Starity

Európa egyik rocknemzete: Finnország

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. március 13. 16:27 #21
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Kétségtelen, hogy Finnország az egyik olyan hely, ahonnan minőségi rock érkezik. A másik az amerikai. Mindkettőt szeretem, az amerikai keményebbnek tűnik és üvöltősnek míg a finn igazi fejrázós, mély értelmű, gyakran vallásos és szívbemarkoló bár én mindkettőnek nagy fanja vagyok, nem válogatok. Nagyszerű cikk lett és megemlítetted minden kedvencemet meghajolo.gif meghajolo.gif bár a Nightwish Tarja nélkül nem az eredeti (amit nagyon sajnálok, mert a Sleeping Sun a kedvencem tőlük és ez az új formáció meg sem közelíti a régebbi, I wish I had an angel színvonalat). Nem érdekel, hogy mennyire sötét, gótikus vagy nem, miről szólnak a zenék, jó és kész. beer.gif A HIM az egyik legjobb banda ever, nem csak ha rock bandáról beszélünk, hanem bandák között is nagyon szép idő, amit lehúznak egymás mellett széthullás nélkül. Éljen a heartagram, a naplóm és régebben a könyveim is azzal voltak teli rohog.gif Ville nagyon jó hangú énekes, imádom, nem csak a hangja miatt bár kifejezetten van valami a hangjában, ami jót tesz a füleimnek biggrin.gif Vicces és érzelmes figura, ráadásul nagyszerű író is, a dalaik mindig elgondolkodtatnak. Az Apocalyptica rettenetesen jó banda bár nálam a HIM vezet ha finn rockbandákról van szó. rohog.gif A Sandra Nasić-kal közösen készített Path zene volt sokáig a csengőhangom, akkoriban szerettem meg őket. A Lordi és a The Rasmus pedig valamiért nem az én világom. pardon.gif

Igen, lehetne még folytatni a sort de szerintem ők a legismertebbek nálunk. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: VampireBella
2012. március 13. 16:45 #22
- törölt felhasználó -    
Nightwish áhhh már megvannak a jegyek április 29-re biggrin.gif Hülyeségnek tartom azt amikor arról beszélnek, hogy a Nightwish már nem a régi... Megmondta Toumas is, hogy nem Tarja klónt keresnek, hanem új stílusban akarják tolni. Ez pedig a power és a symphonic metal. Szerintem Anette Olzon-nal a Dark Passion Play és az Imaginaerum is nagyot szól. Tény hogy a Tarja időszak is csodás volt, de Anette Olzon megállja a helyét sőt mi több megkockáztatom hogy jobb mint Tarja Turunen. Hallgassátok meg a Meadows of Heaven-t, Scaretale-t, 7 days to the wolves-t, Song of Myself-et, egyszóval mind a két albumot, ami vele van. Anette hangváltásai nem akármilyenek. A Scaretale-ban lehet ezt jobban megfigyelni. Csodásan vált a mélyről a magas C-ig is akár.
Szerintem a Nightwish legjobb döntése 2005 óta nem más mint Anette Olzon. smileeee.gif
2012. március 13. 16:48 #23
rocknroller
rocknroller
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.07.05.
Hozzászólás: 1787
Csatolások: 0
Azonosító: 17168
Offline offline
Igen a finnek nagyon jó rock, metál zenészek, mióta Him pályája beindult a 90-s évek vége óta egyre több finn csapat karrierje ível felfelé.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. március 13. 16:53 #24
Zsozsi13
Zsozsi13
maybe I'm the side of angel...
 
StátuszLondon sept. 29!*-* COMEEEEE!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.21.
Hozzászólás: 1197
Csatolások: 32
Azonosító: 153514
Offline offline
Hogy csatlakozzak az előttem szólókhoz, furcsa, hogy a mai "zenét" (gondolom tudjátok kikről beszélek) ZENÉNEK nevezik.Nem azt mondom, hogy megvetem a popipart, mert van 1-2 kedvencem, de felháborító, hogy a rock ilyen szinten elsüllyedt.A mai fiatalság körében ritka olyan emberre akadni, aki képbe van a rockzenével kapcsolatban.Én nem nagyon szeretem a rapet, de mindenki megpróbál meggyőzni, hogy mondani valója van.Szerintem minden zenének van valami szinten közölni valója és a rock nagyon jó példa erre!Szóval én Rockpárti vagyok!biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2, VampireBella
2012. március 13. 16:57 #25
Muffin977
Muffin977
visszatérő vendég
 
Státuszthis world is mad...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.01.
Hozzászólás: 348
Csatolások: 426
Azonosító: 152100
Offline offline
omg. *-* az Apocalyptica a legjobb *-*
2012. március 13. 16:57 #26
- törölt felhasználó -    
Idézet (Zsozsi13 @ 2012.03.13. 16:53)
Hogy csatlakozzak az előttem szólókhoz, furcsa, hogy a mai "zenét" (gondolom tudjátok kikről beszélek) ZENÉNEK nevezik.Nem azt mondom, hogy megvetem a popipart, mert van 1-2 kedvencem, de felháborító, hogy a rock ilyen szinten elsüllyedt.A mai fiatalság körében ritka olyan emberre akadni, aki képbe van a rockzenével kapcsolatban.Én nem nagyon szeretem a rapet, de mindenki megpróbál meggyőzni, hogy mondani valója van.Szerintem minden zenének van valami szinten közölni valója és a rock nagyon jó példa erre!Szóval én Rockpárti vagyok!biggrin.gif

Ezt csak egy idézettel tudom megtoldani, melyet Chester Benningtonnak köszönhetünk, aki ugyebár a Linkin Park énekese:
"A rock az a dolog, ami mindenkiben benne él, csak meg kell találni magunkban!"
Teljesen egyetértek Chesterrel!!! beer.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2, VampireBella
2012. március 13. 17:00 #27
rocknroller
rocknroller
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.07.05.
Hozzászólás: 1787
Csatolások: 0
Azonosító: 17168
Offline offline
Amúgy nagyon jó cikk lett. Kimaradt a szórásból a power metál ikon a Stratovarius. Gondoltam beleírom, hiszen ők is nagyon híres banda.
1 felhasználónak tetszik: Black Hearth2
2012. március 13. 17:01 #28
Zsozsi13
Zsozsi13
maybe I'm the side of angel...
 
StátuszLondon sept. 29!*-* COMEEEEE!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.21.
Hozzászólás: 1197
Csatolások: 32
Azonosító: 153514
Offline offline
Ezt csak egy idézettel tudom megtoldani, melyet Chester Benningtonnak köszönhetünk, aki ugyebár a Linkin Park énekese:
"A rock az a dolog, ami mindenkiben benne él, csak meg kell találni magunkban!"
Teljesen egyetértek Chesterrel!!!

Forrás: http://www.starity.hu/magazin/25488-europa-egyik-rocknemzete-finnorszag/#ixzz1p0nqAPir

Hát ez igaz!És az idézet is nagyon jó!smileeee.gif
2012. március 13. 17:02 #29
- törölt felhasználó -    
Idézet (rocknroller @ 2012.03.13. 17:00)
Amúgy nagyon jó cikk lett. Kimaradt a szórásból a power metál ikon a Stratovarius. Gondoltam beleírom, hiszen ők is nagyon híres banda.

Teljesen igazad van, a Stratovarius tényleg kimaradt.. blush.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. március 13. 17:08 #30
Jónás Csilla
Jónás Csilla
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 375
Csatolások: 0
Azonosító: 159648
Offline offline
én felfedeztem őket és a lordin kívül mind jó... biggrin.gif
2012. március 13. 17:14 #31
amy72
amy72
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.12.
Hozzászólás: 187
Csatolások: 0
Azonosító: 155252
Offline offline
NIGHTWISH! NIGHTWISH!
2012. március 13. 17:21 #32
Gothica
Gothica
visszatérő vendég
 
StátuszBehold the rain of stars...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.15.
Hozzászólás: 267
Csatolások: 0
Azonosító: 169329
Offline offline
NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <3 <3 <3 <3 <3
2012. március 13. 17:45 #33
SzanduSs98
SzanduSs98
 
StátuszHa egy nap a sebesség öl meg engem, ne sírjatok, mert én mosolygok.-Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.06.
Hozzászólás: 4224
Csatolások: 184
Azonosító: 166705
Offline offline
Egyiketse ismerem.
2012. március 13. 17:54 #34
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2352
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
NIGHTWISH heart.gif ebből a listából ők az abszolút legjobbak (legyen már ápr. 29 wink.gif ) heart.gif a The Rasmust és az Apocalypticát is imádom smileeee.gif
Amit hiányolok (tudom, nem lehet mindent beleírni, de azért megemlítem ezt a kedvencemet wink.gif ), az a Sirenia biggrin.gif ők is jók smileeee.gif
Amúgy a finnek nagyon ottvannak zeneileg smileeee.gif imádom a kultúrájukat wink.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2, VampireBella
2012. március 13. 18:15 #35
- törölt felhasználó -    
Nem örülök ennek !!!! A világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem
2012. március 13. 18:25 #36
Lordi Angel
Lordi Angel
 
StátuszFirst rule of avoiding disappointment: lower your expectations.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.11.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 323
Azonosító: 126872
Offline offline
♥♥LORDI♥♥HIM♥♥ best!! smileeee.gif
2012. március 13. 18:41 #37
- törölt felhasználó -    
ez nagyon jó cikk lett, Nightwisht, Him-et, The Rasmust és Lordit imádom biggrin.gif
2012. március 13. 18:42 #38
Zsozsi13
Zsozsi13
maybe I'm the side of angel...
 
StátuszLondon sept. 29!*-* COMEEEEE!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.21.
Hozzászólás: 1197
Csatolások: 32
Azonosító: 153514
Offline offline
zsuly
Nem örülök ennek !!!! A világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem

Már ne haragudj, de a rockzenének mi köze van az erőszakhoz?mert tudtommal semmi!
2 felhasználónak tetszik: Crybi, Black Hearth2
2012. március 13. 18:44 #39
- törölt felhasználó -    
Idézet (zsuly @ 2012.03.13. 18:15)
Nem örülök ennek !! A  világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem

Nos, a véleményed meglehet, de el kell mondjam, hogy a dalokat mindenki másképpen értelmezheti, szóval egy popdal is kihozhatja az emberből a pszichopatát. (Pl.: Justin Bieber Baby-je elég sokaknál kiverte a biztosítékot!! rohog.gif ) Ez a "rocktápláljaazerőszakot" duma eléggé gáz!! dry.gif Ez meg az én véleményem!!! (Amit persze meg lehet cáfolni, bár szerintem ehhez egy kriminálpszichológus elemzése kell!!) beer.gif
6 felhasználónak tetszik: Crybi, otyg, ophely88, Black Hearth2, draculina69, VampireBella
2012. március 13. 18:45 #40
- törölt felhasználó -    
Idézet (zsuly @ 2012.03.13. 18:15)
Nem örülök ennek !! A  világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem


És íme egy újabb példa arra, hogy az emberek az erőszakot mindig valamire fogni fogják, miközben ahhoz, hogy valaki erőszakos cselekedetet kövessen el, ahhoz nem szükségesek külső tényezők. De hát az emberiség már csak ilyen, meg sem lepődök már az ilyen kommentárokon. rolleyes.gif

Egyébként nagyon jó cikk lett, az itt felsorolt bandák mindegyikét nagyon szeretem és tisztelem. meghajolo.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2, VampireBella
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!