Starity

Zavar a rossz helyesírás és igénytelen fogalmazás a fórumokon?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. július 31. 14:01 #61
Nana95
Nana95
Cián
 
Státusz^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.28.
Hozzászólás: 812
Csatolások: 3
Azonosító: 132107
Offline offline
Eléggé. Persze, én is el szoktam írni néha a szavakat...
2010. július 31. 14:59 #62
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Qiny @ 2010.07.30. 19:54)
Ötlet: A legtöbb számítógépben van hibajelző; kapcsoljátok be.


A számítógép is sok esetben rosszul tudja! Aláhúz olyan dolgokat, amik helyesek, és nem húz alá olyanokat, amik hibásak... mad.gif blink.gif mellow.gif
2010. július 31. 15:03 #63
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2010.07.31. 13:49)
Ez azért van, mert manapság senki sem akar tanár lenni, így arra a szakra azokat veszik fel, akik máshova nem jutottak be. Épp ezért van manapság annyi nem tanárnak való fiatal "tanár", mert van diplomája, hát akkor dolgozik is vele, ha végigszenvedte azt az x évet pardon.gif


Azért az erős túlzás, hogy senki nem akar tanár lenni. Vannak, akiknek szívük vágya, álma, hogy gyerekeket taníthassanak, még annak ellenére is, hogy adott esetben nem túl sok a fizetés és elhelyezkedni sem könnyű a szakmában. Szerintem az az elkeserítő, hogy ezeknek sokkal nehezebb dolga van elhelyezkedni, mint a sok bunkónak (akik egyébként tényleg többen vannak), akik utálják a gyerekeket és eszük ágában sincs tanítani.

Amúgy az már régen rossz, hogy olyan szakra megy az ember, ami nem érdekli, vagy kicsit sem mozgat meg benne semmit és csak kényszerből végzi el, vagy azért, hogy legalább addig sem kell dolgozni, lehet lébecolni jobbra-balra. mad.gif

Különben sem kell mindenkinek diplomásnak lennie... blink.gif
1 felhasználónak tetszik: nozso13
2010. július 31. 16:08 #64
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Egyre többször látok itt igénytelen msn rövidítéseket. Könyörgöm, ha már hsz számot növeltek, legalább vegyétek a fáradságot, hogy kiírjátok rendesen a szavakat.
Meg ez a szavak végén benyomom a -h betűt, ez valami új nyelvtani szabály? Seggbe rúgnám, aki kitalálta... Az a fölösleges plusz -h betű kell a szó végére, de mást meg túl megerőltető normálisan leírni.
9 felhasználónak tetszik: cocoselly, Lolla, Bessie, amira17, Eve87, .KT., Encsy19, Strawberry03, Szandi0820
2010. július 31. 16:16 #65
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cynthia @ 2010.07.31. 13:49)
Ez azért van, mert manapság senki sem akar tanár lenni, így arra a szakra azokat veszik fel, akik máshova nem jutottak be. Épp ezért van manapság annyi nem tanárnak való fiatal "tanár", mert van diplomája, hát akkor dolgozik is vele, ha végigszenvedte azt az x évet pardon.gif


Ez az ismerősömre is tökétesen igaz. Amikor a főiskolát végezte, még el is mondta, hogy ő majd nem tanítani akar. Máig nem értem, hogy gondolta ezt, mit tud majd kezdeni egy főiskolai, ráadásul csak egyszakos tanári diplomával. Szerintem még örülhet neki, ha egyáltalán tanárnak felveszik valahova. És akkor még panaszkodik is, hogy nem talál magának jó állást. Pedig még találhatna is, ha legalább a számítógéphez értene felhasználói szinten, de ahhoz sem ért (az MSN-en és a Twitteren kívül)... unsure.gif
2010. július 31. 16:49 #66
Lucy-chan
Lucy-chan
яuleя oƒ αѕgαrd
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.06.
Hozzászólás: 2362
Csatolások: 159
Azonosító: 104204
Offline offline
Engem az idétlen szlengek és rövidítések szoktak nagyon zavarni, még MSN-en is. Például ki nem állom, amikor valaki azt írja, hogy: "naon" vagy "szeri". Nem túl bonyolult szavak, miért nem képesek kiírni normálisan?

Idézet
Meg ez a szavak végén benyomom a -h betűt, ez valami új nyelvtani szabály? Seggbe rúgnám, aki kitalálta... Az a fölösleges plusz -h betű kell a szó végére, de mást meg túl megerőltető normálisan leírni.


Ott a pont.

De itt a fórumon nemcsak a helyesírással, hanem a mondatok értelmével is baj szokott lenni. Én például mindig átgondolom magamban, hogy mit akarok írni, és utána el is olvasom a bejegyzést, hogy biztosan értelmes legyen, és azt fejezze ki, amit tényleg írni akartam. Nem csak gyorsan odanyomok valamit, aztán hiper sebességgel lenyomom a küldés gombot. Szerintem az emberről nagyon sokat árul el a helyesírása, és az, hogy hogyan fogalmazza meg a mondókáját.
8 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, ventura, amira17, Eve87, Lady Suzy, Fuller, .KT., Szandi0820
2010. július 31. 16:53 #67
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2010.07.31. 16:08)
Egyre többször látok itt igénytelen msn rövidítéseket. Könyörgöm, ha már hsz számot növeltek, legalább vegyétek a fáradságot, hogy kiírjátok rendesen a szavakat.
Meg ez a szavak végén benyomom a -h betűt, ez valami új nyelvtani szabály? Seggbe rúgnám, aki kitalálta... Az a fölösleges plusz -h betű kell a szó végére, de mást meg túl megerőltető normálisan leírni.

Én attól vagyok rosszul, hogy sima v betű helyett w-t írnak a nagy okosak. mad.gif
2 felhasználónak tetszik: Fuller, Viktoriiaa
2010. augusztus 01. 02:41 #68
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (BeCCaSTaR @ 2010.07.31. 16:53)
Én attól vagyok rosszul, hogy sima v betű helyett w-t írnak a nagy okosak. mad.gif


Na... ez meg a másik. Tudtam, hogy valamit kihagytam beer.gif
2010. augusztus 01. 14:59 #69
Qiny
Qiny
 
StátuszMosolyogj a világra és a világ visszamosolyog rád....vagy hülyének néz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 902
Csatolások: 338
Azonosító: 125906
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.07.31. 14:59)
A számítógép is sok esetben rosszul tudja! Aláhúz olyan dolgokat, amik helyesek, és nem húz alá olyanokat, amik hibásak...  mad.gif  blink.gif  mellow.gif

Ezek szerint nincs más megoldás, mint odafigyelni, hogy mit írunk. Ciki. blink.gif
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
2010. augusztus 01. 15:36 #70
- törölt felhasználó -    
Nem zavarja a szemem az, ha valaki nem írja nagybetűvel a mondatokat, vagy egybeírja a szavakat... főleg nem zavar, ha lehagyja a vesszőket, vagy a mondatvégi írásjeleket (legalábbis itt fórumon nem). Én is sokszor szoktam úgy írni pl a 'nem zavar'-t, hogy nemzavar pedig tudom, hogy kell írni. (Kérdezheted, hogy ha tisztában vagyok a helyes írásmóddal akkor mért nem úgy írom. A válasz : megszokás.) Attól tudok teljesen kiakadni, ha (már előttem említették) a 'v' helyett 'w't írnak, vagy 'azt' helyett 'aszt'. A szépítés érdekében sokan próbálkoznak a 'puúsziiíí'val (csak péda) és társaival. Nem hagynám ki azt sem, amikor felesleges NaaGyBetűŰkeTtt írnak. Viszont a szleng egyáltalán nem zavar engem.
2010. augusztus 01. 15:46 #71
- törölt felhasználó -    
Idézet (hollipszilon @ 2010.08.01. 15:36)
Nem zavarja a szemem az, ha valaki nem írja nagybetűvel a mondatokat, vagy egybeírja a szavakat... főleg nem zavar, ha lehagyja a vesszőket, vagy a mondatvégi írásjeleket (legalábbis itt fórumon nem). Én is sokszor szoktam úgy írni pl a 'nem zavar'-t, hogy nemzavar pedig tudom, hogy kell írni. (Kérdezheted, hogy ha tisztában vagyok a helyes írásmóddal akkor mért nem úgy írom. A válasz : megszokás.) Attól tudok teljesen kiakadni, ha (már előttem említették) a 'v' helyett 'w't írnak, vagy 'azt' helyett 'aszt'. A szépítés érdekében sokan próbálkoznak a 'puúsziiíí'val (csak péda) és társaival. Nem hagynám ki azt sem, amikor felesleges NaaGyBetűŰkeTtt írnak. Viszont a szleng egyáltalán nem zavar engem.


Csak éppen az a probléma, hogy a "szleng" (ami egyébként nem ez, de hagyjuk) miatt már sokan azt sem tudják, hogy kell rendesen leírni ezeket a szavakat.
4 felhasználónak tetszik: ventura, Sally Sparrow, szeri thalía, Viktoriiaa
2010. augusztus 26. 14:19 #72
- törölt felhasználó -    
Engem zavar!!!
Vannak akik olyan rosszúl fogalmazzák meg a dolgokat, hogy totál nem értem miről van szó!! mellow.gif mad.gif
2010. augusztus 26. 14:47 #73
csianon29
csianon29
Ŕ๏cкєя Č!cυ$
 
Státusz-nincs megadva-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 587
Csatolások: 50
Azonosító: 131824
Offline offline
Engem nem zavar.Végülis mi is csak emberből vagyunk, és mindenki követ el néha hibákat.Persze az már nem normális ha egy ember minden szavába hibát ejt mellow.gif
2010. augusztus 26. 21:57 #74
- törölt felhasználó -    
Nekem pl. bántja a fülemet az eszek, iszok, alszok, mert helytelen, más kérdés, hogy már többen használják ezt, mint az -m-es alakot, ezért kénytelen volt elfogadni az akadémia.

Tény, hogy nyelvek fejlődésének egyik útja, amikor az emberek elkezdenek valamit úgy mondani, ahogy nem kéne. Ennek tipikus példája az összes újlatin nyelv, ami valójában nem más, mint az analfabéta népesség által beszélt latin, amit egyszer csak elkezdtek úgy leírni, ahogy beszélték (ugye, nem tudtak helyesen írni – és ebből aztán rögtön az is kiderült, hogy a latint nem úgy beszélték, ahogy azt sokáig tanították). Csak egy példa, az is onnan indult, mint nálunk az "eszek".
1 felhasználónak tetszik: Viktoriiaa
2010. augusztus 26. 22:09 #75
csicsi20
csicsi20
♥ AckleHolic ♥
 
Státusz... dreams come slow and they go so fast
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.06.
Hozzászólás: 1664
Csatolások: 109
Azonosító: 119601
Offline offline
Én magyar szakos vagyok az egyetemen, de még így is sok hibát ejtek sajnos sad.gif Ez a fránya helyesírás soha nem volt az erőségem. Ez nem mentség, de tényleg rossz tanárom volt. Példa azt tanította nekünk, hogy muszály az ly és úgy is használtuk. De már tudom: muszáj beer.gif Engem nem zavarnak a szlengek itt a fórumon, én is használom. De az olyannál, amikor azt írják, hogy teccik az már bántja a szemem. blink.gif
2010. augusztus 26. 23:13 #76
Beba13
Beba13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.02.
Hozzászólás: 1828
Csatolások: 11194
Azonosító: 119256
Offline offline
Engem is zavar, mert néha azt sem tudom kivenni a szövegből, hogy miről van szó. Az oké, hogy néha-néha félreütik a billentyűzeten, velem is előfordult már jópárszor, de amikor olyanokat látok hogy valyon, muszály, teccik, lécci és társai, akkor azok már engem is idegesítenek.
2010. augusztus 27. 16:47 #77
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Engem például az nem zavar, ha valaki kis betűvel kezdi a mondatot, vagy néha egybe ír valamit, de ez a v helyett w, a sok h betű, meg a köszcsi/puszcsi és társai idegesítenek. Az se zavar, ha nem mindig ír valaki vesszőt, de azért néha rakjon már legalább oda, ahol lényeges, mert már többször is volt olyan, hogy amiatt, hogy nem rakott valaki vesszőt, többféleképpen is tudtam értelmezni, amit írt. A másik meg - ha már írásjelek -, meg tudom érteni én úgy is a mondatot, hogy nincs a végén 1000 db felkiáltójel, viszont akkor nem biztos, amikor egy hosszabb szövegben még a pont is túl luxus ahhoz, hogy lenyomjuk azt az egy, nyamvadt gombot egy-egy mondat végén.
A szlengben van néhány érdekes szó, amitől meg tudok őrülni, de egyébként nem zavar. Bár, amikor valaki úgy beszél, hogy "itt vok"... na, attól a falra tudok mászni. Meg persze előfordulhat, hogy valaki félreüt a billentyűzeten, meg ilyenek, de, most komolyan, olyan nehéz átnézni? Én is mindig átnézem, és biztos marad benne hiba, de akkor is megéri átnézni.
2010. augusztus 27. 16:52 #78
nore<P
nore<P
 
StátuszFleur Delacour-Weasley ϟ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.01.
Hozzászólás: 643
Csatolások: 0
Azonosító: 97587
Offline offline
Azthiszem hogy az az internettel jár valamiért,hogy nem fogalmazunk olyan szépen,és nem mindíg írunk helyesen. De a buta rövidítések,az érthetetlen szavak,és a ronda helyesírási hibák láttán néha nagyon ideges leszek.biggrin.gif Plusz attól is a falra mászok,ha valaki nem tud magyarul,gondolok itt az e szócska helytelen használatára,vagy a de viszont,stb kifejezésekre. 110.gif
2010. augusztus 27. 17:27 #79
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
hát.. is-is.. tongue.gif
attól függ hogy milyen hibák..
pl. az engem sem zavar,hogy ha valaki nem kezdi nagy betűvel a mondatokat és nem teszi állandóan a vesszőket.. unsure.gif
az sem szokott általában hogy ha valaki lerövidíti a szavakat... (vki-valaki,h-hogy) sőt általában ezeket én is használom..
és még általában az sem szokott különösképp hogy ha valaki egybeírja a szavakat..
viszont amit már előttem is írtak.. hogy a v helyett w.. az már sok..
de így általánosságban nem annyira. wink.gif
2010. augusztus 27. 17:30 #80
- törölt felhasználó -    
Hát nem nagyon csak eltudjam olvasni biggrin.gif
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!