Starity

Vérüket adták a hírességek a Jégteraszon

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. január 25. 14:51 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Polyák Lilla, Mészáros Árpád Zsolt, Gömöri András Máté, Dolhai Attila, Feke Pál és Erdei Zsolt is ellátogattak a Magyar Vöröskereszt véradására a Jégteraszra. A hírességek fontosnak tartották a részvételt, tudva, hogy egy véradással akár három betegen is segíthetnek. A rendezvény, amelyen a Nike+ Futóklub futói is adtak vért, nagy sikerrel zárult: a 67 véradó jóvoltából 201-en juthatnak majd a gyógyító vérkészítményhez!
A teljes cikkhez kattints ide!
2 felhasználónak tetszik: Mirjána, Beyla
2016. január 25. 16:54 #2
lulcsy90
lulcsy90
visszatérő vendég
 
StátuszFerge Teges..:D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.13.
Hozzászólás: 291
Csatolások: 0
Azonosító: 129188
Offline offline
Én is szoktam vért adni, már a 4.-nél járok, utoljára az év utolsó napjaiban, pontosabban december 28.-án adtam vért, de májusban megint adhatok, mert műteni fognak.. Azért írom le ezt, hogy elmeséljem, nem fájdalmas, még az olyan emberek számára sem, akik irtóznak a tűktől és a vértől, max nem nézek oda, de a tudat, hogy megmenthetek 3 embert, jóleső érzéssel tölt el..biggrin.gif Higgye el mindenki, nagyszerű érzés és büszke vagyok a véradókra..biggrin.gif
2016. január 25. 22:39 #3
- törölt felhasználó -    
Micsoda érdekes cikk...smileeee.gif
2016. január 26. 03:11 #4
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Minden tiszteletem a véradóké! hi.gif Talán a probléma abban gyökeredzik, hogy tíz emberből maximum kettő az, aki ténylegesen eljár rendszeresen vért adni. Ha pár havonta mindenki egyszer elmenne és adna, akkor nem kellene azzal a ténnyel szembesülni, hogy fészbukkon keresnek vért xy páciensnek, mert hiány van a vérbankban. Apukám évekkel ezelőtt majdnem elpatkolt, mert a Délpestiben nem volt B pozitív, de még nulla negatív sem. Ez valahol szégyen. Most már azért igyekeznek pénzt is adni, hátha többen mennek így el. Én megtenném, de autoimmun beteg vagyok valamint az erre szedett gyógyszerek is kizárják azt, hogy bárkin is tudjak segíteni. Ezért is szoktam mindenkit arra sarkalni, hogyha teheti, adjon. Életeket menthet vele.
2016. január 26. 22:46 #5
PinkBarbie
PinkBarbie
Little Butterfly
 
StátuszXiumin-ka tánca ♥ https://www.youtube.com/watch?v=mTFJlkDw6yk
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.13.
Hozzászólás: 1975
Csatolások: 0
Azonosító: 177766
Offline offline
Én az orvosoktól rettegek kiskorom óta, illetve attól is félek, hogy nehogy elájuljak vérvétel után, mivel viszonylag elég sokat vesznek le. (egyébként adnék, csak hát a félelem nagy úr).
2016. január 27. 17:04 #6
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (PinkBarbie @ 2016.01.26. 22:46)
Én az orvosoktól rettegek kiskorom óta, illetve attól is félek, hogy nehogy elájuljak vérvétel után, mivel viszonylag elég sokat vesznek le. (egyébként adnék, csak hát a félelem nagy úr).

Az igazából attól függ, hogy az orvos, aki kiírja a labort, tulajdonképpen mire kíváncsi. Ott ahol én dolgozom az általános rutin összesen két csőből áll - egy piros kupakos zselésből és egy sima lila kupakosból. A lilába pont annyi vákum van, hogy kb. 1,5-2 ml-t szívjon ki, míg a pirosba, még 5 ml sem kell szerintem, hogy a vizsgálatok elvégezhetők legyenek. Ha esetleg a cső csak félig telik meg, nem szúrom meg újra a gyereket, mert felesleges. Véradásnál valóban 3-4 dl vért vesznek le. Pont emiatt vezették azt be, hogy 50 kg alatt nem lehet vért adni.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!