Starity

Jude Law szerint a világ készen áll egy nyíltan meleg Albus Dumbledore-ra

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. november 20. 19:12 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Jude alakítja a fiatal Dumbledore-t a Harry Potter-filmek előzménytörténetében.
A teljes cikkhez kattints ide!
2018. november 20. 21:03 #2
Fzsuzsi96
Fzsuzsi96
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.05.13.
Hozzászólás: 44
Csatolások: 0
Azonosító: 269850
Offline offline
Aki olvasta a regényt, az sejthette, én legalábbis már Rowling nyilatkozata előtt tudtam....asszem, régen olvastam az ominózus részt (mármint a legelső olvasási alkalom volt régen), hogy biztosra tudjam, de a nyilatkozatakor se lepődtem meg, mert kb. sejttette, hogy mi volt....nem spoiler-eznék, de jól mondja: Dumbledore bizonyos kapcsolata fontos a sztori kapcsán, az original HP-sztoriban nem, de itt hangsúlyos szerepe van/lesz. Alig várom, hogy megnézzem, mert az első is tetszett! <3
2018. november 21. 17:36 #3
CsacskaCsajszi
CsacskaCsajszi
visszatérő vendég
 
StátuszSemmi :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.08.
Hozzászólás: 218
Csatolások: 0
Azonosító: 265323
Offline offline
Büszke vok dumbledorra, hogy nyíltan vállalja!!! Retkes nagy riszpekt!!
2018. november 21. 18:33 #4
- törölt felhasználó -    
Igaz, hogy már korábban is olvastam J.K. ezen kijelentését, de a második FB film megnézése után már kétség sem férhet ehhez a tényhez, és szerintem eléggé egyértelmű, tekintve, hogy nemegyszer olvastam, hogy még azok a rajongók is egyből levágták a dolgot az Edevis tükre-s jelenetben, akik vagy sosem gondoltak ilyesmire, vagy nem éppen pozitívan állnak a témához. Ami engem illet; rettentően szeretném, ha ez tényleg megvalósulna, mert valljuk be őszintén, hogy a filmsorozat nem bővelkedik túlzottan LGBTQ képviselettel.
2018. november 23. 23:26 #5
Bogy94
Bogy94
új tag
 
StátuszIgazságharcos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 30
Csatolások: 0
Azonosító: 243574
Offline offline
Szerintem aki figyelmesen olvasta a Harry Potter könyveket főleg az utolsót azt nem érte ez meglepetésként. Én csak azt remélem hogy nem csinálnak ebből a filmsorozatból is egy manapság "menőnek" számító már-már nézhetetlenül "diverz" szart. Értsd: minden bokorban LGBTQ képviselet, világ összes rasszának felvonultatása, hardcore feminizmus stb. Én örülök hogy amikor JK Rowling megírta ezeket a könyveket még nem volt ekkora indokalatlan hype ezen témák körül ... bár ahogy az írónőt ismerem tuti kihasználja a lehetőséget, hogy ezt meglovagolhassa.
2018. november 28. 19:21 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bogy94 @ 2018.11.23. 23:26)
Szerintem aki figyelmesen olvasta a Harry Potter könyveket főleg az utolsót azt nem érte ez meglepetésként. Én csak azt remélem hogy nem csinálnak ebből a filmsorozatból is egy manapság "menőnek" számító már-már nézhetetlenül "diverz" szart. Értsd: minden bokorban LGBTQ képviselet, világ összes rasszának felvonultatása, hardcore feminizmus stb. Én örülök hogy amikor JK Rowling megírta ezeket a könyveket még nem volt ekkora indokalatlan hype ezen témák körül ... bár ahogy az írónőt ismerem tuti kihasználja a lehetőséget, hogy ezt meglovagolhassa.

Részben egyetértek veled, viszont a rasszokkal kapcsolatos dolgot muszáj szóvá tennem. Alapvetően mind az öt film különböző helyszíneken fog játszani (ugyebár FBAWTFT: New York; FBCOG: Párizs, stb.), egyes teóriák szerint még a többi kontinensre is ellátogatnak a főszereplők. Én, személy szerint remek ötletnek tartanám, hogy minél több rasszú ember felsorakozzon, ha már a Harry Potter-ben nem, akkor a Fantastic Beasts-ben. Valljuk be, az eredeti történet nem igazán bővelkedett ilyesmiben. Igen, ott vannak a Patil-ikrek, Dean Thomas, Cho Chang, Blaise Zabini, Khingsley Shacklebolt; de egyikük sem volt főszereplő, többségük erősen a mellékszereplők között is mellékszereplő volt, és nagy részük nem igazán rendelkezett erős személyiséggel. A FB-ben ott van Leta, Yusuf, Nagini - és igen, most még mindhármuk mellékszereplő, és igen, egyikük valóban halott, de szerintem ő is remek képviselet volt, és mindnyájan tudjuk, hogy Nagini a későbbiekben igencsak értékes karakter lesz. Szóval részemről a rasszok bemutatása a varázslóvilágban egyáltalán nem hátrány, mert már a HP-ban sem tetszett, hogy szinte csak európai emberek szerepelnek benne, és a többi rajongó aligha találhat olyasvalakit, akivel rassza alapján azonosulni tudhatna (bár ebbe beletartozik, hogy az csak Angliában játszódott...) Röviden és tömören; nem tartom butaságnak, hogy egy olyan filmsorozatban, amelynek a kimenetele Grindelwald, az egyik legnagyobb sötét mágus legyőzése, a világon fellelhető legtöbb rasszt bemutassák és prezentálják karaktereken keresztül, tekintve, hogy a sztoriban az egész világ majdhogynem az ő nyomában jár. Kicsit sem butaság.

Ami pedig az LGBTQ képviseletet illeti: véleményem szerint Dumbledore, az egyik legnagyobb erővel és legzseniálisabb képességekkel rendelkező mágus elég remek példa lesz arra, hogy bemutassa ezt az egészet, és mint azt David Yates is elmondta egy interjúban, pár másik készítővel és producerrel együtt: J.K. nem arra ment, hogy Dumbledore szexualitása meghatározza a karaktert. Igen, meleg volt, de csak mellékesen - habár Grindelwald-hoz fűződő érzelmei erősen befolyásolták, és fogják befolyásolni a későbbiekben. Nem e körül fog keringeni a filmsorozat, és a Dumbledore-os történetszálak, és szerintem ez a megfelelő képviselet. Szó lesz róla, és elvileg vászonra is viszik ezt az egész "Grindeldore" kapcsolatot (J.K. elmondása szerint a kapcsolatuk mind lelki, és mind testi is volt), de nem ez lesz a fő történetszál, mégis befolyásolni fog dolgokat. Ami pedig a többit illeti: egyelőre nem tudom elképzelni, hogyan tudnának ebbe a történetbe még beleszőni LGBTQ szálakat, hiszen minden, eddig ismert fő- és mellékszereplő elvileg hetero, de aztán ki tudja. Minden esetre, senkinek nem célja a készítők közül, hogy e köré építsék a történetet.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Jude Law Jude Law 727.