Starity

Miki Ando

Miki Ando Miki Ando nemzetisége 18074. 1rajongó 0vélemény
  • Születési név
  • Miki Ando
  • Becenév
  • Miki
  • Születési idő
  • 1987. december 18.
  • Születési hely
  • Chikusa-ku, Nagoya, Aichi Prefektúra, Japán
  • Foglalkozás
  • Műkorcsolyázó
  • Családi állapot
  • hajadon
  • Partner
  • Javier Fernández
  • Magasság
  • 162 cm
  • Eredeti hajszín
  • Fekete
  • Szemszín
  • Fekete
  • Csillagjegy
  • Nyilas
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna

Miki Ando életrajza


A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

MIKI ANDO

MAGÁNÉLET

Miki Ando a japán Nagoyában született 1987-ben. Édesapja 8 éves korában hunyt el. 2006-ban a japán műkorcsolyázó csatlakozott a Toyotához és a Chukyo Egyetemen felnőtt oktató lett, majd 2011. márciusában kapta meg a diplomáját. Miki nagyon jól megtanult angolul, amíg az Amerikai Egyesült Államokban tréningezett. 2013. januárjában elhagyta a Toyota Motort.

2013. áprilisában életet adott lányának, aki Himawar nevet kapta, ami annyit tesz japánul, hogy napraforgó.

A régi edzője Nyikolaj Morozov is a párja volt egy darabig, amíg edzette őt.

Jelenleg Miki Ando boldog párkapcsolatban él a kiváló spanyol műkorcsolyázóval (Javier Fernandez), akivel még 2014-ben ismerkedett meg, és lett belőle szerelem! 

KARRIER

A kezdetek

Miki Ando 8 éves korában 1996-ban kezdett korcsolyázni. Hamarosan Yuko Monna lett az edzője aki akkor olyan nevekkel dolgozott együtt, mint Mao Asada és Mai Asada. A 2000–2001-es szezon elején Nobuo Satō volt az edzője, és a programjában már benne volt a tripla lutz-tripla loop.

2001–2002-ben megnyerte a Japán Junior Bajnokságot, valamint a Junior Grand Prix döntőt. A Japán felnőtt bajnokságon bronzémet szerzett, mintahogy a Junior Világbajnokságon is.

A 2002-2003-as szezonban történelmet csinált a  Junior Grand Prix döntőben, amikor egy négyfordulatos salchowot csinált, ezzel ő lett az első női koris, aki erre képes volt. Megvédte a Japán Junior bajnoki címét, és ezüstérmet hozott el a Junior Világbajnokságról.

2003–2004-ben újra győzött a Junior Grand Prix Fináléjában, harmadik sikerét érte el a Japán Junior Bajnokságban, és övé lett a Junior Világbajnoki cím is.  Szintén nyert a Japán felnőtt bajnokságon, és végül a nyegedik helyet szerezte meg élete első felnőtt világbajnokságán.

A 2004–2005-ös szezon

A 2004–2005-ös évben volt az első teljjes felnőtt szezonja. Nyert két érmet az ISU műkorcsolya Grand Prix szériájában, és kiharcolta a részvétetelt a GP Fináléban, ahol végül a negyedik helyen végzett. A második Japán felnőtt bajnoki címét gyűjtötte be, és hatodik lett a 2005-ös Világbajnokságon.

A 2005–2006-os szezon

Miki Ando áthelyezte a székhelyét az Amerikai Egyesült Államokba és Carol Heiss Jenkins volt az edzője, aki felkészítette a 2006-os Téli Olimpiára (Torinó). A szezon jól kezdődött a számára, a  2005-ös Cup of Russián ezüstérmet nyert, míg a 2005-ös NHK Trophy-n negyedik lett, így kvalifikálta magát a Grand Prix döntőre, ahol végül a negyedik lett. A Japán Nemzeti Bajnokságon csak hatodik lett.

Végül Miki bekerült a Japán Olimpiai Csapatba az utóbbi két év eredményeinek köszönhetően. Az Olimpián tizenötödik lett, miután háromszor elesett a kűrben. Ezek után már nem hívták meg a Műkorcsolya Csapat-világbajnokságra a japán keretbe.

A 2006-2007-es szezon

 Miki edzőt váltott a 2006–2007-es szezon kezdetére. Az új trénere az orosz Nyikolaj Morozov lett, és ennek hatására erős évet tudhatott a háta mögött. Megnyerte a 2006-os Skate America versenyt, majd ezüstérmet szerzett a 2006-os Trophée Eric Bompard-on. Újra kvalifikálta magát a GP-döntőre, ahol végül az ötödik lett.

A Japán Bajnokságon több tényező is hátráltatta, de így is a második helyet csípte meg Mao Asada mögött.

Ezután következett a 2007-es Világbajnokság, és Miki Ando a második volt a rövid programban és a szabad korcsolyázásban is, viszont az összetettben ő került az első helyre 195.09 ponttal, amivel megnyerte a VB-t kevesebb, mint egy ponttal Asada előtt. Ezekkel a pontszámokkal beállította az egyéni legjobbját. A Vogue Japán magazin az év nőjének választotta 2007-ben, és emellett kapott még hat különböző díjat is.

A 2007–2008-as szezon

A 2007–2008-as szezont a japán műkorcsolyázó lány egy ezüstéremmel kezdte a 2007-es Skate Americán, de a 2007-es NHK Trophy-n márcsak a 4. hely jutott neki, ahol háromszor is elesett a hosszabb programját bemutatva. A Grand Prix döntőre nem került be a legjobbak közé.

A Japán Bajnokságon a szabadkorcsolyázásban ő volt a legjobb, de az összetetben ez is csak a második helyre volt elég a másik japán koris csillag Mao Asada mögött.

A következő év Februárjában elindult a 4 Kontinens műkorcsolya versenyen (Four Continents), ahol megkísérelt egy négyfordulatos Salchowot, de sajnos nem sikerült neki. Végül bronzérmes lett. A Világbajnokságon a rövid program után Miki Ando csak a nyolcadik helyen állt, majd kénytelen volt visszalépni a lábában elszenvedett izomhúzódás miatt, ami már reggel óta gyötörte.

A 2008–2009-es szezon

A 2008/2009-es idényben Miki Ando a harmadik helyen végzett a Skate America versenyen Kim Yuna és Yukari Nakano mögött, és második lett Yuna után a Cup of China versenyen. A Grand Prix döntőben bemutatta a négyfordulatos salchowot, de nem volt teljesen biztos a dolgában, így a zsűri egy kicsit lepontozta. Végül a mezőny végében, az utolsó helyen végzett, de ő örült a teljesítményének.

A Japán Bajnokságon a harmadik helyen állt a rövid program után. Viszont a kűr előtti bemelegítésen összeütközött Fumie Sugurival, és ezért megsérült Miki térde. Ennek ellenére a harmadik lett, és bekerült a Japán Világbajnoki csapatba. A bajnokság előtt a Japán Korcsolya Szövetség azt akarta, hogy hagyja el az edzőjét, Nyikolaj Morozovot. Majd a VB-n 190.38 összpontszámmal a harmadik helyet szerezte meg.  

A 2009-es Csapat-világbajnokságot Tokióban rendezték, ahol végül a japán csapat a harmadik lett. 

A 2009–2010-es szezon

A Japán Korcsolya Szövetség új kritérium szerint válogatta a 2010-es Téli Olimpiára való kijutásra jogosult korcsolyázókat. Aki a legmagasabb pozicíóba jut a Grand Prix fináléban, az biztos ott lesz a téli játékokon. Ezt szem előtt tartva Miki Ando először a Rostelecom Kupán indult, amit meg is nyert. Az NHK Trophy-n szintén győzött.  Ezzel a két szép sikerrel bebiztosította a helyét a 2009-2010-es GP-döntőre, amit Tokió rendezett abban az évben.

A GP-döntőben 66.20 pontos rövid programmal kezdett, amivel az első helyre is került. Ekkor 0.56 pont előnnyel a második helyen követte őt a dél-koreai Kim Yuna. A szabadkorcsolyázásban Miki második lett, és 119.74-es pontszámmal a végül győztes Yuna mögött második lett, míg a harmadik helyre a másik japán koris Akiko Suzuki került, ezzel ők elérték az olimpiai kvótát. 

A Japán Bajnokságon Miki Ando összesítésben a negyedik lett.  Majd jött a 2010-es vancouveri téli olimpia. Február 23-án tartották a rövid programot,  ahol Miki kivégezte magát a triple lutz-triple loop kombináció után. A rövid programban elért pontja 64.76, ami a negyedik legjobb volt. A kűrben viszont alulmúlta magát, csak a huszonötödik volt a rangsorban, és ezzel csak ötödik lett az olimpián 188.86 összpontszámmal. Bár eredetileg kihagyta volna a 2010-2011-es szezont, de az olimpiát követően meggondolta magát. 

Majd a 2010-es Világbajnokságon zárta az idényt. A tizenegyedik helyen állt a rövid program után 55.78 ponttal, mert elesett a nyitó triple lutzban, de a kűrben visszajött, és 122.04 ponttal a harmadik legjobb lett. Végül összesítésben a kapott 177.82 ponttal a negyedik pozicíóban fejezte be a VB-t.

A 2010–2011-es szezon

Miki Ando a Cup of China és a Rostelecom Cup versenyekre kapott meghívást a 2010–2011-es ISU Grand Prix idényben. Augusztusban röviddel a korcsolya szezon előtt  megváltoztatta edzés helyszínét,  Hackensack (New Jersey, USA) helyett  Daugavpilsben (Lettország) készült tovább. Eredetileg Oroszországban ment volna, de a szmog és a kánikula miatt lemondott Moszkváról.

A Cup of China versenyen Miki megkísérelt egy tripla Lutz-tripla Loop kombinációt a rövid programban, de sajnos a  Loop nem volt tökéletes, így egy kicsit lepontozták. A harmadik helyen állt a rövid korcsolyázás után. Viszont megnyerte a szabadkorcsolyázást, és ezzel a versenyt is, az ezüstérmes honfitárs Akiko Suzuki és a bronzérmes orosz Alena Leonova előtt.

A Rostelecom Cup versenyen egy újabb ütközés után a kazah Abzal Rakimgalievvel egy gyakorláson azt eredményezte, hogy újra megsérült.  De folytatta tovább a küzdelmeket, és egy rontott tripla Flip után csak az ötödik helyen állt. De a kűrben javított, és ő volt a legjobb 120.47 pontszámmal , és ezzel győzött a versenyen az ezüstérmes japán Akiko Suzuki és a bronzérmes amerikai Ashley Wagner előtt.

Két aranyérem után a Grand Prix versenyeken Miki Ando pozicíója biztos volt a pekingi Grand Prix Fináléban, ahol megújított rövid programmal állt fel, amit a GP-döntő előtt 1 héttel tökéletesített. Két ugrásában is hiba csúszott, így a rövid korcsolyázás után csak az ötödk helyen állt. A szabad korcsolyázásban szinte hibátlan programot futott, 122,70 ponttal a legjobbat teljesítette, de ez összesítésben nem változtatott a helyezésén, maradt az ötödik pozicíóban 173,15 megszerzett ponttal.

December 26-án Miki Ando megnyerte a harmadik Japán Bajnoki Címét, mögötte a második Mao Asada és a harmadik Kanako Murakami lett. Ezzel jogot szerzett a Japán Világbajnoki Csapatban a VB résztvételhez. A Négy Kontenens versenyen februárban Miki a rövid programban és a szabad korcsolyázásban is első volt, így a versenyt is megnyerte. Az összpontszáma 201.34 pont, amely új szezonális és egyéni rekordja is volt.

Miki a világbajnokságon is győzött Moszkvában, megelőzve az ezüstérmet szerző dél-koreai Kim Yunát 1.29 pont különbséggel és a bronzérmes olasz Carolina Kostnert 11.11 ponttal.

A 2011–2012-es  szezon

Júniusban Miki Ando kikerült a Grand Prix sorozatból. Később eldöntötte, hogy nem versenyez az egész szezonban, csak egyes ISU versenyeken áll rajthoz. Számos műkorcsolya showban vett részt világszerte. Ezek közül is a legfontosabb a tsunami és a földrengés áldozatainak a 2011. márciusában rendezett jótékonysági műkorcsolya gálája volt, amely a Reborn Garden nevet viselte. Miki Ando aktívan részt vett a koreografálásában és a szervezési munkákban. A jellegzetes koreográfiája Ando és Tsurutani terveit dicséri, ez egy non-stop sorozata volt különböző zennékkel összeállított történetnek balett programelemekkel.

A 2012–2013-as szezon

A 2012-es idényben a  Cup of China és a Trophee Eric Bompard GP-versenykre jelölték ki Mikit. Májusban azt mondta Miki Ando, hogy nem biztos benne, hogy készen áll újra a versenyzésre, ezért alá kellett írnia egy kötelezettségvállalást. Októberben visszalépett a két eseménytől, mert képtelen volt megtalálni az állandó edzőjét. A hónap végén megtudta, hogy terhes. 2013 áprilisában született meg kislánya, és egy hónappal később folytatta az edzéseket.

A 2013–2014-es szezon

Miután két év távollét és a szülés után Miki Ando visszatért a versenyzéshez a 2013-as Nebelhorn Trophy-n ezüstérmet nyert az orosz újonc Elena Radionova mögött. Majd a hetedik helyen végzett a Japán Bajnokságon. Ezután Miki bejelentette visszavonulását a versenyzői műkorcsolyázásból, és a továbbiakban úgy gondolja, hogy az edzői karrierjére koncentrál.

NAPJAINKBAN

Miki Ando a japán Tv-ben dolgozik, mint szakkommentátor és műkorcsolya edzőként is tevékenykedik. 

ADATOK RÓLA

MIKI ANDO

Teljes Neve: Miki Ando
Nemzetisége: Japán
Született: 1987. december 18. (29 éves)
Nagoya, Aichi Prefektúra, Japán
Magasság: 1.62 m (5 ft 4 in)
Edzői voltak: Valter Rizzo, Yuko Monna, Nikolai Morozov, Carol Heiss Jenkins, Nobuo, Kumiko Sato, Sachiko Kozuka
Koreográfusai: Natalia Bestemianova, Igor Bobrin, Lea Ann Miller
Koreográfusai voltak: Stéphane Lambiel, Kenji Miyamoto, Noriko Sato, Nikolai Morozov, Patricia Wilcox, David Wilson, Marina Zueva, Kumiko Sato, Yuko Monna
Klubja: Toyota SC
Előző kubja: Prince Hotel
Edzés helyszínei: Nagoya és Milánó
A korcsolyázás kezdete: 1995
A korcsolyázó pályafutás befejezése: 2013
ISU személyi pontrekord:
Összesen: 201.34 Pont
A 2011-es Négy Kontinensen érte el.
Rövid Program: 67.98 Pont
A 2007-es VB-n érte el.
Szabadkorcsolyázás: 134.76 Pont
A 2011-es Négy Kontinensen érte el.
Érem Rekord:
Női Műkorcsolyázásban - Japánt képviselve: 
Világbajnokságokon:
Aranyérem   – 1. hely a 2007-es VB-n (Tokió) Női egyéni
Aranyérem   –  1. hely a 2011-es VB-n (Moszkva) Női egyéni
Bronzérem    – 3. hely a 2009-es VB-n (Los Angeles) Női egyéni
Négy Kontinens Bajnokság:
Aranyérem    – 1. hely a 2011-es versenyen (Tajpej ) Női egyéni
Bronzérem    – 3. hely a 2008-as versenyen (Goyang) Női egyéni
Grand Prix Döntőkön:
Ezüstérem  – 2. hely a 2009–10-es GP-döntőben (Tokió) Női egyéni
Junior Világbajnokságokon:
Aranyérem    – 1. hely a 2004-es versenyen (Hága) Női egyéni
Ezüstérem    – 2. hely a 2003-as versenyen (Ostrava) Női egyéni
Bronzérem   – 3. hely a 2002-es versenyen (Hamar) Női egyéni
Junior Grand Prix Döntőkön:
Aranyérem   – 1. hely a 2001–2002-es versenyen (Bled) Női egyéni
Aranyérem   – 1. hely a 2003–2004-es versenyen (Malmö) Női egyéni
Bronzérem   – 3. hely a 2002–2003-as versenyen (Hága) Női egyéni

Japán neve: 
Kanji 安藤 美姫
Kana あんどう みき

KORCSOLYA PROGRAMJAI

2000–2001. | Rövid Program: España cañí by Pascual Marquina Narro | Kűr: Riverdance by Bill Whelan  | Gála: -

2001–2002. | Rövid Program: Csárdás by Vittorio Monti | Kűr: Swan Lake by Pyotr Ilyich Tchaikovsky  | Gála: -

2002–2003.  | Rövid Program: Asturias by Isaac Albéniz | Kűr: La Bayadère by Ludwig Minkus | Gála: Claire de Lune by Claude Debussy  

2003–2004. | Rövid Program: Grande Polonaise Brillante by Frédéric Chopin | Kűr: The Firebird by Igor Stravinsky | Gála: Beat Out Dat Rhythm on a Drum (from Carmen Jones) by Georges Bizet, Oscar Hammerstein II  

2004–2005.  | Rövid Program: Gypsy Soul by Strunz & Farah | Kűr: 1. The Firebird by Igor Stravinsky és 2. Guitar Concerto – For Two Christophers by Elmer Bernstein | Gála:  Mickey (from Bring It On) by B*Witched  

2005–2006.  | Rövid program: Merry Christmas, Mr. Lawrence by Ryuichi Sakamoto | Kűr: 1. Madama Butterfly by Giacomo Puccini és 2. My Funny Valentine by Richard Rodgers | Gála: Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive by Aretha 

2006–2007. | Rövid program: Scheherazade by Nikolai Rimsky-Korsakov | Kűr: Violin Concerto by Felix Mendelssohn | Gála: I 1. Believe by Ayaka és 2. Mikazuki by Ayaka

2007–2008. | Rövid program: 1. Scheherazade by Nikolai Rimsky-Korsakov és 2. Samson et Delilah by Camille Saint-Saëns | Kűr: Carmen by Georges Bizet | Gála: 1. La Bohème by Giacomo Puccini, 2. Hurt by Christina Aguilera és  3. Handcuffs by Claudette Ortiz 

2008–2009. |  Rövid program: Chairman's Waltz (from Memoirs of a Geisha) by John Williams | Kűr:  1. Symphony No. 3 in C minor, Op. 78 by Camille Saint-Saëns és 2. Giselle by Adolphe Charles Adam | Gála: 1. Boléro by Maurice Ravel és 2. I Believe by Ayaka 

2009–2010. | Rövid program:  Requiem by Wolfgang Amadeus Mozart | Kűr: 1. Cleopatra, Marco Polo by Loreena Mckennitt, 2. Marco Polo by Ennio Morricone, 3. Rome by Jeff Beal és 4. Asterix & Obelix: Mission Cleopatra by Philippe Chany | Gála: 1. Bring in 'da Noise, Bring in 'da Funk, 2. Requiem by Wolfgang Amadeus Mozart, 3. Queen of the Night (from The Draughtsman's Contract) és 4. Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive by Aretha Franklin

2010–2011. | Rövid program:  1. Gabriel's Oboe, 2. The Falls (from The Mission) by Ennio Morricone performed by Yo-Yo Ma, 3. Broken Sorrow és 4. Egyptian in the Night by Nuttin' But Stringz | Kűr:  Piano Concerto in A minor, Op. 16 by Edvard Grieg | Gála: 1. Comin' Home Baby by Michael Bublé, 2. Why do People fall in Love by Linda Eder, 3. Concierto de Aranjuez by Joaquín Rodrigo performed by Operatica, featuring Inva Mula és 4. Requiem by Wolfgang Amadeus Mozart

2011–2012. | Rövid program: - | Kűr: - | Gála: 1.  I am a Thousand Winds by Hayley Westenra choreo. by Nikolai Morozov, 2. Black Swan by Clint Mansell choreo. by Nikolai Morozov, 3. You Must Love Me (from Evita) choreo. by Kenji Miyamoto, 4. I (Who Have Nothing) by Gladys Knight choreo. by Kenji Miyamoto, 5. Foolin' by Dionne Bromfield choreo. by Kenji Miyamoto, 6. Fragile by Sting choreo. by Miho Tsurutani, Miki Ando, 7. Over the Rainbow (from The Wizard of Oz) choreo. by Miho Tsurutani, Miki Ando, 8. O Mio Babbino Caro by Giacomo Puccini choreo. by Stéphane Lambiel és 9. Méditation (Thaïs) by Jules Massenet choreo. by Noriko Sato  

2012–2013. | Rövid program: - | Kűr: - | Gála: - 

2013–2014. | Rövid program: My Way by Frank Sinatra | Kűr: The Firebird by Igor Stravinsky | Gála: 1. Amazing Grace és 2. Boléro by Maurice Ravel  

KÖZÖSSÉGI MÉDIA

HIVATALOS OLDAL: http://miki-ando.com/

FACEBOOK: https://ja-jp.facebook.com/miki.ando.official

TWITTER: https://twitter.com/m1k1_ando

INSTAGRAM: https://instagram.com/miki_m_ando0403

Forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Miki_Ando

Szerkesztette: TA-Helsinki 

Utolsó frissítés: 2017.03.22. 08:08 által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace