Starity

BRÉKING! Valóra válik a Harry Potter-rajongók álma: érkezik a nyolcadik könyv!

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. február 11. 11:04 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
J. K. Rowling a Pottermore oldalon jelentette be, hogy könyv formájában is megjelenik a Harry Potter és az Elátkozott Gyermek.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. február 11. 11:25 #2
- törölt felhasználó -    
sad.gif nem szeretem a könyvet
2016. február 11. 11:28 #3
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
Bár nagyon szeretem a Harry Pottert (inkább könyv formájában), úgy érzem, ezt nem kéne... Nagyon szépen, VÉGLEG le volt zárva a hetedik rész azzal a jövőbe tekintéssel a végén, amit most Rowling folytatni akar. De miért is? Drámaként amúgy se lesz sose olyan, mint a többi könyv, nem lehet úgy kibontani, ragozni a leírásokat, mert elsősorban a párbeszédeknek kell előre vinniük a cselekményt.
Nem beszélve arról, hogy hogyan akar egy kötetenként több száz oldalt felölelő könyvet drámába ültetni? Maga a dráma önmagában is elég nehezen értelmezhető, emészthető, pont amiatt, hogy minden információt a párbeszédekből kell kinyerni, viszont az eddigi HP könyvek mind rengeteg lényeges részletet tartalmaztak, főként a leírásokban!
Nem tudom elképzelni, hogy lehet egy ilyen művet átültetni ilyen formába, plusz, ha arra gondolok, hogy a mai fiatalság olvasni se szeret, és ha meglátja, hogy az új Harry Potter úgy van szedve, mint az Antigoné vagy a Rómeó és Júlia, menten hülyét kap...
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2016. február 11. 11:47 #4
- törölt felhasználó -    
Diala szerintem se kéne! Szépen befejezte. Köszönjük! Ennyi elég is volt!
2016. február 11. 12:17 #5
Vadonka 16
Vadonka 16
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.13.
Hozzászólás: 342
Csatolások: 0
Azonosító: 143242
Offline offline
borzalmas ez a borító remélem más lesz a könyvön.
szerintem felesleges lenne kiadni könbyvként ha úgy is csak színdarabnak írta.
2016. február 11. 12:48 #6
- törölt felhasználó -    
Szupiiiiiiiiiii...csak az a baj hogy nem szeretem a Harry Pottert
2016. február 11. 13:23 #7
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Végtére is ha már van színdarab, akkor innentől egy lépés, hogy ugyanezt kiadják könyv formában is. Nekünk mindenesetre nyilván pozitívum, hisz fene se tudja, hogy a darab valaha is átkerül-e egy itthoni nagyobb színpadra. smileeee.gif
2016. február 11. 13:28 #8
- törölt felhasználó -    
Én nagyon várom,biztos elolvasom.
2016. február 11. 14:19 #9
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
Jó, akkor aki szerint szépen le van zárva az eredeti történet, és ezt már "nem kéne", az ne olvassa el, ne nézze meg! Csak könyörgöm ne keseregjen, és okoskodjon! Attól, hogy kiadja ezt a könyvet, semmit nem fog levonni az eredeti 7-es értékéből!
Egyébként a Pottermore oldalon Rowling rengeteg plusz történetet és infót oszt még meg, és azok is nagyon élvezetesek.
Én aki ezen nőttem fel, számtalanszor olvastam és láttam a filmeket, kifejezetten örülök, sőt már rég nem örültem ennyire (ilyen jellegű) hírnek.
Szóval légyszi ne rontsátok el mások örömét, és tartsátok meg a negatív energiákat biggrin.gif
Nem is értem miért kell előre eltemetni, leszólni és "ez csak rossz lehet, és én konzervatív, nem vagyok nyitott semmi újra" eszmével turnézni!

Én nagyon várom már (Kicsit mindig is vártam és reménykedtem, vagy egy folytatásban, vagy egy előzményekben, vagy bármi) és mivel eddig még nem sikerült csalódnom Rowlingban, nagyon pozitívan állok hozzá!! smileeee.gif
2016. február 11. 14:21 #10
- törölt felhasználó -    
Szerintem ezzel a dologgal az a probléma, hogy Rowling meg a többiek próbálják még lehúzni a bőrt a Harry Potter-ről azzal a szöveggel, hogy "eddig sikeres volt, ezután is az lesz". Persze imádom a Harry Pottert, de úgy gondolom, ez a dolog már lezárt, kerek egész, és én személy szerint nem tartom túl jó ötletnek, hogy tovább bonyolítsák a történetet.:/
Idézet (sewenteen @ 2016.02.11. 14:19)
Jó, akkor aki szerint szépen le van zárva az eredeti történet, és ezt már "nem kéne", az ne olvassa el, ne nézze meg! Csak könyörgöm ne keseregjen, és okoskodjon! Attól, hogy kiadja ezt a könyvet, semmit nem fog levonni az eredeti 7-es értékéből! 
Egyébként a Pottermore oldalon Rowling rengeteg plusz történetet és infót oszt még meg, és azok is nagyon élvezetesek.
Én aki ezen nőttem fel, számtalanszor olvastam és láttam a filmeket, kifejezetten örülök, sőt már rég nem örültem ennyire (ilyen jellegű) hírnek.
Szóval légyszi ne rontsátok el mások örömét, és tartsátok meg a negatív energiákat biggrin.gif
Nem is értem miért kell előre eltemetni, leszólni és "ez csak rossz lehet, és én konzervatív, nem vagyok nyitott semmi újra" eszmével turnézni!
Én nagyon várom már (Kicsit mindig is vártam és reménykedtem, vagy egy folytatásban, vagy egy előzményekben, vagy bármi) és mivel eddig még nem sikerült csalódnom Rowlingban, nagyon pozitívan állok hozzá!! smileeee.gif

És hol marad a véleménynyilvánítás szabadsága? pardon.gif Amíg tisztes hangnemben mondjuk ki a véleményünk, szerintem nincs vele probléma. Mások örömét pedig nem kell elrontania annak, hogy vannak, akik nem úgy gondolkodnak erről, mint ők.smileeee.gif Ellenben a "nem vagyok nyitott semmi újra" dolog némileg sértőnek vehető. Mindenesetre véleménye ugyebár mindenkinek lehet, nem? smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Diala
2016. február 11. 14:35 #11
Hushpush
Hushpush
visszatérő vendég
 
StátuszÉéééééééééééés! Nem.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 295
Csatolások: 0
Azonosító: 853
Offline offline
Egyetlen baj lehet ezzel, hogy J.K.Rowling már nem az a munkanélküli tanárnő, aki egyszer volt. Akkoriban nem vakította el a pénzéhség és nem nehezedett a vállára a sok elvárás, amit a rajongói pakolnak rá.
Sajnos fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban.
DE, mint sokan mások én is a Harry Potter könyveken nőttem fel, már jóval az első film megjelenése előtt elolvastam az első 4 kötetet. Tehát el fogom olvasni ezt is, minden bizonnyal...
1 felhasználónak tetszik: Diala
2016. február 11. 14:42 #12
Clariity
Clariity
visszatérő vendég
 
Státuszfake it 'til you make it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.06.
Hozzászólás: 345
Csatolások: 5
Azonosító: 213009
Offline offline
a HP mindig is a legnagyobb kedvencem volt filmek és könyvek között is azthiszem, de ezzel kapcsolatban most vegyes érzelmeim vannak. persze, tuti elolvasom majd, hiszen érdekel, hogyan folytatódik a sztori, de mégis benne van az, hogy az utolsó részben lezárult az egész történet, és nem igazán tudom, hogyan lehetne úgy folytatni, hogy úgyanolyan szinten legyen mint az előző könyvek. ezzel szemben egyáltalán nem biztos, hogy rossz lesz, persze így előre nem lehet megmondani. ettől függetlenül várom, azért örülök neki.
2016. február 11. 14:48 #13
Almaszósz66
Almaszósz66
visszatérő vendég
 
StátuszAlways Keep Fighting!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.16.
Hozzászólás: 384
Csatolások: 0
Azonosító: 227703
Offline offline
Most azt mondogatom magamnak hogy nem fogom elolvasni mert nem akarom,hogy folytasság ezt a csodálatos de ugyanakkkor lezárt történetet. Ennek ellenére kétlem hogy meg tudom állni hogy el ne olvassam mikor majd kijön. Eleve az új filmnek sem örültem és akkor még ott van az a szindarab is és most ez!?! Miért??? ( jó elég egyértelmű hogy a pénzért)...A Harry Potter a gyerekkorom egy fontos része volt és máig újraolvasgatom a könyveket. De el kell fogadni hogy vége van. És ezt így mondom hogy én aztán ténleg nagyon nagyon szerettem és minden könyvet legaláb 5× elolvastam de az az érzésem van hogy ez az új kötet nagy csalódás lesz. sad.gif(
2016. február 11. 14:48 #14
- törölt felhasználó -    
Na ez jó hír! smileeee.gif
2016. február 11. 14:49 #15
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5264
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Örülök neki, meg minden. De nekem nem tetszik, hogy a fia van a középpontban! Na meg a történet is szépen le lett zárva, nem kéne újra kezdeni az egészet! Ráadásul J. K. Rowling sem az a munkanélkülis író, mint anno!
2016. február 11. 14:56 #16
TVD1
TVD1
psychopath^^
 
StátuszMy eyes were loking for you, so I found u....Well, I know you're there**
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.30.
Hozzászólás: 1324
Csatolások: 15
Azonosító: 244352
Offline offline
Nagyszerű!...már ha olvasnék könyvet
2016. február 11. 14:58 #17
- törölt felhasználó -    
Hát, kíváncsian várom.. Mondjuk én is amellett vagyok, hogy nem épp a legjobb ötlet felbolygatni a lezárást. biggrin.gif
2016. február 11. 15:02 #18
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
Porkéz
Sértő csak az lehet, amit magadra veszel, és úgy gondolom, hogy ha valaki ezen a mondaton megsértődik, akkor pont van is alapja.
Kicsit Unom, hogy nagyobb fórumokon azt lehet olvasni, hogy mindenki örömködik, de mi Magyarok annyira pesszimisták és negatívak vagyunk, hogy az örömben is a rosszat keressük. (ez azt hiszem itt egyértelműen látszik is) És persze sok lehúzós vélemény mind a "szabad vélemény nyilvánításra" épít.
Csak, hát divat lett, egy még meg sem jelent dologról véleményt alkotni, és jól lehúzni, vagy fordítva. (Mint amikor még meg sem jelent Dicaprio új filmje, de mindenhol azt olvastam, hogy ha ezért nem kap "oszkárt" akkor semmiért...és akkor még az előzetesen kívül mást még nem is mutattak be)
Lehet, hogy az én véleményem sem érdekel senkit, de szerintem az ilyen ünneprontó, a jóban is keresem a rosszat, és csak azért is ellenkező véleményekre mondják, hogy olyan mint a ...(tudjuk mi)....mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra!
Nem akartam én megbántani senkit, de rossz volt feljönni ide, és a lehangoló kommentek áradatával szembesülni.
2016. február 11. 15:06 #19
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
szerintem már mindent kisajtoltak a HPből, amit csak tudtak, már az ötödik is elég elvetemült volt, a hetes meg egyenesen túlzás, de ha megjelenik azért elolvasom, hogy milyen
még az is lehet, hogy tök jó lesz
2016. február 11. 15:15 #20
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
sewenteen, szerintem senki nem akar lehangolni senkit, egy utálkozó komment sincs a poszt alatt, egyszerűen csak valakik logikusnak, valakik pedig pénzéhes próbálkozásnak tekintik az új könyvet. Egy valami azonban közös: mindannyiunk gyerekkorában fontos volt ez a könyv, illetve filmsorozat, mindannyian rajongunk érte, hiszen egyszerűen csodálatos az egész HP világ, de el kell fogadni,hogy valakik reálisan gondolkodnak és nem kergetik magukat hamis illúziókba,hogy ez "még csodálatosabb lesz,mint a sorozat" mert nagy valószínűséggel már nem ugyanolyan lesz mint régen, már nem lesz olyan eredeti, olyan elbűvölő és magával ragadó mint a többi rész,hiszen ennek a korszaknak vége....és akár tetszik, akár nem ez az új rész senkinek sem hiányzott. Bár mindemellett én leszek a legboldogabb ha nem okoz csalódást ez a rész, tartok attól,hogy igazam lesz...
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok