Starity

Kivagyok akadva - egy csomó mindenem elveszett a gépről!

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. augusztus 23. 10:30 #1
Kiraac
Kiraac
ƒℓєυя яєвєℓℓє™
 
Státuszilyen szar nap nincs még egy :(((((
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.12.
Hozzászólás: 2355
Csatolások: 320
Azonosító: 126961
Offline offline
Tényleg nem tom hogy mit csináljak - egy csomó mindenem elveszett a gépről, amiket összegyűjtögettem, igaz néhány dolog megmaradt, de az sovány vigasz. Egyik nap, mikor hazamentem, anya mondja hogy haldoklik a vinyó, persze én nagyon betojtam, mert ugye én már kissebb korom óta gépezek, mentegetek képeket, zenéket, stb. de aztán utána mégis megnyugodtam, mert én nem vettem észre semmi különöset a gépen... Aztán most pofára estem, mert még néhány dolgot megtudtam mentetni a tesómmal, de azt hiszem sokkal több elveszett, designok, avatarok, képek - és ezt mind én szerkesztettem. De sokan tudják, látszik is rajtam, hogy nagy Selena Gomez rajongó vagyok. Na és mily érdekes?? Az egész SG mappám elveszett a winchester feneketlen mélyén. sad.gif Minden, de tényleg azthiszem az összes megjelent zenéje, rengeteg kiskori képek, stb. Most próbálok néhány dolgot visszarakni, de voltak olyan képek is, amiket már leszedtek arról az oldalról ahonnan szereztem. Mit csináljak szerintetek? Gyűjtsem össze amit évek alatt szedtem össze? Úgyse találnék meg mindent.. Köszönöm, aki elovassa, amit írtam, mostmár egy kicsit könnyebb, hogy kiönthetem a lelkem. smileeee.gif De ha valaki azt mondaná, hogy mi vagyok úgy oda, akkor mondhatom, hogy abban a mappákban benne volt az életem egy-egy darabja, például mikor miley volt a kedvencem, akkor gyűjtögettem mindenféle cuccot róla a neten, és mikor megutáltam a botrányai miatt, akkor nem töröltem ki, hanem megtartottam emléknek. És most egy csomó emlék elveszett.. Szerintetek mit csináljak? Szerezzem vissza azt amit tudok, vagy haggyam a fenébe az egészet? (Mindkettőhöz nagy kisértést érzek) Amúgy veletek is történt már ilyen?
2010. augusztus 23. 11:43 #2
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Kiraac @ 2010.08.23. 10:30)
Tényleg nem tom hogy mit csináljak - egy csomó mindenem elveszett a gépről, amiket összegyűjtögettem, igaz néhány dolog megmaradt, de az sovány vigasz. Egyik nap, mikor hazamentem, anya mondja hogy haldoklik a vinyó, persze én nagyon betojtam, mert ugye én már kissebb korom óta gépezek, mentegetek képeket, zenéket, stb.


Velem is megtörtént, jó sokáig azt hittem, hogy elvesztettem mindent, közben meg mégis ott volt a vinyó mélyén. Szóval azt javaslom, nagyon tüzetesen vizsgáld át a gépedet és ha nem találod, annyit tehetsz, hogy újra kezded az egészet. Persze nem egyszerre, hanem szépen fokozatosan. Legalább új, friss gyűjteménnyel büszkélkedhetsz. Aztán ha úgy gondolod itt az ideje, kiírod egy lemezre őket, amit majd mindig bővíthetsz, így nem kell attól paráznod, hogy ez még egyszer előfordul wink.gif Hidd el: az idő múlásával egyre hidegebben fog hagyni az elveszett tartalom, hiszen te is változol. smileeee.gif
Sok sikert! beer.gif
2010. augusztus 23. 11:51 #3
- törölt felhasználó -    
Én úgy tudom minden ami eltűnik valójában nem is, amit letörölsz valójában az is rajta marad a gépen, csak helyet szabadítasz fel a törléssel, de ugyanúgy ott marad a hard disc drive-on (azt hiszem ezen). Ezt egy számítógépzseni neked vissza tudja hozni. wink.gif
2010. augusztus 23. 11:52 #4
PuMiToO
PuMiToO
A Notórius Fórumozó
 
StátuszSzerelem a köbön ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 113
Azonosító: 27708
Offline offline
Nos, ezt nem egészen értem. Most meghalt a winyó teljesen, nem is működik? Amikor egy winyó "meghülyül" és elszállnak a dolgok, akkor azt vissza lehet hozni bizonyos programokkal, amíg nem írod "felül" a helyét, vagy, hogy mondjam... Viszont, ami a legbiztosabb ilyen esetben, az a szerviz. Ott, jó drágán, de lementik neked az adatokat, persze semmi garancia rá, hogy úgy kapod vissza, ahogy voltak. Viszont, ha nem halt meg a winyó, mert jelenleg is üzemel mondjuk, akkor nem értem, hogyan tud eltűnni egy teljes mappa... Kicsit írd le pontosabban, hogy mi a gond a wiyóval, üzemel-e jelenleg és a többi.

Előjáróban, leírnám, hogy a megelőzés sokat számít. Hard Disk Sentinel, egy nagyon okos kis program. Felteszed és leteszteli a merevlemezeket, majd folyamatosan figyeli és kiírja, hogy mennyi a várható élettartam, vagy például, van-e bad sector a lemezen.

Várom a részletesebb infókat!
1 felhasználónak tetszik: Minimanó94
2010. augusztus 23. 11:52 #5
- törölt felhasználó -    
Én is jártam már így sajnos nem egyszer, nem kétszer sad.gif Odaveszett rengeteg kép, film, zene, program stb. De ami a leginkább hiányzik nekem az a Knight Rider játék ami kb. már 6-7 évvel ezelőtt veszett oda és azóta sem találtam meg ezt a játékot. sad.gif
Szóval én azt mondom szerintem próbáld újra összegyűjteni amit tudsz, persze minden sajnos nem fog visszajönni, de ha ügyesen keresgélsz az elveszett dolgoknak akár 80%-át is vissza tudod szerezni smileeee.gif vagy akár még egy kicsivel többet is. wink.gif
2010. augusztus 23. 21:05 #6
- törölt felhasználó -    
Az adatok nem minden esetben vesznek el ha elszáll a géped. Csak azok az adatok tűnnek el, amik nem a vinyóra lettek elmentve, persze néha előfordulhat az is, hogy azt sem találod meg, amit a vinyóra mentettél. Én rendszerinformatikus vagyok és mindenkinek azt ajánlom hogy két vinyója legyen a gépben, a cuccait mindig csak az egyik partícióra mentse. Ha két vinyója van az embernek és csak egy operációs rendszert használ, akkor kevesebb az esélye annak hogy pont az a vinyód megy tönkre amin csak az adatok vannak. Ha valaki több operációs rendszert használ, több az esélye az adatvesztésnek.
Ront a helyzeten ha az ember Windowst használ,én jártam már úgy hogy a Windowsom szállt el, és a vinyós adatok sem maradtak meg (nem mind veszett el).
Velem egyszer fordult elő ilyen, azóta linuxot használok, 5 éve használom és azóta egyszer sem kellett újratelepíteni, 2 vinyóm van és a biztonság kedvéért minnél többször archiválom az adatokat DVD-re biggrin.gif
2010. augusztus 23. 21:08 #7
- törölt felhasználó -    
ha el is tűnt minden akkor felesleges bármit is csinálni, visszatenni a képeket (pl Mileyról) azok már nem lesznek ugyanolyanok sad.gif de sajnálom, mert tudom mit érzel
2010. augusztus 24. 15:02 #8
Kiraac
Kiraac
ƒℓєυя яєвєℓℓє™
 
Státuszilyen szar nap nincs még egy :(((((
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.12.
Hozzászólás: 2355
Csatolások: 320
Azonosító: 126961
Offline offline
Bocs hogy homályosan fogalmaztam, pontosan a gép az még működik, de nem tom pontosan akkor mi volt, mert a tesóm volt otthon, de nem idult a windows, és akk a pendrive-ján van egy linux és azzal gépezett xD Mikor hazajöttünk akk pedig felrakta a tesóm újra a windowst de működött minden, csak azon a merevlemez haldoklott. Ja és am 3 merevlemezünk volt, most viszont csak 2 van, és most mind2 40 gb-os, a másik, amelyik bedöglött, az 160 volt, szóval most nagyon nem férünk el sad.gif hamarosan szerencsére lesz újra még egy, remélem egy jó nagy tárhelyű vinyó (mert utálom ezt a kevés helyet). De mostmár tényleg elkezdtem visszapakolni a cuccokat, de az a baj, hogy olyan kicsi a tárhely, hogy pl a filmeim most nem fognak felférni sad.gif Já és lehet hogy tényleg jobb lenne a linux, mert kevesebbet foglal, meg gyorsabb, stb, de a családból csak a tesóm szeretné nagyon, nekem meg mind1, de már énis megszoktam a windowst.. + megkérdeztem, és tényleg meglehetne javíttatni, de az a tesóm szerint kb. 200 ezer ft lehet, szval akk inkább veszünk egy újat. És tényleg igazad van Christo, mert tényleg változom, és amúgy is találtam most a nagy keresésben tök jó, képeket, amik eddig nem voltak meg, és amúgy is már lomtalanítani akartam a mappám biggrin.gif És ha már kb. mindent visszaraktam télleg ki fogom írni cd-re vagy dvd-re, mert ez is elléggé rossz volt, hogy egyszer megtudtam, milyen, ha eltűnik valami éértékes a gépről, és nem is szeretném megismételni ezt az érzést. smileeee.gif
2010. augusztus 24. 15:04 #9
Kiraac
Kiraac
ƒℓєυя яєвєℓℓє™
 
Státuszilyen szar nap nincs még egy :(((((
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.12.
Hozzászólás: 2355
Csatolások: 320
Azonosító: 126961
Offline offline
Idézet (PuMiToO @ 2010.08.23. 11:52)
Nos, ezt nem egészen értem. Most meghalt a winyó teljesen, nem is működik? Amikor egy winyó "meghülyül" és elszállnak a dolgok, akkor azt vissza lehet hozni bizonyos programokkal, amíg nem írod "felül" a helyét, vagy, hogy mondjam... Viszont, ami a legbiztosabb ilyen esetben, az a szerviz. Ott, jó drágán, de lementik neked az adatokat, persze semmi garancia rá, hogy úgy kapod vissza, ahogy voltak. Viszont, ha nem halt meg a winyó, mert jelenleg is üzemel mondjuk, akkor nem értem, hogyan tud eltűnni egy teljes mappa... Kicsit írd le pontosabban, hogy mi a gond a wiyóval, üzemel-e jelenleg és a többi. 
Előjáróban, leírnám, hogy a megelőzés sokat számít. Hard Disk Sentinel, egy nagyon okos kis program. Felteszed és leteszteli a merevlemezeket, majd folyamatosan figyeli és kiírja, hogy mennyi a várható élettartam, vagy például, van-e bad sector a lemezen. 
Várom a részletesebb infókat!

Ja és az első kérdésedre válaszolva, nem tudom, de sztem műkszik, csak hát nem rendesen... De azóta már lehet hogy teljesen elromlott, nem tudom, mert kilett szerelve a gépből, nehogy kárt tegyen benne smileeee.gif
2010. augusztus 24. 17:30 #10
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Én is jártam így, tűntek el dolgok, de utána vissza lehetett hozni unsure.gif Igazából nem tudom hogyan, szakemberhez fordultunk. (Ez olyan Calgonosan hangzott. laugh.gif)
2010. augusztus 24. 17:33 #11
- törölt felhasználó -    
Nekem az a mázlim, hogy minden amit szeretek mind a két gépen megvan, tehát nem aggódom, de amit ajánlottál Pumito az én is megnézem a biztonság kedvéért. biggrin.gif
Na meg is néztem azt írja még több mint 1000 napig élni fog a winyóm. biggrin.gif Azt hiszem nincs miért aggódnom.
2010. augusztus 25. 21:02 #12
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Egyszer majdnem elbúcsúztam a gépemtől, de azóta, minden nap vagy legalábbis akkor mikor valami fontosat szedek le netről ráteszem adathordozóra, a képemimet kiírtam CD-re...biggrin.gif

A legtöbb képet megtalálod neten, amit meg nem talán ha megkéred a Selna Gomez rajongókat, biztosan kisegítenek pár képpel, én magam nem vagyok akkora fan szóval én sajnos nem tudok segíteni neked, bocs.

Sok siker az új képekhez..biggrin.gif
és csak semmi szomorkodás, lezárult egy fejezet az életedben azzal, hogy elvesztek a Mileys képeid, most majd kezdődik egy új korszak..biggrin.gif
2010. augusztus 25. 21:50 #13
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
GetDataback talán segíthet, guglizz utána.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!