Starity

Első leszbikus Disney karakter? Elképzelhető, hogy barátnőt kap Elsa

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. március 04. 21:23 #41
LunaTheDaydreamer
LunaTheDaydreamer
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.29.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 259386
Offline offline
Legyen csak leszbikus Disney hercegnő, vagy meleg herceg, vagy aszexuális főgonosz, vagy bármi, én tökre támogatom. DE! Ne Elsa legyen az! Legyen egy teljesen új karakter, Elsa sztorijába nem kell beleerőltetni egy szerelmi szálat (sem hetero, sem homoszexuálisat). Nekem ez a véleményem.
2018. március 04. 21:41 #42
afonyaszamoca
afonyaszamoca
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.01.25.
Hozzászólás: 7
Csatolások: 0
Azonosító: 262126
Offline offline
Én abszolút támogatom. Amúgy meg, ha így alkotnák meg sem valószínű, hogy túl sok “graphic” jelentet lenne...
2018. március 04. 22:28 #43
fuckingprincess
fuckingprincess
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.22.
Hozzászólás: 487
Csatolások: 13
Azonosító: 263883
Offline offline
Én támogatom gyerekek. Csak egy másik karaktert kéne megcsinálni LGBT karakternek nem Elsát.
2018. március 04. 23:32 #44
- törölt felhasználó -    
Érdekes elgondolás. Bevallom, hogy én személy szerint nem is képzeltem Elsénak egyáltalán semmilyen nemű párt.
2018. március 05. 00:48 #45
Reira
Reira
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.03.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 259530
Offline offline
Nagyon támogatom. Eddig is voltak ilyen fanartok, amiken Elsát egy tűzhercegnővel ábrázolták, nagyon el tudnám őt képzelni. Csak kár, hogy sok homofób szülő van...
Butaság, hogy összezavarja ez a gyerekeket. Miért kell a kicsiket hülyének nézni? Emlékszem, anno 4 évesen odamentem anyához, aki éppen a Bridget Jones 2-őt nézte és éppen az a jelenet ment, amikor megcsókolta a főszereplőt az egyik nő. Én csodálkozva megkérdeztem, hogy lehet ez, mire anya elmagyarázta, hogy vannak nők, akik a nőket szeretik. Én erre csak annyit mondtam, hogy "de jó!" és mentem vissza játszani, nem gondoltam túl.
Semmiben sem befolyásolt, nem akartam utánozni őket, csupán elfogadó lettem a meleg és a leszbikus párokkal szemben. smileeee.gif
2018. március 05. 06:07 #46
- törölt felhasználó -    
Nekem se volt bajom a melegekkel, amikor megtudtam hogy vannak ilyen emberek. Most sincsen mondjuk.
Viszont a szülők jó nagy felháborodást csapnának, ezért nem hiszem hogy [még] megvalósítják. Akármennyire is elfogadóak az emberek manapság, még mindig tele van a világ olyan emberekkel akik nem támogatják a homoszexualitást [meg más fajta szexualitást sem a heteron kívűl]. A Disney (csatorna) már elkezdte ezt így kibontakoztatni, de a DISNEY, ami animációs gyerekmeséket gyárt, még nem. Ezért kéne ezt is lassabban 'beadagolni', még egyszer, nem miattam. Ugyanis, ha így belevágnának a közepébe, sokan felháborodnának. Ebből a szempontból a szülőknek kell felnőniük, és nem a gyerekeknek.
Nekem őszintén szólva teljesen mindegy mi lesz, nem vagyok a Frozen nagy rajongója. Ha úgy döntenek belevágnak, vágjanak, ha meg még nem, akkor még nem. Idővel ez úgyis meg fog történni, ezt a szülőknek is el kéne fogadniuk.
2018. március 05. 07:16 #47
brigi92fcb
brigi92fcb
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.08.
Hozzászólás: 468
Csatolások: 0
Azonosító: 119698
Offline offline
Évek óta nem léptem be az oldalra. Nem éreztem késztetést rá, hogy itt vitázzak tizenévesekkel, de egy gyermek mesébe ez baromira nem való. Mondom ezt úgy, hogy a meleg ismerőseim is egyetértenek vele. Hogyan ülök le egy 3 évessel ezt megbeszélni? Sehogy... Mert még azt se érti teljesen mi van egy férfi nő kapcsolatba. Még az is sok neki. Ezt fokozatosan kell adagolni. Mint ahogy a szexuális felvilágosítás se gyerekkorban történik. Gondolkozzatok már gyerekek. Persze neveljük a gyerekeket elfogadásra, de nem így... Idióta barom aki kitalálta.
2018. március 05. 07:42 #48
Skandtiel
Skandtiel
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.19.
Hozzászólás: 102
Csatolások: 0
Azonosító: 263784
Offline offline
Egyetértek brigi92fcb.
Minek kell már a mesékbe is ezt felvázolni, mikor a kisebb gyerekek a legfőbb nézők, akik még nem nagyon értik a dolgot. Főleg az óvodás, bölcsödés korúak. Akik mellette vannak, hogy legyen azok gondolkodjanak már el egy kicsit, hogy mit is támogatnak. Nem attól lesz elfogadóbb egy gyermek, ha már kis gyerekkora óta ilyeneket néz, hanem hogy a szülő milyen. Elfogadóbb-e a homoszexuálisok iránt az adott szülő.
Meg főleg ne a mesékbe kelljen már ezeket is beletenni, mert meglátásom szerint NEM ODA VALÓ ( kiemelés). A filmekben még elmegy, de a rajzfilmeket hagyjuk már ki a sorból.
Semmi bajom a meleg párokkal, mert nekem is vannak ilyen ismerőseim. Csak ne nyomják már az egészet az arcunkba, mert az már kicsit túlzás. Természetesen a nemre szavaztam, mert ennek nem itt van a helye.
2018. március 05. 08:15 #49
- törölt felhasználó -    
Ez kb olyan, mint amikor valaki kiakadt, a Szenilla nyomában című mesében lévő leszbikus páron...miközben Ellen Deneres az eredeti hangja Szenillának.
A cikkre visszatérve, ha már ennyire "erőltetni" akarják ezt az egészet, akkor egy új karaktert hozzanak létre, egy új mesével, ne már egy meglévőt. Ja, hogy úgy nem lehetne eladni ezt..
2018. március 05. 10:41 #50
Brie
Brie
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.06.
Hozzászólás: 854
Csatolások: 820
Azonosító: 201479
Offline offline
Elhiszem, hogy a társadalom elfogadóbb lett és kiáll a melegekért, nekem sincs velük bajom. DE... egy rajzfilmbe ez nem való ! Az a gyerek ne a mesékből találja már ki, hogy melyik nemhez vonzódik.. A mesék nem erről kellene szóljanak. Aztán csodálkozik a világ, hogy 11, 12 éves gyerekeknek miért a szexen jár az eszük és miért nem az iskolán, vagy éppen azon, hogy mit játszanak. Hát persze, hogy ennyi idősen már a kufircoláson jár az esze, ha a mesékbe is beleerőltetjük ezeket. 14 évesen meg már ott van, hogy teherbe esik és ennyi volt a gyerekkor... Ráérnének ezzel később foglalkozni szerintem.
2018. március 05. 10:52 #51
Sarha H.
Sarha H.
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.25.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 266404
Offline offline
Azért nem kell ennyire elfogadónak lenni...most már túl messzire mennek.
2018. március 05. 13:48 #52
luca2000570
luca2000570
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.07.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 0
Azonosító: 220747
Offline offline
Tùlerötetni se szabadna ezt a dolgot, de a tùl sok a normális vagy a tùl csinos, tökèletes hercegnőt ezerszer látta mindenki. Ez valamiùj vègre legalàbb.
2018. március 05. 15:55 #53
AvrillirvA
AvrillirvA
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.25.
Hozzászólás: 455
Csatolások: 12
Azonosító: 125828
Offline offline
Xdddddddddddddddd legyen majd mindenkeppen benne valami nagy, leszbikus gang bang
2018. március 05. 17:49 #54
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Egyáltalán nem tartom jó ötletnek. Igazából azt sem igazán, hogy minden mesében találkozni férfi-női kapcsolattal, hiszen a gyerekeknek olykor még ezt is nehéz elmagyarázni, s ők sem értik teljesen meg. Ha pedig már a homoszexualitást is beleveszik, akármekkora Disney rajongó vagyok, csalódok a cégben. Igenis, mintahogy a szexualitást sem magyarázzuk egy három évesnek, szerintem ezt sem kell. Csak fokozatosan, szépen, úgy hogy természetesnek vagye és kellőképpen el is tudja helyezni az ő kis világában. Nevetséges, hogy amiért felkapott lett az utóbbi időben a téma, már a gyerekmesékbe is bele akarják tuszkolni. (Mondom ezt úgy, hogy nem egy meleg barátom van, akik szintén egyetértenek ezzel az állásponttal)
1 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl
2018. március 05. 17:52 #55
jennette13
jennette13
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.13.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 0
Azonosító: 266018
Offline offline
Szerintem nem ennyire őrült a Disney. Hatalmas bevételtől esne el. A világ nagy része még mindig nem elfogadó ezzel a témával kapcsolatban. Amúgy nekem nincs problémám a melegekkel, amíg nem nyomják magukat a képembe (a heterók kapcsolatára se vagyok kíváncsi. Van barátom, a saját kapcsolatom érdekel, nem másé). Amúgy szerintem simán lehetne akkor már inkább az, mint a Meridában, hogy maradjon szingli
2018. március 05. 19:05 #56
Vilcsi
Vilcsi
skrrrt
 
Státuszhi guys :) I'm back :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.01.
Hozzászólás: 1121
Csatolások: 0
Azonosító: 202950
Offline offline
nekem semmi bajom nincs a melegekkel , de nee
2018. március 05. 19:21 #57
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Nem fogják megtenni. Emlékeztek at Emma Watson-os szépség és a szörnyetegre? Volt benne egy nagyon minimális, eldugott meleg szál, de csak mellékszereplők között, mégis egy csomó országban betiltották. Nem fogja meglépni a disney azt, hogy a főszereplő leszbi lesz, egy csomó bevételtől elesnek majd.
Meg csomóan próbálják belemagyarázni, hogy Elsa varázsereje egy metafora, amit lehet értelmezni úgy, hogy a melegséget jelképezi. Oke, lehet így értelmezni, de ettől ez még csak egy metafora, maga a karakter nem lesz meleg.

Amúgy nem értem, mért kellene Elsának bármiféle pár? Igazán követhetnék azt a vonalat, mint a Meridánál, hogy nem adnak párt Elsának. Akkora hazugság, hogy majd egy szerelem fogja betölteni a benned lévő űrt, és akkor majd boldog leszel. Természetesen nem a szerelem ellen vagyok, és nem is a Disney korábbi műveit akarom bírálni, mert nagyon szeretem a Disneyt, de a lányok nem akkor lesznek értékesek, ha van párjuk, és nem csak akkor tudnak kiteljesedni. Igazán maradhatna Elsa szingli.
1 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl
2018. március 05. 19:59 #58
SellyFan92
SellyFan92
visszatérő vendég
 
Státusz"Like a goddamn soldier that just can't forget the battle, i am stained by you"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.08.
Hozzászólás: 269
Csatolások: 0
Azonosító: 257855
Offline offline
Nekem semmi bajom nincs a homokkal, de azért ez már túlzás. Most képzeljétek el, hogy a gyerekek képébe tolnak egy csajjal csókólózó Elsát.. (Jó nyilván ilyet nem tennének bele, de na) Enyhén szólva nagy lenne a felháborodás...
2018. március 05. 21:23 #59
TheBestKitsune
TheBestKitsune
visszatérő vendég
 
Státusztake me to a halsey concert and ill be yours
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.21.
Hozzászólás: 275
Csatolások: 0
Azonosító: 259123
Offline offline
már több queer disney karakter van, de elsa lenne az első hercegnő. nagyon örülnék neki. c:

hány "semmi bajom a melegekkel, de..." komment lesz? mert már nevetséges.
ha szerepel ott a 'de' akkor felesleges azzal kezdeni, hogy nincs semmi bajod.

és mi ez a baromság, hogyha ezt látja a gyerek, akkor meleg lesz? annyi hetero párt láttam a mesékben és nem lettem hetero. :c
ha meg ki akarja próbálni, próbálja. nem fog belehalni.

oktassátok magatokat emberek, mert butácskák vagytok.
2018. március 05. 21:30 #60
TheBestKitsune
TheBestKitsune
visszatérő vendég
 
Státusztake me to a halsey concert and ill be yours
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.21.
Hozzászólás: 275
Csatolások: 0
Azonosító: 259123
Offline offline
Idézet (peaceselena13 @ 2018.03.04. 14:17)
Én nem örülnék neki.
Senki ne értsen félre, nincs bajom a melegekkel, amíg nem tolják az arcomba, hogy ők azok (az is zavar, amikor heterók falják egymást mellettem).
Én elhiszem, hogy nehéz homoszexuálisan lenni, de miért gyerekmeséken keresztül kéne növelni az önbizalmat erre? Egy gyereknek ez nem normális, őszintén nekem sem természetes.
Eleve idegesít az a szemlélet, hogy minden filmben legyen színesbőrű, homoszexuális és stb, csakhogy senki se érezze magát kirekesztettnek. 
Lehet Elsa egy erős, független női karakter anélkül, hogy leszbikus lenne. Anna is az. 
Az meg, hogy emberek szerint Elsa azért leszbikus, mert nem mutattott érdeklődést egy férfi iránt sem, nevetséges. Ki iránt kellett volna érdeklődni, be volt zárva a szobájába! XD

drágám, nem azért van minden filmben, sorozatban, színesbőrű, meg meleg hogy ne érezzék rosazul magukat.
hanem mert a világ nem fekete-fehér. akármilyen nehéz neked elképzelni, bizony vannak nem fehér, nem hetero emberek ebben a világban.
legközelebb gondold végig mit akarsz írni, mert ez elég szánalmas és ostoba komment volt. de nyugi, nem hibáztatunk azért mert szűklátókürű vagy.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!