Starity

One Direction: újabb plágium-vádak kereszttüzében

12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. december 26. 18:30 #101
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (meyah_ @ 2013.12.26. 16:50)
A mai világban mindenki koppint! biggrin.gif

Ezt úgy mondod, mintha ez normális lenne. Alapból nem az lenne a lényeg, hogy mindenki egyedi legyen? És itt most nem néhány hasonló zeneszámról beszélek, mert ez a "mindenki koppint" dolgot nyilván nem csak azokra vonatkozik. Elég szomorú, ha manapság az ember gyereke ebbe nő fel, hogy mindent megszerezhet úgy, hogy másoktól tanulja, szerzi, ahelyett, hogy saját véleményét, stílusát alakítaná ki. Fura az ember megkapja a jogot, hogy a véleményét kinyilvánítsa, és onnantól kezdve nincs neki SAJÁT véleménye többé. blink.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Szandiiii
2013. december 26. 18:40 #102
- törölt felhasználó -    
Van némi hasonlóság, de a Def Leppard dalára jobban hasonlít a We Will Rock You című sláger, mint ennek az öt jómadárnak az alkotása. Egyébként ez a mai világban gyakran előfordul, a hasonló dallamok miatt.
2 felhasználónak tetszik: Beckie, Szandiiii
2013. december 26. 18:44 #103
Melcsy24
Melcsy24
visszatérő vendég
 
StátuszBytheWay :DD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 209
Csatolások: 0
Azonosító: 207488
Offline offline
MadHatter
Pont ma reggel hallgatattam meg apummal ezt a Midnight izét, hogy szerinte is hasonlít-e a kettő, vagy én képzelek bele a dologba túl sokat, de mint látom, nem csak én vettem észre, hogy a kis csóringer ficsúrok már megint egy régi banda sikeréből próbálnak építkezni. Az a leggázabb a dologban, hogy a nyáladzó tinisuncik nem ismerik a Pour Some Sugar On Me-t, így nem is tudják, hogy a kedves dájreksün honnan is lopkodja azt, amit kiadnak lemezen, majd a kislányok el vannak ájulva, hogy jujdejó. A dájreksünerek túlnyomó többségének intelligenciaszintje nem engedi meg, hogy kicsit is használják a fülüket, vagy egyáltalán azt, hogy olyan együttest hallgassonak, mint a Def Leppard. Akik szerint nem hasonlít a két dal, azok menekülnek a tények elől, mert abban a hitben élnek, hogy a dájreksön az egyedi zene és színvonal. Örülök, hogy én nem vagyok az egydimenzió rajongója.


Érdekes Directioner vagyok még is ismerema bandát. Csak azt nem értem , hogy miért kell ilyen hangnembe beszélni? wink.gif Atól mert szeretjük őket még nem vagyunk nyáladzó tinisuncik ahogy te azt gondolod (legalábbis nem mindenki olyan mint ahogy te gondolod). Még én is elismerem , hogy nagyon hasonlít , de akkor is így nem beszélhetsz másokkal. Fogadjunk , hogy neked is van egy kedvenc énekesed/énekesnőd/csapatod , akiket szeretsz mégsem neveznek így , ahogy te most mondtad...
ennyit erről. és nem őket akarom védeni , hanem már zavart , hogy mindenféle gúnynevet kitalálnak ránk. tudod nem kéne mindenkit egy kalap alá venni -.-
2013. december 26. 18:47 #104
Lambika
Lambika
Cseh Banán
 
Státuszoktóberes prágai mazochista drogos majom
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 6194
Csatolások: 363
Azonosító: 135613
Offline offline
hát csak egy nagyon kicsit hasonlít, ha nem mondaná senki, talán észre se venném
2013. december 26. 18:47 #105
Directioner6
Directioner6
új tag
 
StátuszTeen Wolf!!!!!!!!!! ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.22.
Hozzászólás: 60
Csatolások: 0
Azonosító: 204212
Offline offline
Talán pár rész v. egy két dallam hasonlít, de akkor mi van?! azon kívül teljesen más a két szám
2013. december 26. 18:47 #106
Lili1DLoveForever
Lili1DLoveForever
 
StátuszNarry Storan is my drug...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.28.
Hozzászólás: 901
Csatolások: 0
Azonosító: 192600
Offline offline
Jaj,most pár gitár akord.Huu,de nagy szám,szerintem nem is hasonlít.
2013. december 26. 18:51 #107
- törölt felhasználó -    
Nem vagyok directioner, de meg kell védem a fiúkat. Szerintem a hasonlóság hihetetlenül minimális és akár tetszik akár nem egy idő múlva egyik sztár sem fog tudni újat mutatni hiszen szinte minden dallamot, ütemet, ritmust a régiek, az igazán jó énekesek (ezzel nem az 1D-t akarom bántani hanem úgy általában a mai sztárok nagy része) már mindent kitaláltak biggrin.gif ez van, el kell fogadni és nem kell hőbörögni egy ilyen minimális hasonlóságon smileeee.gif
2013. december 26. 19:02 #108
mimike567
mimike567
visszatérő vendég
 
Státusz"If you're lost and alone or you're sinking like a stone,carry on." - Fun.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.27.
Hozzászólás: 372
Csatolások: 4
Azonosító: 196897
Offline offline
szinte ugyan az a két videó biggrin.gif
2013. december 26. 19:03 #109
- törölt felhasználó -    
Szerintem a két dal egyáltalán nem hasonlít... ._.
2013. december 26. 19:07 #110
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Ne gyertek már megint azzal, hogy jaj hát ma már nem lehet újat csinálni, minden koppintás. Ez pont azoknak a fegyvere, akiknek lopkodós kedvenceik vannak, aztán ha meg valaki olyanról van szó, akit nem szeretnek, akkor ők is előszeretettel hajtogatják, hogy KOPPINTÁÁS, ha esetleg őket vádolják azzal. Attól, mert valaki képtelen rá, attól még igen is lehet leutánzás nélkül alkotni.
Egy dolog egy zenei stíluson belül alkotni, meg inspirálódni, esetleg feldolgozgatni, bizonyos részleteket átvenni, aztán FELTÜNTETNI, meg egy dolog gátlástalanul lelopni valamit.
Az meg megint baromi jó kifogás, hogy csak a refrén hasonlít. Az nem elég? Meg kéne várnunk, amíg egy az egyben lelopnak egy dalt, és majd utána pampogjunk, vagy hogy gondoljátok? biggrin.gif

Olyan meg nincs, hogy ez van, fogadjuk el, kit érdekel, csak kicsit hasonlít, miért kell belőle ügyet csinálni stb. Persze, mi túl fogjuk élni, de nem hinném, hogy egy zenésznek el kéne fogadnia, ha valaki gátlástalanul nyúl tőle és meg sem említi, még inspirációnak sem. Gondoljatok már, hogy milyen érzés lenne nektek látni, hogy az általatok alkotott dologgal nyomul egy tök idegen banda úgy tálalva, mintha a sajátjuk lenne. 110.gif
2013. december 26. 19:09 #111
krisztinaa 22
krisztinaa 22
visszatérő vendég
 
Státusz,,Élj a pillanatnak, mert minden más bizonytalan!"-Louis Tomlinson <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.26.
Hozzászólás: 480
Csatolások: 0
Azonosító: 204511
Offline offline
Talán egy icipicit hasonlít, de nem értem ebből miért kell ilyen nagy ügyet csinálni, más dalok is vannak amik hasonlítanak! Amúgy a One Directioné jobb!!!! biggrin.gif
2013. december 26. 19:17 #112
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Idézet (Melcsy24 @ 2013.12.26. 18:44)

Érdekes Directioner vagyok még is ismerema  bandát. Csak azt nem értem , hogy miért kell ilyen hangnembe beszélni? wink.gif Atól mert szeretjük őket még nem vagyunk nyáladzó tinisuncik ahogy te azt gondolod (legalábbis nem mindenki olyan mint ahogy te gondolod). Még én is elismerem , hogy nagyon hasonlít , de akkor is így nem beszélhetsz másokkal. Fogadjunk , hogy neked is van egy kedvenc énekesed/énekesnőd/csapatod , akiket szeretsz mégsem neveznek így , ahogy te most mondtad...
ennyit erről. és nem őket akarom védeni , hanem már zavart , hogy mindenféle gúnynevet kitalálnak ránk. tudod nem kéne mindenkit egy kalap alá venni -.-

Lehet, hogy te ismered, de most őszintén kinek jut eszébe a directioner szóról egy kulturált viselkedésű és szókészlettel rendelkező társaság, akiknek nem szokásuk minden egyes negatív vélemény miatt lek*rvázni, mindennek elhordani a nemtetszését kifejező illetőt? Szerintem mostmár senkinek, attól függetlenül, hogy valóban vannak kivételek, hál' istennek, viszont mint mondtam a túlnyomó többsége a rajongóknak már rég boszorkánymáglyát készített volna azoknak, akik nincsenek hasraesve a dimenziótól. Én szinte hetente kapok "szerelmes leveleket" a egydé rajongóitól, amiben az áll, hogy vagy szeressem őket, vagy inkább pusztuljak meg. Nos, erről beszélek.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Szandiiii
2013. december 26. 19:36 #113
Bogi9903
Bogi9903
visszatérő vendég
 
StátuszMusic is the poetry of the air. (Richter) Twitter:Bogesz0011
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.09.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 0
Azonosító: 179921
Offline offline
Kicsit hasonlít. De ennyi erővel szinte minden dal hasonlít egy másikra. Vannak és még lesznek is erről viták, de szerintem manapság igen nehéz olyan dalt létrehozni, ami nem hasonlít egy másikra. És biztos nem szándékosan csinálták.
2013. december 26. 19:37 #114
Curika
Curika
visszatérő vendég
 
Státusz~to the moon and back...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 353
Csatolások: 0
Azonosító: 193972
Offline offline
Először is:ha valaki csak bunkókat tud mondani ismét kérdezem:mit keres ennél a cikknél? Másodszor: minek ekkora ügyet csinálni belőle? Jó tök régi szám és híres de talán és tiszteletnek venném ha egy mostani banda feldolgozza a klipjét,nem pedig támadásnak.
2013. december 26. 19:48 #115
- törölt felhasználó -    
Nem értem mi a fr@ncért kell minden cikk alatt összeszólalkozni. Aztán csak megy a picsogás, hogy milyen ez a mai világ, milyen durvák egymással az emberek. Holott ha mindenki egy picit magába nézne fele annyi vita sem lenne akár az oldalon. Miért jó az egyeseknek,hogy gusztustalan hangnemben beszél egy adott sztárról és annak rajongótáboráról? Attól még,hogy ő mást szeret nem kell lealacsonyító hangnemben beszélni a másikkal. Vannak akik a '90-es évekbeli nagyokat hallgatják, és fölényeskednek azzal szemben aki mondjuk kedveli a mai előadókat. A zene az zene. Azért van,hogy boldoggá tegye az embereket, nem pedig, hogy az emberek ítélkezzenek a másik felett.
A cikkhez hozzászólva pedig valóban van némi haosnlóság, de nem annyira szembetűnő szerintem.
1 felhasználónak tetszik: Kelsey
2013. december 26. 20:05 #116
stefania
stefania
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.03.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 142519
Offline offline
Kezd vicces lenni, hogy mindenáron le akarják járatni a fiúkat. A múltkori plágium - vád sem volt valós, ez a kettő meg még annyira sem hasonlít, mint a Best Song Ever és a Baba O'Riley. Azt meg végképp nem hinném, hogy a Midnight Memories erről a Pour Some Sugar On Me-ről lenne koppintva. Ha el is jutnak a tárgyalásig, szerintem megtudják védeni magukat. És mégegyszer, én nem vettem észre a kettő közt hasonlóságot, de lehet csak én nem hallok jól. biggrin.gif
2013. december 26. 20:22 #117
ciel
ciel
Carat
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.02.
Hozzászólás: 2897
Csatolások: 0
Azonosító: 163123
Offline offline
Idézet (Chelsy @ 2013.12.26. 18:40)
Van némi hasonlóság, de a Def Leppard dalára jobban hasonlít a We Will Rock You című sláger, mint ennek az öt jómadárnak az alkotása. Egyébként ez a mai világban gyakran előfordul, a hasonló dallamok miatt.


Nekem is előbb ugrott be az a szám, mint a 1D-é.

Ha nem emelné ki külön a cikk, akkor eszembe se jutna a Midnight memories erről a dalról.
2013. december 26. 20:26 #118
Gina99
Gina99
 
StátuszNem mérheted időben az örökkévalóságot. /American Horror Story/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.16.
Hozzászólás: 774
Csatolások: 0
Azonosító: 155603
Offline offline
Nem szeretem a One Direction-t, de tudtommal nem maguknak írják a dalokat.
2013. december 26. 21:36 #119
paynobabe
paynobabe
visszatérő vendég
 
Státusztwitter. twitter. és a változatosság kedvéért, andy samuels
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.01.
Hozzászólás: 145
Csatolások: 0
Azonosító: 216186
Offline offline
Az a ciki, hogyha plágium vagy nem, akkor is (többnyire) a híresebb előadó nyer, vajon miért... smileeee.gif
Tény hogy van hasonlóság, de nem csak itt. Mármint a 1D számjainál. Btw nekem is a We Will Rock You ugrott be. tongue.gif
2013. december 26. 21:46 #120
Kelsey
Kelsey
 
Státuszoffline.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.28.
Hozzászólás: 2808
Csatolások: 4078
Azonosító: 130190
Offline offline
Az a szép, hogy más az ízlésünk, mindenki mást szeret, fogadjuk már el! Én ezt teszem, ti csak öljétek egymást.
Hogy is van? Tinisunci? Szóval tinisunci társaim, fogadjátok már el, hogy itt csak mi kaphatunk negatív jelzőket... Az ellentábor az, aki bármilyen jelzőt megengedhet magának, akár ránk, akár a bandára nézve. A szabályok velük lazábbak, szóval nyugi drága suncik. Keep calm and shut up.
12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!