Starity

Olvasol? II.

60 oldal 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. április 13. 21:38 #841
- törölt felhasználó -    
Nemrég, egy pár napja olvastam el David Vann Akvárium c. könyvét. Unatkoztam, és kerestem pár új könyvet, amit olvashatok. Kellemesen kezdődik, aztán átcsap egy mondhatni pszicho-thrillerbe. De mindenképp pozitív véleményem alakult ki róla, nyomasztó, de elgondolkodtató, pont valami ilyesmi olvasmányt kerestem. A lassú, ráérős olvasási módommal is egyhuzamban végigolvastam, hajnali 4-kor fejeztem be, aztán másnap élőholtként mentem iskolába.
2016. április 14. 13:29 #842
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
J. Lynn - Bízz Bennem
Pont úgy imádtam, mint az első részét heart.gif Nem sok újdonság volt benne, de így sem csalódtam, nagyon egyben voltak a dolgok, nem is tudom, hogy melyik tetszett jobban, ez, vagy az első kötet, de mindkettőt nagyon szeretem heart.gif

J. Lynn - Vetkőzik A Tanú
Tudom, kicsit érdekes a címe, de a történet megfogott . Igazából nem egy különlegesen jó könyv, de rövid, nem bonyolult, a karakterekkel voltak gondjaim, de összességében nem rossz könyv, bár a kedvencem sem lesz rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: SmileyZ, Minimanó94
2016. április 18. 02:33 #843
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Összegyűlt pár jóság biggrin.gif

Kevin Hearne: Hounded-Üldöztetve, Hexed-Megátkozva ( A Vasdruida Krónikái 1., 2.)
Nagyon bírtam ezeket a könyveket, humorosak és tele vannak fantáziával. A kelta mitológiáról eddig nem sokat tudtam, de most már talán valamivel okosabb vagyok. biggrin.gif
Szórakoztató olvasmányok, a 3. rész még hátravan, csak valami más könyv elvonta a figyelmem róla, de majd sort kerítek rá.

Daniel O'Malley - A bástya

Szintén egy főleg humoros és természetfeletti sztori, ami végig fent tartja az érdeklődést, hogy mégis mi történt az elején a főhőssel. Fokozatosan kapjuk az infókat és egyre kuszábbak a dolgok. Azért inkább a türelmesebbeknek ajánlom.

Ramsom Riggs - Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei
Ezt a könyvet csak úgy faltam. A főhős egy iszonyat szimpatikus fiú, akiért lehet izgulni és nevetni a szarkasztikus megjegyzésein. A könyv mellesleg nagyon szép, a benne lévő fotókkal és a szép kötéssel egy nagyon egyedi szerzemény a gyűjteményemben. wink.gif

Stephen King - Rémálmok bazára
Igen, King kisebb novellái ugyan úgy lehetnek nagyon jók, mint egy nagyobb írása. Bevallom, a legutóbb krimi vonalon elindult könyvét még kerülöm, én a misztikus horrort jobban kajálom tőle. Ebben a kötetben is főleg ilyen novellák vannak, a kedvencem volt például A 81-es mérföldkőnél, Az a kis görény, Ur (ez különösen), A kínok zöld istenkéje, Gyászjelentések (ez a Death Note-ra emlékeztetett). Nem kizárt, hogy valamelyiket majd előveszi a filmes világ is.

Simon Tamás - Vérmacska, avagy Alfi világuralomra tör
Hát ez... ez a könyv egy röhögőgörcs. Sírtam a röhögéstől és mint macskatartó, Alfi személyisége nem volt idegen. _nevet.gif thumbsup.gif

3 felhasználónak tetszik: missdaisy, Lady Suzy, Nina 10
2016. április 20. 08:45 #844
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Jayne Ann Krentz - River Road
Ez most nem jött át blush.gif Maga a történet rendben volt, de nekem kicsit túl volt bonyolítva az egész nyomozósdi, a szerelmi szál pedig, ridegebb szerelmi kapcsolatot akarva se lehetett volna kitalálni blush.gif Nem igazán tetszett ez a könyv blush.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. április 24. 02:34 #845
- törölt felhasználó -    
Végre én is elkezdtem... wub.gif blush.gif
3 felhasználónak tetszik: SmileyZ, missdaisy, An_d_a
2016. április 26. 14:45 #846
- törölt felhasználó -    
Most Orwell Állatfarmját kezdtem el olvasni, előtte a Rómeó és Júliát olvastam, és a következő a Trónok harca 3.része lesz. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: NiceandCute
2016. április 26. 16:07 #847
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Denise Jaden - Soha Nem Elég
Az alaptörténet jó volt és egy nagyon fontos dologra hívja fel a könyv a figyelmet, szóval érdemes elolvasni mert tanulságos blush.gif Viszont maga az írásmód nem igazán tetszett, túl sok volt a töltelék benne, az izgalmas részeket meg lényegében egy oldallal elintézte az írónő blush.gif Meg nekem valahogy az adott karakterek kerek története is hiányzott. Nem rossz könyv, ha a témáját tekintjük, de amúgy számomra sok hiba volt benne blush.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. április 28. 17:06 #848
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Margaret Michell Elfújta a szél háromkötetes regényét vettem a kezembe. smileeee.gif Nem tudom, látta e valaki filmben, vagy esetleg olvasta e, még a hetvenes- nyolcvanas években volt bestseller a könyv, a film szintén nagy siker volt.
Szerintem fantasztikus olvasmány, olvashatóan lett megírva, rengeteg személy- és tájleírással. Ami különösen megfogott benne, hogy kicsit történelmi jellegű, az amerikai polgárháború idején játszódik, észak és dél harca. Mielőtt bárki bármit gondolna, romantikus regény, a háború lényegében amolyan háttéresemény, de fontos szerepe van, mivel lényegében minden történés, cselekvés ehhez fűződik. Rengeteg dolgot meg lehet tudni Amerikáról, a déliek világáról (rabszolgatartás, szigorú intelmek), ugyanis az ő mindennapjaikat is mutatja be.

Az első kötetet magam mögött tudhatom, jelenleg a másodikat olvasom, 400 oldal körül van, ahogy a harmadik is. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2016. április 28. 18:24 #849
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8752
Csatolások: 214810
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (LeerdammerGirl @ 2016.04.28. 17:06)
Margaret Michell Elfújta a szél háromkötetes regényét vettem a kezembe.  smileeee.gif Nem tudom, látta e valaki filmben, vagy esetleg olvasta e, még a hetvenes- nyolcvanas években volt bestseller a könyv, a film szintén nagy siker volt.

A hetvenes-nyolcvanas évekre már le is csengett a nagy mánia körülötte. 1936-ban jelent meg a könyv első kiadása, úgyhogy egy igazi ereklyét tartasz a kezeid közt. smileeee.gif
Hogy ne csak offoljak: Sarah Dessen Álom két keréken című művét olvasom jelenleg. Nagyon szeretem Dessen könyveit, a témaválasztással mindig betalál nálam és bírom a stílusát is. Viszont ezzel a könyvvel egyelőre nem tudok olyan mértékben azonosulni, mint a többivel. Valami hiányzik belőle, így sokkal inkább csak azért olvasom tovább, hogy ne legyen még egy könyv a befejezetlen listámon.
1 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl
2016. április 28. 19:42 #850
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Idézet (Szandi0820 @ 2016.04.28. 18:24)
A hetvenes-nyolcvanas évekre már le is csengett a nagy mánia körülötte. 1936-ban jelent meg a könyv első kiadása, úgyhogy egy igazi ereklyét tartasz a kezeid közt. smileeee.gif 

Hopsz, akkor eléggé félreinformáltak. biggrin.gif Köszi. meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2016. április 29. 10:09 #851
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Jennifer Probst - Érdekházasság
Olyan volt, mint amilyennek vártam, se több, se kevesebb blush.gif Kiszámítható volt, ami nem baj, de semmi újdonság nem volt benne. A karaktereket sem ártott volna egy picit jobban kidolgozni blush.gif Egynek elment, de nem különösebben fogott meg blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, SmileyZ
2016. május 17. 11:58 #852
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Jessica Sorensen - Callie & Kayden És A Véletlen
Jessica Sorensen - Callie & Kayden És A Megváltás

Nagyon, nagyon szerettem ezt a két könyvet, az idén olvasottak közül abszolút kedvenc lett heart.gif Na, jó, annyit be kell ismerjek, hogy az első könyv sokkal jobban tetszett, mint a második blush.gif A második nekem valahogy kicsit szenvedősebbre sikeredett, már ami a karaktereket illeti, de nem panaszkodom rohog.gif
A karakterek nagyon szerethetőek voltak, és a történet is nagyon szép heart.gif
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, SmileyZ
2016. május 18. 19:11 #853
lola97122
lola97122
×Jigoku Shoujo×
 
Státusz"Ha kedves vagy másokhoz, akkor nem leszel az emberiség legalja."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 3206
Csatolások: 685
Azonosító: 143769
Offline offline
Mostanság a mangákra kaptam rá. Jelenleg a +Animát és a Fairy Tail: Lord Knight-ot olvasom.
2016. május 19. 05:53 #854
Astronomergirl.
Astronomergirl.
 
Státusz| Todavía duelen los recuerdos |
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.11.
Hozzászólás: 4130
Csatolások: 1568
Azonosító: 255584
Offline offline
Gárdonyi Géza: Egri Csillagok _nevet.gif rohog.gif thumbsup.gif
2016. május 20. 18:41 #855
Elleth
Elleth
új tag
 
Státusz~The life is admirable movie.~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.09.
Hozzászólás: 94
Csatolások: 27
Azonosító: 252155
Offline offline
Laini Taylor- Füst és csont leánya
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2016. május 21. 12:18 #856
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Az utóbbi időben megint hozzáfogtam Milan Kunderát olvasni, még mindig imádom. A Búcsúkeringő c. könyve az egyik legzseniálisabb könyv, amit valaha olvastam, kétszer is végigszaladtam rajta. Utána ugyancsak Kunderától a Nevetséges szerelmek, novellák, mélyrehatóak, ironikusak és meghatóak, elgondolkodtatóak. Nagyon szerettem. Tegnap értem a végére Zoe Sugg (Zoella): Girl Online c. könyvének, amit már nagyon régóta el akarok olvasni. Kellemes meglepetés volt, ne is számítsatok valamiféle nyálas, tinirománc történetre, mert még véletlenül sem az; egy jól felépített, kiválóan megírt, jó jellemrajzú szereplőkkel ellátott könyvet kaptam. Élvezet volt olvasni. Időközben én is sort kerítettem Jennifer Probst: Érdekházasság c. könyvére, nem kiemelkedő, de az alapötlet remek, a sorozat többi része is megvan, de még nem volt időm belekezdeni. Stephanie Perkins: Anna és a francia csók, valamint a Lola és a szomszéd srác c. könyveit is elolvastam, de csak ez utóbbi fogott meg, szimpatikusabbak voltak a szereplők, mint az első könyvben. Stílusát tekintve remek. Most Cecelia Ahern: Mikor megismertelek c. könyvét fogom olvasni, kíváncsian várom.
3 felhasználónak tetszik: House Of Wax, missdaisy, An_d_a
2016. május 29. 11:57 #857
missdaisy
missdaisy
sérendipité
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.20.
Hozzászólás: 1631
Csatolások: 34831
Azonosító: 249895
Offline offline
Régóta húztam-vontam, hogy belekezdjek-e, azonban végül nekiláttam és az utóbbi három hétben kiolvastam Maggie Stiefvater Hollófiúk, Álomrablók, és Kék liliom című köteteit. Még most is kicsit a hatásuk alatt vagyok, annyira tetszett. Minden karakter szerethető, és alapjába véve nem a nyálas tiniszerelmen alapszik a könyv, hanem a kalandon és a misztikumon. Imádom Wales titokzatosságát, és Maggie ezt nagyon jól megragadta a könyveiben. Az utolsó rész magyar megjelenését is nagyon várom már, kíváncsi vagyok hogy végződik a történet, és hogy mi lesz Gansey sorsa. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Christo
2016. május 29. 15:28 #858
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Joe Hill - A szív alakú doboz
A régi Stephen King regényeket juttatta eszembe, mikor anno olvastam A ragyogást és futkározott a hátamon a hideg. Pedig nyár volt és a metrón ültem. biggrin.gif Jó kis horrorregény.

Ransom Riggs - Üresek városa
Izgalmas cselekmény, a karakterek pedig még szerethetőbbek. Várom már, hogy a befejezést is olvashassam. Ahogy a filmet is, bár még mindig nem értem, hogy miért kellett fontos szereplőket összecserélni? rolleyes.gif

James Frey & Nils Johnson Shelton - Sky Key (Endgame sorozat)
Komolyan, ezeken a könyveken még mindig ámulok. A sok kis megfejtésre váró kód, amelyeknek maga az olvasó járhat a végére és a történet is páratlan. Nagyon kíváncsi vagyok a filmes megvalósításra, nagyon ajánlom, hogy ne szúrják el, mert ez nem egy tiniregény PG13 besorolással.
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, missdaisy, Cute girl 998
2016. május 30. 13:21 #859
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Dani Atkins - A Mi Történetünk
Végső soron egynek elment, jó könyv, szép történettel, de nekem valami hiányzott, valami kis plusz, valami kis újdonság blush.gif Meg nekem az is nagy gondom volt, hogy nem éreztem a szerelmet Emma és Jack között. Picit többet vártam ettől a könyvtől blush.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. június 02. 09:43 #860
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Jasinda Wilder - Beléd Esve/Zuhanok Beléd
Ez nagyon nem tetszett. Valahogy az egész nem volt rendben. Ráadásul mi volt az, hogy Nell megismeri Coltont, erre minden előzmény és történés nélkül ugrunk két évet? Ott mintha kimaradt volna egy olyan 30-35 oldal blink.gif De utána sem nyerte el sajnos a tetszésemet a könyv blush.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
60 oldal 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!