Starity

Diákmunka. Te vállalnál a nyárra?

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. június 10. 20:21 #1
LHanna
LHanna
†paranoid_illusions†
 
StátuszI see humans, but no humanity.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.09.
Hozzászólás: 1220
Csatolások: 80
Azonosító: 205659
Offline offline
A kérdés adott. Szerinted érdemes vállalni, vagy a nyár pihenésre van?
2014. június 10. 20:33 #2
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Idézet (LHanna @ 2014.06.10. 20:21)
A kérdés adott. Szerinted érdemes vállalni, vagy a nyár pihenésre van?


Igazából, mindenki szeretne munkát találni a nyárra. Ezért sokszor már nincs is hely, vagy munka nincs alapból.

Persze, akit elpénzel apu, anyu az nem biztos, hogy akar munkát, hanem jól érezné magát. (Persze ez nem biztos, de ismerek ilyeneket...sajnos...)

Én szívesen vállalnék, csak a környékünkön semmi nincs, és mindig csak ígérgetik, hogy hívnak majd... és, ami kellene a szakmámhoz (vállalkozási és bérügyintéző), ahhoz legalább egy év gyakorlat kell.
Na most jövőre leteszem a vizsgát, és utána, hol találok munkát, ha mindenhova egy éves gyakorlattal lehet csak menni? : _nevet.gif grrr.gif
2014. június 10. 20:37 #3
LHanna
LHanna
†paranoid_illusions†
 
StátuszI see humans, but no humanity.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.09.
Hozzászólás: 1220
Csatolások: 80
Azonosító: 205659
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.06.10. 20:33)
Igazából, mindenki szeretne munkát találni a nyárra. Ezért sokszor már nincs is hely, vagy munka nincs alapból.
Persze, akit elpénzel apu, anyu az nem biztos, hogy akar munkát, hanem jól érezné magát. (Persze ez nem biztos, de ismerek ilyeneket...sajnos...)
Én szívesen vállalnék, csak a környékünkön semmi nincs, és mindig csak ígérgetik, hogy hívnak majd... és, ami kellene a szakmámhoz (vállalkozási és bérügyintéző), ahhoz legalább egy év gyakorlat kell.
Na most jövőre leteszem a vizsgát, és utána, hol találok munkát, ha mindenhova egy éves gyakorlattal lehet csak menni? : _nevet.gif  grrr.gif


Az én szüleim azon alapon élnek, hogy amiért megkűzdök, az az enyém, teljes mértékben. Így nem pénzelnek el... Nálunk sincs a környéken semmi jó meló, pedig szívesen vállalnék bármit. Még akár szart is lapátolnék.. xD Na jó, talán azt nem, de ha muszáj, akkor muszáj. blink.gif unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Angel
2014. június 10. 20:39 #4
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Ehh, utolsó nyaram mielőtt aktív dolgozóvá válnék, és több tanár is tanácsolta, hogy az idei nyáron ne nagyon csinálgassunk semmit. Ha jön a munka, akkor nem lesz sem nyári szünet, sem Karácsony, de még tavaszi szünet sem. Régebben amúgy én is akartam vállalni, de ahogyan Angel írta, már áprilisban le kell zsírozni, mert ilyenkor már minden hely telítve van. Én meg sosem gondolkoztam tavasszal azon, hogy nyáron melózni kéne.
1 felhasználónak tetszik: LHanna
2014. június 10. 20:41 #5
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.06.10. 20:39)
Ehh, utolsó nyaram mielőtt aktív dolgozóvá válnék, és több tanár is tanácsolta, hogy az idei nyáron ne nagyon csinálgassunk semmit. Ha jön a munka, akkor nem lesz sem nyári szünet, sem Karácsony, de még tavaszi szünet sem. Régebben amúgy én is akartam vállalni, de ahogyan Angel írta, már áprilisban le kell zsírozni, mert ilyenkor már minden hely telítve van. Én meg sosem gondolkoztam tavasszal azon, hogy nyáron melózni kéne.


Én tavaly jelentkeztem az egyik közeli gyárba, de aztán kiderült, hogy nem is lehetett volna, mert csak rendes dolgozó embereket vesznek fel...de DIÁKMUNKÁSOKAT kerestek...
Szóval idén hamarabb elkezdtem, de hogy őszinte legyek, a jó munkákat mindig protekciósok kapják...a maradékért meg megy az élet-halál harc... unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: LHanna
2014. június 10. 20:50 #6
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.06.10. 20:41)
Én tavaly jelentkeztem az egyik közeli gyárba, de aztán kiderült, hogy nem is lehetett volna, mert csak rendes dolgozó embereket vesznek fel...de DIÁKMUNKÁSOKAT kerestek...
Szóval idén hamarabb elkezdtem, de hogy őszinte legyek, a jó munkákat mindig protekciósok kapják...a maradékért meg megy az élet-halál harc...  unsure.gif

Manapság ezzel a diákmunka meghirdetésével rengeteget próbálnak csalni, főleg a multik. Párom régebben a Tesconál néha-néha ilyen leltári 1-2 napos melóra visszahívták, és ugye neki is nemrég azzal volt a gondja, hogy hálózattelepítő, rendszergazdai szakmájával nincsen szakmai gyakorlata, így nem veszik fel sehova sem. Érdeklődött a Tesconál, hogy szívesen dolgozna náluk egy ideig árufeltöltőként, de a válasz a következő volt - csak diákokat és leszázalékolt rokkantakat vesznek fel. Miért? Kevesebb fizu és még a TB-t sem kell fizetni (bár ebben nem vagyok biztos). Szerintem nálatok is diákmunka címen vette fel az aktív dolgozókat. Amit meg elvállal mindenki, mert havi ötven rugó is több, mint a semmi.
2014. június 10. 20:52 #7
- törölt felhasználó -    
Szerintem nagyon hasznos és jó dolog smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: LHanna
2014. június 20. 13:24 #8
- törölt felhasználó -    
Szerintem 16 éves kor után már lehet vállalni nyári munkát, hogy tapasztalatot gyűjtsünk a jövőre, én nagyon szívesen dolgoznék:)
2014. június 20. 13:30 #9
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
elvileg megyek újságkihordónak biggrin.gif
2014. június 21. 01:16 #10
- törölt felhasználó -    
Ajj, én de szívesen dolgoznék már...
De csak jövő nyáron leszek tizenöt, ha jól tudom, annyi a korhatár.
2014. június 30. 21:52 #11
Psycho
Psycho
új tag
 
StátuszMiddle fingers up, if you don'† give a fuck ;D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.28.
Hozzászólás: 29
Csatolások: 0
Azonosító: 228410
Offline offline
Én úgy tudom 16 a korhatár és még csak 14 vagyok. Pedig szívesen vállalnék, szinte bármit. A nyár minden napját otthon töltöm úgy h a szabad időm se okozna akadályt... Szeretnék már pénzt keresni, mert sokszor jól jönne... Nem pont arra gondolok h megvegyem magamnak az 100. pár cipőmet, hanem sokkal fontosabb dolgokra.
De javítsatok ki, hogy. ha nem 16 a korhatár és valahol keresnek az alatt is embereket munkára:)
2014. július 05. 21:31 #12
Éberli Tamara
Éberli Tamara
új tag
 
StátuszMár alig várom az ősszel megjelenő KISS-filmet!!!!!! :D *-*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.03.
Hozzászólás: 80
Csatolások: 3
Azonosító: 228724
Offline offline
Én keresek mindenféleképp, szeretnék dolgozni smileeee.gif
2014. július 05. 21:34 #13
Direction Rajongo6
Direction Rajongo6
Őszinte Egyéniség.
 
StátuszStrip That Down lázban égek annyira szeretem ezt a számot Liam Payne-től.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.06.
Hozzászólás: 2150
Csatolások: 666
Azonosító: 218747
Offline offline
Én is mivel nem szeretném, hogy anyukám tartson el. Azért jó neki is besegíteni a háztartásba.
2014. július 05. 21:39 #14
- törölt felhasználó -    
Nekem most is van, de már megbántam (nem feltétlen azt,hogy dolgozom, csak hogy oda jelentkeztem, ahová). Szerintem mindenképpen érdemes dolgozni,legalább pár hetet a nyáron, hiszen úgy pihenésre is marad idő, de az ember beletanul ebbe-abba, tapasztalatot szerez (és megkapja a pénzét is). Szóval szerintem jó dolog a nyárimunka/diákmunka.
2014. július 06. 19:38 #15
Selena Gomez 199
Selena Gomez 199
ari
 
Státusznot your bae
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.05.
Hozzászólás: 2003
Csatolások: 9
Azonosító: 168601
Offline offline
Én vállalnék olyat ami jó mulatság is egyben és nem annyira fárasztó, kemény munka, olyat amit szeretnék is csinálni smileeee.gif Bár még kicsi vagyok diákmunkához ha 16 éves kortól lehet
2014. július 07. 17:38 #16
Axenne
Axenne
 
StátuszOlyan szinten lazulunk, hogy szétesik a világ is :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.08.
Hozzászólás: 764
Csatolások: 63
Azonosító: 222385
Offline offline
Én szívesen mennék nyári munkára, igazából már a szerződésem is megvan, de hát nem nagyon akarnak hívni, úgyhogy most én hívogatom őket, hogy mikor tudnék menni...

Az a baj, hogy ha nincs előtte 1-2 hónappal már leszervezve az egész, akkor már nem nagyon van esély arra, hogy hívjanak sajnos...
2014. július 07. 17:40 #17
olivia112
olivia112
visszatérő vendég
 
StátuszBelieber szív, Belieber lélek, BELIEBER leszek amíg ÉLEK ! ^_^ :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.18.
Hozzászólás: 271
Csatolások: 0
Azonosító: 198112
Offline offline
Én mennék .. de anya úgysem engednee... ohmy.gif
2014. július 07. 23:35 #18
- törölt felhasználó -    
igazából unaloműzésnek jó, de egész nyárra tuti nem vállalnám be max 1-1,5 hónapra. pl én önkéntesen (fizu nélkül) dolgoztam az oviba biggrin.gif mert unatkoztam. de egyébként szerintem fiatalok vagyunk ne csesszük el a nyarunkat biggrin.gif!
2014. július 10. 16:45 #19
- törölt felhasználó -    
Vállaltam, és nem bántam meg. Sőt, igazából élvezem is, legalább kimozdulok kicsit, miután tavaly az egész nyaramat végigpunnyadtam.
2014. július 21. 20:54 #20
Mitti
Mitti
wanheda
 
StátuszYo gonplei ste odon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.25.
Hozzászólás: 992
Csatolások: 5
Azonosító: 200806
Offline offline
Igen, de 14 évesen még nem lehet sad.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!