Starity

Rammstein

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. október 14. 17:49 #1
- törölt felhasználó -    
Meglepődve tapasztaltam, hogy eme fantasztikus zenekarnak még nincsen társalgója. Így bátorkodtam nyitni egyet, remélem nem én leszek az egyedüli itt. biggrin.gif
9 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals, Boscorelli, a7xforever, lizz, ciccmicc44, Fitzi, Vivien6277, Someone 15, Bella99
2011. október 14. 18:04 #2
UnhappyMeals
UnhappyMeals
Woodstock. Peace & Music.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.18.
Hozzászólás: 2097
Csatolások: 446
Azonosító: 151319
Offline offline
Egy ideje már gondolkoztam egy ilyen topik nyitásán, de megelőztél biggrin.gif.

A témánál maradva, nekem a Rammstein az egyik kedvenc bandám, igaz, néha hajlamosak túlzásokba esni rolleyes.gif. A tavalyi rock am ring-i koncertjük nagyon nagy volt, jó, hogy játszották az Ich Tu Dir Weh-t rock.gif
3 felhasználónak tetszik: a7xforever, Bátor Ventillátor, Someone 15
2011. október 14. 18:07 #3
- törölt felhasználó -    
Tény, hogy hajlamosak túlzásokba esni, de ők ettől olyan különlegesek. biggrin.gif
A rock am ring-es koncertből nekem is az Ich Tu Dir Weh tetszett a legjobban, de a többi szám is nagyon adta. Imádom, hogy élőben is olyan jók a számaik, mint a lemezeken. meghajolo.gif
4 felhasználónak tetszik: lizz, a7xforever, UnhappyMeals, Someone 15
2011. október 14. 18:20 #4
- törölt felhasználó -    
Én csak egy rövid ideje ismerem őket, de nagyon szeretem a zenéjüket és magukat a tagokat is.
Meg kell hagyni, hogy vannak merész ötleteik és némelyik előadásuk nem csodálom, hogy kiverte egyes embereknél a biztosítékot, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy el kéne őket ítélni, mint ahogyan azt sokan teszik. wink.gif
Kedvenc számom nekem a Herzleid. Mikor először hallottam már akkor nagyon megfogott és azóta nem telik el úgy nap, hogy legalább egyszer meg ne hallgassam. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: a7xforever, UnhappyMeals, Samirah15
2011. október 14. 22:40 #5
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Én olyan 7 éve biztosan ismerem őket. Mondhatni ők az industrial metál egyik legismertebb képviselői. Annakidején az 'Amerika' klipjükkel tetszettek meg, mikor még zenét játszottak a vivatv-n. biggrin.gif

Mondjuk én azon röhögök, hogy sokan fasiszta zenekarnak gondolják őket, pedig messziről nincs közük hozzá, meg nem is hiszem el, hogy szélsőjobbos zenekar csinálna egy 'Mann Gegen Mann'-hoz hasonló képet. Ha politikai oldalról néznék akkor inkább baloldali nézetűek, erre utal valamely formában a 'Links 2 3 4 ' daluk is. De hát mindenki azt képzel bele amennyi belefér a csöppnyi koponyájába.

Sajnos nem tudok menni a koncertjükre, a jegyárak láttán elborzadtam, és úgy határoztam, hogy ki kell hagynom et a koncertjüket is. sad.gif Pedig szinte minden nap, mikor suliba megyek, a buszból látom a plakátot BP-n, és rágondolok, hogy milyen jó lenne elmenni.
3 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals, lizz, Bátor Ventillátor
2011. október 15. 17:35 #6
- törölt felhasználó -    
Én régen a Benzint néztem sokat a tv-ben. Igen, régen még zenét is adtak, kár hogy manapság már ez nem szokás. rolleyes.gif

Kivételesen nekem nem a jegyárak voltak azok, amik miatt nem tudok menni a koncertre, arra most lett volna elegendő keret. Az időponttal volt az, amivel nagyon kiszúrtak velem, tekintve, hogy csütörtöki nap és másnap tanítás, így esélytelen, hogy anyámék elengedjenek. dry.gif
(Kárpótlásul megvettem a Live Aus Berlint. pardon.gif)
1 felhasználónak tetszik: lizz
2011. október 15. 19:05 #7
- törölt felhasználó -    
Én sikeresen lecsaptam a kínálkozó alkalomra, szóval van jegyem és már alig várom a koncertet. Még soha nem voltam egy koncerten sem, szóval ez kezdésként igen jónak ígérkezik. biggrin.gif
2011. október 16. 17:29 #8
- törölt felhasználó -    
lizz, te piszok mázlista. Én sem voltam még egy koncerten sem, de mindenképpen egy Rammsteinnel szeretném elkezdeni a sort. Szóval remélem, hogy jönnek majd még hozzánk. biggrin.gif


A már említett Rock am Ring-es Ich Tu Dir Weh. wink.gif
2 felhasználónak tetszik: lizz, Someone 15
2011. október 17. 14:56 #9
hirosi
hirosi
visszatérő vendég
 
StátuszDoyle Wolfgang Von Frankenstein
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.04.
Hozzászólás: 445
Csatolások: 5
Azonosító: 132555
Offline offline
A Német legenda.



1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2011. október 17. 18:29 #10
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Na a Bück Dich az hatalmas, ahogy előadják. biggrin.gif Amúgy egy interjúban Till mesélte, hogy abból a műfaxból ilyen likőr és víz keveréke spriccel ki. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2011. október 17. 18:31 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (lpmaskmancick @ 2011.10.17. 18:29)
Na a Bück Dich az hatalmas, ahogy előadják. biggrin.gif Amúgy egy interjúban Till mesélte, hogy abból a műfaxból ilyen likőr és víz keveréke spriccel ki. biggrin.gif


Erről én is olvastam. Flake még azt is mondta, hogy tejjel és valami porral is próbálkoztak ez előtt, de azok nem váltak be. biggrin.gif
2011. október 17. 18:34 #12
- törölt felhasználó -    
Általában nem sokan nézik ki belőlem de jómagam is rajongója vagyok az együttesnek.Nekem kifejezetten bejön ez a stílus,ez a zenei forma amit ők képviselnek.A számaikat órákig is el tudom hallgatni,valahogy megunhatatlanok számomra.Nehéz is lenne kiemelnem kedvenceket de hogy azért mégis mondja néhányat,leginkább a Du hast és az Engel című számukat említeném,ez a kettőt hallgatom talán a legtöbbet a lejátszómon.
Ráadásul a klippjeikbe sem tudok belekötni.Kifejezetten érdekesnek találom őket,sokkal egyedibbek mint sok más,hozzájuk hasonló alkotást.
3 felhasználónak tetszik: cukorbogyo, Samirah15, Someone 15
2011. október 19. 13:26 #13
- törölt felhasználó -    
Valaki egyébként tud bármit is az új lemezzel kapcsolatban? Csak mert pár hónapja hallottam a hírt, hogy elvileg idén kiadnak egy új lemezt, de azóta semmi hír felőle. mellow.gif Aztán most nem tudom eldönteni, hogy kamu volt a hír, vagy csak semmi új infó nincs róla.
2011. október 20. 17:06 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet (lizz @ 2011.10.19. 13:26)
Valaki egyébként tud bármit is az új lemezzel kapcsolatban? Csak mert pár hónapja hallottam a hírt, hogy elvileg idén kiadnak egy új lemezt, de azóta semmi hír felőle.  mellow.gif Aztán most nem tudom eldönteni, hogy kamu volt a hír, vagy csak semmi új infó nincs róla.


Én is csak ennyit hallottam róla, mint te. unsure.gif
Remélem, hogy igaz volt a hír és nem kamu, jó lenne már pár új szám. smileeee.gif
2011. október 20. 20:07 #15
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (lpmaskmancick @ 2011.10.14. 22:40)

Mondjuk én azon röhögök, hogy sokan fasiszta zenekarnak gondolják őket, pedig messziről nincs közük hozzá, meg nem is hiszem el, hogy szélsőjobbos zenekar csinálna egy 'Mann Gegen Mann'-hoz hasonló képet. Ha politikai oldalról néznék akkor inkább baloldali nézetűek, erre utal valamely formában a 'Links 2 3 4 ' daluk is. De hát mindenki azt képzel bele amennyi belefér a csöppnyi koponyájába.


…ami azt illeti, a hazai médiákban sokszor már az is bújtatott náci propaganda, ha egy filmben németül beszélnek biggrin.gif …az indexes Új Peti vagy akár a hetiheteses Hajós Bandika félék számára mindenképp laugh.gif

a Mann gegen Mann videó igazából kontraszelektív, nem népszerűsíteni akar valamit, hanem épp ellenkezőleg: cikizni wink.gif bár tény hogy a kontraszelektív megközelítés sokszor nem működik, például Oliver Stone is totál kiakadt azon amikor megcsinálta a Tőzsdecápákat azzal a céllal, hogy bemutassa a népeknek, hogy miféle elbaszott világ az, ahol gennyes kis brókerek kerekítenek maguknak hatalmat és tekintélyt a nagybüdös semmire építve azt. Miközben a film akaratlanul is a gyökér kis jupigyerekek kisbibliájává vált blink.gif pedig pont ellenük szólal fel a film.

…egyébként a szélsőbalos répák azért náciznak a Rammstein-nel kapcsolatban, mert például a Stripped videójukat Leni Riefenstahl Olimpia című filmjéből vágták össze, ami a balos bibsik számára már önmagában is nyílt náci propaganda, maga a vegytiszta fasizmus, vagy az Ohne Dich videójuk, ami szintén egy Leni Riefenstahl adaptáció, amiben jelen van az összetartás, a bajtársiaság, és csupa olyan fogalmak amik a liberál véglények számára maga a megtestesült nácizmus.

…szó mi szó, az a tény, hogy zeneileg a rammstein olyan mintha a 80-as évekbeli Laibach-ot hallgatná az ember, csak erőssen felpoposítva, nem sokat javít a szélsőbalosok köreiből terjedő megítélésen, de szerény véleményem szerint pont ezek a dolgok azok amik sokak számára szimpatikusá teszik ezt a produkciót, mert lássuk be, ha valaki május elsején kimegy az utcára csegevarás pólóban, akkor az sokak számára semmilyen szélsőséggel sem bír (…mert a népek erre vannak szocializálva, pedig az!), de ha valaki, pusztán azért visel bőrkabátott, vagy akár bomberdzsekit mert hideg van, és egyébként is egy praktikus viselet, akkor már rögtön szélsőjobbos dolgokat vizionálnak mögé… (leginkább a tv2 és a retekklub) laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2011. október 21. 11:45 #16
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Mondjuk én a sok R+ pólós szkinheden is röhögök, mikor látom őket, meg régebben volt 1-2 a tágabb ismeretségi körömben (akik azóta kinőtték ezt), hogy ő szerintük fasiszta az egész zenekar, és H. Adolfot dicsőíti. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2011. október 21. 13:55 #17
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (lpmaskmancick @ 2011.10.21. 11:45)
Mondjuk én a sok R+ pólós szkinheden is röhögök, mikor látom őket, meg régebben volt 1-2 a tágabb ismeretségi körömben (akik azóta kinőtték ezt), hogy ő szerintük fasiszta az egész zenekar, és H. Adolfot dicsőíti.  rohog.gif

…akik leginkább nácizzák a zenekart, azok sosem jobboldaliak, hanem ugyancsak olyan típusú ultrabalos liberál gyerekek, mint például a médiákban Hajós Bandika (hetihetes), vagy akár az Új Peti (index), de említhettem volna típus példának Lovasi Bandikát is (kispál/kiscsillag), tehát olyan nyíltan szélsőbalos kötsögöket, akik nemhogy a Rammsteintől kapnának azonnali epeömlést, de még talán Kovács Ákostól is… biggrin.gif

…amúgy a Rammstein tutira nem baloldali, hiszen kelet-németek, tehát ezek a srácok még az NDK-ban születtek, nekik a kommunista rezsim bukása nyílván megváltás volt. Valójában amit csinálnak az egyfajta ellenkultúra…
2011. október 21. 16:56 #18
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Egy pár évvel ezelőtti stúdióképen, ami a weboldalukon volt fent, azon látni lehetett, hogy a falra Lenin képe volt kitéve. De lehet csak polgárpukkasztásból... biggrin.gif
2011. október 22. 01:15 #19
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (lpmaskmancick @ 2011.10.21. 16:56)
Egy pár évvel ezelőtti stúdióképen, ami a weboldalukon volt fent, azon látni lehetett, hogy a falra Lenin képe volt kitéve. De lehet csak polgárpukkasztásból... biggrin.gif


…attól tartok félrenézhettél valamit smileeee.gif (…az a quimby honlapja lehetett) biggrin.gif (…vagy méginkább az anima sound system-é) biggrin.gif
2011. október 22. 19:36 #20
- törölt felhasználó -    
Személy szerintem engem nem túlzottan az izgat az, hogy ki mit gondol a zenekarról. Engem csak azok véleménye érdekel, akiket tartok is valamire, na meg az, hogy én mit érzek velük kapcsoltban. És felőlem vallhatják magukat bármilyennek, amíg nem követnek el olyan dolgokat, amik már nálam is kiverik a biztosítékot, addig nem zavar velük kapcsolatban semmi sem. pardon.gif
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok