Starity

Rasszista megnyilvánulása miatt kirúgta háttértáncosát Ariana Grande

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. október 07. 22:09 #21
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Nem tudom, ha bántóan használja valaki, egyértelműen elítélem, de ezt egy kicsit túlzásnak tartom...bár nyilván ők tudják,hogy pontosan hogyan is történt mindez.
2017. október 07. 22:18 #22
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
pedig éppen hogy dicsérte a lány ozunát!!!
2017. október 07. 22:44 #23
bsz.andrea
bsz.andrea
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.10.04.
Hozzászólás: 230
Csatolások: 0
Azonosító: 260145
Offline offline
A sok álszent majom között ez a lány volt az egyetlen, akinek a néger szóról nem egy sötét bűnöző jutott az eszébe, hanem egy tehesés zenész és pont őt vádolják fajgyűlölettel. Akinek meg a néger szó egyenlő a káromkodással, az meg büszkén kihúzza magát, hogy elitéli a rasszizmust. Vicc. Ha annyira védeni akarják a feketéket, akkor a néger szót nem betiltani kellene, mert alapból semmilyen negatív jelentése sincs, hanem pozitív töltettel kéne visszavinni a köztudatba.
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2017. október 07. 22:56 #24
ParisDeRosales
ParisDeRosales
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.07.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 267193
Offline offline
"And when it comes to that nigga, I give her amnesia"
Ariana Grande - Let me love you ft. Lil Wayne
Ha annyira zavarja Arianát ez az alapjaiban rasszizmusra utaló, valóban pejoratív jelző -, ami ma sokkal inkább csak általános szlengszó -, akkor miért engedélyezte dalában, amelynek írásában saját maga is közreműködött?
Álszent lépés.
2017. október 08. 01:22 #25
homer
homer
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.05.
Hozzászólás: 131
Csatolások: 0
Azonosító: 134354
Offline offline
Pedig ez egy rasszista szó, amit csak a fekák használhatnak amerikában. Ennyi. Az hogy a sok humorista, meg repper, túlzásba vitték a szó használatát. És ezzel gyakorlatilag kifordították a jelentését, nem jelent semmit. Igaz emiatt rengeteg ember használja, nem is bántásként. De ez akkor is sértő, az amerikai fekete kisebbségnek. Mondjuk én meg a tesóim a kertvárosi gettó nézése közben, igen sűrűn ni.gereztük egymást:) De azért fekák között nem próbálnám ki:)
2017. október 08. 02:08 #26
- törölt felhasználó -    
Idézet (Azim @ 2017.10.07. 22:06)
Glamster, miért a fekete és az n betűs szó talán nem ugyanaz? A néger minden nyelvváltozati formájában fekete...


De itt most nem a négeren van a hangsúly mint "n betűs szó", hanem a n*ggán, ami nem ugyan az. A "white people" sehol sem sértő, mert fehér vagy oszt' kész. Nincsen mögötte semmiféle rasszista múlt. (Ugyan ez igaz amúgy a "black people"-ra is, mielőtt felhoznád rohog.gif ) Viszont a n*ggát a rabszolgákra használták a fehérek, így mikor napjainkban egy nem fekete alkalmazza a szót egy feketén, ugyan olyan lekicsinylő a jelentése. wink.gif De ha annyira nem érted, menj el Amerika egy feketék által lakott részére és üvöltözd rájuk, hogy n*gga, nem hiszem, hogy tetszeni fog az elért hatás. rohog.gif rohog.gif
2017. október 08. 02:09 #27
- törölt felhasználó -    
Idézet (BLulu88 @ 2017.10.07. 18:00)
Ezt meg minek lihegik túl?? Nicki Minaj is előszeretettel használja ezt a szót mégsem vesztek össze Arival...


Nicki fekete, így nála ez maximum olyan mikor az egyik cigány le cigányozza a másikat. Nem feketéknél azért nem ugyan az.. . wink.gif

2017. október 08. 07:55 #28
Azim
Azim
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.05.
Hozzászólás: 222
Csatolások: 0
Azonosító: 218672
Offline offline
Miyumi111, köszi a jó tanácsot, meg az infót, bár a történelem diplomámnak köszönhetően nem mondtál újat. wink.gif
Én a kommentemmel a képmutatásra "próbáltam volna" reflektálni. Minden rasszba sorolás rasszizmusnak számít. (És nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a white people, mint rasszba sorolás, nem degradáló...a miértekről hadd ne írjak, neked is tudnod kéne az okát.)
2017. október 08. 10:55 #29
Suzie
Suzie
visszatérő vendég
 
StátuszTalán az a dolgok rendje, hogy néhány álmunk örökre csak álom marad.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.10.
Hozzászólás: 360
Csatolások: 1
Azonosító: 255553
Offline offline
Szerintem ezt eléggé túllihegte.....
2017. október 08. 13:46 #30
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Azim, akkor javaslom, tedd újra a diplomádat, mert elég ciki, ha nem vagy azzal tisztában, miért NEM használják a fehér emberek a n*gga és n*gger kifejezéseket a feketékre, miért számít rasszistának (a black és a white totál más kérdés, megdöbbentő, amiket ide firkálsz).
Szerk.: A néger ugyanolyan sértő, ahogy a negro is. Lehet visszaülni az iskolapadba, mert valami elkerülte a figyelmedet.
Javaslom ennek elolvasását: https://www.huffingtonpost.com/entry/why-explaining-the-n-word-to-non-black-people-is-so-damn-exhaustin...4b0d5d9049eef86 & https://mno.hu/szo_szerint/a-niggert-jogosan-szamuztek-a-feketet-nem-1382124
2017. október 08. 14:18 #31
Kotea Chan
Kotea Chan
új tag
 
StátuszI'm the one and only baddest female! ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.07.
Hozzászólás: 6
Csatolások: 0
Azonosító: 242445
Offline offline
Idézet (Azim @ 2017.10.08. 07:55)
Miyumi111, köszi a jó tanácsot, meg az infót, bár a történelem diplomámnak köszönhetően nem mondtál újat. wink.gif
Én a kommentemmel a képmutatásra "próbáltam volna" reflektálni. Minden rasszba sorolás rasszizmusnak számít. (És nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a white people, mint rasszba sorolás, nem degradáló...a miértekről hadd ne írjak, neked is tudnod kéne az okát.)


Hát a kommentjeid alapján, szerintem visszaadhatod a diplomádat. rohog.gif "Minden rasszba sorolás rasszizmusnak számít" _nevet.gif _nevet.gif Hát pont, hogy nem. Azzal, hogyha én most lefehérezlek nem mondok semmit rosszat. A "white people"-ba semmi sértő nincs, amíg nem követi valami TÉNYLEGESEN rasszista szó. Vagy ha mondjuk úgy használják, mint az afro-amerikai barátaim, akik előszeretettel viccelődnek azzal, hogy a fehérek nem ismerik a fűszereket. rohog.gif De a "black people"-ra is ugyan ez igaz. A n*gga n*gger szavak mögött történelem is van. De mindegy, nem úgy tűnik, hogy megérted. rohog.gif
2017. október 08. 14:24 #32
- törölt felhasználó -    
Idézet (Azim @ 2017.10.08. 07:55)
Miyumi111, köszi a jó tanácsot, meg az infót, bár a történelem diplomámnak köszönhetően nem mondtál újat. wink.gif
Én a kommentemmel a képmutatásra "próbáltam volna" reflektálni. Minden rasszba sorolás rasszizmusnak számít. (És nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a white people, mint rasszba sorolás, nem degradáló...a miértekről hadd ne írjak, neked is tudnod kéne az okát.)

Ahogy látom más már válaszolt helyettem rohog.gif Viszont én is csak annyit tudok írni, hogy szerintem add vissza azt a diplomát, ha annyit nem bírsz felfogni, hogy az 'n' betűs szó miért rasszizmus, a 'white people' , 'black people' pedig miért nem. rohog.gif
2017. október 08. 15:01 #33
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 941
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Offline offline
Sztem Ariana túltolta ezt a kérdést. Az addig oké, hogy ez egy rasszista és pejoratív jelző, de a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, hogy itt, mint szleng volt jelen a mondatban, így nyilvánvalóan nem állt mögötte rossz szándék. Szóval sztem ezt egy figyelmeztetéssel is meg lehetett volna oldani, nem kellett volna ebből ekkora patáliát csapni.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok