Starity

Formula 1

62 oldal 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. június 27. 16:11 #681
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Webber balesete ijesztő volt. Hamilton "büntetése" no comment. ohmy.gif
Grat Vettelnek. A büntetésekre én is kíváncsi vagyok.
Kobayashi előtt meg meghajolo.gif
2010. június 27. 17:21 #682
RachelWillows
RachelWillows
Meme Ma'am™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.24.
Hozzászólás: 1500
Csatolások: 18304
Azonosító: 37583
Offline offline
Alonso keményen kritizálta a Hamilton féle esetet:
http://www.autosport.com/news/report.php/id/84837

Idézet
Angry Alonso says race 'manipulated'


Fernando Alonso was heavily critical of the race stewards of the European Grand Prix, saying the race had been manipulated.

The Spanish driver finished in a distant ninth position after losing out during the safety car period following Mark Webber's crash.

Alonso was running in third at the time, right behind McLaren's Lewis Hamilton, but the Briton overtook the safety car and went on to finish in second.

Hamilton earned a drive-through penalty for his action, but the Briton kept second place while Alonso dropped out of the point-scoring positions for having respected the rules.

The Ferrari driver was angry at the stewards' decision, saying the race had been manipulated by it.

"It's a shame, not for us because this is racing, but for all the fans who came here to watch a manipulated race," he told Spanish television after the race.

"We were running well, in third after a good start. Then the safety car came out, which wasn't too good for us, but Hamilton overtook the safety car, something that I had never seen, overtaking the medical car with yellow flags. We were a meter off each other, and he finished second and I finished ninth.

"This race was to finish second. Then with the safety car I would have finished where I finished in ninth, and Hamilton in eighth. But here, when you do the normal thing, which is respecting the rules, you finish ninth, and the one who doesn't respect them finishes second."

The Spaniard said everything seemed to be going against him and his team.

"It must have been very hard to know," said Alonso of the times it took the stewards to penalise Hamilton. "They must have taken a lot of laps to see the replay of how he overtook the medical car.

"But that's how it is. Unfortunately everything goes against us and it seems they are allowing everything."

A further nine drivers are facing penalties for possible infringements.
2010. június 28. 08:24 #683
Detta
Detta
Queen♛
 
StátuszTired AF.... but succesful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.07.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 689
Azonosító: 128947
Offline offline
Vettel nyert az Európai nafydíjon sad.gif
2010. június 28. 10:47 #684
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
5 másodperces büntetésket szabdtak ki. Így a végső helyezések:
1. Vettel Red Bull-Renault
2. Hamilton McLaren-Mercedes
3. Button McLaren-Mercedes
4. Barrichello Williams-Cosworth
5. Kubica Renault
6. Sutil Force India-Mercedes
7. Kobayashi Sauber-Ferrari
8. Alonso Ferrari
9. Buemi Toro Rosso-Ferrari
10. Rosberg Mercedes
11. Massa Ferrari
12. De la Rosa Sauber-Ferrari
13. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari
14. Petrov Renault
15. Schumacher Mercedes
16. Liuzzi Force India-Mercedes
17. Di Grassi Virgin-Cosworth
18. Chandhok HRT-Cosworth
19. Glock Virgin-Cosworth
20. Senna HRT-Cosworth
21. Trulli Lotus-Cosworth
2010. július 11. 01:24 #685
RachelWillows
RachelWillows
Meme Ma'am™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.24.
Hozzászólás: 1500
Csatolások: 18304
Azonosító: 37583
Offline offline
Idézet
Az FIA ismét módosított a biztonsági autós szabályokon 


A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) belegyezett abba, hogy növeljék a sebességhatárt a biztonsági autós fázis alatt.

A szövetség emellett egyértelművé tette, hogy a biztonsági autós fázis alatt végig zölden fog világítani a lámpa a bokszutcában. 
     

Az F1-live.hu az elsők között számolhatott be arról, hogy a Valenciában történtek után módosított a biztonsági autós szabályokon. A versenyzőknek ezentúl a biztonsági autó tempójához kell igazodniuk.

Nos, a pilóták pénteken az edzések után kipróbálták az új rendszert, de finoman szólva sem voltak azzal megelégedve. A pálya egyes szakaszain túlságosan is lassan kellett haladniuk, hogy a biztonsági autó tempójához tudjanak igazodni. 

Az FIA meghallgatta a versenyzőket és növelte a sebességhatárt SIlverstone-ban, valamint egyértelművé tette, hogy a biztonsági autós fázis alatt végig zölden fog világítani a lámpa a bokszutcában. Ezzel a szövetség a Michael Schumacher-hez hasonló valenciai esetet kívánja elkerülni, amikor a német beragadt a vörös fény mögé.
2 felhasználónak tetszik: ventura, Gajcsi
2010. július 11. 13:15 #686
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Idézet
Nos, a pilóták pénteken az edzések után kipróbálták az új rendszert, de finoman szólva sem voltak azzal megelégedve.

A pilóták szinte semmivel nincsennek megelgédve mostanság, nekik semmi nem tetszik. rolleyes.gif
2010. július 11. 15:47 #687
RachelWillows
RachelWillows
Meme Ma'am™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.24.
Hozzászólás: 1500
Csatolások: 18304
Azonosító: 37583
Offline offline
Webbernek gratulálok beer.gif
A többit inkább most nem kommentálnám mellow.gif
2010. július 11. 15:48 #688
- törölt felhasználó -    
Idézet (RachelWillows @ 2010.07.11. 15:47)
Webbernek gratulálok beer.gif 
A többit inkább most nem kommentálnám mellow.gif


egyetértek, bár én Massa forever-.- remekül nulláztak :S
1 felhasználónak tetszik: Fuller
2010. július 11. 17:06 #689
- törölt felhasználó -    
ez a futam szerintem úgy volt szörnyű ahogy volt, Alonso már a rajtnál bukta az első-második helyet.... és az a büntetés..... mad.gif


Alonsot folyamatosan szivatják de miért????
nem akarják hogy ő legyen a világbajnok

http://www.f1csatorna.hu/hirek/alonso-elfogadom-a-buntetest-a-szabalyok-adottak
2010. július 11. 18:04 #690
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Izgalmas verseny volt, az biztos. Mindenki nagyon jól ment.
Viszont Massával már megint mi volt? Hogy került Vettel, majd Alonsó mögé?
2010. július 12. 00:28 #691
- törölt felhasználó -    
Idézet (Fuller @ 2010.07.11. 18:04)
Izgalmas verseny volt, az biztos. Mindenki nagyon jól ment.
Viszont Massával már megint mi volt? Hogy került Vettel, majd Alonsó mögé?

A két ferraris egymásnak ment (Alonso Massának) így Massa defekt után írány a mezőny végére...
Én azért még bízom benne, hogy lesz még idén futamgyőzelmük biggrin.gif
2010. július 12. 00:31 #692
- törölt felhasználó -    
Idézet (dark_angel @ 2010.07.12. 00:28)
A két ferraris egymásnak ment (Alonso Massának) így Massa defekt után írány a mezőny végére...
Én azért még bízom benne, hogy lesz még idén futamgyőzelmük biggrin.gif


én meg Massában bízom, hogy egyszer végre valami nagyot előhúz és bumm megver mindekit biggrin.gif wub.gif
2010. július 12. 00:36 #693
- törölt felhasználó -    
Idézet (gertii @ 2010.07.12. 00:31)
én meg Massában bízom, hogy egyszer végre valami nagyot előhúz és bumm megver mindekit biggrin.gif wub.gif

Aztán Magyarországon megint történik vele valami nagy bumm rohog.gif
2010. július 12. 00:37 #694
- törölt felhasználó -    
Idézet (Candies @ 2010.07.12. 00:36)
Aztán  Magyarországon megint történik vele valami nagy bumm rohog.gif


nem kéne biggrin.gif
rájár a rúd nálunk elég rendesen :S hát az a tavalyi áááá nyitott szájjal nem fogtam fel mivan biggrin.gif
2010. július 12. 00:39 #695
- törölt felhasználó -    
Idézet (gertii @ 2010.07.12. 00:37)
nem kéne biggrin.gif
rájár a rúd nálunk elég rendesen :S hát az a tavalyi áááá nyitott szájjal nem fogtam fel mivan biggrin.gif

szegényt sajnáltam
2010. július 12. 00:40 #696
- törölt felhasználó -    
Idézet (Candies @ 2010.07.12. 00:39)
szegényt sajnáltam


én is
2010. július 14. 09:38 #697
dorcsykaa
dorcsykaa
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.09.
Hozzászólás: 234
Csatolások: 200
Azonosító: 124654
Offline offline
még Alonsonak is van esélye szerencsére, bár az uccsó 2 futamát elb@szták a büntivel meg a Safety Carral...
de még szerencsére csak a versenyek felénél járunk és még életben tudja tartani az esélyét a bajnoki címre.
Viva Alonso!!^^ thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
2010. július 18. 19:48 #698
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
A Ferrari másként emlékszik Alonso büntetésére, mint az FIA

A Ferrari F1-es istállója szerint a múlt hétvégi Brit Nagydíjon a Fernando Alonsóra kiszabott bokszutca-áthajtásos büntetéssel kapcsolatos kommunikáció során, amely a csapat és a versenyirányítás közt zajlott, nem egészen úgy történt minden, ahogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) állandó versenyigazgatója utólag állította. Az igazság tisztázása érdekében az olasz csapat nyilvánosságra hozta az ominózus rádióbeszélgetés tartalmát.

A silverstone-i futam után néhány nappal Charlie Whiting versenyigazgató azt nyilatkozta, hogy a Ferrari elkerülhette volna a büntetést, amennyiben eleget tesznek a kérésnek, és Alonso visszaengedi maga elé Robert Kubicát. Whiting szerint erre háromszor is felhívták a maranellóiak figyelmét, a Ferrari csapatmenedzsere, Massimo Rivola ezzel szemben Gazzetta dello Sport című lapnak elmondta, erre nem igazán volt lehetőségük.

"Ezen nincs mit vitatni, a tények alapján világosan látszik, miért hozott bizonyos döntéseket a Ferrari azt követően, hogy Alonso megelőzte Kubicát"- jelentette ki határozottan az olasz szakember.

A csapat által nyilvánosságra hozott anyagból kiderül, hogy Alonso manővere után egy másodperccel, 13 óra 31 perc 6 másodperckor Rivola rádión megkérdezte Charlie Whiting véleményét az esetről. "Láttad az előzést? Szerintünk nem volt elég hely hozzá." Whiting válaszában időt kért, hogy elemezhessék a televíziós felvételek képeit.

Nem egészen két perccel az előzés és az első hívás után a Ferrari ismét kapcsolatba lépett a versenyirányítással, miközben Alonso már több mint egy kört teljesített, és sikerült jelentős előnyre szert tennie a Renault pilótájával szemben. Whiting közölte a csapattal, hogy a versenybírók szerint Alonsónak vissza kellene engednie maga elé Kubicát. Rivola megerősítést szeretet volna, és megkérdezte:"Ez a döntés?" "Nem, de mi így látjuk."- felelte Whiting.

A pályán eközben Alonso megelőzte Alguersuarit is, Kubica hátránya pedig tovább nőtt. A csapat tájékoztatása után Rivola harmadszor is hívta Whitingot, és közölte vele, hogy Alonso két pozíciót veszített volna, ha akkor adja vissza helyezést Kubicának. A beszélgetés közben Barrichello is elment a műszaki hibával küszködő lengyel mellett, aki így már három pozícióval volt a Ferrari mögött.

A versenyigazgató eközben válaszolt Rivolának: "Megadtuk a lehetőséget, hogy eldöntsétek, megteszitek-e vagy nem. A versenybírók meg fogják hallgatni a pilótákat a futam végén, de megértem az álláspontotokat."

13 óra 35 perc 30 másodperckor Kubica Renault-ja műszaki hiba miatt megállt, így Alonso már nem tudta visszaengedni maga elé vetélytársát. Újabb tíz perc elteltével a stewardok úgy döntöttek, kivizsgálják az előzést.

13 óra 46 perc 26 másodperckor a versenybírák mindössze 55 másodpercnyi tanácskozás után bokszutca-áthajtásos büntetést szabtak ki Alonsóra a negyed órával korábban történt manőver miatt.

f1hirek.hu
2010. július 24. 15:39 #699
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Habár nem szeretem a RedBull-t és a Ferrarit se, hozzá kell tenni, kifejezetten jó időmérő volt.
Sajnos McLaren-nek úgy tűnik ez a pálya nem fekszik, holnap remélem nem vesztenek sok pontot a Ferrarihoz képest.
2010. július 24. 15:46 #700
jacksonrathbone
jacksonrathbone
 
Státusz"Nem a képességeink mondják meg, hogy kik vagyunk, hanem a döntéseink" - HP2
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.04.
Hozzászólás: 501
Csatolások: 17
Azonosító: 124222
Offline offline
IDŐMÉRŐ
1.Vettel
2.Alonso
3.Massa
4.Webber
Jó futam lesz holnap thumbsup.gif
62 oldal 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!