Starity

Ashley Wagner

Ashley Wagner Ashley Wagner nemzetisége 12196. 6rajongó 2vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 100%
  • stílus: 100%
  • szimpátia: 90%
  • Születési név
  • Ashley Elisabeth Wagner
  • Becenév
  • Ash
  • Születési idő
  • 1991. május 16.
  • Születési hely
  • Heidelberg, Németország
  • Foglalkozás
  • Műkorcsolyázó
  • Családi állapot
  • hajadon
  • Partner
  • Eddy Alvarez
  • Magasság
  • 160 cm
  • Eredeti hajszín
  • szõkésbarna
  • Szemszín
  • kék
  • Csillagjegy
  • Bika
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Hivatalos weblap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Michelle Kwan Sasha Cohen Tara Lipinski

Ashley Wagner életrajza


A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

ASHLEY WAGNER

MAGÁNÉLET

Ashley Wagner az első gyerek volt a családban, és az egyetlen lánya Colonel Eric Wagner alezredesnek (már nyugalmazott katona) és Melissa James egykori tanárnak. Tehát Ashley egy katonagyerek, aki az Amerikai Egyesült Államok katonai bázisán született Heidelbergben (Németország), ahol az apja állomásozott.  Az öccse Austin a Pratt Institute-ba járt New Yorkban, és ő is versenyszerűen korcsolyázik.

Mivel Wagner apja a hadseregben szolgált a családja hétszer költözött gyermekkorában! Először Észak-Virginiában telepedtek le, amikor Ashley  tízéves volt. Németország mellett Ashley élt Kaliforniában, Alaszkában, Kansasban, Washington államban és Virginia államban. Jelenleg Ashley Wagner Dél-Kaliforniában él, de úgy véli az igazi otthona Seabeck (Washington állam).

Ashley hét hónapig az anyjával tanult, mígnem csatlakozott Whitman Middle School-hoz, így visszatért az állami oktatáshoz. Tanulmányait a West Potomac Középiskolában folytatta a 2007/2008-as tanévben. Majd a Northern Virginia Community College-n keresztül beiratkozott az Extended Learning Institute-ba,, így a kaliforniai Saddleback College tanulója lett. Sportújságírást tanul. Folyékonyan beszél németül az angol mellett.

KARRIER

A kezdetek

Ashley 5 éves korában kezdett el korcsolyázni Eagle Riverben Alaszka államban. Az édesanyja mondta neki, hogy választhat a balett és a műkorcsolya között, de ő nem akart semmit sem tenni rózsaszín cipőben. Ashley Wagner mindjárt az első versenyén aranyérmes lett. 1998-ban Ash látta Tara Lipinski aranyérmet érő korcsolyázását a televízióban. Ekkor határozta el, hogy versenyszerűen fog műkorcsolyázni.

Később Ashley Kansas Cityben és Tacomában edzett, majd utána Portlandban, ahol Tonya Harding előző edzője Dody Teachman tanítgatta. 2012. januárjában Wagner Shirley Hugheszal korcsolyázott Alexandriában. Majd Jill Shipstad-Thomas lett a koreográfusa.

A 2002-2003-as szezonban Ashley kvalifikálta magát az Amerikai Junior Bajnokságra, ahol indult a nemzeti fiatalkori és középszintű bajnokságon. Középszinten végül tizenhetedik lett. A következő évben a novice kategóriában indult, ahol ezüstérmet nyert a regionális mezőnyben. A 2004-es Amerikai Bajnokságra nem került be.

De a 2004–2005-ös szezonban már sikerült neki, majd a hetedik helyet érte ott el.

A 2005-2006-os szezonban Ashley felllépett a Juniorok közé.  Majd megnyerte Northwest Pacific Regional és Pacific Coast Sectional versenyeket, amely sikerekkel újra eljutott az Amerikai Bajnokságra. A 2006-os Nemzeti Bajnokságot St. Louisban rendezték (Missouri állam), ahol Ashley Wagner a negyedik helyen végzett a Juniorok között. Ezután az Amerikaiak nevezték a szlovéniai Triglav Trophy műkorcsolya versenyre, ez volt az első nemzetközi fellépése. Bemutatott hat triplaugrást, beleértve a triple toe-triple toe kombinációt, a rövid programban a legjobb volt, míg a kűrben a harmadik volt.

A 2006-2007-es idényben Ashley Wagner debütált a Junior Grand Prix versenyeken. Megnyerte a courcheveli versenyt (FRA) és a hágait is (NED). Ezzel jogot szerzett arra, hogy fellépjen a szófiai (BUL) Junior GP-döntőben, ahol végül a másik amerikai korcsolyázó Caroline Zhang mögött második lett, az összpontszáma 142.01 pont lett. A 2007-es Amerikai Bajnokságot Spokanében rendezték (Washington állam) és Wagner harmadik lett Mirai Nagasu és Caroline Zhang mögött, ezzel az eredménnyel kijutott a Junior Világbajnokságra is. Ezzel a bronzéremmel a juniorok között a 2007-es Nemzeti Bajnokságon volt az első alkalom, hogy Ashley az első háromban végzett. A 2007-es Junior Világbajnokságon Oberstdorfban (GER)  Wagner bemutatott hét triplaugrást, ezzel megjavítva egyéni legjobb pontszámát, és így végül 157.15 pontot kapott. Bronzérmes lett Zhang és Nagasu mögött, így az amerikai korcsolyázók kisajátították a Junior Világbajnokság dobogóját.

A 2007-2008-as szezon

Ashley Wagner ebben a szezonban a szenior kategóriába lépett nemzeti és nemzetközi szinten is. A 2007-es Skate Canadán debütált Quebec városában (Quebec állam) , ahol az összetett ötödik helyet szerezte meg 150.06-os pontszámmal. Két héttel később, Ashley megnyerte az első szenior nemzetközi érmét  a 2007-es Trophée Éric Bompard párizsi versenyén. Harmadik lett a regnáló világbajnoki ezüstérmes Mao Asada és a regnáló Amerikai Bajnok Kimmie Meissner mögött 158.63-as pontszámmal. A kűrben Ash nem sokkal maradt el Meissnertől.

2008. januárjában részt vett az első szenior Amerikai Bajnokságán, amit St. Paulban rendeztek meg (Minnesota állam). A rövid program után a második helyet szerezte meg Mirai Nagasu mögött. A szabadkorcsolyázásban szintén második volt, Rachael Flatt volt a legjobb. Wagner végül az összetett harmadik lett Nagasu és Flatt mögött. MIután Nagasu, Flatt és Caroline Zhang túl fiatal volt az ISU Szenior Bajnoki eseményekhez, Ashley Wagner indulhatott egyedül az érmesek közül a Négy Kontinensen és a Világbajnokságon. Ezzel, hogy harmadik lett a 2008-as Amerikai Bajnokságon, kvalifikálta magát a 2009-esre is.

A 2008-as Négy Kontinens Bajnokságot a dél-koreai Goyangban rendezték meg, és Ashley tizenkettedik volt a rövid programban (47.29),  és az ötödik legjobb a kűrben (105.17), ez végül a nyolcadik helyet jelentette a számára (152.46).

A 2008-as Világbajnokság a svédországi Göteborgban volt megtartva, ahol Ashley a tizenhatodik helyezett lett (137.40). A rövid program után még a tizenegyedik volt (51.49), és a kűrben a tizenötödik legjobb programot futotta (85.91), ahol egyszer el is esett.

2008. júniusában Wagner bejelentette, hogy elhagyja a régi edzőjét  (Shirley Hughes), akivel már hosszú idő óta dolgozott, és Priscilla Hillel folytatja az elkezdett munkát Wilmingtonban (Delaware állam).

A 2008–2009-es szezon

Ashley Wagner azzal kezdte a 2008-2009-es műkorcsolya idényt, hogy az NHK Trophy versenyen bronzérmet szerzett.

Utána következtek a Grand Prix versenyek. A Cup of Chinán negyedik lett, míg az NHK Trophy-n, ahol újra versenyzett szintén negyedik lett. Itt beállította a legmagasabb pontszámát a rövid programban.

A 2009-es Amerikai Bajnokságon negyedik lett, és a 2009-es Junior Világbajnokságon Szófiában (Bulgária) a harmadik helyet érte el.

A 2009–2010-es szezon

A 2009-es évet a Rostelecom Kupán folytatta. Itt ezüstérmet szerzett. Ezen a versenyen beállította a legmagasabb kűr pontszámát. Majd bronzéremmel tért haza az NHK Trophy-ról, és részt vehetett a Grand Prix Döntőben. De ez a megmérettetés nem kezdődött jól a számára, ugyanis a rövid program után az utolsó helyen szerénykedett (54,26 ponttal). A szabadkorcsolyázásban javított, feljött a negyedik helyre (107,81 ponttal). Az összpontszáma végül 162,07 pont lett.

A 2010-es Amerikai Bajnokságon Ashley megnyerte második bronzérmét is. A 2010-es Junior VB USA válogatottjában is benne volt, de visszalépett az esemény előtt!

2010-ben Ash a közösségi médiában is tevékeny lett saját YouTube csatornával, Twitter és Facebook fiókkal.

A 2010–2011-es szezon

Egészségügyi bajokkal indult ez a szezon Ashley Wagner számára. Izomgörcsök gyötörték, ezért számos orvoshoz elment, hogy kiderítsék mi a baja. Sajnos nem jöttek rá...Végül egy csontkovács és izomszakember Steve Mathews megállapította hogy a gócpont a nyakában van, az egyik csigolyája nyomja az izmokat, és ezután egy fizikoterápiás program csökkentette a problémákat.

De utána mégis tudott versenyezni. A 2010-es NHK Trophy-n ötödik lett, majd a Cup of Russián bronzérmet nyert.

2011 Júniusában  edzőhelyszínt és edzőt is váltott. A kaliforniai Aliso Viejóba tette át székhelyét, ahol John Nicks és Phillip Mills volt a továbbiakban a felkészítője.

A 2011–2012-es szezon

Ashley Wagner a szezont a 2011-es Skate Canadán kezdte. Második volt a rövid program után, és harmadik a kűrben, így az összetettben bronzérmes lett. A következő versenye a 2011-es NHK Trophy volt, ahol Ashley az ötödik volt a rövid programban, majd a szabadkorcsolyázásban harmadik lett. Ez az összetett negyedik helyre volt jó. A 2002-es Amerikai Bajnokságon a harmadik helyen állt a rövid korcsolyázás után. Viszont a kűrben csodálatosan korizott, és ezzel begyűjtötte az első Amerikai Bajnoki címét!

Ezután a 2002-es Négykontinens Bajnokságon vett részt. Itt a rövid programban második, majd utána a kűrben a két-lábra tervezett hármas flip-tripla toe kombinációval, amelyet sikeresen előadott, a szabadkorcsolyást megnyerve a versenyen is győzött a kétszeres világbajnok Mao Asada előtt.

Majd a Világbajnokságon a nyolcadik helyen nyitott a rövid programban, miután ellépte a triple flippet. A kűrben sokat javítva  az összetett negyedik helyig meg sem állt, így a 2013-as világbajnokságra két kvótája volt az Amerikai Egyesült Államoknak!

A 2012–2013-as szezon

Ashley első Grand Prix versenye a 2012-es Skate America volt, ahol mindkét programban ő volt a legjobb, így megnyerte az első GP aranyérmét is. A 2012-es Trophée Éric Bompardon második volt a rövid programban, a kűrben viszont első, így a második GP győzelmét is megszerezte. Ezekkel a győzelmekkel indulhatott a Grand Prix Döntőben is 2012. decemberében.

Wagner azt mondta: "Nicks változotatott a technikámon egy kicsit...A mentális aspektusa a képzésnek, ahol tényleg sokat tett, mert a bizalom és következetesség segít a nyomás alatt."

A Grand Prix döntőben decemberben Ashley Wagner a második helyig jutott a rövid programban, de sajnos a szabadkorcsolyázásban pár kemény esés során megsérült a bal csípője és sérült a jobb térde is, de ő képes volt befejezni a programot, és a negyedik helyen végzett a szegmensben. Ez az összesítésben a második helyre volt jó, csak a Japán Akiko Suzuki volt jobb nála.

A 2013-as Amerikai Bajnokságon Ashley az első volt a rövid program után, második a kűrben, miután elesett kétszer is, és rontotta a salchow ugrását is, mert két lábra érkezett, de még így is meg tudta előzni Gracie Goldot, és ezzel másodszor is Amerikai Bajnok lett. Ő volt az első amerikai korcsolyázó hölgy, aki két egymás utáni bajnoki címet is begyűjtött Michelle Kwan 2005-ös sikere óta.

Ezután következett Ashley számára a 2013-as világbajnokság. Ez sem sikerült rosszul a számára, Ash az 5. míg Gracie a 6. helyig jutott. Ezzel a 2014-es Vb-re és az olimpiára már 3 utazó helye volt az Amerikai Egyesült Államoknak.

A 2013-as Csapatvilágbajnokságon az USA győzedelmeskedett. Egy héttel később, Phillip Mills az ő koreográfusa bejelentette, hogy leadja Ashley Wagnerrel való munkát. Majd John Nicks az edzője azt mondta, hogy már nem utazik el Ashleyvel a versenyekre, de még mindig az edzője lesz Aliso Viejóban a Jégpalotában. Ezért 2013. Június 25-én Wagner azt jelentette be, hogy inkább Lake Arrowheadben fog edzeni (Kalifornia állam) Rafael Arutyunyan felkészítésével, aki a versenyekre is elkíséri.

A 2013–2014-as szezon

Mindjárt egy Skate America sikerrel nyitott (egy ezüst), majd a Trophée Éric Bompard versenyen aranyérmet szerzett. Így jogot nyert arra, hogy a 2013–14-es Grand Prix Döntőben Fukuokában (Japán) bemutathassa programjait. Ashley bronzéremnek örülhetett, amit végül az orosz Yulia Lipnitskaya nyert meg.

Ezután következett az Amerikai Bajnokság, ahol Wagner végül a negyedik lett. Ennek ellenére bekerült az USA olimpiai csapatába! A 2014-es szocsi téli olimpián csapatban egy bronzérmet szerzett. 

A 2014–2015-ös szezon

A Skate Canada és a Trophée Éric Bompard Grand Prix versenyekkel kezdte a szezont Ashley. A Skate Canadán az orosz Anna Pogorilaya mögött második lett, míg a Trophée Bompardon szintén orosz lányok előzték meg. Elena Radionova és Yulia Lipnitskaya mögött bronzérmes lett. Így újra ott lehetett a GP Döntőben Barcelonában (Spanyolország). Wagner lett az első amerikai, aki Michelle Kwan óta folyamatosan képviseltette magát a GP Finálékban. Egy hatodik hellyel nyitott a rövid programban, míg a kűrben a harmadik legjobb volt. Ezzel Elizaveta Tuktamysheva és Elena Radionova mögött a harmadik lett az összetettben.

A 2015-ös Amerikai Bajnokságon Ashley megnyerte a rövid programot és szabadkorcsolyázásban is ő volt a legjobb. Beállította a legmagasabb amerikai pontszámot 221.02 ponttal. 1999-es Michelle Kwan siker óta ő volt az első, aki már háromszoros Amerikai Bajnoknak vallhatta magát.

A 2015-ös világbajnokságon csak a 11. helyet szerezte meg a rövid programban, de egy erős kűrrel visszajött a legjobbak közé. Végül az összetett ötödik helyet csípte meg 185.01-es pontszámmal.

És végül a 2015-ös csapatvilágbajnokságon negyedik lett a rövid és a szabad programban is, de az USA válogatottja azért megnyerte a VB-t.

A 2015-2016-os szezon

Ashley két GP versennyel kezdte az idényt. A 2015-ös Skate Canadán aranyérmet szerzett, míg a 2015-ös NHK Trophy-n negyedik lett. De ez elég volt arra, hogy újra ott legyen a Grand Prix Döntőben. Ott a rövid programban a hatodik, míg a kűrben a harmadik legjobb volt, így végül negyedik lett az összetettben. De a szabadkorcsolyázás pontszáma új amerikai rekord volt a nőknél (139.77 pont).

 Ashley Wagner a 2016-os Amerikai Bajnokságon bronzérmes lett Gracie Gold és Polina Edmunds mögött. A rövid programban még a negyedik helyen állt 73.16-os pontokkal, majd ő futott neki legutoljára a szabadkorcsolyázásnak, és egész jól megállta a helyét. Ebben a versenyszámban a második legtöbb pontot kapta (142.23 volt a pontszáma). Ez a jó forma kitartott a Világbajnokságig is, ugyanis ott is remekelt az amerikai lány, és végül az ezüstérmes pozicíóig jutott. Gracie Gold mellett a szezon végén ő is részt vett a 2016-os KOSÉ Team Challenge Kupán, ahonnan az észak-amerikai csapat aranyéremmel térhetett haza.

A 2016-2017-es szezon

2016. augusztusában 3 napot együtt dolgozott Charyl Brusch-al és azt mondta erről Ashley.: "Ő  szinte lecsupaszított mindent a korcsolyázásomban, vissza kellett térnem az alapokhoz. [...] Azt tervezem, hogy visszatérek a szezonban és újra felépítem magam!"

Ashley a 2016-os Skate Americán kezdte el az idényt, és ő volt az első amerikai műkorcsolyázónő Michelle Kwan után, aki megvédte a címét ezen az eseményen. 

A 2016-os Cup of Chinán nagyon rosszul ment Ashley Wagnernek a korcsolyázás, szinte alulmúlta önmagát. Ez arra volt jó, hogy a Top5-ön kívül került. Így végül a hatodik helyen végzett. Ezért nem volt jogosult, hogy részt vegyen a Grand Prix döntőben! De ennek ellenére nem adta fel az álmait és a 2017-es Amerikai Bajnokságon az ezüstérmet szerezte meg magának. A 2017-es Amerikai Bajnok Karen Chen lett! 

ADATOK RÓLA

ASHLEY WAGNER

Személyes információk:
Nemzetisége: Amerikai
Teljes neve: Ashley Elisabeth Wagner
Született: 1991. május 16. (25 éves)
Születési helye: Heidelberg, Németország
Tartózkodási helye: Aliso Viejo, Kalifornia állam (USA)
Magasság: 5 ft 3 in (1.60 m)
Edzők:  Rafael Arutunian
Nadezda Kanaeva
John Nicks
Edzői voltak: Priscilla Hill
Shirley Hughes
Dody Teachman
Koreográfusai: Shae-Lynn Bourne
Shawn Sawyer
Előző koreográfusai: Cindy Stuart
Adam Rippon
David Wilson
Jeffrey Buttle
Phillip Mills
Irina Romanova
Jill Shipstad-Thomas
Műkorcsolya klubja: SC of Wilmington
Edző helyszín: Artesia, Kalifornia állam (USA)
Korábbi edzés helyszínei: Aliso Viejo, Kalifornia állam (USA)
Lake Arrowhead, Kalifornia (USA)
Wilmington, Delaware állam (USA)
A műkorcsolyázás kezdete: 1996

Legmagasabb pontszámai:
Összpontszám: 202.52
A 2015-ös Skate Canadán:
Rövid program - 70.73
A 2015-ös Skate Canadán
Kűr - 139.77
A 2015–16-os Grand Prix Döntőben
Érem rekord:
Az Amerikai Egyesült Államokat képviseli:
A női egyéni műkorcsolyázásban:
Olimpia:
Bronzérem – A 2014-es szocsi téli olimpián 3. hely (Csapatban)
Négy Kontinens Bajnokság:
Aranyérem  – A 2012-es colorado springsi női egyéniben 1. hely
Grand Prix Döntő:
Ezüstérem  –  A 2012–13 -as szocsi női egyéniben 2. hely
Bronzérem –  2013–14-es fukuokai női egyéniben 3. hely
Bronzérem –  A 2014–15-ös barcelonai női egyéniben 3. hely
Junior Világbajnokság:
Bronzérem – A 2007-es oberstdorfi női egyéniben 3. hely
Bronzérem   – A 2009-es szófiai női egyéniben 3. hely
Junior Grand Prix Döntő:
Ezüstérem – A 2006–07-es szófiai női egyéniben 2. hely

KORCSOLYA PROGRAMJAI

2005–2006. | Rövid program: Henry V (1989 film) by Patrick Doyle | Kűr: Scent of a Woman by Thomas Newman, Jose Padilla | Gála: -

2006–2007. | Rövid program: The Cotton Club by Duke Ellington | Kűr: Summertime by George Gershwin | Gála: Steam Heat

2007–2008. | Rövid program:
Henry VIII by Camille Saint-Saëns | Kűr: 1. Tango Jalousie by J. Gade és 2. Mambo Jambo by Perez Prado | Gála: Bye Bye Blackbird by Liza M

2008–2009. | Rövid program: Somewhere in Time by John Barry | Kűr: Spartacus by Aram Khachaturian | Gála: Fever by Bette Midler

2009–2010. | Rövid program: Once Upon a Time in America by Ennio Morricone | Kűr: Polovtsian Dances by Alexander Borodin | Gála: Speechless by Lady Gag

2010–2011. | Rövid program: 1. Once Upon a Time in America by Ennio Morricone és 2. Kashmir by Led Zeppelin performed by London Philharmonic Orchestra | Kűr: Malaguena
by Ernesto Lecuona | Gála: Ain't No Other Man by Christina Aguilera

2011–2012. | Rövid program: Pollock by Jeff Beal choreo. by Phillip Mills | Kűr: Black Swan by Clint Mansell, Pyotr Tchaikovsky choreo. by Phillip Mills | Gála: 1. Tightrope by Janelle Monáe 2. Your Song  by Ellie Goulding és 3. On the Floor by Jennifer Lopez and Pitbull

2012–2013. | Rövid program: The Red Violin by John Corigliano choreo. by Phillip Mills | Kűr: Bacchanale (from Samson and Delilah) by Camille Saint-Saëns choreo. by Phillip Mills | Gála: 1. Sweet Dreams by Eurythmics choreo. by Shae-Lynn Bourne 2. Vienna by Billy Joel 3. Your Song by Ellie Goulding és 4. Tightrope by Janelle Monáe

2013–2014. | Rövid program: Shine On You Crazy Diamond by Pink Floyd choreo. by Shae-Lynn Bourne | Kűr: 1. Bacchanale (from Samson and Delilah) by Camille Saint-Saëns choreo. by Phillip Mills és 2. Romeo and Juliet by Sergei Prokofiev choreo. by David Wilson | Gála: 1. Sweet Dreams by Eurythmics choreo. by Shae-Lynn Bourne és 2. Young and Beautifu by Lana Del Rey

2014–2015. | Rövid program: Spartacus by Aram Khachaturian choreo. by Adam Rippon and Cindy Stuart | Kűr: Moulin Rouge!: - 1. Hindi Sad Diamonds 2. One Day I'll Fly Away performed by Nicole Kidman 3. The Show Must Go On performed by Jim Broadbent and Nicole Kidman choreo. by Shae-Lynn Bourne | Gála: 1. Rather Be by Clean Bandit choreo. by Shawn Sawyer 2. One Last Night by Vaults és 3. Love Me Harder by Ariana Grande and The Weeknd

2015-2016. | Rövid program: Hip Hip Chin Chin by Club des Belugas choreo. by Shae-Lynn Bourne | Kűr:  Moulin Rouge!: -  1. Hindi Sad Diamonds 2. One Day I'll Fly Away performed by Nicole Kidman 3. The Show Must Go On performed by Jim Broadbent and Nicole Kidman choreo. by Shae-Lynn Bourne | Gála: 1. Imagine performed by Twin Cities Gay Men's Chorus 2. One Last Night by Vaults és 3. Rather Be by Clean Bandit choreo. by Shawn Sawyer

2016-2017. | Rövid program: Sweet Dreams by Eurythmics choreo. by Jeffrey Buttle | Kűr: Exogenesis: Symphony, Part 3 (Redemption) by Muse choreo. by Shae-Lynn Bourne | Gála: Dangerous Woman by Ariana Grande choreo. by Jeremy Abbott

KÖZÖSSÉGI MÉDIA

HIVATALOS OLDAL: http://www.figureskatersonline.com/ashleywagner

FACEBOOK: https://www.facebook.com/AshWagnerUSA

TWITTER: https://twitter.com/ashwagner2010

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ashwagner2010

Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Ashley_Wagner

Szerkesztette: TA-Helsinki

Utolsó frissítés: 2017.02.17. 11:11 által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace