Starity

Pankráció V.

130 oldal 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. február 23. 18:09 #2401
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Játszott már valaki az Immortals nevű játékkal? unsure.gif Mert egy cseppet gagyinak néz ki, de valamennyire érdekel, próbáltam letölteni, de megszakítottam, mert találtam mást, meg igazából elég vegyes véleményeket hallottam róla. Meg van ez, ezt még soha nem láttam, bár a régi Androidos telefonom még az áruházat sem nyitotta meg, szóval lehet már régi.rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: MrVelvetSky
2015. február 23. 21:39 #2402
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
Idézet (riri17 @ 2015.02.23. 18:09)
Játszott már valaki az Immortals nevű játékkal? unsure.gif Mert egy cseppet gagyinak néz ki, de valamennyire érdekel, próbáltam letölteni, de megszakítottam, mert találtam mást, meg igazából elég vegyes véleményeket hallottam róla. Meg van ez, ezt még soha nem láttam, bár a régi Androidos telefonom még az áruházat sem nyitotta meg, szóval lehet már régi.rohog.gif

Az Immortals-t akkor ajánlom ha kb vadiúj a telód és nem alssú mert akkor örökkévalóság:D nagyon jó játék de inkább tabra vagy nagyobb telókra jó emg persze amik gyrosak a sok grafika miatt akad stb de nemrossz. a sueprcard uncsi. a kártyáid fejlesztgeted és a másiknál ha több pontja van nyersz szóval ez ilyen ble.
1 felhasználónak tetszik: riri17
2015. február 27. 22:10 #2403
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Idézet (MrVelvetSky @ 2015.02.23. 21:39)
Az Immortals-t akkor ajánlom ha kb vadiúj a telód és nem alssú mert akkor örökkévalóság:D nagyon jó játék de inkább tabra vagy nagyobb telókra jó emg persze amik gyrosak a sok grafika miatt akad stb de nemrossz. a sueprcard uncsi. a kártyáid fejlesztgeted és a másiknál ha több pontja van nyersz szóval ez ilyen ble.

Köszönöm. ^^ A Supercard annyira nem is tetszett amúgy, de az Immortals érdekesnek néz ki, meg szépek az előképek is. biggrin.gif Hát remélem ájfonon elindul, mert ha nem visszaviszem. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: MrVelvetSky
2015. február 28. 21:23 #2404
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
Idézet (riri17 @ 2015.02.27. 22:10)
Köszönöm. ^^ A Supercard annyira nem is tetszett amúgy, de az Immortals érdekesnek néz ki, meg szépek az előképek is. biggrin.gif Hát remélem ájfonon elindul, mert ha nem visszaviszem. rohog.gif

Elvileg azon megy:) én is azt akarok már egy ideje fűzöm itthon anyuékat hogy egy ájfit csapassanak a zsebembe:D
1 felhasználónak tetszik: riri17
2015. március 01. 19:25 #2405
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
DW NYEREMÉNYJÁTÉK! >>
https://www.facebook.com/fantasticwrestlingweebly/photos/a.1442399969337455.1073741829.1441885786055540...?type=1&theater
2015. március 01. 20:31 #2406
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Idézet (MrVelvetSky @ 2015.02.28. 21:23)
Elvileg azon megy:) én is azt akarok már egy ideje fűzöm itthon anyuékat hogy egy ájfit csapassanak a zsebembe:D

Jó rajta, bár még nem játszottam vele.xd Nekem elvileg nyáron lett volna, de beszart a 2 és fél éves telefonom és anya úgy volt vele, hogy akkor nem vesz erre a pár hónapra egy másikat, hanem megveszi ezt. Amúgy nagyonjó telefon, imádom :3
1 felhasználónak tetszik: MrVelvetSky
2015. március 02. 17:47 #2407
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.03.
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Offline offline
Hello!
Képzeljétek, írtam egy jó hosszú cikket, arról hogy a pankráció kamu-e vagy sem (oké, elég gyerekes kifejezés, de megjátszott meg erős túlzás). Viszont nem tudtam feltölteni (nem engedte, a 3. próbálkozás után meg fel is adtam mellow.gif ), de itt jönne a kérdés:
Szerintetek érdemes publikálni, vagy jöjjön topikba (ide, akár újba)? Mert kárba nem szeretném hogy vesszen, viszont nem tudom van-e rá igény.. Szóval várom a visszajelzéseket laugh.gif
3 felhasználónak tetszik: riri17, MrVelvetSky, Lil98
2015. március 02. 18:57 #2408
- törölt felhasználó -    
Idézet (Konvektor @ 2015.03.02. 17:47)
Hello!
Képzeljétek, írtam egy jó hosszú cikket, arról hogy a pankráció kamu-e vagy sem (oké, elég gyerekes kifejezés, de megjátszott meg erős túlzás). Viszont nem tudtam feltölteni (nem engedte, a 3. próbálkozás után meg fel is adtam  :mellow: ), de itt jönne a kérdés:
Szerintetek érdemes publikálni, vagy jöjjön topikba (ide, akár újba)? Mert kárba nem szeretném hogy vesszen, viszont nem tudom van-e rá igény.. Szóval várom a visszajelzéseket :lol:

Szia :)
Szerintem érdemes lenne megosztani mindenkivel és publikálni, mert szerintem többet is érdekelne :)
Remélem sikerül majd feltenned, mert engem nagyon érdekelne :)
2 felhasználónak tetszik: riri17, MrVelvetSky
2015. március 02. 19:06 #2409
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.02. 17:47)
Hello!
Képzeljétek, írtam egy jó hosszú cikket, arról hogy a pankráció kamu-e vagy sem (oké, elég gyerekes kifejezés, de megjátszott meg erős túlzás). Viszont nem tudtam feltölteni (nem engedte, a 3. próbálkozás után meg fel is adtam  mellow.gif ), de itt jönne a kérdés:
Szerintetek érdemes publikálni, vagy jöjjön topikba (ide, akár újba)? Mert kárba nem szeretném hogy vesszen, viszont nem tudom van-e rá igény.. Szóval várom a visszajelzéseket laugh.gif

Úgy érted, hogy nem fogadták el? Vagy egyáltalán nem ment fel? unsure.gif
Szerintem érdemes publikálnod, mert nagyon sok ember tévhitben él a pankrációval kapcsolatban, még olyanok is, akik amúgy rendszeres nézői. Szóval szerintem próbálkozz meg vele, bár a cikk már most érdekel engem, szeretek pankrációs dolgokról olvasni. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: MrVelvetSky
2015. március 02. 21:40 #2410
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
http://destinationwrestling.weebly.com/news/20150303-impact-4-adas
kint az adás:)
2015. március 02. 21:41 #2411
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.02. 17:47)
Hello!
Képzeljétek, írtam egy jó hosszú cikket, arról hogy a pankráció kamu-e vagy sem (oké, elég gyerekes kifejezés, de megjátszott meg erős túlzás). Viszont nem tudtam feltölteni (nem engedte, a 3. próbálkozás után meg fel is adtam  mellow.gif ), de itt jönne a kérdés:
Szerintetek érdemes publikálni, vagy jöjjön topikba (ide, akár újba)? Mert kárba nem szeretném hogy vesszen, viszont nem tudom van-e rá igény.. Szóval várom a visszajelzéseket laugh.gif

próbáld meg mégegyszer. ha nem megy másold ide topikba. vagy egy weboldalra vagy blogra vagy valami. kíváncsi vagyok a te nézőpontodról vagy infóidról amit találtál.
2015. március 03. 16:25 #2412
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.03.
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Offline offline
Tegnap, másik gépezetről elküldtem, sikeresen. Most pedig jön majd a várakozás. De remélem hasznos és kicsit tényfeltáróbb lesz. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: MrVelvetSky
2015. március 06. 20:51 #2413
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
http://destinationwrestling.weebly.com lehet szavazni, jelentkezni:)
2015. március 07. 22:52 #2414
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.03.
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Offline offline
Hát úgy néz ki nem nagyon fogják kirakni, ha meg mégis, akkor két helyen lesz legalább fenn. biggrin.gif
De csak egy másik kommentben fogom beilleszteni, hogy egyben legyen az egész, és ha kell, szétszedem bekezdések/kommentekre.
Jó, nem is húzom az időt, akkor pár perc és felkerül. smileeee.gif
2015. március 07. 23:14 #2415
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.03.
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Offline offline
A pankráció mű?
Sok ember elvakultan ítélkezik felette, de most fény derül az igazságra.
„Az előre megírt és a mű ugyanazon kalap alá való sorolása több sebből vérzik.”
http://kepfeltoltes.hu/150307/55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A cikknek nem szándéka a pankrációtól való elkedvetlenítés, vagy azon sport kifigurázása. Csak azon WWE rajongók olvassák tovább, akik a cikk megértése után is ugyanúgy viszonyulnak majd e sportágazathoz. A cikk szándéka csupán a színfalak mögötti betekintés, és a show bemutatása, azoknak, akik velem együtt hallották azokat a mondatokat, hogy ez biztosan csak színjáték.


A meccs menete, a fő ütések, a befejező illetve kijövő mozdulatok előre megtervezettek. A jelentősebb események, meccsek előzőleg kiterveltek és megbeszéltek, így az eredmény is. A fontosabbak mindenképpen, amit le is adnak, kigondolt séma alapján zajlik – például, valaki lehet, hogy belezavar a meccsbe, mint egy „rosszfiú”, vagy az „ellenség” veszt. A WWE - ben, minden egyes meccs egy producert jelöl ki, aki kigondolja a sablont, és végül megtárgyalja azt a pankrátorokkal. A kisebb hordalékú játszmáknál kevésbé avatkoznak bele a történetbe. A meccs hossza ugyancsak meghatározott, viszont ez már a bíró fennhatósága alá tartozik. Ha megfigyeled a WWE - ben, talán észreveszed, hogy nagyjából 5, 15 és 25 perces meccsek vannak.

http://kepfeltoltes.hu/150307/121458326411_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A bíró nem csak egy semleges bábu a ringben. A játékvezető nyilvántartja az időt és szól a pankrátoroknak, mikor van idő befejezni az adott meccset. De emellett segít kommunikálni a ringben lévők között, és asszisztál az átkötő sztoriban, azzal hogy „véletlenül” meglökik a meccs közben, így a rosszakaró csalni tud. Néha, amikor pankrátorok kicsit véresebbre akarják venni, a bíró segítségével megvágják maguk. Továbbá, a bírónak fenn kell a rendtartás látszatát tartani (diszkvalifikálás, kiszámolás). A WWE ringekben, a játékvezető drótnélküli fülhallgatót visel, hogy instrukciókat kaphasson a backstage - ből. Ez nagyon fontos, főleg a televíziós adások közben, amikor néha muszáj egy-egy meccset előbb lefújni. Sürgősségi orvosi ellátás esetén, a bírónak joga van megállítani a játékot, ha úgy gondolja, hogy az egyik pankrátor súlyosan megsérült, és ezt úgy kell kivitelezni neki, hogy a shownak követnie kell a megírt forgatókönyv narratíváját.

A legtöbb (de nem mindegyik) meccs spontán. A pankrátorok egyeztetnek, azért hogy tájékoztassák egymást a mozdulataikról, amit akarnak adni, vagy esetleg kapni. Ez általában diszkrét, de természetesen néha sikerül meghallani a megjegyzéseket a TV-n. Ezek a megbeszélések csak másodrendűek, hiszen a főbb mozzanatok a backstage - ben vannak megtervezve.

Egyeztetésekre egy kis összefoglaló:



Adott, vagy eltúlzott ütések. Néhány mozdulat, mint a „megszédítés” (eredetileg: stunner) és a „elvágás” (er.: cutter), nem különösen fájdalmas a befogadó pankrátornak és ő az, aki eladja, hogy meggyőzőnek hasson. Talán megfigyelted, hogy egy ütés után pár méterrel, fél méterrel elugranak a talajtól – néhányan talán túlzottan is. A nagyobb testtömegű pankrátorok, természetesen, szándékosan nem adják el az ütéseket.

De ha nem jól adod el, pocsék az eredmény:



A pankrátorok kímélik egymást. Általában minden magasra repülő mozdulat végén, eltalálják a célpontot, és igazából nyilvánvaló lehet néhány esetben, az, hogy a befogadó pankrátorok megnyílnak, kitárják kezeik, azért hogy „elkaphassák” a támadót. A pankrátorok ki tudják egymást segíteni a veszélyes mozdulatoknál is, példának okáért, amikor a fogadót megérinti, hogy elvégzi a mozdulatot (a „DDT”), vagy a karjai felszabadításával, hogy védeni tudja az arcát és a fejét egy minimális módon az ütközéstől (Triple H „Pedigree” – je). A hatalmas, vagy erőteljesebb pankrátoroknak muszáj védeniük az ellenfelük, például, nem teszi rá a teljes testsúlyát a becsapódó mozzanatoknál.


Egy példa arra, hogy próbálja a fekvő hárítani a másik becsapódását:



Magukat is próbálják védeni. A pankrátorok megfeszítik magukat az esésre, példaként, adott módon esnek vagy térdüket, kezüket tompításként használják az ütés ellen, hogy a fejüket fedezzék. Néhány potenciálisan veszélyes mozdulatban, mint az Undertaker „Sírkő-süllyesztője” (er.: tombstone piledriver), ténylegesen láthatod amint a befogadó pankrátor szó szerint öleli a támadót, szorosan, elővigyázatosságból. A veszélyes része a mozdulatnak, itt az, hogy a támadó elveszti a fogást az ellenfelén, aki fejjel lefelé ki van szolgáltatva, és nincs a fején védelem. Ha jól hajtják végre, semmi ütés nem éri a fogadó pankrátor fejét.

A videón látszik, hogy igazából a feje a térde fölött van:



A pankrátorok asszisztálnak egymásnak. Mint ahogy Brian mondta, amellett hogy ezek a sportolók nagyon erősek, és képesek a testsúlyuknál nagyobb terhet is felemelni, sok mozdulat segítséget igényel a fogadótól. A „fojtó-becsapódás” (er.: chokeslam), példaként, nagyon gyakran azt követeli meg, hogy aki becsapódik, az hajlítsa be a térdét, és rugaszkodjon egy kicsit a talajtól, hogy sokkal erőteljesebbnek tűnjön a dobás.

Mozgóképi illusztráció:



A pankrátorok utálják egymást. Nagyon ésszerű indok, hogy van egy kis feszültség egy csapat összeszedett, kigyúrt férfi között, akiknek muszáj egoistának lenniük az élethez. Valójában, érdekesség a pankrációról, hogy kicsit ütnöd is, és védened is kell az ellenfeledet, ami önmagában egy nagyon komplex, működő dinamika a pankrátorok közt, akik kétszáz napot együtt utaznak egy évben, a WWE keretein belül.


http://kepfeltoltes.hu/150307/44_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kézhasználat. A pankrátorok nem igazán úgy ütik egymást, ahogy a bokszolók teszik. Ritkán ütik csak meg egymást az öklükkel, inkább használják a kézfejüket, vagy a csuklójukat, vagy a kevésbé fájdalmas részeket a kezükön/karjukon. Nagyon visszafogottak, de a jó pankrátor tudja, hogyan rejtse el ezt a praktikát a testbeszédével, vagy az ütési technikájával. Az ütés köztudottan ad ki hangot, de ha nem ütik meg egymást igazán, akkor hogyan? A lábukkal dobolnak a ringen. Ahogy dobolnak, és ahogy ütnek, úgy időzítik azt is, és ez eléggé hasonlít az ütésre. A jó pankrátor nem csak az ütést, hanem ezt is betudja természetesnek állítani, és szinte a nézőt is arra ingerli, hogy azt higgye, ez velejárója az ütésnek.

De a lista következő elemei annál inkább valóságosak, hiszen mindent ők sem tudnak kiküszöbölni.

Zuhanás. A pankrátorok sokkal több fájdalmat kénytelenek elviselni, mint amit kéne. Amikor a pankrátorok a hátukra esnek – ők ezt „hátbecsapódás” - nak (er.: back bump) hívják -, akkor sokkal nagyobb erővel vágódnak a ringbe, mint amivel kéne.

Itt egy profi pankrátor demonstrálja a különbséget egy újonc és egy szakmabeli között:



Szék és asztal ütések. Azok nem hamis kellékek, vagy díszlet, netán show elemek. A vasszékek tényleg vasszékek. Néhány esetben, az asztalokon tényleg lehet elővágás, de az is csak azért, hogy a megfelelő helyeken törjön el, hogy nehogy megsérüljenek az esetleges szálkáktól vagy leváló asztaldaraboktól.

A fájdalom. A ring, igaz nem betonból van, de nem anyagtalan. Van benne bélés, de ez még nem menti meg őket a több heti fájdalomtól. Fáj, amikor belecsapódsz a ringbe. Fáj, amikor nekivágódsz a fém korlátba, a fém lépcsőkbe, megütnek a székkel. Ugye nem is olyan leányálom?
Felépülés. Az emberek elfelejtik, hogy a legjobb MMA harcosok és bokszolók csak nagyon kevésszer harcolnak egy évben. Azok a meccsek brutálisak, de hagynak elég időt a lelki és testi felépülésre. A WWE pankrátorok (fent már említettem) kétszáz napot utaznak évente. A legnagyobb szupersztárok hetente háromszor vagy akár négyszer is mérkőznek (Nyers erő {er.: RAW}, Smackdown, és nem utolsó sorban a le nem adott adások), és hozzászámoljuk még a médiai elkötelezettségeket, és az utazásoknak az időtartamát (ami akár 20-40 órát is igénybe vehet – a WWE a bolygó minden földrészére ellátogatott már). A legtöbb pankrátor egy egész évet kihúz, úgy hogy türelmes, és elviseli a fájdalmat, ami nem mindig múlik el hónapok után. Néhányuknak, mint Edge és Shwan Michaels-nek, jól dokumentálható háti problémáik vannak. Edge-nek vissza is kellett vonulnia a fénykorában, különben kerekesszékbe kényszerült volna.

http://kepfeltoltes.hu/150307/33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az atlétikusság. A legtöbb ember, mint színész könyveli el őket (annyi igazság van benne, hogy egyre több pankrátorból lesz később színész vagy szinkronhang), de a profi pankráció remek állóképességet és atlétikusságot is megkíván. Sok WWE bajnok, a múltban, és jelenleg is atléták. Kurt Angle olimpiai aranyérmes, Alberto Del Rio-nak is van MMA-s múltja, és ugyanúgy aranyérmes (Pan Amerikai Játékok, Greco-Roman birkózás).

Agyrázkódás. Az agyrázkódások orvosilag is kimutathatók a pankrációban. Ma már nem engedélyezik, hogy székkel fejre lehessen ütést mérni, az egészségre való tekintet miatt. Nem kell nagyon megütni a fejet, hogy agyrázkódás alakuljon ki. Ha a 100-200 kilogrammos mezőnyben birkózol, akkor még a legártalmatlanabb mozdulatoktól is agyrázkódást kaphatsz. A pankrátorok gyakran folytatják a meccset a fent említettek után is, de ha kell, a másik félnek improvizálnia kell egy befejezést.

Az „alámerülős” mozdulatok (er.: submission moves). Néhány ilyen fogás csak a show kedvéért van. Az „alvó” (er.: sleeper) általában egyeztetésre szolgál. Ez tökéletes, hiszen suttogó távolságban vannak, így egyezkednek, de a kamerától elfordulva, vagy a másikuk takarja el a száját. Átlagos jellemzőjük a mozdulatoknak, hogy szabályozhatóak, tehát szükségszerűen lehet lazítani rajta. Igazából, sok alámerülő mozdulat fáj (pl.: Bret Hart mesterlövésze {er.: sharpshooter}). Az ilyen mozdulatok, amiket a WWE-ben is látsz, más sportokból lett összerakva, mint a MMA és jiujitsu.

http://kepfeltoltes.hu/150307/22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De a hamis szó nem igazán jellemzi a pankrációt, hiszen a filmek, sorozatok is mind kitaláltak, semmiből sem száz százalékosan az autentikus, igazi verziója kerül elénk, sem a színészekből, énekesekből. Lényegében az előadó művészetből semmi effektív nem jön át. A WWE egy gondosan felépített és komplex sportágazat, és így hogy néhány dolgot elhitetnek velük, csak még nehezebbé teszi annak művelését, így mind színészként, sportemberként, és emberként is helyt kell állni, annak, aki akár testi épségét is áldozza a show-ért.
4 felhasználónak tetszik: Lil98, MrVelvetSky, riri17, Mini A.J.
2015. március 08. 00:01 #2416
Astelia
Astelia
ℳαяαบđєя™
 
StátuszYou only live once, but if you do it right, once is enough.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.29.
Hozzászólás: 17241
Csatolások: 17972
Azonosító: 168141
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.07. 23:14)


Csak gratulálni tudok. meghajolo.gif Imádtam minden egyes sorát, a videókért pedig külön köszönet. laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Konvektor, Mini A.J.
2015. március 08. 07:47 #2417
- törölt felhasználó -    
Idézet (Konvektor @ 2015.03.07. 23:14)

Egyszerűen fantasztikus cikk lett, ilyen cikkek kellenének ide, Starity-re. w00t.gif Remekül összeraktad, minden egyes szavát, mondatát imádtam. A képek és a videók pedig nagyon feldobják az egészet. smileeee.gif Minden tiszteletem a Tiéd, és ha esetleg még lenne majd a közeljövőben hasonló cikked, annak nagyon örülnék/örülnénk meghajolo.gif meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: Konvektor, Mini A.J.
2015. március 08. 08:41 #2418
Mini A.J.
Mini A.J.
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.06.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 0
Azonosító: 238652
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.07. 23:14)

Gratulálok, nagyon ügyesen összehoztad. smileeee.gif Nagyon örülnék/örülnénk ha olvashatnánk még ilyen fantasztikus cikket.
On-off vagy mifene: Edge, hogy csinálod, hogy ilyen jól nézel ki? wub.gif w00t.gif
1 felhasználónak tetszik: Konvektor
2015. március 08. 10:23 #2419
MrVelvetSky
MrVelvetSky
All Red Everything™
 
Státusz
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 13.08.28.
Hozzászólás: 1134
Csatolások: 26
Azonosító: 210689
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.07. 23:14)
A pankráció mű?
Sok ember elvakultan ítélkezik felette, de most fény derül az igazságra.
„Az előre megírt és a mű ugyanazon kalap alá való sorolása több sebből vérzik.”
http://kepfeltoltes.hu/150307/55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A cikknek nem szándéka a pankrációtól való elkedvetlenítés, vagy azon sport kifigurázása. Csak azon WWE rajongók olvassák tovább, akik a cikk megértése után is ugyanúgy viszonyulnak majd e sportágazathoz. A cikk szándéka csupán a színfalak mögötti betekintés, és a show bemutatása, azoknak, akik velem együtt hallották azokat a mondatokat, hogy ez biztosan csak színjáték.

A meccs menete, a fő ütések, a befejező illetve kijövő mozdulatok előre megtervezettek. A jelentősebb események, meccsek előzőleg kiterveltek és megbeszéltek, így az eredmény is. A fontosabbak mindenképpen, amit le is adnak, kigondolt séma alapján zajlik – például, valaki lehet, hogy belezavar a meccsbe, mint egy „rosszfiú”, vagy az „ellenség” veszt. A WWE - ben, minden egyes meccs egy producert jelöl ki, aki kigondolja a sablont, és végül megtárgyalja azt a pankrátorokkal. A kisebb hordalékú játszmáknál kevésbé avatkoznak bele a történetbe. A meccs hossza ugyancsak meghatározott, viszont ez már a bíró fennhatósága alá tartozik. Ha megfigyeled a WWE - ben, talán észreveszed, hogy nagyjából 5, 15 és 25 perces meccsek vannak.
http://kepfeltoltes.hu/150307/121458326411_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A bíró nem csak egy semleges bábu a ringben. A játékvezető nyilvántartja az időt és szól a pankrátoroknak, mikor van idő befejezni az adott meccset. De emellett segít kommunikálni a ringben lévők között, és asszisztál az átkötő sztoriban, azzal hogy „véletlenül” meglökik a meccs közben, így a rosszakaró csalni tud. Néha, amikor pankrátorok kicsit véresebbre akarják venni, a bíró segítségével megvágják maguk. Továbbá, a bírónak fenn kell a rendtartás látszatát tartani (diszkvalifikálás, kiszámolás). A WWE ringekben, a játékvezető drótnélküli fülhallgatót visel, hogy instrukciókat kaphasson a backstage - ből. Ez nagyon fontos, főleg a televíziós adások közben, amikor néha muszáj egy-egy meccset előbb lefújni.  Sürgősségi orvosi ellátás esetén, a bírónak joga van megállítani a játékot, ha úgy gondolja, hogy az egyik pankrátor súlyosan megsérült, és ezt úgy kell kivitelezni neki, hogy a shownak követnie kell a megírt forgatókönyv narratíváját.
A legtöbb (de nem mindegyik) meccs spontán.  A pankrátorok egyeztetnek, azért hogy tájékoztassák egymást a mozdulataikról, amit akarnak adni, vagy esetleg kapni. Ez általában diszkrét, de természetesen néha sikerül meghallani a megjegyzéseket a TV-n. Ezek a megbeszélések csak másodrendűek, hiszen a főbb mozzanatok a backstage - ben vannak megtervezve.
Egyeztetésekre egy kis összefoglaló:

Adott, vagy eltúlzott ütések. Néhány mozdulat, mint a „megszédítés” (eredetileg: stunner) és a „elvágás” (er.: cutter), nem különösen fájdalmas a befogadó pankrátornak és ő az, aki eladja, hogy meggyőzőnek hasson. Talán megfigyelted, hogy egy ütés után pár méterrel, fél méterrel elugranak a talajtól – néhányan talán túlzottan is. A nagyobb testtömegű pankrátorok, természetesen, szándékosan nem adják el az ütéseket.
De ha nem jól adod el, pocsék az eredmény:


A pankrátorok kímélik egymást. Általában minden magasra repülő mozdulat végén, eltalálják a célpontot, és igazából nyilvánvaló lehet néhány esetben, az, hogy a befogadó pankrátorok megnyílnak, kitárják kezeik, azért hogy „elkaphassák” a támadót. A pankrátorok ki tudják egymást segíteni a veszélyes mozdulatoknál is, példának okáért, amikor a fogadót megérinti, hogy elvégzi a mozdulatot (a „DDT”), vagy a karjai felszabadításával, hogy védeni tudja az arcát és a fejét egy minimális módon az ütközéstől (Triple H „Pedigree” – je). A hatalmas, vagy erőteljesebb pankrátoroknak muszáj védeniük az ellenfelük, például, nem teszi rá a teljes testsúlyát a becsapódó mozzanatoknál.

Egy példa arra, hogy próbálja a fekvő hárítani a másik becsapódását:

Magukat is próbálják védeni.  A pankrátorok megfeszítik magukat az esésre, példaként, adott módon esnek vagy térdüket, kezüket tompításként használják az ütés ellen, hogy a fejüket fedezzék. Néhány potenciálisan veszélyes mozdulatban, mint az Undertaker „Sírkő-süllyesztője” (er.: tombstone piledriver), ténylegesen láthatod amint a befogadó pankrátor szó szerint öleli a támadót, szorosan, elővigyázatosságból. A veszélyes része a mozdulatnak, itt az, hogy a támadó elveszti a fogást az ellenfelén, aki fejjel lefelé ki van szolgáltatva, és nincs a fején védelem. Ha jól hajtják végre, semmi ütés nem éri a fogadó pankrátor fejét.
A videón látszik, hogy igazából a feje a térde fölött van:

A pankrátorok asszisztálnak egymásnak. Mint ahogy Brian mondta, amellett hogy ezek a sportolók nagyon erősek, és képesek a testsúlyuknál nagyobb terhet is felemelni, sok mozdulat segítséget igényel a fogadótól. A „fojtó-becsapódás” (er.: chokeslam), példaként,  nagyon gyakran azt követeli meg, hogy aki becsapódik, az hajlítsa be a térdét, és rugaszkodjon egy kicsit a talajtól, hogy sokkal erőteljesebbnek tűnjön a dobás.
Mozgóképi illusztráció:


A pankrátorok utálják egymást. Nagyon ésszerű indok, hogy van egy kis feszültség egy csapat összeszedett, kigyúrt férfi között, akiknek muszáj egoistának lenniük az élethez. Valójában, érdekesség a pankrációról, hogy kicsit ütnöd is, és védened is kell az ellenfeledet, ami önmagában egy nagyon komplex, működő dinamika a pankrátorok közt, akik kétszáz napot együtt utaznak egy évben, a WWE keretein belül.

http://kepfeltoltes.hu/150307/44_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kézhasználat. A pankrátorok nem igazán úgy ütik egymást, ahogy a bokszolók teszik. Ritkán ütik csak meg egymást az öklükkel, inkább használják a kézfejüket, vagy a csuklójukat, vagy a kevésbé fájdalmas részeket a kezükön/karjukon. Nagyon visszafogottak, de a jó pankrátor tudja, hogyan rejtse el ezt a praktikát a testbeszédével, vagy az ütési technikájával. Az ütés köztudottan ad ki hangot, de ha nem ütik meg egymást igazán, akkor hogyan? A lábukkal dobolnak a ringen. Ahogy dobolnak, és ahogy ütnek, úgy időzítik azt is, és ez eléggé hasonlít az ütésre. A jó pankrátor nem csak az ütést, hanem ezt is betudja természetesnek állítani, és szinte a nézőt is arra ingerli, hogy azt higgye, ez velejárója az ütésnek.
De a lista következő elemei annál inkább valóságosak, hiszen mindent ők sem tudnak kiküszöbölni.
Zuhanás. A pankrátorok sokkal több fájdalmat kénytelenek elviselni, mint amit kéne. Amikor a pankrátorok a hátukra esnek – ők ezt „hátbecsapódás” - nak (er.: back bump) hívják -, akkor sokkal nagyobb erővel vágódnak a ringbe, mint amivel kéne.

Itt egy profi pankrátor demonstrálja a különbséget egy újonc és egy szakmabeli között:


Szék és asztal ütések. Azok nem hamis kellékek, vagy díszlet, netán show elemek. A vasszékek tényleg vasszékek. Néhány esetben, az asztalokon tényleg lehet elővágás, de az is csak azért, hogy a megfelelő helyeken törjön el, hogy nehogy megsérüljenek az esetleges szálkáktól vagy leváló asztaldaraboktól.
A fájdalom.  A ring, igaz nem betonból van, de nem anyagtalan. Van benne bélés, de ez még nem menti meg őket a több heti fájdalomtól. Fáj, amikor belecsapódsz a ringbe. Fáj, amikor nekivágódsz a fém korlátba, a fém lépcsőkbe, megütnek a székkel. Ugye nem is olyan leányálom?
Felépülés. Az emberek elfelejtik, hogy a legjobb MMA harcosok és bokszolók csak nagyon kevésszer harcolnak egy évben. Azok a meccsek brutálisak, de hagynak elég időt a lelki és testi felépülésre. A WWE pankrátorok (fent már említettem) kétszáz napot utaznak évente. A legnagyobb szupersztárok hetente háromszor vagy akár négyszer is mérkőznek (Nyers erő {er.: RAW}, Smackdown, és nem utolsó sorban a le nem adott adások), és hozzászámoljuk még a médiai elkötelezettségeket, és az utazásoknak az időtartamát (ami akár 20-40 órát is igénybe vehet – a WWE a bolygó minden földrészére ellátogatott már). A legtöbb pankrátor egy egész évet kihúz, úgy hogy türelmes, és elviseli a fájdalmat, ami nem mindig múlik el hónapok után. Néhányuknak, mint Edge és Shwan Michaels-nek, jól dokumentálható háti problémáik vannak. Edge-nek vissza is kellett vonulnia a fénykorában, különben kerekesszékbe kényszerült volna.

http://kepfeltoltes.hu/150307/33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az atlétikusság. A legtöbb ember, mint színész könyveli el őket (annyi igazság van benne, hogy egyre több pankrátorból lesz később színész vagy szinkronhang), de a profi pankráció remek állóképességet és atlétikusságot is megkíván. Sok WWE bajnok, a múltban, és jelenleg is atléták. Kurt Angle olimpiai aranyérmes, Alberto Del Rio-nak is van MMA-s múltja, és ugyanúgy aranyérmes (Pan Amerikai Játékok, Greco-Roman birkózás).
Agyrázkódás. Az agyrázkódások orvosilag is kimutathatók a pankrációban.  Ma már nem engedélyezik, hogy székkel fejre lehessen ütést mérni, az egészségre való tekintet miatt. Nem kell nagyon megütni a fejet, hogy agyrázkódás alakuljon ki. Ha a 100-200 kilogrammos mezőnyben birkózol, akkor még a legártalmatlanabb mozdulatoktól is agyrázkódást kaphatsz. A pankrátorok gyakran folytatják a meccset a fent említettek után is, de ha kell, a másik félnek improvizálnia kell egy befejezést.
Az „alámerülős” mozdulatok (er.: submission moves). Néhány ilyen fogás csak a show kedvéért van. Az „alvó” (er.: sleeper) általában egyeztetésre szolgál. Ez tökéletes, hiszen suttogó távolságban vannak, így egyezkednek, de a kamerától elfordulva, vagy a másikuk takarja el a száját. Átlagos jellemzőjük a mozdulatoknak, hogy szabályozhatóak, tehát szükségszerűen lehet lazítani rajta. Igazából, sok alámerülő mozdulat fáj (pl.: Bret Hart mesterlövésze {er.: sharpshooter}). Az ilyen mozdulatok, amiket a WWE-ben is látsz, más sportokból lett összerakva, mint a MMA és jiujitsu.

http://kepfeltoltes.hu/150307/22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
De a hamis szó nem igazán jellemzi a pankrációt, hiszen a filmek, sorozatok is mind kitaláltak, semmiből sem száz százalékosan az autentikus, igazi verziója kerül elénk, sem a színészekből, énekesekből. Lényegében az előadó művészetből semmi effektív nem jön át. A WWE egy gondosan felépített és komplex sportágazat, és így hogy néhány dolgot elhitetnek velük, csak még nehezebbé teszi annak művelését, így mind színészként, sportemberként, és emberként is helyt kell állni, annak, aki akár testi épségét is áldozza a show-ért.

Nagyon jó cikk:) igazából nem hallottam semmi újat de szépen összeszedted a lényeget. Egy dolog van amivel nem értek egyet, a megvágós jelenetek igazából nem léteznek legalább is nem a WWE-ben, az általában egy baki végkimenetele, hogy vérzenek hisz manapság nem sok pankrátort látsz vérezni a meccseken. Például Sasha Banks vs Alexa Bliss, Sasha kicsitt nagyobbat csapott az orrába és vérzett. De a lényeg hogy a WWE-ben nincs kamuvágás, de ha ezt te így konkrétan a pankrációra értetted akkor igen van ahol alkalmazzák.
1 felhasználónak tetszik: Konvektor
2015. március 08. 12:00 #2420
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Idézet (Konvektor @ 2015.03.07. 23:14)

Gratulálok hozzá, tényleg nagyon jó lett! smileeee.gif Bár nekem se mondott semmi újat, azért jó volt végre magyarul olvasni ezekről. biggrin.gif
Amúgy nekem a kamuvágásról ez jut eszembe, erre nagyon emlékszem. biggrin.gif De csinált ilyet már Cena is, általában esnek és a fejükre teszik a kezüket, úgy vágják meg magukat. Nem sok ilyen eset van, jobban PPV-n fordul(t) elő, de természetesen előfordul az is, hogy egy rosszabb mozdulat következtében vérezni kezdenek. Itt egy cikk pár híresebb esetről. smileeee.gif (ha jól tudtok angolul, akkor ajánlom ezt az oldalt olvasgatni, nagyon jó dolgok vannak, egy csomó mindent innen tudok biggrin.gif)
1 felhasználónak tetszik: Konvektor
130 oldal 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!