett, beleértve a könyvről, amiről szól. És ez már a sors, hogy a szülinapomon jelent meg ohmy.gif
2017. június 26. 19:40 #13
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Nagyon jó cikk lett! smileeee.gif
2017. június 26. 19:45 #14
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Óvodában olvastam el, és akkor az újdonság erejével hatott, de mivel gyorsan tágítottam a látóköröm, a szokásos ötödikes korban, mikor mindenki más olvasta, már csak egy közepesen megírt, bár jó ötleten alapuló, érthetetlenül katonai drámába forduló ilyen-amolyan mesévé vált.
Ha valakit érdekel egyébként, nem csak a franciák bűvészkedtek Voldemort nevével (hanem pl. mi is lol?) https://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter_in_translation
A 31-eshez annyit, hogy klassz, de nem túl eredeti, ugyanakkor szükséges ötlet, viszont nem csinálta nagyon ügyesen. Úgy értem, Grindelwald és Dumbledore, a két szemben álló hatalom, ugyebár, a végső ütközetig nem találkoztak ("Dumbledore halogatta a találkozást"), ez viszont nem igazán felel meg a második világháborúnak, igazából az sem, hogy Grindelwald legyőzése után ripszropsz napfény és világosság történt, szóval csak ő volt a felelős, mikor pedig voltak neki követői, meg miegymás, és természetesen Dumbledorenak is, ezek viszont nem tudok róla, hogy csatákat vívtak volna egymással, plusz összeegyeztethetetlen azzal az elmélettel, hogy a halálfalók nácik, és a jelenség a holokauszt (ami mondjuk szintén gyenge lábakon áll, például nem létesültek halál- és munkatáborok, de mindegy). Kicsit amúgy az 5. résztől azt éreztem, hogy próbálja túlgondolni a cuccot, nem kellett volna.
2017. június 26. 19:48 #15
BeckyGforevör
BeckyGforevör
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.25.
Hozzászólás: 501
Csatolások: 0
Azonosító: 258339
Offline offline
Kittey boldog szülinapot! biggrin.gif
2017. június 26. 19:55 #16
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
A világ egyik legszuperebb könyvsorozata, szerintem azóta se jött ki ennél jobb!
Plusz, mennyire király már a magyar nyelv, és milyen elképesztő volt a fordító, hogy ezt a sorozatot ilyen jól lefordította nekünk. Azért nem volt könnyű ezt a sok nyelvi játékot, nevet úgy átadni, hogy értelmük is legyen.
2017. június 26. 20:39 #17
Audriana Moore
Audriana Moore
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.06.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 228881
Offline offline
Jézusom, de öreg vagyok már
2017. június 26. 20:53 #18
ryku
ryku
 
StátuszLegalább egy hegy tetejére tette volna, vagy a Holdra!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.29.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 2
Azonosító: 192633
Offline offline
Ezeken a regényeken nőttem fel. Amikor első osztályos voltam, akkor kezdődött ez az egész Harry Potter őrület. A szüleim megvásárolták az első kötetet, amin megtanultam olvasni. A testvéremmel olvastuk a napköziben, és olyan jó érzés most visszagondolni, hogy a tanáraink büszkék voltak, amikor könyvet láttak a kezünkben.smileeee.gif Boldog születésnapot 'varázsvilág!'
2017. június 26. 20:57 #19
Prettylittle9876
Prettylittle9876
visszatérő vendég
 
StátuszNinety-nine problems and none of 'em are men
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.29.
Hozzászólás: 153
Csatolások: 0
Azonosító: 249079
Offline offline
Imádom ezt a könyvet smileeee.gif
2017. június 26. 21:54 #20
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Hetek óta végre egy cikk, ami nagyon tetszik! Imádom a HPt! wub.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok