Starity

Avatár, animáció, mozgókép készítés egyszerűen

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. március 18. 20:51 #81
flox87
flox87
Kém
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.27.
Hozzászólás: 1512
Csatolások: 19
Azonosító: 128211
Offline offline
Hali!
Addig sikerült, hogy gifsoup-on megcsinálom az képet viszont nem tudom, hogy lehet belőle 100x100-t csinálni.Valaki megmondaná??
köszi a segítséget előre is!!
2011. március 27. 09:46 #82
- törölt felhasználó -    
Halihó!
Nekem annyi lenne a kérdésem, hogy a Jasc Animation Shop-ban mit jelent a következő: How long do you want each frame to be displayed (in 1/100th of a second)?
Gondolom ebből észrevettétek, hogy az angolom nem a legjobb (2 év után).
Mekkora számot kell oda beállítani?blush.gif
Köszönöm a segítséget thumbsup.gif
2011. április 16. 18:18 #83
- törölt felhasználó -    
Nekem Photoshopos kérdésem lenne. meghajolo.gif
Megcsináltam az animációt, megnyitottam Photoshopban, majd effekteztem. Az a baj, hogy amikor elmentettem: nem mozgott. Mit lehet tenni? think.gif
Előre is köszönöm! beer.gif
2011. április 30. 18:20 #84
Hannah1207
Hannah1207
csaksimánLejla :)
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.15.
Hozzászólás: 916
Csatolások: 18
Azonosító: 147348
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.06. 15:32)
Már többen kérdeztétek tőlem, hogy hogyan lehet egyszerűen avatárt készíteni, úgyhogy úgy gondoltam, leírom én hogyan szoktam, és ha más tud egyszerűbb módot, ossza meg velünk itt. beer.gif 
1. Pillanatképekre van legelőször szükségünk. Ezt többféleképpen szerezhetjük meg. 
- különböző rajongói oldalakon is találhatunk pillanatképeket
- ha nincs szerencsénk, magunknak kell készíteni. 
Hogyan készítsünk pillanatképeket?
Szükségünk lesz a lejátszó programunkra. Legtöbb lejátszó készít pill. képet. (pl.: KMPlayer, VLC player, BS Player) Ha ilyen lejátszónk van, akkor kézzel kell a képeket kilopkodni. (Nem egyszerű, de megéri.) 
Ha van Windows Media Playerünk (de a BS Playerhez is jó) akkor ha letöltjük a K-Lite Codek Packot, akkor beállíthatjuk úgy is, hogy automatikusan lopja ki a képeket. (Ez egyszerűbb.)
2. Képek összefűzése avagy animáció, mozgó kép készítése
Ha a képek megvannak képszerkesztő programra lesz szükségünk. Rengeteg jó progi van. Legegyszerűbb a PhotoScape, de használhatsz Photoshop, vagy Gimp képszerkesztőt is. 
- PhotoScape:
Válaszd ki a gif animáció készítést, majd a mappát, ahol a képeket tárolod. Ha megvannak, a képeket "behúzod"  középre. (miközben nyomod az egér bal oldali billentyűjét, behúzod középre, majd elengeded). 
Látsz egy lenyíló ablakot a következő lehetőségekkel: 
~ első fotó mérete
~ legnagyobb fotó mérete
~ legkisebb fotó mérete
~ vászonméret beállítása (válaszd ki a 100x100-at)
Majd ezek alatt: 
* nyújtás
* papírra (teljes)
* képre (teljes)
* teljes kép (nagyítás nélkül)
Az animációt a vászonbeállítás alatti lehetőségekkel variálhatod. Plusz a fotót igazíthatod középre, balra, jobbra, stb...
A Photoshop animációkoz annyira nem értek, de itt találsz információt.  beer.gif



hogy kell képet lopni ?
2011. április 30. 22:31 #85
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hannah1207 @ 2011.04.30. 18:20)
hogy kell képet lopni ?


Többféleképpen is kivitelezhető, kettőt leírok, ezeket használom a leggyakrabban.

1) BsPlayer médialejátszóval megnyitod a videot, amiből képeket akarsz lopni, odatekered a kívánt részhez, és a 'P' betű lenyomását követően már el is készül a kép, amik alapesetben a C:/Program Files/BsPlayer/Webteh mappába kerülnek.

2) Avidemux videovágó programmal kiválasztod a kívánt videorészletet, majd File - Save - Save selection as JPG images. Megadsz egy fájlnevet, ezután pedig a kijelölt videorészletet képek formájában meg fogod kapni.

Innentől kezdve már csak össze kell fűzetned.

Remélem, tudtam segíteni! wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Sugarbabes
2011. május 02. 14:25 #86
Selly 13
Selly 13
bellathorne.♥
 
StátuszCandice Accola.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.24.
Hozzászólás: 1170
Csatolások: 698
Azonosító: 133827
Offline offline
Én regisztrálta a www.gifsoup.com oldalra próbáltam animációt csinálni de az utolsó 2be "x"-eléskor ezt írja ki:Premium Members Only.Please upgrade your account to activate these features. Mit csináljak?
2 felhasználónak tetszik: anna21, liltoria
2011. május 03. 14:00 #87
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Selly 13 @ 2011.05.02. 14:25)
Én regisztrálta a www.gifsoup.com oldalra próbáltam animációt csinálni de az utolsó 2be "x"-eléskor ezt írja ki:Premium Members Only.Please upgrade your account to activate these features. Mit csináljak?


Ne ikszeld be. rohog.gif Az a helyzet, hogy a gifsoupon is van már olyan szolgáltatás, ami csak a fizetős felhasználóknak elérhető. A fizetős felhasználók pedig az un. Premium Members. Szóval vagy nem ikszelsz, vagy jelentkezel prémium felhasználónak. (Én magam maradok a mezei felhasználónál, elég az nekem.)
1 felhasználónak tetszik: Vy98
2011. május 03. 18:08 #88
Selly 13
Selly 13
bellathorne.♥
 
StátuszCandice Accola.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.24.
Hozzászólás: 1170
Csatolások: 698
Azonosító: 133827
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.05.03. 14:00)
Ne ikszeld be.  rohog.gif Az a helyzet, hogy a gifsoupon is van már olyan szolgáltatás, ami csak a fizetős felhasználóknak elérhető. A fizetős felhasználók pedig az un. Premium Members. Szóval vagy nem ikszelsz, vagy jelentkezel prémium felhasználónak. (Én magam maradok a mezei felhasználónál, elég az nekem.)

De akkor hogyan csináljam meg az animációt?Mert ha nem x-elem be nem jön ki sehol se. sad.gif
2011. május 03. 18:28 #89
Selly 13
Selly 13
bellathorne.♥
 
StátuszCandice Accola.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.24.
Hozzászólás: 1170
Csatolások: 698
Azonosító: 133827
Offline offline
Végül csak sikeült animációt csinálnom nagyon köszönöm a segítséget Grace Benning!!! meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, anna21
2011. május 05. 09:06 #90
- törölt felhasználó -    
Köszi a segítséget thumbsup.gif
2011. május 05. 11:49 #91
- törölt felhasználó -    
Idézet (pillajunior @ 2011.03.27. 09:46)
Halihó!
Nekem annyi lenne a kérdésem, hogy a Jasc Animation Shop-ban mit jelent a következő: How long do you want each frame to be displayed (in 1/100th of a second)?
Gondolom ebből észrevettétek, hogy az angolom nem a legjobb (2 év után). 
Mekkora számot kell oda beállítani?blush.gif
Köszönöm a segítséget thumbsup.gif


Az optimális attól függ, hogy milyen gyakoriak a képkockák. Tehát, ha lépésenként vágod ki, akkor nem muszáj kis számnak lennie) Plusz függ attól is, hogy milyen gyors animációt akarsz. Általában nálam ezek a számok 4-8 között mozognak, tehát valahol a kettő között, a 6 a legideálisabb. Minden animációnál kipróbálok egy kisebb és nagyobb számot is (tehát mondjuk 5 és 7), hogy tudjam mihez viszonyítani.
Remélem, tudtam segíteni beer.gif
2011. május 06. 21:12 #92
Xelly
Xelly
♥.bubu. ♥
 
Státusz........♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.12.
Hozzászólás: 2323
Csatolások: 120
Azonosító: 143141
Offline offline
Valaki segítene hogy ne kelljen semmit letöltenem és semmiér fizetnem úgy avatart csinálni? mert én nem tudok egyet se
köszönöm előre is
2011. május 07. 09:26 #93
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2011.05.05. 11:49)
Az optimális attól függ, hogy milyen gyakoriak a képkockák. Tehát, ha lépésenként vágod ki, akkor nem muszáj kis számnak lennie) Plusz függ attól is, hogy milyen gyors animációt akarsz. Általában nálam ezek a számok 4-8 között mozognak, tehát valahol a kettő között, a 6 a legideálisabb. Minden animációnál kipróbálok egy kisebb és nagyobb számot is (tehát mondjuk 5 és 7), hogy tudjam mihez viszonyítani.
Remélem, tudtam segíteni  beer.gif


Köszönöm szépen a segítséget meghajolo.gif
2011. május 07. 11:17 #94
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2011.02.28. 20:40)

Nagyon sokat segítettél most,köszönöm szépen. Kint már látható is az első keretezett,felirattal ellátott avatarom:D
2011. május 08. 19:11 #95
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Xelly @ 2011.05.06. 21:12)
Valaki segítene hogy ne kelljen semmit letöltenem és semmiér fizetnem úgy avatart csinálni? mert én nem tudok egyet se 
köszönöm előre is


Hát ahhoz sok sikert. Online avatar készítést én nem ajánlok, gagyi az összes és mindig feliratozva vannak. Öszzvissz 2 progit kéne letöltened, nem tudom, hogy az miért olyan nehéz.
1 felhasználónak tetszik: anna21
2011. május 08. 22:45 #96
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám a gifezéssel. Addig minden megvan, hogy kivágom egyesével a képkockákat (erre a VirtualDub 1.9.11-et használom) majd egy programban összefűzöm őket (Adobe ImageReady CS2-vel szeretném megoldani) de az Image Ready nagyon belassítja az animációkat, pedig levettem a késleltetést. Nem tudtok erre valami megoldást? Illetve azt hogy lehetne megoldani, hogy a .gif kiterjesztés képet úgy nyissam meg photoshopban, hogy a rétegek megmaradjanak? think.gif Köszönöm előre is a segítséget! meghajolo.gif
2011. május 10. 17:09 #97
bestiak
bestiak
Sweet and Sticky
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 07.03.11.
Hozzászólás: 6373
Csatolások: 68391
Azonosító: 25642
Offline offline
Idézet (Christo @ 2011.05.08. 19:11)
Hát ahhoz sok sikert. Online avatar készítést én nem ajánlok, gagyi az összes és mindig feliratozva vannak. Öszzvissz 2 progit kéne letöltened, nem tudom, hogy az miért olyan nehéz.


Én meg csak egyetlen programot ajánlottam,amihez nem kell még vagdosni sem,de...

http://starity.hu/forum/topik/235828-geo-video-avatar-tutorial-gif-kep-keszitese-videobol/
1 felhasználónak tetszik: Esment
2011. május 10. 21:25 #98
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (bestiak @ 2011.05.10. 17:09)
Én meg csak egyetlen programot ajánlottam,amihez nem kell még vagdosni sem,de...
http://starity.hu/forum/topik/235828-geo-video-avatar-tutorial-gif-kep-keszitese-videobol/


Ahham nekem is ez volt a legelső programom, de én nem voltam vele elégedett. Iszonyat sokat szöszmötöltem, hogy kijelöljem azt a részt, amit szeretnék és a minőségét is lerontotta. A képeket sem lehet szerkeszteni, pedig én szeretek kísérletezni a színekkel, esetleg javítani őket.
2011. május 11. 16:13 #99
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2011.05.08. 19:11)
Hát ahhoz sok sikert. Online avatar készítést én nem ajánlok, gagyi az összes és mindig feliratozva vannak. Öszzvissz 2 progit kéne letöltened, nem tudom, hogy az miért olyan nehéz.

Ezzel amúgy tökéletesen egyetértek. A Gifsoup vagy mi a nyavalya egy rakás trágya. Már nem azért, de látok itt néhány olyan avatart ami azzal készült és egyszerűen szörnyűek. A minősége borzasztó, a felirattól meg egyenesen görcsöt tudnék kapni, ha azzal csinálnék animációt. Nem kell ahhoz két program, bőven elég egy is. Én személy szerint az Animation Shoppot használom. Amatőr egy program, de hihetetlen könnyen és egyszerűen tudok vele animációt csinálni. Megnyitja az ember a videót, kiválasztja, hogy hanyadik képkocától hanyadik képkockáig, méretre vágja és annyi. Maximum egy konvertáló programra lehet még szükség, mert az Animation Shop csak az .mpeg kiterjesztésű fájlokat hajlandó megnyitni. Ha esetleg DivX vagy .avi fájlod van, átkonvertálod és utána azt csinálsz amit akarsz. Én speciel az animáció készítéssel tíz perc alatt készen szoktam lenni annak fényében, hogy tudom már melyik jelenetet szeretném. Szerintem is felesleges ezek a netes animációs dolgokkal szórakozgatni.
2 felhasználónak tetszik: Levente1991, Christo
2011. május 12. 01:53 #100
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Holly Keller @ 2011.05.11. 16:13)
Ezzel amúgy tökéletesen egyetértek. A Gifsoup vagy mi a nyavalya egy rakás trágya. Már nem azért, de látok itt néhány olyan avatart ami azzal készült és egyszerűen szörnyűek. A minősége borzasztó, a felirattól meg egyenesen görcsöt tudnék kapni, ha azzal csinálnék animációt. Nem kell ahhoz két program, bőven elég egy is. Én személy szerint az Animation Shoppot használom. Amatőr egy program, de hihetetlen könnyen és egyszerűen tudok vele animációt csinálni. Megnyitja az ember a videót, kiválasztja, hogy hanyadik képkocától hanyadik képkockáig, méretre vágja és annyi. Maximum egy konvertáló programra lehet még szükség, mert az Animation Shop csak az .mpeg kiterjesztésű fájlokat hajlandó megnyitni. Ha esetleg DivX vagy .avi fájlod van, átkonvertálod és utána azt csinálsz amit akarsz. Én speciel az animáció készítéssel tíz perc alatt készen szoktam lenni annak fényében, hogy tudom már melyik jelenetet szeretném. Szerintem is felesleges ezek a netes animációs dolgokkal szórakozgatni.


Konvertálásal meg tutira nem szenvednék biggrin.gif
Az én két programom, a KMPlayer (képkivágáshoz) és a Photoscape.
2 felhasználónak tetszik: dóóra, melasz12
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!