Starity

Olvasol? II.

60 oldal 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. október 12. 16:48 #741
- törölt felhasználó -    
Ma befejeztem Matthew Quick-től a Napos oldal című könyvet. Nagyon tetszett az egész az elejétől a végéig. Láttam a filmet is és az is tetszik, de könyv még jobb szerintem. Örülök neki, hogy elolvastam, mert imádtam. Még ma elkezdtem Susan Hill-től A fekete ruhás nő című könyvet is, ami szintén nagyon tetszik, akárcsak a film.
5 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Cute girl 998, Törpemókus, Cintii, awwparadise
2015. október 15. 18:50 #742
- törölt felhasználó -    
Leiner Laura-Bábel thumbsup.gif
2 felhasználónak tetszik: Törpemókus, Cintii
2015. október 19. 09:24 #743
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Cora Carmack - Szakítópróba/Összpróba , J. Kenner - Forró Rabság/ Édes Rabság
Az utóbbi időkben ezeket sikerült kiolvassam, igazából mindegyik tetszett, de számomra nem olyan maradandó alkotások blush.gif

3 felhasználónak tetszik: SmileyZ, Minimanó94, Cintii
2015. október 21. 15:22 #744
- törölt felhasználó -    
Jennifer L. Armentrout - Obszidián. laugh.gif Már jó pár hónapja tervbe van véve a sorozat, remélem az őszi szünetben az egészet végig tudom olvasni.
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Törpemókus, Minimanó94, Cintii
2015. október 23. 16:13 #745
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Nemrég érkezett meg rendelésem az Alexandrától, Kundera: Halhatatlanság c. kötete, és Závada Péter könyvei. Utóbbitól két verseskötettel lettem gazdagabb, melyek a kortárs magyar irodalom kiemelkedő művei, a 2012-es Ahol megszakad és az idén megjelent Mész. Prózaversek, gyász, szerelem, szenvedélyes igék. Csodálatos, legalább annyira, mint Kundera remekműve, a Halhatatlanság, mely örök igazságokat hordoz, lenyűgözően és lebilincselően van megírva.
1 felhasználónak tetszik: Cintii
2015. október 23. 21:15 #746
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cute girl 998 @ 2015.10.23. 16:13)
Nemrég érkezett meg rendelésem az Alexandrától, Kundera: Halhatatlanság c. kötete, és Závada Péter könyvei. Utóbbitól két verseskötettel lettem gazdagabb, melyek a kortárs magyar irodalom kiemelkedő művei, a 2012-es Ahol megszakad és az idén megjelent Mész. Prózaversek, gyász, szerelem, szenvedélyes igék. Csodálatos, legalább annyira, mint Kundera remekműve, a Halhatatlanság, mely örök igazságokat hordoz, lenyűgözően és lebilincselően van megírva.

Nem hiszem el. Závada Péter *-* Igazad van, tényleg a kortárs magyar irodalom kiemelkedő műveit forgatod a kezeidben. Ő egyszerűen lenyűgöző.
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Cintii
2015. október 24. 20:55 #747
- törölt felhasználó -    
A Hopeless számomra valóban egy érzelmi hullámvasút volt, mint ahogyan sokan emlegetik, viszont nem jó szempontból. Az eleje tetszett, Sky nagyon szerethető karakter, Holderrel viszont csak nagyon a vége felé tudtam megbarátkozni. Ismét egy újabb idegbeteg "rosszfiú", aki szörnyen nyálas tud lenni olykor. Hisz kell a változatosság. Mint mondtam, az eleje tetszett, ötletes volt és olvasatta magát, de sajnos utána jött a könyv közepe. Igazi szenvedés volt. laugh.gif Annyira nyálas volt a könyv, hogy már féltem, hogy az egész elázik a sok "annyira szeretlek", "úgy sajnálom" stb. mondtatoktól. És egyébként a végén a "büszke vagyok rád" mondtat hangzott el annyiszor, hogy már egyszerűen untam. Az írónő úgy tűnik hajlamos az ismétlésre, ami egy idő után nagyon unalmas. Aztán jött a könyv harmadik fele, ami aztarohadt, nagyon-nagyon beteg, izgalmas, fájdalmas, rejtélyes és végre nem csöpögősen romantikus. Komolyan, nagyon beteg fantáziája van Colleen-nek, és ezt annyira imádom! Annyira jó és epikus részek vannak benne, maga a cím is nagyon ötletes, tele van remek ötletekkel. Összességében tetszett, a vége abszolút elfelejtette velem a közepén lévő csöpögést, nagy gratuláció neki!

A napokban el is kezdem Lauren Kate-
-től a Passiont, illetve a választásomra Kelly Creagh Sohamár című könyvére esett. Várom már. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Törpemókus
2015. október 27. 14:47 #748
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Most jöttem haza a könyvtárból. *this is happiness* Mivel befejeztem Kunderától a Halhatatlanságot, a szünet idejére még új olvasnivalókra volt szükségem. Először is kötelezően irodalomórára: Julio Cortázar: Rítusok, és Henryk Sienkiewicz: Quo vadis. Ezen kívül: Gillian Flynn: Holtodiglan (fél éve keresem, hogy újraolvassam ezt a csodát) Kate Furnivall: A nap túloldalán, Kerstin Gier: Rubinvörös és Zafírkék. Már alig várom, hogy olvassam őket. laugh.gif
4 felhasználónak tetszik: Törpemókus, missdaisy, Lady Suzy, awwparadise
2015. október 27. 14:50 #749
- törölt felhasználó -    
A Szent Johanna gimi
SzJGer Forever
2015. október 27. 15:29 #750
Vans
Vans
game on
 
Státuszdon't say a word while we dance with the devil
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.05.
Hozzászólás: 1749
Csatolások: 368
Azonosító: 249432
Offline offline
előbb értem haza a könyvtárból, és végre megtaláltam Gayle Formantól a Hová Tűntél?t. a Ha maradnék nagyot aratott nálam, így már nagyon kíváncsi voltam, hogy folytatódik. blush.gif
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Törpemókus, missdaisy, Cintii
2015. október 29. 13:54 #751
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2015.10.27. 14:47)
Most jöttem haza a könyvtárból. *this is happiness* Mivel befejeztem Kunderától a Halhatatlanságot, a szünet idejére még új olvasnivalókra volt szükségem. Először is kötelezően irodalomórára: Julio Cortázar: Rítusok, és Henryk Sienkiewicz: Quo vadis. Ezen kívül: Gillian Flynn: Holtodiglan (fél éve keresem, hogy újraolvassam ezt a csodát) Kate Furnivall: A nap túloldalán, Kerstin Gier: Rubinvörös és Zafírkék. Már alig várom, hogy olvassam őket.  laugh.gif

A Holtodiglant már elolvastam, istenem, de imádom ezt a könyvet! Az a kegyetlen, maró gúny és humor, a tökéletes jellemrajzok és cselekményvezetés, csodálatos! Ma kezdtem bele a Rubinvörösbe, s bár száz oldal után még nehéz véleményt alkotni, eddig tetszik, lendületes és érdekes.
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2015. október 29. 19:10 #752
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Tegnap fejeztem be Thomas Hardy Egy tiszta nő című könyvét, de még mindig a hatása alatt vagyok. Az utolsó húsz oldalt végigkönnyeztem, és még a vége után is sokáig sírdogáltam. Igazából ez a befejezés elég felkészületlenül ért, én végig valami jóra számítottam; persze, ha úgy vesszük, ez sem volt rossz, de messze nem az a happy end, amit Tess érdemelt volna. Jó, lehet, hogy túlságosan beleélem magam, de eléggé megrázott a történet. Ettől függetlenül, el kell ismernem, nagyon jó könyv volt! Nem hiába klasszikus. Ajánlani tudom mindenkinek, én le sem bírtam tenni; bár személy szerint azt hiszem, jobb lett volna, ha valaki már az elején figyelmeztet, hogy mire készüljek.
A könyv tanulsága összefoglalva:
2015. október 29. 19:56 #753
Törpemókus
Törpemókus
Tʜᴇ Bᴀʟᴛɪᴄᴘᴜғғ Bᴏʏs
 
Státusz"Strong people don't put others down - they lift them up."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.04.
Hozzászólás: 3398
Csatolások: 158
Azonosító: 179420
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2015.10.29. 13:54)
A Holtodiglant már elolvastam, istenem, de imádom ezt a könyvet! Az a kegyetlen, maró gúny és humor, a tökéletes jellemrajzok és cselekményvezetés, csodálatos! Ma kezdtem bele a Rubinvörösbe, s bár száz oldal után még nehéz véleményt alkotni, eddig tetszik, lendületes és érdekes.

Kerstin Időtlen szerelem trilógiája tündéri, szerintem hamar fogsz vele végezni. Én kétszer is elolvastam mind a három könyvet. smileeee.gif

Most Jane Hawking Utazás a végtelenbe című könyvét olvasom, de a könyvtárból kihoztam Orwell 1984-ét és Holly Black Red Glove-ját is, ez utóbbi az Átokvetők trilógia második kötete.
2015. október 29. 19:57 #754
Styles1994
Styles1994
visszatérő vendég
 
StátuszAz igazi lányok nem tökéletesek , a tökéletes lányok nem igaziak.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.11.
Hozzászólás: 402
Csatolások: 184
Azonosító: 250572
Offline offline
Most épp az Alkonyat könyvsorozatát olvasom. Egyszerűen imádom , sosem unom meg.
2015. október 30. 09:21 #755
missdaisy
missdaisy
sérendipité
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.20.
Hozzászólás: 1631
Csatolások: 34831
Azonosító: 249895
Offline offline
Harry Potter and the Chamber of Secrets című J.K. Rowling könyvet olvasom jelenleg, előtte pedig az első részt olvastam ki blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, awwparadise
2015. október 30. 09:58 #756
- törölt felhasználó -    
Jelenleg David Levithan & John Green - Will&Will című könyvét olvasom. Nekem nagyon tetszik, egyelőre. laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: missdaisy, awwparadise
2015. október 30. 21:48 #757
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Most olvastam ki Julianne Donaldson - Edenbrooke című könyvét és imádtam!!! smileeee.gif smileeee.gif smileeee.gif Számomra 10 / 10-es könyv, tényleg nem csalódtam benne!!! smileeee.gif
2015. október 31. 12:57 #758
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
Éppen a Harry Pottert darálom, és imádom. cool.gif
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Szandi0820, awwparadise
2015. november 03. 22:05 #759
- törölt felhasználó -    
Lauren Kate: Passion. Nagyon félve kezdtem neki, ugyanis a vélemények nem éppen pozitívak erről a könyvről. Sokak szerint a sorozat egyre rosszabb és rosszabb. Nos, számomra pont az ellentetje történik: a Fallen sorozat egyre inkább kezdi belopni magát a szívembe. Ez volt az első időutazós könyv amit olvastam, de szerencsére nem kellett benne csalódnom - Lauren tökéletesen átadta az időszakok hangulatát. Nem tudom, hogy említettem-e már, hogy mennyire odavagyok az írónő stílusáért? Az egy dolog, hogy a sorozat eddigi részei 99%-ban olyan környezetben játszódtak, amik a gyengéim, de Jesus, nagyon tehetségesnek tartom őt. Gyönyörűen fogalmaz. A szereplőket egyre jobban és jobban kedvelem, végre egy olyan főszereplő, aki nem igazán idegesít (hosszú idő után kellett egy végre), de apropó szereplők: azt már megszoktam, hogy a kedvenc szereplőim általában meghalnak, legyen szó bármilyen történetről, de bsszus, az igen csak meglepett, hogy az édes kis Bill, akit azonnal megkedveltem maga a Sátán rohog.gif. Muszáj megemlítenem a számomra legpozitívabb élményt is: az egész könyv egy érzelmi hullámvasút. Végre nem volt erőltetett ez az egész szerelem dolog, sőt, nagyon sokszor nekem is megsajdult a szívem egy-egy jelenetnél. Az a sok fájdalom, boldogság, bizonytalanság és bátorság, ami a könyvben van egyszerűen levett a lábamról! Ismét visszatérnék Lauren írására, ugyanis szinte tökéletesen tudja átadni a különböző érzelmeket. Szóval összességében rohadtul várom, hogy november végén belekezdhessek a következő könyvbe, valamiért az az érzésem, hogy abban se fogok csalódni.
2015. november 04. 18:20 #760
- törölt felhasználó -    
utoljára a Papírvárosokat olvastam, nagyon jó könyv! most a Locsifecsi királynő New Yorkban-t olvasom:wub:
1 felhasználónak tetszik: awwparadise
60 oldal 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!