Starity

Ma éppen mivel van tele a tököd?

540 oldal 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. szeptember 01. 14:30 #8281
- törölt felhasználó -    
A könyvkötéssel...Iskola meg minden,hát így is eléggé nagyon öröm van,mert égre láthatom minden barátom,de nem érdekel a sok tankönyv meg az órarend. És most könyvetköthetek,de sikerült harmadjára is elrontanom a földrajz munkafüzetemet...
3 felhasználónak tetszik: Angel, Lizania, Pasik Imádója
2014. szeptember 01. 14:52 #8282
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2451
Csatolások: 318
Azonosító: 166234
Offline offline
Tudtam hogy ez az év nem lesz egy piskóta, de hogy már az órarend kiakasszon, na az teljesítmény rolleyes.gif Minden nap 7 óránk lesz legalább, lesz egy nap amikor 8, és lesz amikor 9 is(mindkettőnél nulladik órával kezdünk) és nem tudom meddig fogom kibírni ezeket a napokat anélkül, hogy be ne aludjak a végére unsure.gif Lehet ez másnak nem sok, de tavalyig az átlag 6 óra volt, és egyszer volt a héten 7 óránk, így ez ahhoz képest tényleg rosszabb. Ja meg persze azt nem említettem hogy mindkét nulladik órám emelt matek lesz, így igencsak szép lesz mikor a csoport háromnegyede édesdeden alszik a padon az óra közepén rohog.gif
11 felhasználónak tetszik: icarlyluv, menthol, itsjustme, drfan, Beyla, ApusztákBoszorkánya, ilus1996, Lil98, AFCfan, Lizania, Szandi0820
2014. szeptember 01. 15:05 #8283
- törölt felhasználó -    
Elkezdődött a suli. Ez eddig még egy elviselhető dolog, de az órarendünk... Nem értem, hogy lehet ilyen sz*rt összehozni. Oké, még csak ideiglenes, de azon általában nem sok változtatás esik. Az ötből 4 napon tesivel kezdünk, lesz táncunk, hétfőnként 2, péntekenként pedig három lyukas órám van (és nehogy azt higgyétek, hogy első órákról beszélek, mert természetesen két óra közt vannak egymás után) a fakultációkat pedig a leglehetetlenebb időpontokba tették. Van, hogy egykor végzünk, és a fakultáció háromkor kezdődik (hazamenni persze nem lehet), de van, mikor 5-kor, és fél 7-ig kell bent szenvednünk. rolleyes.gif
Ha ez még nem lenne elég, megrendeltük (rendelte a suli) a biosz és fizika könyvet, meg is jöttek, erre nézzük az órarendet, hát nincs ilyen óránk. Ez plusz 5000 Ft-t jelent nagyjából, és a Kello-t ismerve ezt a pénzt nem fogjuk visszakapni (mivel az angolosok tavaly ugyanígy jártak). dry.gif
Szerk.:
Mindemellett a tesi órás szerencsesorozatunk is megszakadt. A szerencsesorozatot úgy értem, hogy ez lesz a harmadik évem a suliban, és minden évben új tesi tanárunk volt. Az elmúlt két évben a jó tanárt kaptuk (volt nálunk helyettesíteni a rossz, borzalmas volt), viszont tavalyi tanárnőnk is felmondott, mivel nem bír együtt dolgozni a másik tesitanárral (aki szándékosan cs*szegeti a diákokat, előtte börtönben volt edző... megnyugtató tény). Na, és most, hogy ő felmondott, mi megkaptuk azt, aki miatt felmondott. Tavaly 1-2 órán helyettesített nálunk, borzalmas pali... Annyira bunkó személyisége van, hogy az leírhatatlan, nekünk pedig el kell viselni, mert az igazgatóság nem rúgja ki. Pedig annyi diák panaszkodott már rá... De nem, ő marad, és a jó ment el. dry.gif
12 felhasználónak tetszik: icarlyluv, menthol, itsjustme, Lizania, drfan, Beyla, ApusztákBoszorkánya, Vampiregirl1, Szandi0820, ilus1996, Lil98, AFCfan
2014. szeptember 01. 15:13 #8284
- törölt felhasználó -    
Azzal, hogy még el sem kezdődött a tanulás, de már előre is lehet látni, hogy kemény lesz az év. Az órarend a lehető legdurvább, a követelmény a lehető legnagyobb, satöbbi, satöbbi. A könyveink sokkal nagyobb méretűek és vastagabbak is, mint tavaly. Ezzel még úgy nem is lenne probléma, ha a tanárok rendesek lennének. Egyesekre szinte ki van írva, hogy mennyire elege van az egészből, és hogy mennyire nem érdekli, hogy mi, diákok, mennyire sajátítjuk el az általuk siralmasan leadott anyagot, csak legyen már vége az egésznek. És ha ez még nem lenne elég, egyes könyvekben olyan értelmetlen mondatok és részek vannak, hogy a pofám leszakad, már ne is haragudjatok. A legjobb ebben mindenképpen az, hogy ezek után még mi vagyunk lecseszve. Siralmas. Ráadásul minden egyes tanév elején megígérem magamnak, hogy keményebben fogok tanulni, és jobb lesz az eredményem, de akkora a nyomás, hogy eddig sosem sikerült. Remélem, bírni fogom a évet... dry.gif
8 felhasználónak tetszik: icarlyluv, menthol, Lizania, Beyla, ApusztákBoszorkánya, Szandi0820, ilus1996, Lil98
2014. szeptember 01. 15:56 #8285
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lily1200 @ 2014.09.01. 15:13)
Azzal, hogy még el sem kezdődött a tanulás, de már előre is lehet látni, hogy kemény lesz az év. Az órarend a lehető legdurvább, a követelmény a lehető legnagyobb, satöbbi, satöbbi. A könyveink sokkal nagyobb méretűek és vastagabbak is, mint tavaly. Ezzel még úgy nem is lenne probléma, ha a tanárok rendesek lennének. Egyesekre szinte ki van írva, hogy mennyire elege van az egészből, és hogy mennyire nem érdekli, hogy mi, diákok, mennyire sajátítjuk el az általuk siralmasan leadott anyagot, csak legyen már vége az egésznek. És ha ez még nem lenne elég, egyes könyvekben olyan értelmetlen mondatok és részek vannak, hogy a pofám leszakad, már ne is haragudjatok. A legjobb ebben mindenképpen az, hogy ezek után még mi vagyunk lecseszve. Siralmas. Ráadásul minden egyes tanév elején megígérem magamnak, hogy keményebben fogok tanulni, és jobb lesz az eredményem, de akkora a nyomás, hogy eddig sosem sikerült. Remélem, bírni fogom a évet... dry.gif

Nekem is ezzel... blink.gif
2014. szeptember 01. 16:02 #8286
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Mi mással, mint az iskolával. rolleyes.gif Hosszú lesz, szólok. Nos, alig 2 és fél óra alvás után fél 6-kor, mint a mosott szr úgy lépdeltem a fürdő felé, ahol kábé 2 másodperc alatt felébredtem, miután a tükörbe néztem. Rendberaktam magam hisztiztem egy sort, mert egyik bőrkabátomat se találtam, és kénytelen voltam anya esernyőjét elhozni, mert az enyém nem nyílt ki. (amiket az már átélt, nem is csodálom..) Persze egész végig zuhogott az eső, a hajam összevissza állt, mire beértem. Kiderült, hogy ugyanaz marad a töritanárom, aki tavaly volt, így finoman szólva sem lesz jó az átlagunk, plusz ahoz a nőhöz ideg kell, komolyan. Rendesen vinnyog, bunkózik és affektál. Hétfőnként 3 óra fakt egymásután, aztan egy nap kivételével végig 7 óra.
Az angol miatt megint elkezdődött a vita, mert két csoportunk van, és azonnal elkezdtek a gyengébbek pofázni, hogy ők nem maradnak bent hetedik órában. Nos, egy fárasztó nap után, én, aki idén szeretne érettségizni, nehogy már hetedik órában maradjon bent miattuk, akik szrt sem csinálnak órán. dry.gif Komolyan, egész órát végigdumálják, természetesen magyarul.
Jövő hét szerdán gyakorlatom lesz. Kell vennem fehér pólót, fekete nadrágot, ami nem mindegy ám, hogy milyen. Csúszásgátlós cipőt, és még lakatot is, mert olyan kis aranyos iskolám van, hogy nem vállalnak felelősséget azért, ha ellopnak valamit, sőt, hiába van kamera, állítólag szart sem látni rajta...sleep.gif Ezek mellett elkell mennem a háziorvoshoz, tüdőszűrésre és iskolaorvoshoz. Ha nem lesz meg minden, igazolatlant kapok. laugh.gif
Majdnem 15 ezer forint volt a 9 könyvünk. Nekem 2 hiányzik, de van olyan, akinek összesen 4 darab van. blink.gif És állítólag lehet, hogy nem is érkezik meg időben, ezért nekünk kell letölteni a könyveket a telefonunkra és onnan fogunk tanulni. Vicc, komolyan. biggrin.gif
9 felhasználónak tetszik: icarlyluv, Annie Horvath, menthol, itsjustme, Lizania, Beyla, ApusztákBoszorkánya, Szandi0820, AFCfan
2014. szeptember 01. 17:09 #8287
- törölt felhasználó -    
Szeptember elseje. Mindenkiben egy világ dőlt össze, ráadásul hétfő, szeptember 1. , korán kelés emellé jön a megállás nélkül szakadó eső...nem a sulival van bajom Aránylag hamar végeztem a sulival, csakhogy 2 órába telt míg hazaértem, mert ha Budapesten leszakad az ég, akkor megáll az élet. Mindenki az esernyőjével hadonászik ráérősen sétálgat, míg a mögötte loholó ember (most én) szarrá ázik a vállán 14 kiló könyvvel. Utálom ezt a várost, egyszerűen herótot kapok az állandó rohanástól, a sok tapintatlan embertől, akik csoportosan közlekednek, az idegbeteg sofőröktől akik a szigetelt kocsiban ráfejelnek a dudára, hogy ugyan siessen már az ázó gyalogos, mert neki égetően fontos dolga van. Meg az ""újonnnal"" hozatott francia buszokból, 1) nem új, mert az igényes fránciá népnek már nem kellettek az elhasznált buszok így a garasoskodó magyar kormány felvásároltatta 2) csak újnak látszik, mivel lefestették zavaró kékre. Ismét, szakad az eső te már az idegösszeroppanás közepén állsz, mert a zuhogó esőben nyomod és csak nyomod az ajtót kinyitó gombot, de hosszú másodpercekig nem történik semmi. Mondanám, hogy a régi Ikarusz busz sokkal megbízhatóbb, mert az rendesen kivágja az ajtót még menet közben is...mert befolyik az esővíz. Állsz végre száraz helyen, erre a fejedre zúdul az eső. blink.gif
10 felhasználónak tetszik: Fannycska999, icarlyluv, Annie Horvath, menthol, itsjustme, Lizania, Beyla, ApusztákBoszorkánya, Szandi0820, AFCfan
2014. szeptember 01. 19:19 #8288
Beby99
Beby99
Tinkerbell™
 
Státusz"I don't want him in my heart. I want him here with me!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.20.
Hozzászólás: 2300
Csatolások: 163
Azonosító: 147664
Offline offline
Ahogy mindenki írta előttem, elkezdődött a suli...nem ismerek senkit az új osztályomból, hiányoznak a régi barátaim, nem szimpi az osztályfőnököm, holnap szintfelmérőt kell írnom de nem érzem úgy hogy készen állnék rá ezért nagyon parázom blink.gif nincs kedvem minden nap átvándorolni az egész városon mert felujítják a hidat mad.gif nincs egy helyes fiú osztálytársam sem dry.gif a rengeteg idióta pi**a akiknek annyi eszük van hogy elkezdenek facebookozni egy templomban dry.gif
2 felhasználónak tetszik: Annie Horvath, ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 01. 20:31 #8289
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Mint mindenkinek nekem is az iskolakezdéssel. Még el sem kezdődött, de már most elegem van. Nálunk mindig legalább 8 ideiglenes órarendünk van, és borzalmas óráink vannak...és egyre több.
Aztán még korábban meséltem itt a fórumon a barátnőmről...vagyis volt barátnőmről. A nyáron nem keresett, amikor keresett, akkor is csak veszekedés volt a vége, hiszen az utolsó hónapokban hisztis p*csának lettem titulálva általa, ami nem tudom miért lett így, de biztos igaza van rohog.gif .. na szóval. A nyáron akárhányszor rám írt, mindig felkaptam az agyvizet, de tudtam, hogy felesleges, és hamar sikerült lenyugodnom. Tegnap is így történt. Rám írt, és egy 'Hello'-val köszöntem, amiért flegmának lettem titulálva taps.gif Aztán veszekedtünk egy jót, majd ma reggel, kicsit szarul esett, de legalább most már tudom, hogy nem is volt igaz a mi barátságunk, rá kellett jönnöm, hogy egy 5 éves barátságot feladott egy olyan csajért, akit fél éve sem ismer...és ma olyan bunkó volt, hogy még csak nem is köszönt, rám sem nézett stb. csak azért szarul esett de ez van laugh.gif eggyel kevesebb idióta tartozik a baráti körömbe rolleyes.gif
6 felhasználónak tetszik: icarlyluv, menthol, Szandi0820, Lizania, Beyla, ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 01. 20:51 #8290
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Mint ahogyan látom, sok más fórumozó tagnál, nálam is az évnyitó tette be a kaput. Nem értem - Miért kell évnyitón részt vennie egy 15.-es, OKJ szakon harmadikos, vagyis magyarán szólva végzős szakmai hallgatónak?! Komolyan, semmi értelme nem volt! Aztán az osztályfőnök (mert persze ide még kell!!) másfél óráig tartott litániát a nagy semmiről. Én azt hittem, hogy már felakasztom magamat, aztán úgy húztam ki a seggemet délután négykor az osztályteremből, ahogyan csak tudtam. Pluszban vagy ötször eláztam a mai nap az esernyőm ellenére is - úgy beázott a cipőm, mint a p*csa, a zoknim úszott benne, akár egy úszómedencében. Akkor a hajam is tiszta víz lett, mert az esernyőm is beázott, és konkrétan az egész nadrágomból csavarni lehetett a vizet. Persze, ez az én hibám, mert én voltam olyan f*sz, hogy a gyakorlathoz szükséges mellkas röntgent az utolsó pillanatra hagytam. Négykor rohantam vissza a Péterfybe, hogy adják már oda, mert holnap nélküle nem tudok kimenni gyakorlatra. Mire haza értem vagy ötször megfáztam, amibe a pláne az, hogy 3-4 napja igen kellemetlen és nagyon fájdalmas vesegörccsel küszködök. Az kell még nekem, hogy rontson rajta és tényleges vese-medencegyulladásom vagy valami hasonlóm legyen. Na, akkor lesz aztán ne mulass! unsure.gif
7 felhasználónak tetszik: icarlyluv, menthol, itsjustme, Szandi0820, ApusztákBoszorkánya, Angel, AFCfan
2014. szeptember 02. 12:54 #8291
ApusztákBoszorkánya
ApusztákBoszorkánya
♥Alexandra♥xD
 
StátuszNézd meg mama a sminkem,szép lettem,éljen!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.22.
Hozzászólás: 5000
Csatolások: 0
Azonosító: 228068
Offline offline
Az a bajom,hogy a jelenlegi életemben az a legnagyobb örömöm,hogy starity-zek.Ez nem vicc.
2014. szeptember 02. 19:34 #8292
- törölt felhasználó -    
Már tegnap akartam írni, de valahogy elkerültem ezt a topicot... 'szerencsére' ma sem ért különösebb meglepetés...
Szóval. Jelenleg azokkal a r*bancokkal, akiknek egyszerűen nem lehet megfelelni, bármit is csinálunk. Tegnap kezdtem meg az első évemet a gimnáziumban, új suli, új osztály. Eléggé nehezen illeszkedek be, tegnap megpróbáltam az osztálytársaim stílusát megfigyelni, aztán elkezdeni velük beszélgetni. Amikor megpróbáltam egy rendes, normális mondatot váltani az egyik lánnyal, azonnal azzal kezdte 'Van fészbúkod?' mondtam neki 'Igen, de nem nagyon használom'. Ekkor jött a cs*cskázás (ó, ha még tudná is, hogy mit jelent ez a szó... rolleyes.gif) meg minden, de emellett megpróbáltam elmenni. Aztán észrevettem, hogy az osztályban a lányok több mint a háromnegyede egyszerűen csak olyanokkal barátkozik, akiknek van ájfonjuk, vagy Samsung Galaxy s4 - s5-ük, mert ugye másképpen nem vagyunk emberek, nem is értem, hogy, hogy volt merszem odamenni hozzá. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ezeknek a lányoknak olyan szinten kint van mindenük, olyan hatalmas nagy egóval rendelkeznek, amit még életemben nem láttam. Szerencsére akadt egy - két normális ember is, akiknek nem a fészbúk az első így tudnám már, hogy ilyen emberek nem csak ott léteznek, ahol esélyem se lenne találkozni velük.. De az, hogy amikor a suliban készítem el a házimat (kinek van kedve otthon tanulni?!) és úgy jön oda az egyik csaj, hogy miért tanulok?, mert ugye én ezzel egy stréber vagyok, hiszen manapság már nem szabad tanulnom az iskolában... szánalmas! Egyszerűen alig bírom már nézni, hogy, hova süllyed ez a világ. Hogy nem lehet megfelelni senkinek sem, csak akkor, ha egy igazi r*bancok vagyunk, van ájfonunk, márkás cuccokban mászkálunk, és az elengedhetetlen dolog, hogy van fészbúkunk, amit napi szinten használunk, napi szinten töltjük fel magunkról a hiányosabbnál hiányosabb öltözetű képeket máskülönben mi nem vagyunk emberek! Én nem tudom követni a mai fiatalok szokásait, engem világ életemben úgy neveltek, hogy elégedjek meg azzal, ami van, ne hallgassak a sértegető szavakra. Nem úgy kezdem minden nap a mondandómat, hogy kezdjem el sorolni, hogy miket kaptam tegnap és, hogy mi az már, hogy 23 új ruha helyett csak 22-t kaptam, felháborító! Meg persze egyáltalán nem használom a szveg joló bics forevör kifejezéseket (nem is tudom a jelentésüket, de mindegy xd). Eléggé meg fogják így nehezíteni az iskolai életemet, ha már csupán nem azért megyünk be az iskolába, hogy tanuljunk, hanem, hogy hallgassuk mások sértegetéseit.
9 felhasználónak tetszik: anna89, icarlyluv, Lizania, Beyla, menthol, AFCfan, itsjustme, ApusztákBoszorkánya, Szandi0820
2014. szeptember 02. 20:13 #8293
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Látom elkezdődött az iskola, és mindenkinek meg van a maga kis gondja vele. Én sem húzom ki magam alóla, mert én is így vagyok, ha megkezdődik a suli biggrin.gif

Az első persze a suli. A nyáron nem képesen új órarendet összeállítani, elhiszem, hogy a tanárok miatt, de mindig utolsó előtti nap készítenek egy ideiglenest, majd utána még 8x meg kell jegyezzem, hogy éppen milyen óránk lesz. Ez még hagyján, de mivel hatod éves vagyok már, így reméltem, bár nem is tudom mit képzelek, már ismernem kéne annyira őket, hogy rendes órarendet kapunk készhez, és nem lesz egy huzamban 5 óránk egy tanárral ugyanazzal a tantárggyal. De csalódnom kellett rolleyes.gif

A másik pedig a tinip*csákkal. Ezt muszáj kiírnom magamból máskülönben felrobbanok. Valaki felvett facebook-on egy jelölős csoportba, ami tele van 12-15 évesekkel. Na most ezek csodálkoznak, amikor lépten-nyomon ler*bizik őket...én a helyükben nem csodálkoznék, amikor éppen hogy csak nem esik ki a mellük a pushup melltartókból, és mellé még csücsőrítenek is...és olyan képeket posztolnak magukról, amin fehérneműben éktelenkednek...és mindig *össze vannak törve* ha egy srác nem látja őket *szépnek* unsure.gif ha annyi bajom lenne csak, mint nekik, de boldog lennék rolleyes.gif

(Bocsi, ha valakit megsértettem, nem akartam általánosítani, de tényleg egyre többen vannak az ilyen *klónok* 110.gif )
7 felhasználónak tetszik: icarlyluv, Lizania, Beyla, menthol, Szandi0820, itsjustme, ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 02. 20:38 #8294
itsjustme
itsjustme
Molkoholic
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.07.
Hozzászólás: 6609
Csatolások: 1000
Azonosító: 172899
Offline offline
az iskolám eddig is egy börtön volt. viszont most a kis ellenőrzőmbe nyomtattak egy-egy oldalt kikérőknek és kilépési engedélyeknek, ugyanis építik az eddig szabad kolihoz a kerítést, és csak a főbejáraton lehet ki- és bemenni, ahol viszont fel kell mutatnom a portásnak a szaktanár által aláírt és indokolt kilépőm/engedélyem. k*rva jó, hogy van olyan napom, amikor csak három órám van, de órarend szerint hét, ezért majd nem engednek haza? már tavaly is a tököm ki volt a cigi tilalommal, de akkor még becsengő után 10-15 perc késés és esetleges szaktanárik árán, de ki tudtunk szökni, akárcsak a boltba, hogy vegyünk egy-két csupasz zsömlét felvágottal, ha épp elment minden pénzünk, és nem elég a drágábbnál drágább büféinkre, illetve automatáinkra. nos, ennek vége, mert miért is engednének ki minket kajáért? tavaly is volt, hogy itthon felejtettem az innivalóm, volt nálam vagy százforint, és nem engedtek ki az út túloldalán lévő boltba, hogy vegyek egy vizet? aranyosak, de mindegy, rendben, elfogadom, "veszélyes". viszont tegnap, mikor mentem a büfébe, a "szia, egy hellt légyszi"-mre az volt a válasz, hogy az ÁNTSZ betiltotta az energiaital árusítását, mert nem egészséges. ahogy a csokiscsiga sem. a kakaóscsiga sem. a fehércsokis csiga sem. drága büfésünk eddig iszonyat lelkesen sütögette nekünk a rántotthúst és a sültkrumplit, viszont ÁNTSZ-néni kitalálta, hogy a csirkemell nem egészséges (!) ezért azt sem árulhat. a büfénkben jelenleg lehet venni müzliszeletet, mindenféle chipset - kivéve sósat -, pizzás ropit, meg 200 forintos kiscsokikat úgy, hogy eddig 220-ért milkát vettem ott... de persze nem mehetek ki boltba ha megéhezek. állítólagos megoldás; viszek magammal itthonról kaját. aha, és ha nem eszem meg, dobjam ki? évekig eljártam az itthon megcsinált kis szendvicseimmel, egyet megettem, a többit meg kóborkutyáknak meg csöveseknek adtam hazafelé. ha ezt nem tetszik, fizethetek a rohadt-drága-és-ehetetlen menzáért. na kösz, utolsó menzás emlékem, hogy rá félórára óráról szaladtam ki, és hánytam össze a folyosót, mert a wc-re sem értem ki. nekem ebből nem kell, köszönöm, pláne nem 3000+/hónapért kedvezményes áron... tehát itt vagyok, húszévesen, végzősen, de nem mehetek ki elszívni egy rohadt szál cigit a nyolc-kilenc órás napomon reggel héttől, nem vehetek meg egy kávét vagy egy energiaitalt - az mellékes, hogy alacsony vérnyomásos vagyok, és épp attól esek össze, ha nem iszok, nem pedig tőle -, de persze ha elalszom órán, akkor meg beírást kapok, és már enni sem lehet? és ez még csak a második nap, mi lesz még... hol vagy már április 30...? rolleyes.gif
11 felhasználónak tetszik: Fannycska999, icarlyluv, Annie Horvath, Angel, Lizania, Beyla, menthol, AFCfan, ApusztákBoszorkánya, johanna92, Szandi0820
2014. szeptember 02. 20:42 #8295
johanna92
johanna92
Bullshitter
 
StátuszDaenamhyup, we be kill them aaaaaaaaaaaaaall
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.23.
Hozzászólás: 1924
Csatolások: 28
Azonosító: 174132
Offline offline
Idézet (itsjustme @ 2014.09.02. 20:38)
a büfénkben jelenleg lehet venni müzliszeletet, mindenféle chipset - kivéve sósat -, pizzás ropit, meg 200 forintos kiscsokikat úgy, hogy eddig 220-ért milkát vettem ott...


A chips meg a kiscsokik aztán tényleg nagyon egészségesek. XDD

Most épp semmivel nincs ki a tököm. Talán csak magammal, hogy lusta vagyok felállni tornázni, lol.
3 felhasználónak tetszik: Angel, Lizania, ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 03. 15:06 #8296
- törölt felhasználó -    
A buszozással.
Már az első nap sikerült felidegesítenem magam. Reggel oda érek másodiknak a megállóba, de amint megjött a busz, mindenki feltolakodott előttem. Oké, volt helyem nem probléma. Leülni sem tudtam rendesen mert a busz olyan hirtelen elindult, hogy majdnem felborultam. Hazafele már sokkalta rosszabb volt a helyzet. A megállóban millió ember, a busz késett és az emberek tolakodtak (alacsonyként nem a legkellemesebb, hogy csak vállakat látok). A legjobb mikor a mögöttem álló nő annyira nyomott előre, hogy a táskája már szó szerint a fenekemben volt. Hova a francba kell ennyire sietni? dry.gif
Na meg persze az órarenddel, az osztályfőnökkel, az osztálytársakkal és az egész iskolával.
5 felhasználónak tetszik: Lizania, Szandi0820, ApusztákBoszorkánya, icarlyluv, Beyla
2014. szeptember 03. 17:33 #8297
- törölt felhasználó -    
Idézet (VastagCsabiFaan @ 2014.09.01. 15:05)

Ha ez még nem lenne elég, megrendeltük (rendelte a suli) a biosz és fizika könyvet, meg is jöttek, erre nézzük az órarendet, hát nincs ilyen óránk. Ez plusz 5000 Ft-t jelent nagyjából, és a Kello-t ismerve ezt a pénzt nem fogjuk visszakapni (mivel az angolosok tavaly ugyanígy jártak). dry.gif

A múltkori könyves problémámra rá lett rakva még egy kicsi. A német könyvünk Kon-takt-os az idén, valami borzalmas felépítésű könyv. Eddig Studio D-t használtunk, az tökéletes volt, könnyű volt belőle tanulni, de ez a Kon-takt nem egy nyerő dolog. Tanárnő szerint "maffia cégé" az említett könyv, ráadásul nincs hozzá CD, ami tanárnőt rendesen kiakasztotta, és még megoldókulcs sincs. rolleyes.gif
A másik könyves dolog (mert ennyi nem elég) az irodalom. Osztályfőnökünk (aki egyben a magyar tanár) közölte ma, hogy végiglapozgatta a könyvet, és tök jó, meg minden, csak az idei tanmenetünkben szereplő anyagok harmada nincsen benne. Szóval megvettük kb. 5000-ért az irodalom könyvet és szöveggyűjteményt úgy, hogy nincs benne a dolgok harmada, tök jó, köszönjük a pompás szervezettséget az iskolának és a Kello-nak, jól kicsesztek velünk! rolleyes.gif
4 felhasználónak tetszik: Lizania, Szandi0820, AFCfan, ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 03. 17:42 #8298
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (VastagCsabiFaan @ 2014.09.03. 17:33)
A múltkori könyves problémámra rá lett rakva még egy kicsi. A német könyvünk Kon-takt-os az idén, valami borzalmas felépítésű könyv. Eddig Studio D-t használtunk, az tökéletes volt, könnyű volt belőle tanulni, de ez a Kon-takt nem egy nyerő dolog. Tanárnő szerint "maffia cégé" az említett könyv, ráadásul nincs hozzá CD, ami tanárnőt rendesen kiakasztotta, és még megoldókulcs sincs. rolleyes.gif 
A másik könyves dolog (mert ennyi nem elég) az irodalom. Osztályfőnökünk (aki egyben a magyar tanár) közölte ma, hogy végiglapozgatta a könyvet, és tök jó, meg minden, csak az idei tanmenetünkben szereplő anyagok harmada nincsen benne. Szóval megvettük kb. 5000-ért az irodalom könyvet és szöveggyűjteményt úgy, hogy nincs benne a dolgok harmada, tök jó, köszönjük a pompás szervezettséget az iskolának és a Kello-nak, jól kicsesztek velünk! rolleyes.gif

Az általad említett probléma nem a suli és nem is a Kello hibája, ez annak a hibája, hogy van azt hiszem 2 vagy 3 fajta könyv, ami közül lehet választani - mert kedves pártunk és kormányunk így döntött - és ebből a néhány könyvből bizony akad olyan, ami - ne is szépítsük - úgy ahogy van, xar. Szóval én a helyedben az oktatási minisztert szidnám például, de mivel itt az oldalon tilos politizálni, ennyivel be is fejezem a véleményem kinyilvánítását. biggrin.gif

Egyébként az is röhej, hogy kevés könyvből lehetett választani, szűkült a piac, ehhez képest egy csomó iskolákban az osztályok tankönyvcsomagjainak sokszor fele vagy több mint fele (!!!) nem érkezett meg szeptember 1-ig. Plusz tanári példányok sincsenek. RÖHEJ. És persze az maga a rejtély, mikor jönnek meg a hiányzó kötetek.

A mi sulinkban a németesek már évek óta Kon-Taktból tanulnak és nem nagyon érkezett rá panasz, 1-2 fő kivételével. Lemez meg van hozzá, csak hát... Rendelni kell, meg persze várni a csodát, hogy megérkezzenek. Na, ez viszont már írható a KELLO számlájára. Vagy mondjuk a kiadóéra. smileeee.gif
2014. szeptember 03. 17:55 #8299
- törölt felhasználó -    
Az emberekkel. Attól, hogy ő ideges/mérges/akármi, miért kell még 3-4-5 ember hangulatát elcseszni? Rendezze le magában a dolgot egyénileg, de ne fenyegetőzzön már olyanokkal, hogy a másiknak az élettől is elmegy kedve. blink.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2014. szeptember 03. 17:56 #8300
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.09.02. 20:13)
Az első persze a suli. A nyáron nem képesek új órarendet összeállítani, elhiszem, hogy a tanárok miatt, de mindig utolsó előtti nap készítenek egy ideiglenest, majd utána még 8x meg kell jegyezzem, hogy éppen milyen óránk lesz. Ez még hagyján, de mivel hatod éves vagyok már, így reméltem, bár nem is tudom mit képzelek, már ismernem kéne annyira őket, hogy rendes órarendet kapunk készhez, és nem lesz egy huzamban 5 óránk egy tanárral ugyanazzal a tantárggyal. De csalódnom kellett. rolleyes.gif

Ez nem ilyen egyszerű ám... Azért van ez a rendszer, mert - ahogy írtad is - minden tanév elején figyelembe kell venni a tanárok kívánságait. Nyilván vannak kívánságok, amiket nem vesznek figyelembe, mert úgymond jelentéktelenek, de a fontosabbakat igyekeznek igazítani. Főleg, ha óraadó az illető tanár és nem az adott suli a fő munkahelye. A tanár is ember, van (vagy lehet neki) férje, felesége, gyermeke, ne adj isten több gyermeke, akit hozni-vinni kell ide vagy oda, de egészségügyi dolgok is számításba veendők, ahogy a továbbképzések, tanulmányok ésatöbbik is. Arról nem is beszélve, hogy megvan, hány órát kell egy pedagógusnak megtartania és hogy a hiányzó órái meglegyenek, milyen plusz feladatokat kell vállalnia, stb.
Mindezt a rengeteg dolgot kell figyelembe venni a tanévkezdést megelőző 1-2 hétben. (nálunk speciel idén például 1-1,5 nap alatt rakta össze az órarendet egy ember(!)) Nem kis meló. Nyilván azért ideiglenes, mert lehetnek benne hibák, így ha valami nem megy zökkenőmentesen, vagy fedik egymást órák/pedagógusok, akkor azon javítani kell.

Sokan azt hiszik, a pedagógusoknak Hawaii van, mert szabad nekik az egész nyár és kapnak fizut is. (bár valahol nem) Igen ám, csak arra sokan nem gondolnak, hogy a tanár az a tanév alatt nem csak 8 órát dolgozik egy nap, hanem sokkal, de sokkal többet. Fel kell készülni az órákra, amiket megtartanak, meg a számonkéréseket is össze kell állítani, ki kell javítani, stb. Nem kis meló ez sem. Vagy ott vannak a külön órák, korrepetálások, szakkörök is... (bár ezek már sokszor benne vannak a kötelező órákban, ha nem jön ki az óraszám) És gondoljunk bele, nekik is van családjuk. Sokan csak 1-2 órára látják a gyereküket, úgy, hogy viszonylag késő estig foglalkoznak még velük, hogy azért legyen meg az a lecke, meg a kommunikáció.

Ez a tanév eleji kis kellemetlenség szerintem bőven belefér, ami az órarendet illeti. Ez is egyfajta kis visszarázódás a tanév elején. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Lizania, Angel, Beyla
540 oldal 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!